PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (riješeno) Win 10 razni problemi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=290323)

matrix30zg 15.01.2018. 12:02

(riješeno) Win 10 razni problemi
 
Da ne otvaram novu temu...zadnjih mjesec dva imam sitne ali iritirajuce probleme sa kompom,konfa iz moj komp.
Naime svako malo se desava da ne radi task bar,start ne reagira ni pomocu misa ni tipke win na tipkovnici
Također se desava da se sve skinuto tipa slike,fajlovi,ne prikazuju dok se ne napravi refresh. Isto se desava kad se nesto obrise,tek nakon refresha nestane. Ne radi ni win plejer za filmove i slike.
Isto tako dizanje winsa zna bit nekad krace,nekad duze,nekad srednje...
Provjereni svi kablovi,testirane komponente i sve mi zgleda ok.
Meni smrdi na problem sa maticnom ili samim windowsima,updejt je zadnji napravljen...
Molim neki prijedlog za rjesenje,hvala

Bodisson 16.01.2018. 14:01

Citiraj:

Autor matrix30zg (Post 3150879)
Naime svako malo se desava da ne radi task bar,start ne reagira ni pomocu misa ni tipke win na tipkovnici

Ovo je po meni znak da je vrijeme reinstalirati Windoze.
Ali da bi bio siguran, pokreni neku Live distribuciju i vidi hoće li ti se i dalje dešavati slično.

Mommistake 16.01.2018. 14:43

A HDD i SSD health? Ovaj HDD 240GB koji imaš je relativno star, ne?

John Creasy 16.01.2018. 14:53

Citiraj:

Autor matrix30zg (Post 3150879)
Da ne otvaram novu temu...zadnjih mjesec dva imam sitne ali iritirajuce probleme sa kompom,konfa iz moj komp.
Naime svako malo se desava da ne radi task bar,start ne reagira ni pomocu misa ni tipke win na tipkovnici
Također se desava da se sve skinuto tipa slike,fajlovi,ne prikazuju dok se ne napravi refresh. Isto se desava kad se nesto obrise,tek nakon refresha nestane. Ne radi ni win plejer za filmove i slike.
Isto tako dizanje winsa zna bit nekad krace,nekad duze,nekad srednje...
Provjereni svi kablovi,testirane komponente i sve mi zgleda ok.
Meni smrdi na problem sa maticnom ili samim windowsima,updejt je zadnji napravljen...
Molim neki prijedlog za rjesenje,hvala


isti problem sam imao sa starijom verzija windowsa 10.. čim pokrenem komp ne mogu ništa, osim mrdati mišem po ekranu.. windowsi su bili problem, a čini mi se da je isto tako i kod tebe

Pupo 16.01.2018. 17:33

To sto imas je bio uobicajen problem na 1511 verziji os-a. Pa ak si zapeo na tome, napravi upgrade, nemoras iz nule i rjesit ces si te probleme.

matrix30zg 16.01.2018. 17:35

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3151540)
A HDD i SSD health? Ovaj HDD 240GB koji imaš je relativno star, ne?

Ssd i nije toliko star,ima cca godinu i pol a zdravlje je 99 posto,hdd je kupljen nov prije mjesec dana ali se i prije njegove instalacije to desavalo...

Citiraj:

Autor John Creasy (Post 3151545)
isti problem sam imao sa starijom verzija windowsa 10.. čim pokrenem komp ne mogu ništa, osim mrdati mišem po ekranu.. windowsi su bili problem, a čini mi se da je isto tako i kod tebe

Nisam pratio updejtove al nekako mi se cini da se sve to pocelo desavat nakon zadnjih par azuriranja winsa...jutros je radio taskbar a sad opet ne...
Nista,probacu frisku instalaciju kao prvi korak samo ne znam jel bi totalno sve novo ili na onu opciju reset pc...

matrix30zg 22.01.2018. 10:52

Problem rijesen friskom instalacijom win10...problem je bio sto nekakvo azuriranje winsa nije odrađeno do kraja,cak ni win repair nije mogao to popravit...

Lewis 05.06.2018. 12:39

Bok,

Od zadnjeg updatea prije 10ak dana ima konstanto problem da mi se tipkovnica prebaci na ENG. Jos nisam skuzio kako i kad se prebaci ali cini mi se da se nakon standby prebaci tj. nije uvjetovnao nekim shortcutom.
Odem dolje u tray pored sata i prebacim na HRV i sve opet OK ali nekad se to prebaci i par puta tokom dana.

Prije ovog update nisam imao taj problem i sad geldma u language settings i nevidim ENG i HRV posebno (tamo imam samo HRV) dok dolje u traju vidim 3 opcije (http://prntscr.com/jr2gfx) 1. HRV (Croatia), 2. ENG, 3. HRV (BiH).
Ima neko ideju kak to sprijecit ?

Hvala

Mommistake 05.06.2018. 14:28

Imaš uključen shortcut očito.

LEFT ALT + SHIFT ja mislim da je short-cut.
Ugasi si to.

https://superuser.com/questions/9589...-in-windows-10

Lewis 05.06.2018. 14:30

Da, to je shortcut i to je prvo sto sam gasiao u win XP, 7, 8 ali sad ui 10ki uopce ne nalazim menu gdje se to gasi.

Hmm budem malo procackao, thx.

EDIT, napokon sma naso taj menu koji su sakrili ko zmija noge (naspram prijasnjih windowsa).

ruki31 05.06.2018. 14:31

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3200491)
Bok,

Od zadnjeg updatea prije 10ak dana ima konstanto problem da mi se tipkovnica prebaci na ENG. Jos nisam skuzio kako i kad se prebaci ali cini mi se da se nakon standby prebaci tj. nije uvjetovnao nekim shortcutom.
Odem dolje u tray pored sata i prebacim na HRV i sve opet OK ali nekad se to prebaci i par puta tokom dana.

Prije ovog update nisam imao taj problem i sad geldma u language settings i nevidim ENG i HRV posebno (tamo imam samo HRV) dok dolje u traju vidim 3 opcije (http://prntscr.com/jr2gfx) 1. HRV (Croatia), 2. ENG, 3. HRV (BiH).
Ima neko ideju kak to sprijecit ?

Hvala

taj problem sam i ja imao na win 10.. meni se prebacivala cim bi neku aplikaciju upalio tima chrome outlook ili nesto slicno instalirao i stavio samo hrv jezik (eng sam probao izbrisat, ali ne ide) onda sam popizdio i engleski stavio da mi tipkovnicu cita na slovenskom i od tad radi sve koda je i na hrv :D

Mommistake 05.06.2018. 14:32

Linkao sam ti.

Ja sam si to ugasio doma na windows 10.

domy_os 05.06.2018. 21:56

Kod mene uopće nigdje nije navedeno da je HRV tipkovnica, ali nekim čudom imam HRV layout i sve radi bez greške bilo gdje. Jedino što sam napravio je ručno sve prebacio na Croatian, ali pod keyboards imam samo Standard (QWERTZ). Posljednji update mi je bio početkom 4. mjeseca pa nemam pojma što će biti kad mu opet dopustim update.

Lewis 05.06.2018. 22:03

Za sad radi ok od kako sam ugasio shortcute.

Prije updatea sam imao samo HRV i nije s nista switchalo, nakon updatea poludilo :).

matrix30zg 05.06.2018. 22:26

Dosta ljudi se zali na raznorazne probleme nakon updejta...meni osobno,nakon tog proljetnog azuriranja,nije se pojavio ni jedan problem sto me zbilja zacudilo nakon nedavnih komplikacija sa samim win 10...

partwish 05.06.2018. 22:36

Ja imam problem da mi se Win 10 boota minutu, možda čak i malo više... A imam SSD. Doše do onog Win loga i onda vrti sigurno minutu...Iritantno za popizditi...

Lewis 05.06.2018. 22:44

Mom susjedu se raspali windowsi nakon ovog zadnjeg updatea na laptopu, udje u windowse i nenadje nijedna file, explorer.exe missing, mscfg missing, sta god pokusam pokrenut na task manageur missing a start button ne reagira.

Totalka, a nema kasko (niti backupa niti je systme restore bio aktiviran) ;)

kiki86 06.06.2018. 09:08

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3200665)
Mom susjedu se raspali windowsi nakon ovog zadnjeg updatea na laptopu, udje u windowse i nenadje nijedna file, explorer.exe missing, mscfg missing, sta god pokusam pokrenut na task manageur missing a start button ne reagira.

Totalka, a nema kasko (niti backupa niti je systme restore bio aktiviran) ;)


imao prosli tjedan laptop sa istim problemom, evo rješenje djelomično. Nisam našao drugog načina nego tako...

Mommistake 06.06.2018. 09:20

Ja na poslu update-ao Windows 10, jučer. Laptop je rezervni, sva sreća, ali nakon update-a ne radi wifi više.

Vidim sve mreže, ali connecting... i tako cijeli dan.

matrix30zg 06.06.2018. 11:07

Citiraj:

Autor partwish (Post 3200662)
Ja imam problem da mi se Win 10 boota minutu, možda čak i malo više... A imam SSD. Doše do onog Win loga i onda vrti sigurno minutu...Iritantno za popizditi...


Oduvijek ili nakon apdejta? Mislim kako god puno je to vremena...meni ravno 20 sekundi treba do ulaska u win nakon paljenja na kucistu

kasko 06.06.2018. 11:26

Mislim da je najefikasnije rjesenje za dobar w10 sustav da skinete s microsofta windows server 2016 sluzbeni iso. (Desktop experience)

Naredba u shellu za pretvorbu eval standard to full verzija: dism /online /set-edition:ServerStandard /productkey:WC2BQ-8NRM3-FDDYY-2BFGV-KHKQY /accepteula

Naredba u shellu za datacenter eval to full:
DISM /online /Set-Edition:ServerDatacenter /ProductKey:CB7KF-BWN84-R7R2Y-793K2-8XDDG /AcceptEula

Prednosti:
Po defaultu ja vise stvari disableano nego enableano tipa search itd.
Full kontrola sustava- ne mijenja sam postavke ko sugavi w10 nakon restarta ili updatea.
Prava kontrola windows updatea, ne restarta update servis i ne mijenja sam gpedit.msc nakon sto je user podesio zeljeno.

Mane:
Neke stvari moras rucno upaliti (set and forget); tipa wifi nije ukljucen po defaultu stoga:
u shellu udaraj: Install-WindowsFeature -Name Wireless-Networking
Restart, pa upaliti u services.msc wireless servis ili u shellu naredbom: Net start WlanSvc
Restart
Veci iso file, cca 6.5gb x64

Dalje cemo kako bude isao troubleshoot.
Uglavnom nakon 2tj koristenja ovo izgleda kao pravi w10 po meni, za razliku standard w10 ovo je vise OS za koristit administratoru nego "user friendly".


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

partwish 06.06.2018. 11:49

Citiraj:

Autor matrix30zg (Post 3200762)
Oduvijek ili nakon apdejta? Mislim kako god puno je to vremena...meni ravno 20 sekundi treba do ulaska u win nakon paljenja na kucistu

Nakon ažuriranja... A zanimljivo je dami glary piše da je boot time nekih 30 sekundi, a debelo je preko toga... Pogasio sam hrpu toga i ubrzalo se možda par sekundi.

matrix30zg 06.06.2018. 12:29

Citiraj:

Autor partwish (Post 3200779)
Nakon ažuriranja... A zanimljivo je dami glary piše da je boot time nekih 30 sekundi, a debelo je preko toga... Pogasio sam hrpu toga i ubrzalo se možda par sekundi.


Probaj istekat sve usb dodatke koje su spojeni,ostavi samo mis i tipkovnicu...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger