PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Thomson ST780iWL by t-com (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=112988)

cromen 09.07.2008. 20:33

Thomson ST780iWL by t-com
 
http://www.t-com.hr/privatni/interne...nosti_wlan.asp

jeli ga tko dobio i valja li?

Dawar 09.07.2008. 21:10

To Iskon,Amis i Metronet koriste već dulje vrijeme i koliko sam upoznat to je dost dobar router

Nikky 09.07.2008. 21:20

Živi bili pa vidili hoće i taj uređaj s * * * t sa svojom verzijom fw zbog ljubičaste relevizije mada mislim da netrebaju svoju verziju nego samo postavke.

sasuke_the_king 11.07.2008. 19:47

danas sam bio frendu podesit adsl,i dobio je baš taj speedtouch. uređaj je grozan za podešavanje, barem za mene koji sam naviknut na se555 i dlikove. sve je grafički uredno, sve važne postavke su sakrivene iza nekih configure tipkica koje su sakrivene po ekranu. po prvi put sam morao uputstva prelistat.
ali sad drugo, u uputstvima se navodi MAXphone usluga - i piše: dodatna usluga koja se naplaćuje. nema nikakvih detalja oko toga, kako, gdje ,šta... samo postoji. zna li netko nešto više o tome? očito i t-com polako napušta pots i uvodi voip.

coconut 11.07.2008. 20:52

Vjerojatno VoIP kao kod Iskon.Dua.

thopok 11.07.2008. 21:46

Da, tu uslugu, koja je trebala biti dio triple play paketa, nije odobrio HAT.
MAXphone do daljnjega - nedostupan

cromen 11.07.2008. 23:34

VoIP ce biti ,ukoliko ga bude,u prvoj godini besplatan kao usluga placat ce se
samo impulsi i nece biti moguce bes telefona,tek iza toga ce valjda biti moguce duo i triple play,kolko nacuh tek sa optikom,navodno da kod preko 90% ljudi propusnost adsl2+ za triple play,nije dovoljna da radi sve bez problema.


sasuke_the_king 12.07.2008. 00:24

i šta će nam voip ako su cijene razgovora iste kao i na potsu? nema smisla. bilo bi super kad bi uveli općeniti voip koji se može koristiti na bilo kojem provideru preko nekog sip uređaja, ali da su cijene niske, niže od optime. iako nema te usluge koja će me natjerat da se vratim na t-com.

cromen 17.07.2008. 21:31

evo stigao i do mene Thomson ST780iWL nakon testiranjanabrzaka (2h)
jedina pozitiva u svezi ovog modemaje ta sto je domene stigao u roku 3dana :(

evo koji su plusevi i minusi po mom skromnom misljenju
plusevi:
+gumb za on-off wlan
+mogucnost voipa

uz najbolju volju napada mi nista napamet sto bih jos mogao pod plus navesti
u svemu drugom je inferioran mojemu d-linku g684t

minusi:
-najveci minus je da je gotovo sve zakljucano
-nemogucnost promjene firmwarea
-nemogucnost portforwarda iznad 10000
-to sto je komletan wpa/wpa2 key vidljiv i nakon applaya
(kod d-linka ostaju tockice)
-wlan bas i nije brz-laptop sa D-LINK DWL-G630 PCMCIA karticom na 30cm od modema je imao brzinu 48Mbps(deklarirano 54Mbps do 30m) udaljavanjem brzina je padala.
-konfiguracija je neobicna,najme malo tko ce isprve posloziti sve a da nepogleda upute,ali onda gotovo sve hoda,osim iskljucivanja voipa
u pozadini najme u setapu ima tri mogucnosti postavki:
internet,internet i voip i internet voip i iptv,
s obzirom da nema internet i iptv u pozadini se modem stalno pokusava voipom spojiti-maknuti kvacicu sa eneble voip bas neznaci previse,jer
za to trazi user ,pass i broj voip telefona.
-brzine su neznatno manje nego sa d-linkom

dojam:
po mom skromnom misljenju je to za nas korisnike najlosiji modem u dosadasnjoj ponudi t-coma,ako imate namjeru produljiti ugovor sacekajte svakako mjesec dva,jer t-com testira novi simens modem,pa bi to mogao biti bolji izbor,nazalost nemogucnost promjene firmwarea je veliki minus
barem kod nas jer nas dosadanje iskustvo uci da su "firmware made by t-com" uvjek bili sr.nje.

s druge strane za t-com je vjerojatno taj modem ostvarenje njihovih snova
-potpuna kontrola korisnika(iskljuce vam portforward i brzina torrenta pada
bar kod mene na modem vezu)


p.s.-moguce da je los primjerak dosao do mojih ruku,ali mogu reci da sam se sada naucio cjeniti d-linka i nadam se da ce jos dugo,dugo d-link ploviti zajedno s menom internet vodama

drocketman 18.07.2008. 01:11

Da li ga se moze stavit u bridge mode i spojit na drugi ruter?

antrax 18.07.2008. 02:23

koje ovlasti imas u t-com izvedbi tog routera? amisov user vulgaris me zivcira, jedna od stvari zasto je da tdu ne radi po defaultu s thomsonima, a ne mogu ga podesit bez admin pristupa, a neda mi se zicat tehnicku..

cromen 18.07.2008. 03:11

Citiraj:

Autor drocketman (Post 1089417)
Da li ga se moze stavit u bridge mode i spojit na drugi ruter?

sam nemozes


Citiraj:

Autor antrax (Post 1089460)
koje ovlasti imas u t-com izvedbi tog routera? amisov user vulgaris me zivcira, jedna od stvari zasto je da tdu ne radi po defaultu s thomsonima, a ne mogu ga podesit bez admin pristupa, a neda mi se zicat tehnicku..

user
osim postavljanja wlan zastite i takozvanog portforwarda stanga nista se nemoze namjestiti

jedina nada mi je kolko citam na njemackim forumima software 7.100
navodno onda je potpuno otkljucan,ako ga nadjem za skinuti

p.s. probat cu ga sutra resetirati pokrenut konfiguraciju sa cd-a pa javim

coconut 18.07.2008. 09:26

Kod Iskon.Dua (kojeg imam) je sve otključano, možeš ući u sve postavke i promijeniti ih, a koliko vidim, Iskon svako malo update-a firmware. Koliko znam, i Metronet zaključava svoje.
Moje su zamjerke da se dosta grije i signal nije nešto. Ali kad sam ubo Windsurfera na njega, signal se poprilično poboljšao.

Nikky 18.07.2008. 09:52

Sve se može kad znate kako. Davno sam naletio na netu kako ga "otključati". Kome treba dam link. Postupak se svodi na to da umjesto user vulgaris postanete admin user, dalje je sve jasno.
Nedavno je u jednoj drugoj temi bila rasprava o pravima i ovlastima. Ukratko postoje dva slućaja:
1 - uređaj dan na korištenje i nije vaše vlasništvo (primjer Iskon) - formalno pravno nesmijete ništa sami mjenjat (osim otvorenih opcija), a za ostalo treba cimat SZK.
2 - uređaj postaje vaše vlasništvo (uz garantni rok, barem dosadašnja praksa kod T-Coma) - sve su opcije otvorene, uređaj dolazi podešen za MaxTv (i kada to vama ne treba) jer je njima tako lakše.
Preporućam dobro pročitati ugovor uključujući (pojam) sitna slova.

cromen 18.07.2008. 14:03

Citiraj:

Autor Nikky (Post 1089539)
Sve se može kad znate kako. Davno sam naletio na netu kako ga "otključati". Kome treba dam link. Postupak se svodi na to da umjesto user vulgaris postanete admin user, dalje je sve jasno.
Nedavno je u jednoj drugoj temi bila rasprava o pravima i ovlastima. Ukratko postoje dva slućaja:
1 - uređaj dan na korištenje i nije vaše vlasništvo (primjer Iskon) - formalno pravno nesmijete ništa sami mjenjat (osim otvorenih opcija), a za ostalo treba cimat SZK.
2 - uređaj postaje vaše vlasništvo (uz garantni rok, barem dosadašnja praksa kod T-Coma) - sve su opcije otvorene, uređaj dolazi podešen za MaxTv (i kada to vama ne treba) jer je njima tako lakše.
Preporućam dobro pročitati ugovor uključujući (pojam) sitna slova.

postupak je krajnje jednostavan :)
ali i nepovratan t-comov ili firmware konkurenzije se nemoze pospremiti
pa ga kasnije opet vratiti,tako da oni koji ruter moraju vratiti nakon ugovora
bolje da puste prste od toga,posebno nesto se bas i nedobija osim mogucnosti koristiti voip i od drugih operatera,ali gubi se iptv (bar za sada:fiju:).
samo cisto sumljam da nakon ovog poteza vrijedi t-comova garancija.

Nikky 18.07.2008. 14:13

Za neke stvari ne treba radikalan zahvat (npr. promjena firmwarea), dosta je promjena nivoa usera (user vulgaris > Administrator).

cromen 18.07.2008. 14:22

mogu reci naspram jucer je ovo drugi modem proradio i port forward normalno


p.s. ljubicasti se drze tradicije "firmware made by t-com"-veliko sr.nje!!!!

Voorhees 19.07.2008. 20:33

a i to prebacivanje bez flešanja ovisi o verziji firmwarea, ustvari niti neznam da li je i u kojoj verziji ispravljen double slash bug
ali barem se ne gube postavke kao flešanjem

Nikky 20.07.2008. 00:14

Pa kvaka je u tome da prije flasha novog firmwarea prvo "povadiš" i spremiš trenutne postavke. Kad upucaš novi fw možeš vratit te postavke ili editirat nove (ini file).

BrusJr 20.07.2008. 18:35

Metronetov je zaključan u toj mjeri da se i pokuša promijeniti razina usera, nije dozvoljen konzolarni pristup, pa ništa od promjene razine :(

sasuke_the_king 20.07.2008. 20:23

a da li mi možete raći šta je zaključano , odnosno šta ne mogu mijenjat? dmz, port forwardiranje, dynamic dns, remote administration, QoS, ako je to otvoreno onda je sve ok.

BrusJr 20.07.2008. 21:48

Na MetroCarnetu sve to što si naveo je zaključano.

sasuke_the_king 20.07.2008. 22:32

koja je svrha interneta onda? surfanje? ma daaaj. šta znači zaobići metronet u širokom luku,a vjerojatno je ista stvar onda i sa iskon.duo (tj carnet.duo).
a može li se recimo to spojit ovako:
linija, pa običan telefonski splitter (da iz jedne žice dobimo dvije) pa jednu liniju spojit na speedtouch a drugu liniju na adsl splitter, pa iz splittera u neki annex a ili annex b (šta se već koristi) adsl modem? u speedtouchu ugasit internet stavku i pustit samo voip? ili pričam bezveze?

BrusJr 21.07.2008. 03:05

Caka je u tome što nikakav port forwarding ne trebaš niti raditi, jer si spojen direkt s kompom na net (recimo neš slično kao i dialup). Ispadne da ti ruter služi u tom slučaju samo kao modem i centrala (kutija, što već) za telefon. E da, bitno napomenuti, ako se koristi neštoCarnet, možeš u isto vrijeme samo s jednim kompom na net, bez obzira što dobiješ ruter s nekoliko (4) lan priključka i wifi-jem. I to se da riješiti, ili još jednim ruterom koji podržava vpn, ili složit jedan kompsa ICS koji radi 0-24

cromen 21.07.2008. 23:42

ovaj t-comov je potpuno zakljucan i ono stoje otkljucano neradi,
pa se opet da firmware promjrniti,Speedtouch-evi imaju korisnu osobinu da pass nevrijedi nekih 10 sek od botanja u BootP Modusu samo se treba sve nabrzake napraviti.
sto se tice legalnosti kod t-coma bi bar za sada sve trebalo biti legalno.

stoga sto t-com nam prodaje modeme
i sto uopce ne pruzaju voip uslugu
ako uvedu voip pretpostavljam da ce se karakter
vlasnistva modema promjeniti.

osobno se nebi petljao s time da sam korisnik amisa,metroneta ili iskona.

p.s. upravo citam na newsu za t-comov SpeedTouch

"admin account sam nazicao od sluzbe za korisnike (administrator/!M1PhoIAD2)"

Krvavy 23.07.2008. 23:39

thomson...
 
Ja ga imam već tjedan-dva (Iskon HR.DUO - nadogradnja s starog xxlADSL-a), i moram reći da nije preloš...

Evo mislim da mu je uptime negdje oko tjedan dana, hladan ko' špricer (tako da teorija o grijanju pada u vodu u mojem slučaju), konfiguriranje je bilo malo povuci potegni, dok nisam popustio i pročitao manual... sad radi kako treba...

Uglavnom, flat paket od iskona košta slatkih 158 kuna, plus VoIP telefoniranje... čak sam dobio i slatki broj 555-295... ko u jamerici... 555 nešto... kvaliteta zvuka prilikom torrentiranja je u razini mobitela, a to je dobro za average telefoniranje...

Port forwarding radi solidno, uTorrent skida ko mutav (za portove iznad 10k sam načuo ali ja sam uvijek svoj port roknuo na 9999 odkad sam počeo forwardat...), a što se tiče WLAN-a, meni thomson stoji na zidu u sobi na katu (tavanska soba), krov je limeni, a šetao sam se s laptopom okolo kuće i signal hvatam nekih 40tak metara od kuće (doduše, signal je pri kraju, ali ga ima), dok vani na dvorištu imam nekih 70% jačine signala - po meni solidno za taj pipsqueak od antenice - limeni krov je definitivno po meni najjači blokator...

Nemam zasad potrebe prčkati po firmware-u tako da je po meni router solidna 4+...

If it aint broken, don't fix it...

von Schultz 05.08.2008. 15:20

Pitanje - da li se preko tog routera koji mi je upravo stigao, može spojiti printer preko usb porta? I jel se uopće može konfigurirati, jer nisam naišao na opcije za USB konfiguraciju...

Baš gledam onaj plavi kabel koji je došao sa routerom, i fora je u tome da na jednom kraju imam priključak koji ide u router (ženski), a na drugome onakav ispljošteni, isto ženski, za kojega ću morati kupiti adapter da bude poput drugogo kraja, budući da mi printer ima takav manji priključak, koji nije spoljšteni...

No, zanima me odogovor na ovo prvo pitanje...

thopok 05.08.2008. 15:38

Citiraj:

The USB master port can also be used for printer sharing or connecting other USB devices, such as an external hard disk whose content can be shared by anyone on the home network.
To je kod ST780(i)WL DeXtenTion

Ako se pogleda slika, vidi se da taj(a ne ovaj t-com) uređaj ima 2 različita USB porta.
Citiraj:

1 USB 1.1 master and 1 USB 1.1 slave
EDIT:
Citiraj:

Čemu sad taj plavi služi kojeg ja imam
Citiraj:

Connect the blue USB cable to the blue indicated USB port on your Thomson Gateway and the other end to the computer’s USB port.
Za Thomson ST780(WL)
Citiraj:

Possible HW expansion
+ USB 1.1 host/master

von Schultz 05.08.2008. 15:49

Citiraj:

Autor thopok (Post 1104144)
To je kod ST780(i)WL DeXtenTion

Hm, gledam baš taj pdf, on tu ima i još jedan dodatan usb i to onaj "plosnati", ja imam samo ovaj manji, plavi...

Čemu sad taj plavi služi kojeg ja imam, a čemu ovaj dodatni koji je na slici (kojeg nemam)?:wtf2:



btw. signal mi je kod ovog routera slabiji nego kod prijašnjeg zyxela... sad mi komp na katu ispod uopće ništ ne hvata preko netgear wlan pci kartice.... jel postoji neka veća antena koja bi se mogla našrafiti na tog thomsona?

thopok 05.08.2008. 16:03

Citiraj:

Coverage Area:
802.11g: Line of Sight (LoS - Outdoors): Max. 50 meters ; Indoors: Max. 20 meters
802.11b: LoS (Outdoors): Max. 180 meters ; Indoors: Max. 60 meters
Ne, nije odvojiva. Čini se daje prije i to postojalo. Thomson SpeedTouch™ 585i(Detachable Antenna x 1)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger