PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   2000GB Seagate Barracuda Compute ST2000DM008 problem (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298906)

geronimo_2 12.06.2019. 21:01

2000GB Seagate Barracuda Compute ST2000DM008 problem
 
narucio doticni iz mindfactory-a i izgleda da je DOA.
jednostavno krene, stane, krene stane i nikako.
probo na USB dock i direkt na SATA na maticnu.
ista stvar :-(.
iznenadio sam se kako je tanak. do sad sam inace uvjek uzimao WD green/blue od 2tb i nikad problema.
neki savjet, nesto?

Max Rockatansky 13.06.2019. 01:57

Citiraj:

Autor geronimo_2 (Post 3310404)
narucio doticni iz mindfactory-a i izgleda da je DOA.
jednostavno krene, stane, krene stane i nikako.
probo na USB dock i direkt na SATA na maticnu.
ista stvar :-(.
iznenadio sam se kako je tanak. do sad sam inace uvjek uzimao WD green/blue od 2tb i nikad problema.
neki savjet, nesto?

SeaTools si probao ? (ili bilo što za očitati SMART parametre, CrystalDiskInfo, HwInfo, AIDA ... )
Imao sam prije par godina jedan ST1000DX001 (hibrid, SSHD) skoro pa DOA, nije dočekao ni kraj instalacije Windowsa i drivera do kraja idućeg dana pa su mi screenshotovi SeaToolsa olakšali reklamaciju koja je nakon par dana uvažena i dobio sam novi.

geronimo_2 13.06.2019. 07:50

nisam probo, ali sumnjam da ce to radit jer on uopce ne krene. motor krece, stane, krece, stane.
sumnjam da se tu moze ista ocitat ili sam u krivu?

trebo sam se drzat WD-a. hebga. od svih diskova bas ovaj iz svabije, a i zbog svog oblika odnosno "tankosti" jako lose stoji u USB dockovima, i da sam to znal nebi ga nikad zel.
pretpostavljam da su WD blue od 2tb jos uvjek istih dimenzija kao unazad god/dve?

Max Rockatansky 13.06.2019. 08:58

Citiraj:

Autor geronimo_2 (Post 3310501)
nisam probo, ali sumnjam da ce to radit jer on uopce ne krene. motor krece, stane, krece, stane.
sumnjam da se tu moze ista ocitat ili sam u krivu?

trebo sam se drzat WD-a. hebga. od svih diskova bas ovaj iz svabije, a i zbog svog oblika odnosno "tankosti" jako lose stoji u USB dockovima, i da sam to znal nebi ga nikad zel.
pretpostavljam da su WD blue od 2tb jos uvjek istih dimenzija kao unazad god/dve?

Provjeri još napajanje (najbolje direktno na komp kad već tako loše stoji u docku), ali da, izgleda kao da je DOA.
Ni prvi ni zadnji, nebitno da li je WD, Seagate, Toshiba ... shit happens.
To što je tanji bi inače bila prednost, znači da je ovaj zadnji model sa samo jednom pločom (platter) od 2TB što obično znači brži i hladniji.

geronimo_2 13.06.2019. 10:23

probao sam vec direkt u komp. ista stvar.
sto je nabolje uopce mi perf/temp nisu bitni jer to se koristi ko vanjski storage i pali par puta mjesecno.
bio nesto sitno jeftiniji od WD-a pa reko idem probat i eto us*o motku.
never again.

edit: probo u novom kompu hdd. ista stvar. ovo je def DOA.

Thermaltake 22.06.2019. 15:56

Neki dan dobio dva u vrecici nova isto DOA od 4TB Seagate, naravno ne za mene jer ja sigejT ne uzimam :D

microsoft66 22.06.2019. 17:34

Tu sam i ja pricu popusio na forumu o bozanstvu wd-a pa ih lagano sahranio 6 kom u 5 godina i sa zadnjim blackom prekipilo i uzeo seagate prije 2 godine i jos uvijek radi sto je rekord.tako da,nemojte molim vas.sve je to isti qurac


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger