PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Cooler Master (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=254265)

Cooler Master 03.12.2013. 17:37

Cooler Master
 
Poštovani čitatelji i forumaši PCEksperta,

Od danas će Vam ured Cooler Master Balkan sa sjedištem u Beogradu, na PCEkspert forumu pokušati pružiti maksimalnu podršku i odgovore na sva pitanja u vezi ponude, proizvoda i servisa tvrtke Cooler Master. Kao tvrtka s najsveobuhvatnijom ponudom računalnih kućišta, napajanja, svih vrsta hlađenja za desktop i prijenosna računala, gaming opreme i mnogo toga drugog – želimo Vam pokazati koliko se zapravo razlikujemo od drugih i koliko nam je stalo do zadovoljstva kupaca naših proizvoda.

Cooler Master već godinama uspješno posluje u cijeloj regiji Balkana, a znamo da na PCEkspert forum I portal dolaze i brojni čitatelji i korisnici foruma. Možemo reći kako je od svih proizvođača ovog tipa uređaja, samo Cooler Master i službeno lokalno prisutan sa uredom na Balkanu i spreman je osim bogatog portfolia uređaja, kupcima ponuditi stabilnu i pouzdanu garanciju, brz servis ili zamjenu uređaja, sigurnost korištenja, kvalitetnu podršku – između ostalog i na ovaj način.

I ne samo to…želja nam je na ovim stranicama od Vas čuti prijedloge, ideje, za nove uređaje ili unaprjeđenje postojećih. Cooler Master je kompanija drugačija od ostalih: osluškujemo, pratimo zahtjeve korisnika i tržišta. Uvijek smo spremni saslušati, razgovarati i razmotriti mogućnosti. I nagraditi dobre ideje, zašto ne?

Imamo izvanredne proizvode, svjesni smo toga: ali tu smo da Vas savjetujemo, odgovorimo na nedoumice, pružimo dodatna objašnjenja, damo informaciju o pristizanju novih uređaja. Tu smo ako se želite požaliti na nešto, kritike su također sastavni dio posla, i od odgovornosti ne bježimo.

Cooler Master Balkan tim raspolaže s dovoljno znanja, vremena i informacija koje Vam može pružiti. Ne ustručavajte se pitati nas, zbog toga je uostalom ovaj “thread” u dogovoru s administracijom PCEksperta i otvoren. Stojimo Vam apsolutno na raspolaganju, ne ustručavajte se!

Želimo se zahvaliti administraciji PCEksperta, koja nam je omogućila da na ovaj način budemo aktivni na forumu.

Srdačan pozdrav,

Cooler Master Balkan tim

tor 03.12.2013. 18:38

Pozdrav i vama...
Kao što i piše u pozdravnom postu, ovdje možete pitati direktno CM sve što vas zanima vezano za njihove proizvode i podršku, pa sretno ;)

Pupo 03.12.2013. 18:58

Pozdrav

da probijem led, da li će se i kada u HR/EU pojavit CM Elite 110? tnx

D1viry 03.12.2013. 20:55

Pohvalno. Za PCE i za Cooler Master. Ovakva, down to earth, podrška je rijetka. Svaka čast.

Cooler Master 04.12.2013. 10:25

Citiraj:

Autor Pupo (Post 2505372)
Pozdrav

da probijem led, da li će se i kada u HR/EU pojavit CM Elite 110? tnx

Pozdrav,

Elite 110 je proizveden za USA trziste.Za sada nije u planu da bude dostupan u EU.

Garro 04.12.2013. 11:46

Moguće je da će mi biti potreban top panel za Cosmos Pure kućište.

Imali ste ga na skladištu u Nizozemskoj prije kojih godinu-dvije, ali ga više ne vidim.

Da li ga je moguće nabaviti?

Unaprijed hvala!

Cooler Master 04.12.2013. 18:02

Citiraj:

Autor Garro (Post 2505834)
Moguće je da će mi biti potreban top panel za Cosmos Pure kućište.

Imali ste ga na skladištu u Nizozemskoj prije kojih godinu-dvije, ali ga više ne vidim.

Da li ga je moguće nabaviti?

Unaprijed hvala!

Pozdrav,

Na zalost , dobili smo informaciju da nece vise biti u ponudi

flyer1 04.12.2013. 18:19

Citiraj:

Autor Cooler Master (Post 2505343)
Cooler Master i službeno lokalno prisutan sa uredom na Balkanu i spreman je osim bogatog portfolia uređaja, kupcima ponuditi stabilnu i pouzdanu garanciju, brz servis ili zamjenu uređaja, sigurnost korištenja, kvalitetnu podršku – između ostalog i na ovaj način.

znači ovako, kućište iz mog potpisa, centurion 534.

najkraći opis problema je da ne želi upaliti iz prve. dva, nekad i tri puta je potrebno pritisnuti 'power' tipku da se računalo konačno boota.

druge komponente su isključene kao potencijalni problem, probano je s različitim pločama/napajanjima, stalno isti rezultat.

2 god garancije su prošle, pa bi isplativost investiranja u neki ozbiljniji popravak bila prilično upitna, stoga neki savjet kako doskočiti ovom problemu? da li je bilo sličnih slučajeva i drugdje?

hvala.

Pupo 04.12.2013. 18:50

Citiraj:

Autor Cooler Master (Post 2505798)
Pozdrav,

Elite 110 je proizveden za USA trziste.Za sada nije u planu da bude dostupan u EU.

Zbog? :(


Citiraj:

Autor flyer1 (Post 2506106)
znači ovako, kućište iz mog potpisa, centurion 534.

najkraći opis problema je da ne želi upaliti iz prve. dva, nekad i tri puta je potrebno pritisnuti 'power' tipku da se računalo konačno boota.

druge komponente su isključene kao potencijalni problem, probano je s različitim pločama/napajanjima, stalno isti rezultat.

2 god garancije su prošle, pa bi isplativost investiranja u neki ozbiljniji popravak bila prilično upitna, stoga neki savjet kako doskočiti ovom problemu? da li je bilo sličnih slučajeva i drugdje?

hvala.

Spoji paljenje na reset tipku :D

branuschi 04.12.2013. 22:42

Koliko su kvalitetna ova Vaša napajanja što dolaze s kućištem konkretno me zanima
http://www.edigital.hr/Kucite-p47439.html u koju bi ih klasu svrstali nižu, srednju, višu ili negdje između ove tri navedene s obzirom na ponudu napajanja na našem tržišu i tko je uopće proizvođač Vaših napajanja Vi ili !?

Drvoje 05.12.2013. 08:30

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page364.htm
http://www.tomshardware.com/reviews/...er,2913-5.html

Dakle samo je naljepnica njihova :D

Cooler Master 05.12.2013. 10:51

Citiraj:

Autor flyer1 (Post 2506106)
znači ovako, kućište iz mog potpisa, centurion 534.

najkraći opis problema je da ne želi upaliti iz prve. dva, nekad i tri puta je potrebno pritisnuti 'power' tipku da se računalo konačno boota.

druge komponente su isključene kao potencijalni problem, probano je s različitim pločama/napajanjima, stalno isti rezultat.

2 god garancije su prošle, pa bi isplativost investiranja u neki ozbiljniji popravak bila prilično upitna, stoga neki savjet kako doskočiti ovom problemu? da li je bilo sličnih slučajeva i drugdje?

hvala.

Pozdrav,

Rezervni deo je dostupan na nasem web-shopu.Mozes pokusati da napravis porudzbinu da vidis koliko bi kostalo total sa dostavom.

http://www.cmstore.eu/cases/centurio...on-off-module/

Cooler Master 05.12.2013. 15:37

Citiraj:

Autor branuschi (Post 2506291)
Koliko su kvalitetna ova Vaša napajanja što dolaze s kućištem konkretno me zanima
http://www.edigital.hr/Kucite-p47439.html u koju bi ih klasu svrstali nižu, srednju, višu ili negdje između ove tri navedene s obzirom na ponudu napajanja na našem tržišu i tko je uopće proizvođač Vaših napajanja Vi ili !?

Pozdrav,

Po item kodu koji vidimo (RC-241-KKP500-N1) verovatno je u pitanju napajanje iz naseg pod brenda Thermal Master.Znaci u pitanju je napajanje Thermal Master 500W koje bi svrstali u nizu klasu,zadovoljavajuce za office PC.Ti modeli kuciste+napajanje sa tim TM -PSU iskljucivo su isla nasim partnerim za system integraciju (asembliranje racunara) Tog napajanja inace nigde nema u retail verziji.Taj model (RC-241-KKP500-N1)nikada zvanicno nije uvozen preko partnera (Linksa/Feniksa) na trziste Hrvatske.Verovatno je neko uvezo iz Madjarske ili Nemacke .

Kao i sve ostale kompanije, po pitnju napajanja sto se tice same elektronike imamo saradnju sa vise OEM proizvodjaca.Mada se mi trudimo da ne bude standardna OEM platforma i nasa nalepnica, vec dizajniramo i pokusavamo da unapredimo.Lep primer moze biti nasa V serija.Seasonic je OEM i njihova platforma ali je malo unaprdjena elektronika,ventilator,kablovi samo kuciste napajanja ...

The Man 05.12.2013. 22:57

Htio bih samo ovim putem pohvaliti CM 690 seriju kućišta s kojima sam jako zadovoljan već više od pola desetljeća (prvo sa RC-690-KKN1-GP i trenutno sa RC-692B-KKN5), pa me jako zanima kada će u Hrvatskoj biti dostupan najnoviji model (CMS-693-KKN1)?


:respekt:

Cooler Master 06.12.2013. 10:22

Citiraj:

Autor The Man (Post 2506985)
Htio bih samo ovim putem pohvaliti CM 690 seriju kućišta s kojima sam jako zadovoljan već više od pola desetljeća (prvo sa RC-690-KKN1-GP i trenutno sa RC-692B-KKN5), pa me jako zanima kada će u Hrvatskoj biti dostupan najnoviji model (CMS-693-KKN1)?


:respekt:

Pozdrav,

Hvala na pohvalama :respekt:

Kuciste 693 je u ponudi , ima ga Links .

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-c...kl=052.607.181

Garro 06.12.2013. 14:01

Citiraj:

Autor Cooler Master (Post 2506097)
Pozdrav,

Na zalost , dobili smo informaciju da nece vise biti u ponudi

Ok, hvala na odgovoru.

Da li ima nekih najava za bočnu stranicu sa prozorom za Cosmos II?

Mario_ZG 06.12.2013. 14:52

Poštovani,
zanima me kada će se (opet) u prodaji naći kučište model Cooler Master N200 ??

Hvala unaprijed.
LP

Guls 06.12.2013. 15:05

Ja bih samo htio pohvaliti Coolermaster, kućišta su im izvrsna, kao i periferija općenito, te imaju solidan support koji je ovim putem postao još bolji i pristupačniji (nadam se). Sretno!

Cooler Master 06.12.2013. 15:19

Citiraj:

Autor Mario_ZG (Post 2507332)
Poštovani,
zanima me kada će se (opet) u prodaji naći kučište model Cooler Master N200 ??

Hvala unaprijed.
LP

Poštovanje Mario,

N200 kućišta ne držimo više na lageru u Evropi.Tako da naši partneri i distributeri za Hrvatsku ,imaju samo mogućnost da robu uvezu iz Hong Konga.Za to treba malo vremena i sigurno se neće ubrzo pojaviti u Hrvatskoj.

domis 06.12.2013. 15:35

Imate li u planu na hrvatsko tržište plasirati mehaničke tipkovnice?
Zainteresiran sam za ovaj model sa Cherry MX-blue switchevima, velikim enterom, kvalitetno utisnutim slovima i hrvatskim znakovima :D

nino 06.12.2013. 15:36

Citiraj:

Autor Cooler Master (Post 2507346)
Poštovanje Mario,

N200 kućišta ne držimo više na lageru u Evropi.Tako da naši partneri i distributeri za Hrvatsku ,imaju samo mogućnost da robu uvezu iz Hong Konga.Za to treba malo vremena i sigurno se neće ubrzo pojaviti u Hrvatskoj.

Khm khm :D

http://www.uzishop.hr/kucista/1733-c...ster-n200.html

Cooler Master 06.12.2013. 16:51

Citiraj:

Autor nino (Post 2507353)

Hvala u svakom slucaju :respekt:

Mi smo u mogucnosti da vidimo lagere partnera koji uvoze direktno od nas kao i njihovo stanje naseg lagera.Ostale prodaje koje saradjuju sa njima, nemamo u uvidu.

Cooler Master 06.12.2013. 17:39

Citiraj:

Autor domis (Post 2507351)
Imate li u planu na hrvatsko tržište plasirati mehaničke tipkovnice?
Zainteresiran sam za ovaj model sa Cherry MX-blue switchevima, velikim enterom, kvalitetno utisnutim slovima i hrvatskim znakovima :D

Pozdrav,

Mehaničkih tipkovnica već ima u ponudi na Hrvatskom tržištu.Na žalost, kod mehaničkih tipkovnica neće biti mogućnosti da budu lokalizovani layout.Bice isključivo US i US-International layout.Konkretno model za koji si pitao,Links je u Novembru uvezao neku količinu sa Cherry Blue-Switch.Pokušaj da proveriš da li im je ostalo još u ponudi.

Na njihovom web-u možeš videti i ostale modele u ponudi..Mech,Quick Fire Ultimate . TK...

Garro 14.12.2013. 22:26

Citiraj:

Autor Garro (Post 2507289)
Ok, hvala na odgovoru.

Da li ima nekih najava za bočnu stranicu sa prozorom za Cosmos II?

Čisto da ponovim pitanje za prozirnu Cosmos 2 bočnu stranicu.:)

medo 15.12.2013. 18:35

Da li su CoolerMaster PC kučišta zaštićena od elektromagnetskih interferencija (EMI) i ako jesu koja?

Bluzer 15.12.2013. 19:59

Ovo je vrlo zanimljivo pitanje - u pravilu sva kućišta koja su od lima 1,2mm debljine su ok šta se toga tiče. Ispod toga ne, pogotovo ova poplava kućišta sa limom od 0,8mm.

Cooler Master 16.12.2013. 10:51

Citiraj:

Autor Garro (Post 2511798)
Čisto da ponovim pitanje za prozirnu Cosmos 2 bočnu stranicu.:)

Pozdrav,

Za sada nema nikakvih najava i nije u planu.

Cooler Master 16.12.2013. 12:35

Citiraj:

Autor medo (Post 2512130)
Da li su CoolerMaster PC kučišta zaštićena od elektromagnetskih interferencija (EMI) i ako jesu koja?

EMI zavisi od mnogo stvari ukljucujuci i komponente koje su unutra.EMI se odnosi na test celog sistema ne samo da li je kuciste EMI zasticeno.

Mi zvanicno imamo samo jedan projekat da je kuciste FULL EMI bez obzira na komponente unutar sistema .To kuciste je silencio 551 ali ono se prodaje samo sistem integratoru u Nemackoj, nema ga u slobodnog prodaji.
Vise oko samog pojasnjenja oko EMI mozes proveriti na linku ispod.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...assis-shielded

medo 16.12.2013. 12:40

Citiraj:

Autor Bluzer (Post 2512172)
Ovo je vrlo zanimljivo pitanje - u pravilu sva kućišta koja su od lima 1,2mm debljine su ok šta se toga tiče. Ispod toga ne, pogotovo ova poplava kućišta sa limom od 0,8mm.

Debljina više-manje, ali kučišta koja imaju bočni plexi ziher nisu OK po tom pitanju. Tu su i rupe za vodeno, 5.25" rupe na koje se uglavnom ne može vratiti limić nakon što ga se skine, debele plastične letvice, široki meshovi... a širina mesha ne bi trebala biti 1/20 valne duljine inače se ponaša kao slot antena... pa plastične vodilice za HDD i ODD zbog kojih diskovi nisu uzemljeni na kučište (u serverima su uvijek metalne), itd.

EDIT: CoolerMaster, hvala na odgovoru. Pitao sam jer sam čitao da neki proizvođači špricaju plastike i gume metalnim lakom upravo zbog EMI zaštite, na serverima obavezno. Mislio sam dobiti možda više info za CM kučišta budući da službeno nije ništa objavljeno i budući da kupujem novo kučište nakon 13god :D pa se sad dvoumim između 690 II Advanced i 690 III. Na II mi se sviđa X-Dock, a na III veći propuh :)

Cooler Master 16.12.2013. 13:32

Citiraj:

Autor medo (Post 2512490)
Debljina više-manje, ali kučišta koja imaju bočni plexi ziher nisu OK po tom pitanju. Tu su i rupe za vodeno, 5.25" rupe na koje se uglavnom ne može vratiti limić nakon što ga se skine, debele plastične letvice, široki meshovi... a širina mesha ne bi trebala biti 1/20 valne duljine inače se ponaša kao slot antena... pa plastične vodilice za HDD i ODD zbog kojih diskovi nisu uzemljeni na kučište (u serverima su uvijek metalne), itd.

EDIT: CoolerMaster, hvala na odgovoru. Pitao sam jer sam čitao da neki proizvođači špricaju plastike i gume metalnim lakom upravo zbog EMI zaštite, na serverima obavezno. Mislio sam dobiti možda više info za CM kučišta budući da službeno nije ništa objavljeno i budući da kupujem novo kučište nakon 13god :D pa se sad dvoumim između 690 II Advanced i 690 III. Na II mi se sviđa X-Dock, a na III veći propuh :)

Oficijalno samo model Silencio 551, sto smo i naveli.On je radjen za Nemacko trziste za partnera koji se bavi sklapanjem PC-a.Pored svih stavki koje si naveo, takodje nije moguce da budu EMI koja su farbana crno unutra.

Sto se tice metalnog laka, mi barem nemamo te informacije ali provericemo sa nasom fabrikom oko takvih mogucnosti.

Hvala


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger