PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   LG IPS231P vs. DELL U2311H (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=213242)

kony 11.04.2011. 21:11

LG IPS231P vs. DELL U2311H
 
Pozdrav,

Nemogu se odlučiti između LG IPS231P i DELL U2311H.
Čitao sam po forumu o izvrsnim iskustvima sa navedenim DELL monitorom ali me zanima i LG.
Dakle, oba dva imaju IPS matricu, 23 inch, samo što LG ima LED osvjetljenje, tanji je te brži refresh rate 5 ms. u usporedbi sa dellom 8ms. Monitor koristim za apsolutno sve, malo manje za gaming pošto nemam konfu. filmove bih redovito gledao. Manje više vrtim virtualke, surfam, pišem itd.

Evo što bi Vi mene preporučili. Na kojem je bolja slika?

raliSHA 12.04.2011. 15:18

oho, nisam ni znao da su ovi lg-jevi došli do nas, a još i sa vrlo finom cijenom :) baš me zanima malo reviewa kad ga netko kupi

Matta 13.04.2011. 17:01

Auuu, 1500 kuna, cijena je predobra ! :goood:

Ako ovako nastave sa proizvodnjom sve jeftinijih IPS monitora pitam se da li ce eventualno TN nestati sa trzista u neko dogledno vrijeme, ici sa cijenama jos nize ili napraviti neku revoluciju matrice ?

Fugu 15.04.2011. 15:11

Ima ovdje kratki Product Face-Off:
http://www.digitalversus.com/duels.p...53&ma2=35&ph=1

Doktor 26.04.2011. 15:48

Pred desetak dana sam uzeo Dell U2311H i prvi dojmovi su jako dobri (upenzionirao sam Samsung 959NF), podesivost po visini bi mogla biti malo bolja tj. bilo bi super da može još koji centimetar u visinu ot tih cca 10cm koliko ima hod.
Oštrina slike i vjernost boja je super u usporedbi sa jeftilen 22" full HD monitorima tipa Benq, AOC i LG u klasi do 1000kn - znam jer ih imam brdo na poslu.
Inaće, monitor ima VGA, DVi i display port priključke, a podesiv je po visini, nagibu i ima pivot, a pošto mu je matrica IPS, smatram ga trenutnim best buy monitorom.
Full HD na 23" izgleda sasvim solidno i preporučio bi ga svima koji ciljaju na dobar monitor za ne preveliku sumu novca.

>>>KUKY<<< 26.05.2011. 16:51

Bas kao i kolega doktor i ja sam danas poslao u mirovinu svog starog samsunga 959NF sa u2311h. Prvo nakon sto sam se u trgovini uvjerio da nema bad piksela, dofurao sam ga kuci i pri prvom ulasku u winse vec se moglo vidjeti odusevljenje na mom licu. Boje su mnogo zive, bijela ostaje bijela pod bilo kojim kutem jedino crna mrvicu vuce na ljubicasto ali samo kada je skroz crna podloga (recimo load winsa) Sto se postolja tice stabilno je i netrese se.
Ste se nekog eventualnog pregrijavanja tice nema ni govora o tome iako je brifhtness po defaultu 75 (sto mislim svakako reducirati jer ipak umara oci).
Kada smo vec kod postavki monitora moze mali hint na koliko da postavim brightness a koliko kontrast?

Sve u svemu odusevljenje sa moje strane.:goood:

zwer 26.05.2011. 18:32

Ako mozes posudig kalibrator, obavezno posudi i "doštimaj" ga još malo.

Za brightness, nastimaj tako da ti bijela u mracnoj sobi izgleda bijelo a opet ne reze u oci kad citas tekst. A za kontrast imas brdo testova online gdje ima od finih nijansi crne, sive i bijele i lijepe upute za podesavanje kontrasta.

Primjerice ovdje imas dobre upute za podesit monitor bez uplitanja kalibratora. Obavezno to sve postavljaj u zamracenoj prostoriji. :beer:

doky 08.06.2011. 18:07

Meni se odabir monitora sveo upravo na ta dva pa da čujem mišljenja koji bi uzeli. Prekopao sam hiljadu testova, usporedbi, mišljenja korisnika itd. no ne mogu odlučiti koji uzeti, svaki ima i pluseva i minuseva. Jedino znam da neću pogriješiti ni s jednim od njih, ponajviše će se koristiti za net, filmove i gaming. Možda mi je u maloj prednosti LG zbog manjeg vremena odziva (6ms, 8ms kod Della) no sumljam da bi se ta razlika i primjetila.

Rista 09.06.2011. 03:20

Citiraj:

Autor Anphonic (Post 1921933)
Meni se odabir monitora sveo upravo na ta dva pa da čujem mišljenja koji bi uzeli. Prekopao sam hiljadu testova, usporedbi, mišljenja korisnika itd. no ne mogu odlučiti koji uzeti, svaki ima i pluseva i minuseva. Jedino znam da neću pogriješiti ni s jednim od njih, ponajviše će se koristiti za net, filmove i gaming. Možda mi je u maloj prednosti LG zbog manjeg vremena odziva (6ms, 8ms kod Della) no sumljam da bi se ta razlika i primjetila.

Ne vjeruj brojkama, Dell je po testovima puno brzi od ovog LG-a.

doky 09.06.2011. 11:05

U Dellu je isti panel kao i u LG-u tako da bi brojke trebale biti iste ili približno iste, prava razlika kod ove dvojce je tek u osvjetljenju. Kako vidim jedini problem kod LG-a je što se treba potrefit dobar primjerak, ima lošijih s vidljivim ghostingom.

Rista 09.06.2011. 14:21

Nisu bas identicni paneli a i elektronika je naravno drukcija pa otuda i razlika u brzini. U praksi je LG sporiji, nezavisno od primjerka. Relativno sporo vrijeme odziva za moderni IPS i bleeding su cini se najveci problemi ovih novih LED IPS monitora od LG-a. Nije ni da je U2311H nekakav pojam uniformnosti ail po meni se cini sigurnija opcija.

Dottore 18.08.2011. 00:08

Postao vlasnik U2311H :) brightness i contrast držim na 50 ( iako je po defaultu došao na 75 s uključenim dynamic )
može preporuka za podešavanje odnosno neki profil? Nemam iskustvo s obzirom da mi je to prvi lcd ( crt mi je dugo služio ).

TheBEaST 18.08.2011. 00:12

Citiraj:

Autor Dottore (Post 1957980)
Postao vlasnik U2311H :) brightness i contrast držim na 50 ( iako je po defaultu došao na 75 s uključenim dynamic )
može preporuka za podešavanje odnosno neki profil? Nemam iskustvo s obzirom da mi je to prvi lcd ( crt mi je dugo služio ).

Brightness ti je dosta i 30, contrast jedno 60...ostalo u tablici na ovom linku

Nybelung 18.08.2011. 00:20

Mene zanima ovaj LG. Imam li razolga bit skeptičan oko tog LED osvjetljenja? Je li netko uspoređivao njega i Della?

LG dolazi sa famoznom 72h garancijom za dead pixele, a to mi je dost' bitno jer u ovoj mojoj pripizdini sve moram poštom uzimat.

Dottore 18.08.2011. 00:21

tnx. jedino vidim da nemam opciju Response time.

vercetti 18.08.2011. 08:11

Vlasnik LG IPS231P par tjedana, narucen dostavom, nema bad pixela,
mozda nesto vise izrazeniji IPS glow nego kod npr. LG 2220P,
kojeg imam preko godinu dana.

Na oba se i igralo i radilo, nikakavog ghostinga ili sporosti nema...

Dottore 21.08.2011. 21:29

Bilo mi je brutalno dosadno pa dočepao kalibrator od poznanika :D

Postavke na monitoru:
Tvornički reset, tada postavite sljedeće:
- Brightness: 30
- Gamma: PC (ako je pretaman onda možete prebaciti na MAC)

To bi trebalo doći ovdje, nakon tvorničkog reset:
- Contrast: 50
- InputColor Format: RGB
- Preset Modes: Standard
- Sharpness: 50

Ovdje je ICC profil DELLU2311H-Spyd3Ex-Aug11.icc

Monitor je u rad nekih 4 dana i kalibriran nešto više od sat vremena. Toliko je radnih sati prošlo.

EDIT 1 :
Potvrdio bih kolegu mamutarka iz postova "Koji 24'' monitor kupiti?"

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 1953170)
nop, piše pod moj komp, U2410, ma te priče o ms su za debilnu dječurliju...tvoje oko neće osjetit razliku između 2ms i 8ms bez brige

Igrajući BFBC2, CS 1.6 itd.. ne vidim nikakvu razliku u odnosu starog CRT 17" Hansol.

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 1953201)
ja sam sada zadovoljan, prvih mjesec dana sam proveo kalibrirajući ga svakodnevno (manualno, bez kalibratora), al to valjda svi rade, i sad kad sam si namjestio kak mi paše sve je ok i u igrama nemam nikakvih problema ni ghostinga ni sličnih gluparija.

točno :)


EDIT 2 :
Bilo bi super ako netko daje povratnu informaciju, da li to ima poboljšanog pomaka..

doky 22.08.2011. 09:13

Citiraj:

Autor Rista (Post 1922388)
Nisu bas identicni paneli a i elektronika je naravno drukcija pa otuda i razlika u brzini. U praksi je LG sporiji, nezavisno od primjerka. Relativno sporo vrijeme odziva za moderni IPS i bleeding su cini se najveci problemi ovih novih LED IPS monitora od LG-a. Nije ni da je U2311H nekakav pojam uniformnosti ail po meni se cini sigurnija opcija.

LG ima 230WF3, a Dell 230WF2 panel. Ne bi znao koja je točno razlika no mislim da je WF3 nešto novija revizija. I ne bi baš rekao da je Dell brži čisto iz razloga što ih nisam direktno usporedio, a i ti ih nemaš ziher oba na stolu, ako to misliš zbog recenzije na tft-centru vjerujem da su oni dobili jako, jako loš primjerak.

Rista 22.08.2011. 15:04

Ne, mislim na Prad recenziju, njima vjerujem puno vise nego TFT central-u. Vecina to mozda nece vidjeti ali Dell jest brzi. Ja cisto sumnjam da to ima ikakve veze sa losim primjerkom, eventualno temperatura moze utjecati na rezultat ali nekih vecih razlika izmedju primjeraka ne bi smjelo biti po tom pitanju.

Botlorn 22.08.2011. 17:38

Ljudi, koja je božja razlika između ova dva monitora?

https://www.telebit.hr/Monitor-LG-23...024675039.aspx

https://www.telebit.hr/Monitor-LG-23...998466114.aspx

Znači, jedan je ovaj IPS 231p o kojem se priča na topiku, a drugi je 100 kn jeftiniji 236V. Ne vidim nikakve razlike, kako na netu, tako ni na stranicama LGa.

TNX!

doky 22.08.2011. 17:48

Paneli su isti, razlikuju se u izgledu i to što 236V nema pivot, a 231P ima pivot (krivu sliku su stavili za ovog).

veki19 22.08.2011. 21:45

Odnedavno sam kupio Dell,i samo znam da TN više nema šanse da kupim.

Što se tiče brzine između dva navedena,kolko sam čitao Dell je malo brži,ima manje tog ghostinga,ali ajde ti to primjeti u stvarnom životu.

Kulezg 04.09.2011. 20:44

Citiraj:

Autor Botlorn (Post 1960332)
Ljudi, koja je božja razlika između ova dva monitora?

https://www.telebit.hr/Monitor-LG-23...024675039.aspx

https://www.telebit.hr/Monitor-LG-23...998466114.aspx

Znači, jedan je ovaj IPS 231p o kojem se priča na topiku, a drugi je 100 kn jeftiniji 236V. Ne vidim nikakve razlike, kako na netu, tako ni na stranicama LGa.

TNX!


Ovaj skuplji nema HDMI. Nevjerojatno, skuplji je a nema HDMI lol

Red Dwarf 15.09.2011. 23:55

Evo da vam malo pomognem oko izbora : uzmite Dell. Dellov stalak je definitivno vrijedan tih 300kn što se da više. LG se stvarno toliko trese da jedino za što se njega isplati uzimati je ako se uzme neki vesa mount stalak ili ga se prišarafi za zid.

Što se tiče HDMI-ja. I mene je to malo zafrkavalo, ali onda sam se pomirio i uštekao DVI kabel. Uostalom svaka ATIjeva kartica dolazi sa hdmi-dvi pretvornikom.

Sve u svemu meni je drago da sam još nekako namaknuo tih 300kn više.

Nybelung 16.09.2011. 12:11

Pa ne može se monitor "sam od sebe" trest, pa taman o koncu visio, a ne na stalku?

Red Dwarf 16.09.2011. 12:59

Da, ali ovaj LG je jako jako nestabilan vjeruj mi. Naravno ako će ti monitor biti sam na stolu onda ok, ali inače vjeruj mi stvarno, stvarno se trese.npr : Tipkaš nešto, premjestiš ruku na miša i nasloniš na stol, monitor zatitra.

Botlorn 16.09.2011. 13:01

Imam IPS231P i monitor se uopće ne trese.
Imam 100x60cm stol, znači ništa fancy. I sad lupam rukama po rubu stola i monitor je nepomičan.
Svatko tko ima LCD televizore znaju kako postolja znaju bit sranje. Meni je ovo LGevo postolje za koplje bolje od Samsung le320b televizora.

Lijepo se tilta naprijed nazad bez ikakvog problema i straha da će išta puknut. A ako pukne, 3 godine garancije, bože moj.
Nisam imao Della pa ne znam kako je na njemu.

Red Dwarf 16.09.2011. 13:07

Jbga :( ja sam ga bio isprovao na brzinu pa sam iznjeo dojmove. naravno da sam bio i ja u budžet liniji pa jedva namaknuo tih 300kn više. inače bi se rastegnuo do ZR24 hp-a :D

Botlorn 16.09.2011. 13:18

Naravno, nije bio hejt. Samo kažem dojmove iz prve ruke, ali mi je to prvi LCD monitor, tako da nemam usporedbe.
Osim što mogu reć da je manje stabilan od starom 17-inčnog CRTa :D

Meni je Dell bio tih 300kn preskup, s obzirom na HDMI koji mi ne treba, USB portove i manji ghosting (valjda), koji mi ne igra ulogu.
Sumnjam da se itko moze razocarati LGom za te novce.
Jedino je uzasno bright. Kad sam ga upalio na 100 je bio brightness, mislio sam da ce mi oci izgoriti. Sad je na 15 i jos je navecer ponekad malo prejako.
Ali sve preporuke.

Wolverine 16.09.2011. 13:33

Citiraj:

Autor Red Dwarf (Post 1977594)
Evo da vam malo pomognem oko izbora : uzmite Dell. Dellov stalak je definitivno vrijedan tih 300kn što se da više. LG se stvarno toliko trese da jedino za što se njega isplati uzimati je ako se uzme neki vesa mount stalak ili ga se prišarafi za zid.


Dakle i tvoj se trese. Ajd već sam mislio da je to samo do primjerka na kojem sam ja radio. Ono fakat nije normalno da je onako nestabilan. Krivo ga pogledaš i trese se. Dell ima uvjerljivo bolji stalak.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger