PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Samsung mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275486)

HumWeed 18.11.2014. 01:44

Samsung mobiteli - 2. dio
 
cisto iz znatizelje da upitam
kada te operater zeli locirati preko signala, npr ono kad murija trazi nestalu osobu

sta ovdje ima glavnu ulogu
SIM kartica ili onaj neki nutarnji IMEI broj mobitela ?

coconut 18.11.2014. 07:41

Oboje, jer pri spajanju na repetitor mobitel odašilje signal u kojem je sadržan i broj kartice i IMEI mobitela.

Tako su ulovili Antu Keša (gotovina) jer je mijenjao brojeve, ali ne i mobitel.

HumWeed 18.11.2014. 20:28

hvala

smuchac 19.11.2014. 01:52

Koliko to bude precizno? Misljenja sam da znaju da je mob onlajn i s koje antene tj odasiljaca prima signal sto nije specijalno precizno. Zar ima nesto vise?

HumWeed 19.11.2014. 02:02

mislim da je podosta precizno
mene hvataju 3-4 repetitora t-coma istovremeno

sto mi je smijesno to sam mogao tocno vidjeti odakle(lokacija) na starom sagemu my-x5
dok nijedan noviji mob mi to nije vise prikazivao
a "bounce" je koliko ? svakih 20-30 sekundi mozda

tako da mislim da je precizno podosta

QuidZz 19.11.2014. 02:10

Citiraj:

Autor smuchac (Post 2692873)
Koliko to bude precizno? Misljenja sam da znaju da je mob onlajn i s koje antene tj odasiljaca prima signal sto nije specijalno precizno. Zar ima nesto vise?

Citiraj:

Autor HumWeed (Post 2692875)
mislim da je podosta precizno
mene hvataju 3-4 repetitora t-coma istovremeno

sto mi je smijesno to sam mogao tocno vidjeti odakle(lokacija) na starom sagemu my-x5
dok nijedan noviji mob mi to nije vise prikazivao
a "bounce" je koliko ? svakih 20-30 sekundi mozda

tako da mislim da je precizno podosta

Neka me netko ispravi ako sam u krivu. Lociranje se radi metodom triangulacije i precizno je u par metara.

EDIT: Isto je kao kod potresa, potrebne su najmanje tri stanice. Gdje se kruznice presjeku tu je epicentar. Sjecam se dobro sa faksa. :)

6Finger 19.11.2014. 09:26

Odavno sam već dobio informaciju da znaju otprilike za kojim stolom sjediš u kafiću, eto toliko je precizno :P

syss 19.11.2014. 10:03

pa za maznut mobitel ti dođu na vrata bez pardona i to u zgradi.

Brko 02.01.2016. 17:03

Samsung mobiteli - 2. dio
 
Otvaramo novu temu o Samsung smartphoneovima i mobitelima, budući je stara krcata sa 6100+ postova.

Diskusije o Samsungovim uređajima nastavljamo ovdje, a ako ste nešto zaboravili ili želite pogledati u staroj temi, možete to obaviti OVDJE.

Uživajte.

Mario92 03.01.2016. 11:48

Jel je samo vama onaj Samsungov browser toliko brži od bilo kojeg drugog browsera ili ja radim nekaj krivo?

Stranice otvara gotovo instantno. Znam da je temeljen na Blink-u ali opet

QuidZz 03.01.2016. 18:53

1 privitaka
Citiraj:

Autor Mario92 (Post 2873530)
Jel je samo vama onaj Samsungov browser toliko brži od bilo kojeg drugog browsera ili ja radim nekaj krivo?

Stranice otvara gotovo instantno. Znam da je temeljen na Blink-u ali opet

Mislis na ovaj (slika u prilogu) def. app?

Nikad ga nisam koristio. Opera mi je bila super, no dosta spora u zadnje vrijeme pa sam se prebacio na Chrome koji je brz ko metak i radi odlicno.

explorer 4 03.01.2016. 20:21

I ja koristim Samsung deafult browser, baš mi je dosta bolji od bilo kojeg drugog. Nije da ima puno shema kao neki, ali mislim da je najstabilniji, najfluidniji i stvarno brz.

explorer 4 04.01.2016. 14:41

Smanjenje megapiksela za glavnu kameru u korist povećanja veličine piksela, mislim da je to odličan plan za napredak mobilne fotografije. Tako će S7 vjerojatno imati 12 megapikselni modul.

Mene veseli, samo da još srede softver kao što je to Apple napravio, i onda slobodno mogu zasjeti na tron mobilnih kamera.

0siris 04.01.2016. 15:08

može link od default androida za flash za samsung A5 tele2 nemogu nikako iskopati na internetu pa isprike :S opet nešto pokidao pa trebam sve vratiti na default ^^

coconut 04.01.2016. 16:19

Citiraj:

Autor explorer 4 (Post 2874040)
Smanjenje megapiksela za glavnu kameru u korist povećanja veličine piksela, mislim da je to odličan plan za napredak mobilne fotografije. Tako će S7 vjerojatno imati 12 megapikselni modul.

Mene veseli, samo da još srede softver kao što je to Apple napravio, i onda slobodno mogu zasjeti na tron mobilnih kamera.

I HTC je išao tom logikom na M7, pa je fotić ispao s**nje

QuidZz 04.01.2016. 16:36

Citiraj:

Autor coconut (Post 2874082)
I HTC je išao tom logikom na M7, pa je fotić ispao s**nje

Sumnjam da bi si Samsung to dopustio.

coconut 04.01.2016. 19:20

I HTC je bio prilično ozbiljna firma do tog trenutka sa solidnim renomeom...

Brko 04.01.2016. 19:25

S tim da HTC na ni jednom mobu nije imao odličnu kameru. Samsung Galaxy S serija je daleko bolja od cijelokupne HTC ergele u tom pitanju.
S7 će imati bomba kameru... i bolje im je :D

Roberto 04.01.2016. 19:41

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2874200)
S tim da HTC na ni jednom mobu nije imao odličnu kameru. Samsung Galaxy S serija je daleko bolja od cijelokupne HTC ergele u tom pitanju.
S7 će imati bomba kameru... i bolje im je :D

Kao petogodišnji korisnik HTC smartphonea (originalni Desire, One X, M8) ovo mogu potvrditi iz prve ruke. Kaskali za konkurencijom s kamerama oduvijek.

Samsung je tu puno bolji, čak im uspijeva iz Sony kamere izvući više nego što to uspijevaju Sony inženjeri. No, obzirom da ne volem Zamzunge, brišem odavde prije nego izbije sranje :D

coconut 04.01.2016. 19:48

Izgleda da je u programu i 4 uređaj u S7 seriji - S7 Edge+. I kad smo kod kamere, bit će 12.2MPix BRITECELL.
http://www.gadgetzarena.com/leaks/sa...ed-screenshot/

QuidZz 04.01.2016. 22:33

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2874200)
S tim da HTC na ni jednom mobu nije imao odličnu kameru. Samsung Galaxy S serija je daleko bolja od cijelokupne HTC ergele u tom pitanju.
S7 će imati bomba kameru... i bolje im je :D

Svakako treba pricekati recenzije i procitati misljenja korisnika o kameri. Ne valja se zaletit s kupnjom pa ostat razocaran ako kamera ne bude na nivou. :D
Ako kamera bude fail, ostaje nam S6. Jos ce mu i cijena ici malo nize. :goood:

explorer 4 04.01.2016. 23:26

Citiraj:

Autor coconut (Post 2874082)
I HTC je išao tom logikom na M7, pa je fotić ispao s**nje

A jesi našao usporedbu. Da, Htc je išao na neki sličan način, ali to je firma koja ne zna oko kamera. Ne znam hoće li napraviti neki wow skok na sljedećem mobitelu, ali do sada su (osim sa One X) bili smiješni.
Lijepo je imati dosta megapiksela i veliki otvor blende, ali s tim se ne mogu skinuti kompakti, a kamoli DSLR-ovi.

zvonac 04.01.2016. 23:36

http://www.gsmarena.com/galaxy_s7_s7...news-15843.php

f1.7, malo veci senzor, veca batka, napokon 3000mAh, sd card...
Samsung se vraca u igru..

Brko 04.01.2016. 23:37

Citiraj:

Autor QuidZz (Post 2874334)
Svakako treba pricekati recenzije i procitati misljenja korisnika o kameri. Ne valja se zaletit s kupnjom pa ostat razocaran ako kamera ne bude na nivou. :D
Ako kamera bude fail, ostaje nam S6. Jos ce mu i cijena ici malo nize. :goood:

Naravno :) ne radim preorder na stvari od 20 USD a kamoli na nešto od 600+ EUR :)
Izaći će u proljeće 2016, prvi updateovi do ljeta i na jesen će biti zrel za šoping... naravno ako bude u skladu sa očekivanjima :)

zvonac 04.01.2016. 23:40

Ak ne bu drkarili sa senzorima ondu bi trebalo ispast sve ok, a ne, malo britcell malo sony..
I vrijeme je da lagwiz pardon tw srede..

explorer 4 04.01.2016. 23:49

Citiraj:

Autor zvonac (Post 2874391)
Ak ne bu drkarili sa senzorima ondu bi trebalo ispast sve ok, a ne, malo britcell malo sony..
I vrijeme je da lagwiz pardon tw srede..

Ne znam zašto tw uvijek radi tri puta gore na galaxy S seriji? Na noteu je uvijek fluidinije, radi puno bolje, vidi se iz aviona. Galaxy S serija kao da je poligon za Note seriju.

zvonac 04.01.2016. 23:51

TW na S5 je bil koma, S6 je bil cak i dobar, al daleko jos do odlicnog..

Brko 05.01.2016. 00:00

Meni TW na S5 BOJ1 BTU radi skroz pristojno. Kao što rekoh, vrlo nedavno sam usporedno par uri vrtio S5 i S6. TW radi skoro pa identično dobro...

Naravno, opet, to se razlikuje od mene do tebe ;)

asimiliran 05.01.2016. 09:38

nabavio sam polovni s5 16gb model SM-G900F, na njemu je kit kat te bih mu promjenio firmware na lollipop..
moze li preporuka nekog na sammobile-u a da radi provjereno fluidno te mi jos treba nova baterija?
hvala

zvonac 05.01.2016. 10:18

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2874413)
Meni TW na S5 BOJ1 BTU radi skroz pristojno. Kao što rekoh, vrlo nedavno sam usporedno par uri vrtio S5 i S6. TW radi skoro pa identično dobro...

Naravno, opet, to se razlikuje od mene do tebe ;)

A da problem bude veći, u ono vrijeme sam vozio custom rom (Omega) prvo sam samo rutal mob i dizejblal bloatware, dok sam videl da nema ni tu spasa, onda sam pribjegao custom romovima, Omega je donekle popravila stvar..

S6 je bolji po tom pitanju, al agresivni ram managment ubija volju za daljnim podešavanjima, mada ima i za to lijeka, nije ostal dugo kod mene, tak da nisam se ni stigao s tim poigrat...

Valda bu sad došli pameti pa unaprijedili TW na S7, ne polažem neke velike nade i dalje vjerujem u samsung da će poslat S7 na tržište sa štucajućim TW mada u znatno manjoj mjeri neg prethodnik..

Sveukupno gledajući, specke mi se dopadaju, veća baterija, bolji fotić, mislim da će kupcima bolje sjest neg S6, naravno ukoliko su leakovi vjerodostojni..

Uz s820 dolazi i QC 3.0, očekujemo još brže punjenje baterije, iako je i na S6 dost brzo punil uz FC opciju..


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger