PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Koji mobitel kupiti? - 1. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=153152)

Mad_Duke 11.07.2010. 23:26

Usporedi cijenu sa Desire na Njem. tržištu,

Kod nas će cijena biti niska samo ako VIP odluči ubacit neki brutalan popust kao što je to napravio sa Desireom. A koliko čujem od frenda iz VIPa ne planiraju nikad mjenjati.

mdgrgic 12.07.2010. 00:06

ajd mi samo ovo objasni...ne planiraju nikad mijenjat :-)
daj usput saznaj kada ce dobit i9000 u vip...a pokusaj saznat i okvirnu cijenu :-)
desire je u njemackoj oko 400eura...

4500kn u vipu za desire i nije neki popust...na pretplatu uz tarifu 150kn je 2199kn...jos 100 eura i u njemackoj ga dobijes bez ugovora. gdje je tu popust? eventualno na tarifi od 400kn

Mad_Duke 12.07.2010. 00:28

Citiraj:

Autor mdgrgic (Post 1687175)
4500kn u vipu za desire i nije neki popust...na pretplatu uz tarifu 150kn je 2199kn...jos 100 eura i u njemackoj ga dobijes bez ugovora. gdje je tu popust? eventualno na tarifi od 400kn

2300 kuna (produljenje pretplate na 24 mjeseca) uz tarifu 30 tebi nije popust?

Nakon 2 godine (necu uljucivati ono da do kraja ove godine placas pola odnosno 15 kuna) bus na pretplatu platil 720 kuna, kaj bu te skup sa tih 2300 kaj platis ispalo na kraju malo vise od 3K kuna.


A za novi Samsung nazovi VIP i pitaj. Ja sam zvao svojevremeno za frenda da pitam kad će doći nova Nokia C-5 i znali su mi reć unutar +-2 tjedna kad dolazi.

mdgrgic 12.07.2010. 01:17

hm...ovako gledajuci ispadne popust...jer kod nas taj uredaj cijene na 4500kn, a u inozemstvu 2800kn...( u grubo )
al realno nije bas jeftin tu kod nas...kao i svaki drugi uredaj.
ja sam zvao vip, tj.slao sam im mail i rekli su da jos nista neznaju...ni dal ce doc, ni kad, ni cijenu...nista...
u oglasniku je galaxy 3500kn...dali neko od vas zna mozda odnos oglasnika i pretplate...cca...kako to ispadne na kraju??

Mad_Duke 12.07.2010. 13:02

Pričal sam sa frendom malo i veli da se ne može očekivati neka nova akcija (a pogotovo ne koja uključuje tak nekakav mobač) prije kraja ljeta, odnosno početka 9. mjeseca

To je prvo. A drugo. Daj malo uključi mozak.

Imaš lijepo u VIP ponudi ovaj mobač
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...i/-/phone/1679
Pa si procjeni kak bu kotiral taj novi sa cijenom u usporedbi sa jeftinijim modelom.

mdgrgic 12.07.2010. 18:52

a neznam bas dal cijenu mozes tako formirat...vidjet cemo...jer nezahvalno je usporedivat slicne mobitele, pa razmisljat o cijeni. jer kod nas se nikad nezna...

ZpcY 14.07.2010. 12:48

Molio bi preporuku mobitela,
ovako nemogu se odlučiti između dva mobitela,a to su nokia x6 i iphone 3gs (samo zato jer je kamera 3.1mpx me malo koči da ga uzmem,iphone 4 ima kameru 5.1 i to mi odgovara,naravno problem s signalom,i cijena je ona koju si nemogu priuštiti),funkcionalnost,bolji zaslon i aplikacije vuku za apple dok kamera i ime nokia vuče prema nokia-iji,pa me zanima što odlučiti i kupiti?

Inače ne preferiram previše ove touch mobitele pa ako ima kakva ideja u istom cjenovnom ranku za neku nokia-u da ima normalnu tipkovnicu slobodno nek postavi prijedlog.Hvala

Napomena: isključivo nokia i iphone dolaze u obzir,svi ostali isključeni,također trenutno sam na vipu i tele2 ako ima kakve veze.

coconut 14.07.2010. 13:17

Razmisli o Nokiji E72 ili E75. Oba su vrhunski poslovni modeli. Tipkovnice ima nisu baš standardne u punom smislu riječi, ali su vrlo praktične.

ZpcY 14.07.2010. 13:35

Citiraj:

Autor coconut (Post 1688771)
Razmisli o Nokiji E72 ili E75. Oba su vrhunski poslovni modeli. Tipkovnice ima nisu baš standardne u punom smislu riječi, ali su vrlo praktične.

Nisam baš orijentiran u poslovni svijet,više u svijet aplikacija,pristupa internetu,ponekoj igrici i klasičnoj tipkovnici,sada mi pada na pamet ideja da pričekam cirka 6 mjeseci da cijena padne na pristupačnih 250-300 eura što je slušaj sada 3gsu koji je po oglasnicima većinom toliko.

daki 14.07.2010. 23:13

Jel tko ima iskustva s Samsungom S8500 Wave? Jel bi preporučili da uzmem HTC Desire ili Samsung S8500?

EDIT: Desire u dzepu

SniperWolf 18.07.2010. 22:52

Preporuka mobitela
 
LP svima!:chears: dugo me nije bilo na forumu.

Bio bih vam zahvalan ako mi netko moze preporuciti mobitel karakteristika da ima odlican zvucnik (ma boli me đon za slusanje zike, za to imam mp3) nego da se čuje fenomenalno dok razgovaram. Imam Samsung E250 i dok je tiho itd cujem sugovornika ok, al kad sam na ulici ili negdje jako teško, moram nagađati što priča i pun mi je kufer toga :D
znači da mi ima video, blutut, touchscreen me ne zanima,
u biti meni treba neki jeftiniji mob kao sto je ovaj jer mi je ovaj do sad bio savršen, za 400kn sam ga uzeo prije 2god i nisam pozalio!
i mora biti praktičan.

I da je za što manje para, novi, da ga mogu kupiti jeftino novog i tako.

hvala!! :goood:

warlock25 20.07.2010. 16:26

iphone 3gs ili htc desire
 
Ili nesto trece

treba imat dobru kameru,brz i dobar ekran

kaj uzet?

zwer 20.07.2010. 16:28

Desire je brzi, ima bolju kameru i bolji ekran. i mozda 10% skuplji. Di je tu dilema? :beer:

3GS je model na zalasku, Desire 'tek dosao' :)

Matta 20.07.2010. 16:52

Citiraj:

Autor zwer (Post 1692132)
Desire je brzi, ima bolju kameru i bolji ekran. i mozda 10% skuplji. Di je tu dilema? :beer:

3GS je model na zalasku, Desire 'tek dosao' :)


Moj glas za Desire takodjer. Strasan mob. :)

warlock25 20.07.2010. 21:23

Gledao sam sad na netu desire i definitivno sam odlucio za njega

Btw oce doc kod nas i kad htc evo?

Mad_Duke 20.07.2010. 21:32

Neće doći!

spawn 21.07.2010. 02:24

Citiraj:

Autor SniperWolf (Post 1691054)
LP svima!:chears: dugo me nije bilo na forumu.

Bio bih vam zahvalan ako mi netko moze preporuciti mobitel karakteristika da ima odlican zvucnik (ma boli me đon za slusanje zike, za to imam mp3) nego da se čuje fenomenalno dok razgovaram. Imam Samsung E250 i dok je tiho itd cujem sugovornika ok, al kad sam na ulici ili negdje jako teško, moram nagađati što priča i pun mi je kufer toga :D
znači da mi ima video, blutut, touchscreen me ne zanima,
u biti meni treba neki jeftiniji mob kao sto je ovaj jer mi je ovaj do sad bio savršen, za 400kn sam ga uzeo prije 2god i nisam pozalio!
i mora biti praktičan.

I da je za što manje para, novi, da ga mogu kupiti jeftino novog i tako.

hvala!! :goood:

za tebe je idealan k850i ako ga nadjes.

SniperWolf 21.07.2010. 13:36

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 1692410)
za tebe je idealan k850i ako ga nadjes.

hvala, pogledati cu! :chears:

ProbleM?! 21.07.2010. 17:46

Dan, uzeo bih novi mobitel posto sada posjedujem CiPhone i jednostavno ga mrzim, prvotno jer je kineski klon, a nadalje jer je touchscreen uzas kao i sve ostalo... nvm, uglavnom... razmisljam o novom mobitelu i u obzir dolaze samo mobiteli sa velikim Touchscreenom.
Iphone nebih, nevolim ga i nesvidja mi se...
Vidio sam Xperiu X10, jedni ju pljuju drugi obozavaju, sto mislite isplati li ju se kupiti za 2500kn?
I ako ne nju, koji mobitel onda preporucate, treba mi za listanje weba (Facebook, portali itd.), navigaciju, da ima odlican music player i kameru...
Hvala! :D

borlic5 25.07.2010. 02:03

moje preporuke :
HTC Desire sve što ti trebas ali zato ima svoju cjenu no po oglasnicima koliko sam vidio novi zapakirani oko 2,5k http://www.gsmarena.com/htc_desire-3077.php

Nokia N8 svakako najbolja kamera i sve ostalo što trebaš još par dana pa stiže u hrvata cjena sigurno paprena http://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252.php

hammer_of_thor 25.07.2010. 02:19

Citiraj:

Autor ProbleM?! (Post 1692880)
Vidio sam Xperiu X10, jedni ju pljuju drugi obozavaju, sto mislite isplati li ju se kupiti za 2500kn?
I ako ne nju, koji mobitel onda preporucate, treba mi za listanje weba (Facebook, portali itd.), navigaciju, da ima odlican music player i kameru...
Hvala! :D

IMHO HTC HD2 je još uvijek bez konkurencije na našem tržištu.
Taman i nađeš polovni za tu cijenu.

borlic5 25.07.2010. 12:48

Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 1694907)
IMHO HTC HD2 je još uvijek bez konkurencije na našem tržištu.
Taman i nađeš polovni za tu cijenu.

pričaš gluposti windows mobile u HTC HD2 nemože se mjerit sa androidom u htc desire-u jedina prednost je malo veci ekran ..

hammer_of_thor 25.07.2010. 13:00

Baš to i je prednost HD2, WM naspram djetinjastog i zelenog Androida.
Tak da... molim te, nemoj ti pričat gluposti.

Puno ljepše sučelje na HD2, veći ekran, više mogučnosti sa WM. The list goes on.

Desire je dobar mobitel (izuzev onog preglupog touchpada), ali ga sputava OS
Biti će odličan za pola godine-godinu, kad se Android ispegla, a do tada će izači puno bolji mobiteli a možda i WM7

Mad_Duke 25.07.2010. 14:54

Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 1695030)
Baš to i je prednost HD2, WM naspram djetinjastog i zelenog Androida.
Tak da... molim te, nemoj ti pričat gluposti.

Najveća glupost koju sam pročitao u zadnjih pol godine na forumu. Klap, klap.

hammer_of_thor 25.07.2010. 15:33

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1695099)
Najveća glupost koju sam pročitao u zadnjih pol godine na forumu. Klap, klap.

Koliko ga god ljudi ne-voljeli, WM je puno močniji od Androida
Samo ovaj zastrašujuč broja aplikacija je dovoljan.

zwer 25.07.2010. 15:38

Ima negdje konkretno zasto je WM6.5 bolji? Jer sam koristio oba OS-a i ta izjava mi ne ide u glavu ni na drogama. Mozda ne gledam cijelu sliku, pa ako netko ima direktnu usporedbu u konkretnom obliku... :beer:

JuiceBox 25.07.2010. 15:42

I ja sam koristio HD sa WM i android i na njemu i na jos par uredaja i android mi je puno bolji.

hammer_of_thor 25.07.2010. 16:40

WM je puno duže na tržištu i jednostavno je community toliko raširen i popunjen da je to strašno. Ukratko.

Naravno, govorim za WM koji je (kao na Touch HD i HD2) prekriven nekim sučeljem.
Čisti WM jako loše izgleda, ali isto tako i "čisti" Android sa hrpom widgeta također jako loše izgleda.

borlic5 26.07.2010. 01:27

Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 1695175)
WM je puno duže na tržištu i jednostavno je community toliko raširen i popunjen da je to strašno. Ukratko.

Naravno, govorim za WM koji je (kao na Touch HD i HD2) prekriven nekim sučeljem.
Čisti WM jako loše izgleda, ali isto tako i "čisti" Android sa hrpom widgeta također jako loše izgleda.

wm i android nemos usporedjivat jer se zna da je android prepored naspram wm-a , sad bi ja onda mogo rec da je symbina najbolji jer je naj jednostavniji , neide to tako ..

extremepc 26.07.2010. 01:52

Trebam mob, do 1000kn...touch...novo? rabljeno?? Kaj je najbolje uzet?

I BTW u cem je caka da na oglasnicima vidim da puno ljudi prodaje tvornicki zapakirane mobove, sa garancijom, na sve mreze??? I onda jos nude niz boja, nije li to malo cudno?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger