PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Mehanicke tipkovnice i sve o njima (čitaj 1. post ! ) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=244464)

Chuxonja 22.01.2015. 11:02

Citiraj:

Autor 2 die 4 (Post 2722603)
Dakle koliko smo mi u qurcu tržište.
Kaj se nudi od mehaničkih switch-eva kod nas...BLUE i RED i to je to.
Brown (kojeg ja tražim jer ne želim klick od BLUE i ne želim linearnost od RED) je skoro pa nemoguće pronaći, a i ako ga netko nudi onda je cijena premium!!??

Koji k?
Kaj su tak ograničeni sa ponudom, uostalom ako nude tako malo tih tipkovnica zašto ih onda jednostavno ne stave kao isključivo za web narudžbu ali onda nek mi ponude sve tipove switcheva koje nudi proizvođač te tipkovnice.!!!

Gledam sada malo i tu Corsair K70 (običnu ne RGB) i jedino ju ima UZI shop i TiaMobiteli!!!!
Za ovog drugog znam da nabavlja isto tako iz vana, a ne od nekog od naših distributera.

Cijena je nevjerovatna, ali ajde, aluminijsko kućište, osvjetljenje, i sve to u kompletu sa switchevima koje hoću si možda i priuštim, ali jadno je to sve!

Mislim, dati 1300kn+ za tipkovnicu koja ne pruža čak nijedan macro i samo 24mj. garancije je stvarno pljačka pa koliko god to bila dugotrajna investicija, da ne spominjem da nikada nisam probao nitijedan od ovih switcheva nego sam sve zaključke povukao od raznoraznih review-ova i snimakak što zvuka kojeg proizvode pojedini switchevi, što toga kako koji switch radi (tako sam i došao do BROWN).

Jedini dućan koji ima mogućnost da isprobaš barem malo proizvod koji ćeš potencijalno kupiti uopće nema tu tipkovnicu u ponudi, a nema niti jednu drugu sa brown switch-evima da isprobam prije kupnje.

Da ne počnem spominjati da CLEAR switch-eva nema ni pod razno (a njih bi baš htio probati) ali ajde, njih ne nude ni proizvođači baš toliko.
Strava.

Jako skup komad hardware-a koji se mora kupiti na slijepo je jako loše.
Mislim da ću morati početi koristiti pravo da vratim proizvod unutar 14 dana bez opravdanja jer drugačije neće moći.

Užas.

I feel your pain. Još nadodam na to da mora isključivo bit ISO layout i sa time sam se zakopo da neću nikad niš pametnoga nać za pare koje mislim potrošit. KB-460 se tu super uklapa i ima sve od navedenoga, ali kod nas se Brown valjda neće nikad pojavit.

rendula 22.01.2015. 11:44

Citiraj:

Autor Pupo (Post 2722617)
Inače, blue i brown se u praksi jako malo razlikuju. Možda su to na papiru nekakve maestralne razlike al se to u praksi neosjeti toliko.

Zapravo, poprilicno se razlikuju. Cesto se moze procitati na netu da je "brown isti kao blue, ali bez klika", vecinom od teoreticara koji nisu ni tipkali na obje, sto nije uopce tocno. Osjecaj tipkanja je puno drugaciji.

Ak hocete lemiti po tipkovnici, imam ja puno brown switcheva u rezervi.

Pupo 22.01.2015. 11:49

Ja sam napisao svoja iskustva, probao sam tipkat i jedno i drugo. Imao sam obje tipkovnice pokraj sebe, tj. imao sam ih više jednu pokraj druge: CM blue, CM brown, 6Gv2 black i G710+ brown.

Black se stvarno najviše čuje i tvrđi je, blue i brown su mi bili skoro pa jednaki. Opet, kažem, meni. Možda će nekome drugome bit maestralna razlika.

gin.tonic 22.01.2015. 12:52

Uvijek sam mislio da su RED switchevi najbolji? :stoopid:

Za igranje i pisanje tu i tamo a navodno su i najtiši...

karlo10 22.01.2015. 13:17

I ja na tS koristim voice activation, i niko mi još nije rekel da čuje kak tipkam. Jučer sam ubacil O-ringove s ebaya za 10kn, i još je tiša sad. Čak bi rekao da je s tim po ono nekom dojmu ko G103 ak malo jače lupaš po njoj.
Osim kaj se enter, shift i space jače čuju jer imaju glavni switch i po 2 vodilice, na koje ne možeš staviti O-ring, pa onda onak reski neki zvuk imaju, ali niš strašnog sve u svemu..
Meni su ovi brown zbilja odlićni s tim da se još uvijek navikavam i često mi se double-press događa kad se jako žurim s tipkanjem, jer zaboravim da na pola hvata, a u glavi si zamislim da nije primilo (navika od običnih i laptopa)...

Pupo 22.01.2015. 13:18

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 2723436)
Uvijek sam mislio da su RED switchevi najbolji? :stoopid:

Za igranje i pisanje tu i tamo a navodno su i najtiši...


Nema najboljih, treba probat i vidjet što ti paše najbolje. Ti su najbolji za tebe, za mene su možda najbolji neki drugi. Nema smisla rasprava što je nekome najbolje, možemo se samo složit il ne što je statistički najbolje za nešto :)


@Karlo

Daj neki link nabaci, možda naručim pa probam :)

Za voice activation, puno pomaže ako mikrofon usmjerite gore. Ja koristim mic od web kamere i nikad problema s bukom od tipkanja.

karlo10 22.01.2015. 13:49

Sad trenutno nema od seller od kojeg sam ja uzimal, ali mislim da je sve to isti đavol... (uglavnom ovi prozirni za dolar i pol)
Link

Naručil i platil u subotu 10.1., došlo mi jućer s poštom.. 11 dana iz hong konga.. nije loše :)

Nemoj mi mic od web camere spominjati, jednog frendu se to zna zamjeniti s ovim od sluški pa zvuči ko da govori iz bačve :D :D

De5tr0yer 22.01.2015. 16:03

Citiraj:

Autor ti.le (Post 2721815)
Probaj vidjeti da si ubacis one gumice koje utisavaju bottom out tipki...

Baš sam naručio set gumica, neprozirnih u nadi da se može osvjetljenje tipki još više smanjiti nego što je to moguće bez njih.

Osvjetljenje mi je inače nepotrebno za tipkanje, čisto vizualnog karaktera je, ali je u kmici i na najslabijem prejako za moj ukus :)

Sinac 22.01.2015. 17:56

Ako nekoga zanima, stavit ću uskoro u prodaju:
Logitech G710+, Cherry MX Brown switchevi s dumperima (gumicama), bijelo osvjetljenje koje se naštimava u 4 razine, jedina koja ima osvijetljen HR ISO layout, vidi link: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266430

900 Kn, kupljena sredinom 12. mjeseca prošle godine u Linksu, račun i jamstvo.

Trenutno stoji nekorištena jer rijetko sjednem za PC a žena radi na staroj G105 jer joj se više sviđa plavo osvjetljenje. :D

2 die 4 22.01.2015. 20:15

Citiraj:

Autor De5tr0yer (Post 2723574)
Osvjetljenje mi je inače nepotrebno za tipkanje, čisto vizualnog karaktera je, ali je u kmici i na najslabijem prejako za moj ukus :)

Ovo me isto poprilično zanimalo jer bi mi ustrvari najviše koristi imalo upravo kad je kmica ;)

Evo moje idealne tikovnice:
Kućište od K70 Corsair + (volume wheel) ali samo sa numpad dijelom kao na CM storm Quicfire TK modelu,
Cherry MX Brown switchevi,
Crveno osvjetljenje koje se da dovoljno smanjiti da se može koristiti u potpunom mraku bez da smeta,
Eventualno funkcionalnost da se odaberu tipke koje će svijetliti dok se igram (ali totalno nebitno),
Odvojiv kabel,
Barem 3g. garancije,
I da nije više od 1000kn

To bi bilo to.
Ne trebaju mi macro funkcije, RGB, multimedia keys (ali to čak nije ni loše) i sve ostale điđe miđe.

Dali puno tražim :D:D

De5tr0yer 22.01.2015. 20:21

Osvjetljenje je subjektivno i dam se kladiti da bi ti na najslabijem bilo ok, ja bih volio da je tako decentno osvjetljeno da se tek zapravo primjeti kad je na ekranu ispred tipkovnice crna/tamna slika. Ima 5 stupnjeva osvjetljenja, tak da stvarno možeš odabrati :D

DAS Keyboard bih rado kupio ali cijena joj je kukulele, 170€...
Ima taj potenciometar za glasnoću koji je tak fino napravljen, ma samo zbog toga bih kupio :D

Ima li netko da je koristio metalne capsove/kapice/tipke umjesto plastičnih?

2 die 4 22.01.2015. 20:57

Ducky mi se sviđa, ali nemaju samo sa numpadom.

Cuky 22.01.2015. 21:44

Bane ne kenjaj i kupi tipkovnicu konacno :D

To sto destro kaze. Na najslabijem osvjetljenju ces je drzat 99% vremena.

Tako sam bar ja G15 jer je sve ostalo bilo ko betlehem.

2 die 4 23.01.2015. 00:21

Citiraj:

Autor De5tr0yer (Post 2723574)
Osvjetljenje je u kmici i na najslabijem prejako za moj ukus :)

Citiraj:

Autor čuks (Post 2723763)
Bane ne kenjaj i kupi tipkovnicu konacno :D

To sto destro kaze. Na najslabijem osvjetljenju ces je drzat 99% vremena


Pa ja isto želim da ne svjetli jako, zar nisam bio dovoljno jasan?
A kaj se tiče kupovine, budem ne brini, ali nigdje mi se ne žuri.
Zovem ove naše dućkase i neki su rekli da će malo pogledati dali je moguće nabaviti Brown (bilo ih je), a saznao sam da je jako oskudna ponuda mehaničkih tipkovnica, trgovine naručuju, ali ne dobivaju sve, nego na kapaljku.
ADM je zadnju pošiljku dobio na ljeto!!!
Links isto. I čak su imali Brown, ali one se izgleda prve prodaju!

Tajl3r 23.01.2015. 01:00

U ovih zadnjih godinu dana bi uvik naletio na master tk skoro svakom nasom it ducanu sa brown svičom...ebay geekhack massdrop i jos drugih masu stranica di se moze nac meh.tipkovnica sa bilo kojim svićom do 1k.

zwer54 23.01.2015. 18:47

Ja recimo držim osvjetljenje na srednjem nivou od 3, i da je na max, nebi mi smetalo... A tolko sam navikao na to da mi je totalno bezveze koristit tipkovnicu bez osvjetljenja iako u biti ne gledam u tipke skoro pa nikad... MX blue switchevi mi baš odgovaraju... Volim i taj zvuk klika i pritisak i sve, sjelo mi je taman...

A inače, non mehanical keyboard, logitech G510s ima jako slabo osvjetljenje, ako nekog zanima...

karlo10 23.01.2015. 18:49

Ja sam an G11 imal na 2 od 2, sadna uickfire Rapid-i imam na najslabije od 5... i mogu vam reči da m ise ovo bjelo puno bolje dopada nego ono plavo. :)

2 die 4 23.01.2015. 18:49

Citiraj:

Autor BsClocked (Post 2723839)
U ovih zadnjih godinu dana bi uvik naletio na master tk skoro svakom nasom it ducanu sa brown svičom.

aj daj jedan pronađi!!
Znam i ja da mogu iz vana kupiti.

Tajl3r 23.01.2015. 19:31

citaj sa sa razumijevanjem
Citiraj:

U ovih zadnjih godinu dana
to sta sad trenutno nema brown svica nemora znacit da je ponuda nikakva...
http://www.nabava.net/tipkovnice__290

pdx 23.01.2015. 23:11

ako ste voljni dat malo vise novaca pogledajte WASDkeyboards.

Princ288 23.01.2015. 23:16

Ako se ikad usudim to ce biti DAS ultimate keyboard. Kvaliteta, izgled i onaj volume wheel , al kao sto je De5tr0yer rekao, kostaju oko 1000

De5tr0yer 24.01.2015. 00:08

1300kn/170€ na amazonu (najjeftinije), to je 600kn više od CM storm ultimate... -.-

darkydark 24.01.2015. 00:16

Citiraj:

Autor De5tr0yer (Post 2723574)
Baš sam naručio set gumica, neprozirnih u nadi da se može osvjetljenje tipki još više smanjiti nego što je to moguće bez njih.

Osvjetljenje mi je inače nepotrebno za tipkanje, čisto vizualnog karaktera je, ali je u kmici i na najslabijem prejako za moj ukus :)

Da se nadovezem na svetlo, kolega koji ima alienware 17 je prigovarao da m6800 ima preslab backlight, a meni je najmanja razina taman u mraku. Dok po danu to niti netreba, a u nekakvom sumraku je max svetlo taman da neki blesavi znak koji koristis svake prestupne pronadjes je i vise nego dosta.

Videl sam par desktop tipkala sa backlightom i boze to svetli ko betlehem :-)

Princ288 24.01.2015. 00:39

@De5tr0yer , da sad vidim da nema jeftinije :( ali se zato dobije ravnalo s magnetima xD a nije ni osvjetljena tipkovnica, a i ne treba kad je blank sve.

Inace mi se func dopada, samo da nema to narancasto u kablu grr, ovako je super a ima i brown u zgu mislim cijena oko 800.

karlo10 24.01.2015. 09:12

Func brown? pa gdje, ja dok sam tražil jdina brown je bila rapid-i, prije nekih 2-3 tjedna..

Princ288 24.01.2015. 10:24

Sad ne mogu nac, bas zujim, mislim da sam ju vidio u iq zagrii, sad imaju plave i crvene samo.

2 die 4 24.01.2015. 14:58

Nema brown trenutno osim one rapid-i.
Brown im najbolje idu, a najmanje ih imaju jer im dobavljači nemogu dobaviti dovoljan broj.
A ja sam totalno poludio i sada pikiram K70 RGB. Ma hebem ti mehaničke tipkovnice, nisam nijednu još ni probao, a već gledam najskuplje njesra!

Pupo 26.01.2015. 08:05

Imaš u Linksu Func KB-460 MX Red. Treba brobati :D

Cuky 26.01.2015. 09:19

Bane, odi u links pa nek ti otvore da probas. Bar kod njih to nikad nije problem.

2 die 4 26.01.2015. 18:32

Budme otišao svakako, ali nemam hebenog vremena! Fak.
Zato samo sve i gledam preko hebenog neta!
Kuća, poso, poso, kuća. :(


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger