PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Case Modding (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Complete case painting guide (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87160)

Roso 21.11.2007. 18:40

Je li moguće na ovaj način dobit metalni zrcalni efekt? Tipa kao što su poniklovani djelovi na autima (ako se tako to kaže). Dakle srebernu metalic boju.

Omega 21.11.2007. 18:44

ne.

sa metalic bojama nemozes dobiti "zrcalni efekt" koliko god se trudio.
sa srebrenom, aluminijskom i chrome bojom (ne metalic effect) mozes to postici.

fanATIk 21.11.2007. 23:44

jesi probao možda polirat s električnom polirkom? viđam takve stvari po pevcu, bauhausu i sl. za sitne pare.

Omega 22.11.2007. 00:00

ma gledao sam i ja...
mozda i probam jednog dana, al mi je to nekako sve sumnjivo... za polirat boju, polirka treba biti uber njezna i sa malo rpm-a, a povrsina se ne smija osusiti inace puf, "zapali" boju.

ako budem jos koji big tower sredivao mozda uzmem pa probam... ovako za neke midi... stranicu ispoliram u nekih sat dva rukom i rezultat je sasvim ok, tako da mi iskreno ne treba...

al opet, tu u sibeniku i nema bas nesto sta bi mi odgovaralo. kad posjetim sljedeci put bauhause pogledat cu detaljnije

Srdan 03.02.2008. 12:17

Samo mali info. Da li je za ovaj case dovoljna kantica boje (špricao bi samo ovaj neofarbani dio, sve što je neofarbano)? Ne treba mi neki zrcalni efekt, ali opet da nije mat da ima više svjetla unutra kad stavim neonke.
Za pripremu bi trebao samo nabacit 2 sloja primera i 3 boje? Dal bi trebao šta šmirglat između slojeva pošto me narančina kora toliko i ne dira (nisu baš neka vidljiva mjesta osim zadnjeg dijela casea, al opet ni to nije toliko). Glavno mi je samo da mi se s vremenom ne počne ljuskati.

Fala :)

Omega 03.02.2008. 12:25

Citiraj:

Autor Srdan (Post 942264)
Da li je za ovaj case dovoljna kantica boje (špricao bi samo ovaj neofarbani dio, sve što je neofarbano)?

mislim da ce jedna kantica pokriti sve


Citiraj:

Za pripremu bi trebao samo nabacit 2 sloja primera i 3 boje?
tako je


Citiraj:

Dal bi trebao šta šmirglat između slojeva pošto me narančina kora toliko i ne dira
ne treba nista smirglati, samo uzmi jednu cistu krpu pamucnu koja se ne ljusti i ne ostavlja prasinu za sobom. ostavi temeljnu kad pospricas da se osusi 24h i nakon toga dobro isperi sa cistom vodom, pobrisi dobro krpom i ostavi da se osusi. nakon toga bojati crnom.

Citiraj:

Glavno mi je samo da mi se s vremenom ne počne ljuskati.
mozda da izvdojis za jos jednu kanticu prozirnog sjajnog. malo da zastitis boju a i nesto vise sjaja ces dobiti. crna je nezahvalna za unutrasnjost, dosta lako se osteti pri slaganju komponenti.

Citiraj:

Fala :)
njente :chears:

Srdan 03.02.2008. 12:37

Hvala još jednom. Taj će dio ići u neku drugo boju, ne crnu (zelenu, crvenu... vidjet ću još za mjesec 2 kad skupim novce za to i ostatak pa krenem u posao) :)

Edit: I još samo ako znaš kako špricati perforirani dio a da mi boje ne izađe na drugu stranu - ipak će unutrašnjost i vanjski dio bit različite.

Matesonik 03.02.2008. 13:48

Citiraj:

Autor Srdan (Post 942276)
Hvala još jednom. Taj će dio ići u neku drugo boju, ne crnu (zelenu, crvenu... vidjet ću još za mjesec 2 kad skupim novce za to i ostatak pa krenem u posao) :)

Edit: I još samo ako znaš kako špricati perforirani dio a da mi boje ne izađe na drugu stranu - ipak će unutrašnjost i vanjski dio bit različite.

Zalijepis pik-traku preko perforacija, ali s vanjske strane...

Omega 03.02.2008. 14:24

Citiraj:

Autor Matesonik (Post 942323)
Zalijepis pik-traku preko perforacija, ali s vanjske strane...


mislis sa unutarnje strane? :stoopid:

uglavnom... zalijepis ih sa suprotne strane od one koju bojas :D

Matesonik 03.02.2008. 16:56

Citiraj:

Autor Omega (Post 942351)
mislis sa unutarnje strane? :stoopid:

uglavnom... zalijepis ih sa suprotne strane od one koju bojas :D

Pa da, bojat ce unutrasnjost, a to znaci da pik traka ide van...

Omega 03.02.2008. 16:58

Citiraj:

Autor Srdan (Post 942276)
Edit: I još samo ako znaš kako špricati perforirani dio a da mi boje ne izađe na drugu stranu - ipak će unutrašnjost i vanjski dio bit različite.

:chears:

fanATIk 01.03.2008. 19:26

Nakon malo mog lobiranja, ovaj guide postade sticky.:D Nego, daj mi reci jel nužno završni sloj boje brusit, nanosit prozirni lak te onda polirat? Dali bi bila bitna razlika u kvaliteti ako zadnji sloj boje ispoliram bez nanošenja prozirnog laka?

TDK 03.03.2008. 11:32

Citiraj:

Autor Omega (Post 876312)
ma gledao sam i ja...
mozda i probam jednog dana, al mi je to nekako sve sumnjivo... za polirat boju, polirka treba biti uber njezna i sa malo rpm-a, a povrsina se ne smija osusiti inace puf, "zapali" boju.

hm pa taj kotacic ima njeznu spuzvu ko bebina guza, jos se stavi pasta, nemre se boja sjebat. al opet nisam siguran, nije isto ko na autu, zavisi kak je pofarbano

Omega 03.03.2008. 21:54

Citiraj:

Autor fanATIk (Post 964805)
Nego, daj mi reci jel nužno završni sloj boje brusit, nanosit prozirni lak te onda polirat? Dali bi bila bitna razlika u kvaliteti ako zadnji sloj boje ispoliram bez nanošenja prozirnog laka?

isprike... nesto mi ne stima sa forumom, ne salje mi obavijesti vise kad netko odgovori... neznam jesam li izoliran slucaj ili je svima... uglavnom

naravno da nije nuzno... ali brusenje zadnjeg sloja nije brusenje, vec ravnanje boje. kad se boja sprica iz kantice, onda su slojevi neujednaceni, kako to pituri zovu, dobies "narancinu koru". dakle boja izgleda kao blagi oblik narancine kore, sa udubinama i izbocinama po sebi.
ako zelis lijepi odraz, onda se toga moras rijesiti.

nanosenje prozirnog laka ce umanjiti ovaj efekt, buduci da on popunjava malo sve te neravnine. ali ne u potpunosti, jer na kraju krajeva i sam bezbojni ima teksturu narancine kore kad se nanese... dakle ako zelis savrseni odraz, onda moras i njega ravnat pa tek onda polirati.

razlika u kvaliteti? ...hm... ajmo ovako
kad nebi nista ravnao, samo boja+prozirni lak, imao bi savrsen odraz predmeta na udaljenosti cca pola metra max. sve sta je dalje od toga bi bilo iskrivljeno u odrazu
sa ravnanjem i poliranjem mozes bez problema dobit savrsen odraz aviona u prolazu :)

Citiraj:

Autor TDK (Post 965844)
hm pa taj kotacic ima njeznu spuzvu ko bebina guza, jos se stavi pasta, nemre se boja sjebat. al opet nisam siguran, nije isto ko na autu, zavisi kak je pofarbano


dobio polirku pa cemo probat na trenutno projektu :)
ako bude radilo ustedit ce mi dosta vremena

fanATIk 03.03.2008. 22:33

Tnx. Dakle, pravac Bauhaus po bezbojni lak.

Nikol@Grozni 27.05.2008. 14:02

imam par pitanja
1. jeli mog koristiti šmirgl za drvo ili moram Vodobrusni papir ( kaj je to )
2.Polir pasta/tekucina moze ona za auto ?
3."ukoliko usred bojanja vam buba ili cestica prasine padne na povrsinu, zanemarite je. ostavite boju da so osuse i nakon par sati samo odstranite smetnju na boji. buba ako padne ona ce ostati na povrsinskom sloju i lako se odstrani nakon sto se osusi. ukoliko pokusate odstraniti dok je boja mokra, samo ce te pogorsati stvar" kak da ju maknem ?
4. koliko te to sve kostalo ?
svaka cast:respekt:

Omega 27.05.2008. 14:10

1. iskreno, neznam kakav je to brusni papir za drvo :)
vodobrusni ili ti ga "waterproof" brusni papiri se koriste u kombinaciji sa vodom. dakle stalno polijevas cistom vodom podlogu i u isto vrijeme brusis po tome. puno su finiji i precizniji od "suhih" brusnih papira.

2. da... samo gledaj da uzmes kakav brand, 3M, nigrin, dupli color itd...

3. neke mrvice i bube kad ti padnu na svjezu ostavis dok se boja ne osusi. kad se boja osusi, bubice i mrvice prodes sa finim vodobrusnim papirom, poravnas podlogu i ispoliras sa polir pastom.

4. puno :fiju:
ako si pocetnik i prvi put ozbiljnije bojas onda moras biti svjestan da ces raditi puno gresaka i da ces puno puta trebat popravljat nesto. a popravljanje boje je skup biznis

sad kad sam se malo ispraksirao, treba mi duplo manje boje da obojam case nego kolko mi je trebalo kod dragona kad sam ga bojao.

Nikol@Grozni 27.05.2008. 14:53

ok
da prvi put cu bojam ozbiljnije ( imam 14 god )
polirku cu maznut od starog a ovo ostalo kupit
sad imam dosta para ali si mislim kupiti komp kad skola zavrsi pa cu isprobavati na starom ...
inace pocet cu negdje u 7 mj pa cu staviti slikice
vidim da imas " sponzora " u linksu dobro si preuredio onaj komp

Omega 27.05.2008. 15:04

moja preporuka je da kupujes samo ono sta ti treba KAD ti zatreba.
radi korak po korak, nemoj kupovati boje prije nego kupis primer i priremis case za bojanje. nemoj kupovati primer prije nego napravis sve modifikacije, skines staru boju i pripremis case za bojanje. nemoj kupovat materijal za skidanje boje i modificiranje casea prije nego smislis sta i kako ces itd itd.

dakle korak po korak radi i nemoj se zuriti, radi case po svom tempu i nemoj se obazirat na ove sta te pozuruju po forumu ko mene :kafa:

cokolada, pepsi i pauza svakih 10 minuta obavezno pri modanju :D

Nikol@Grozni 27.05.2008. 15:33

Citiraj:

Autor Omega (Post 1039893)
cokolada, pepsi i pauza svakih 10 minuta obavezno pri modanju :D

zaboravio si cod 2 prek neta :lol2:
i neke cevape :zdero:usput i :dajpivu:
fala na savjetima

lordVerdranius 27.05.2008. 16:02

Kaj ti nije onda bolje dati nekome za te pare da ti to fino poboja kak spada, i ako još hoćeš da ti nekaj nacrta sa Airbrushem?
Ili uostalom da kupiš nego ludo kućište za te pare...???

NJUNJO_HR 27.05.2008. 20:22

nije bolje ako želiš nekaj naučiti
neke stvari ti jednostavno nema ko pokazati i moraš biti samouk
istina je da za te novce bi mogel kupiti neko kučište
ali jednom steknuto znanje ti niko nemože uzeti a ti ga jedino možeš unovčiti

tak ti je sa farbanjem :D

Omega 27.05.2008. 21:08

a da ne govorimo o osjecaju zadovoljstva kad se postignu zadani ciljevi i uz to znas da si sve sam napravio :)

dok opet, nekima je draze da mu starci iskesiraju za novo uber cool ludo kuciste i svi zadovoljni.
svakom svoje, nema potrebe na takav nacin komentirat nekoga ko zeli nesto naucit

Nikol@Grozni 30.05.2008. 14:25

raditi je vise fora i barem izgubis malo vremena nekaj postigles , zabavis se malo se posprejas usput ofarbas tepih jos cu raditi prozirnu stranicu :chears: pa ce sve bljestiti haha:lol2::rtfm:

praDe 06.06.2008. 21:43

majstoer svaka cast za ovo,al zanima hoce li bit bolji zrcalni efekt dok bojam sa chrome bojom nego sa onim akrilnim? po logici bi trebalo bit,al ipak me zanima savjet iskusnijeg,kojom bojom dobijem najbolji zrcalni efekt? meni je to jako bitno,a meni kuciste vec 5 godina staro,sve se izlizalo:D
hvala vec unaprijed...

Omega 06.06.2008. 21:47

crna je idealna, dok bijela stoji na suprotnom kraju idealnog.
dakle, sa svim tamnijim nijansama boje moze se postici mirror finish.

uz crnu, dobre su plava, zelena i u manjoj mjeri crvena. naravno sta tamnije nijanse to bolji efekt.

praDe 07.06.2008. 12:08

znaci,crna bolja od chromea? ok...meni je crna super boja i ovako...hvala na savjetu;)
e ja imam 4 boce polir tekucine tam neke MacBRITE's za aute...hoće li mirror effectr biti dobar i ako s tim ispoliram ili bas mora bit sa voskom polirka? jer ova moja polirka nema voska...

Omega 07.06.2008. 12:29

ne mora biti na bazi voska. pazi samo da je fina i za poliranje boje
koliko dobar ce biti mirror finish ovisi vise o tebi nego o polir sredstvu ;)

praDe 07.06.2008. 12:36

ok,hvala jos jednom;) sutra odo po stvari za bojanje i prihvatit se posla...

EDIT: koliko dugo moram cekat da se stvrdne tekucina?

Omega 07.06.2008. 12:39

Citiraj:

Autor praDe (Post 1049345)
EDIT: koliko dugo moram cekat da se stvrdne tekucina?

ako mislis na tu tekucinu za poliranje, ne ceka se nista. stavis kapljicu i vrti dok tekucine nestane, stavis novu kapljicu i vrti dok nestane i tako dok ne budes zadovoljan sa rezultatom


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger