PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   MaxTV - pitanja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81738)

von Schultz 27.09.2007. 03:51

MaxTV - pitanja
 
Ovako ->

1. Da li netko zna hoće li i kada te-kom uvesti opciju gledanja različitog programa na različitim televizorima... navodno će se to raditi pomoću nekog wlan adaptera koji će se upiknuti u scart... tako su mi rekli u te-kom centru pred kojih godinu dana, no od toga još ništa...

2. Na koji način se spaja max tv uređaj na izvor signala? Da li ga je potrebno prikopčati na adsl router ili...?

coconut 27.09.2007. 09:11

1. to obećavaju od početka pa još ništa niti se zna kad će

2. kabel kojim dolazi signal se direktno uključuje u maxtv modem, a iz njega imaš tv i adsl izlaze

von Schultz 28.09.2007. 03:24

hvala. ovo spajanje je znaci s***ano ako mi je router na totalno drugom katu...

ja ne mislim staviti dsl dok nece biti dostupna ta opcija za vise televizora...

Darth Vader 28.09.2007. 09:32

nikakav wlan adapter neće biti u igri već drugi STB uređaj. S tim nikako da krenu, a i nisu mogli sve dok se brzine ne podignu.

von Schultz 17.10.2007. 23:36

Čuo sam da su neki počeli dobivati uređaje sa hdmi izlazom, znači li to da će uskoro maxtv ići u HD kvaliteti???

Također, da li je moguće na splitteru izlaz koji ide za adsl spojiti na način da se taj izlaz račva na adsl modem, a drugi dio na maxtv uređaj ili signal obavezno mora ići prvo u maxtv uređaj, pa tek onda u adsl modem za spajanje na net...???

Galinjo21 18.10.2007. 15:17

HDtv doalzi na prolječe 2008,PROVJERENO!

coconut 18.10.2007. 15:27

Citiraj:

Autor Catalyst Group (Post 843438)
Također, da li je moguće na splitteru izlaz koji ide za adsl spojiti na način da se taj izlaz račva na adsl modem, a drugi dio na maxtv uređaj ili signal obavezno mora ići prvo u maxtv uređaj, pa tek onda u adsl modem za spajanje na net...???

MaxTV uređaj je ujedno i adsl modem.
http://www.t-com.hr/privatni/televiz...v/spajanje.asp

Paxton 18.10.2007. 16:04

Netočno: \"To je uređaj sličan satelitskom receiveru koji je s jedne strane spojen na modem i prima videosignal, a s druge strane video šalje signal na vaš televizor.\" kasda je modem, koji ti je potrbean da bi ti iptv funkcionirao...

tor 18.10.2007. 17:44

Da, general ima pravo. To je samo prijemnik, i mora dobivati signal iz modema. Nikako drugačije. Znači, spliter, modem pa prijemnik.

von Schultz 19.10.2007. 03:28

Hm, da nije netko malo pobrkao redosljed?

Prvo ide splitter, onda max tv prijemnik, i onda modem/wlan router ili sta vech... ??????

a sto mislite kako ce se to spajati ako ce postojati dva ili vise uredjaja za dva ili vise televizora?

thedman 19.10.2007. 03:38

lijepo...... trebat će ti 2 maxtv prijemnika

von Schultz 19.10.2007. 04:08

da, ali kako će se spajati??? Serijski? Paralelno? Nezavisno jedan o drugome ili???

tor 19.10.2007. 08:41

Za neovisno gledanje MaxTV prijema na dva TV uređaja treba ti dva MaxTV prijemnika, i t-com da to omogući, odnosno - *ebačka propusnost na paricama. A osim toga, treba ti modem s dva IPTV izlaza, kao što sad kasda ima (dva LAN i dva IPTV izlaza).

McZantex 19.10.2007. 17:43

Citiraj:

Autor Catalyst Group (Post 844393)
Hm, da nije netko malo pobrkao redosljed?

Prvo ide splitter, onda max tv prijemnik, i onda modem/wlan router ili sta vech... ??????

a sto mislite kako ce se to spajati ako ce postojati dva ili vise uredjaja za dva ili vise televizora?

Ne, ide kako je tor rekao.
Ja sam dobio ovaj tjedan g684t s maxtvom...a zanima me ako uvedu hdtv to ce gutat vise prometa i ako ne bude linija to mogla povuć što će onda bit...oće kao sad adsl do(2,8,16) pa bude manja kvaliteta ili?

von Schultz 19.10.2007. 20:09

znaci uz max tv se dobiva novi wlan router koji ima adsl modem i prikljucak za iptv?

Paxton 19.10.2007. 20:12

Dobices wlan samo ako potpises na 2 god, inace dobijas obicnog, "zicanog" d-linka...

tor 19.10.2007. 20:38

Citiraj:

Autor Paxton (Post 844925)
Dobices wlan samo ako potpises na 2 god, inace dobijas obicnog, "zicanog" d-linka...

2 godine si vezan s njima čim pristaneš na Max TV, bez obzira na vrstu modema. Nek me netko uputi, ima bežični modem s IPTV konekcijom? :stoopid:

von Schultz 19.10.2007. 20:46

A znaci ti wlan routeri/modemi koje isporucuju sa iptv prikljuckom su od d-linka?

btw. a jel netko vec dobio recimo takav modem sa dva iptv prikljucka i max tv reciever sa hdmi izlazom?

NortonCommander 19.10.2007. 20:57

Citiraj:

Autor Catalyst Group (Post 844946)
btw. a jel netko vec dobio recimo takav modem sa dva iptv prikljucka i max tv reciever sa hdmi izlazom?

Ja sam dobio Zyxelov modem sa dva iptv priključka, a ti recieveri sa HDMI izlazom (Scientific Atlanta) se već neko vrijeme daju umjesto starog Kreatelovog.

McZantex 20.10.2007. 10:37

Citiraj:

Autor tor (Post 844937)
2 godine si vezan s njima čim pristaneš na Max TV, bez obzira na vrstu modema. Nek me netko uputi, ima bežični modem s IPTV konekcijom? :stoopid:

Umm...D-link g684t, 2 lan, 2 iptv i wlan.
A sad ovaj probni period od tri mjeseca što su uveli, jel nakon ta 3 mjeseca onda moraš potpisat na dvije godine ak oćeš nastavit koristit?

grunf 05.11.2007. 10:13

Samo se pravi lud i nastavi :) ne boj se naplatiće ti oni to ,bez brige.

CeRmA 07.11.2007. 23:24

Da li je netko od vas uspio bezicno spojit maxtv reciver sa dsl modemom i dal se to uopce ikako moze, jer mi je problem sto mi je tv dosta daleko i od kompa a i od telefona...pa bi tu bilo kooopanja a to mi se bas i neda...:hitthewal:

Mladenxy 07.11.2007. 23:31

Citiraj:

Autor CeRmA (Post 863327)
Da li je netko od vas uspio bezicno spojit maxtv reciver sa dsl modemom i dal se to uopce ikako moze, jer mi je problem sto mi je tv dosta daleko i od kompa a i od telefona...pa bi tu bilo kooopanja a to mi se bas i neda...:hitthewal:

mislim da je u čipoteci bilo za kupiti mrežni adapter koji se priključi u strujnu utičnicu pa preko strujnih instalacija preneseš signal za stb ali neznam kako se u praksi to pokazalo ,na bežično zaboravi tako dobru i stabilnu vezu još nisu napravili.

Dadox 12.11.2007. 19:55

Da li je istina da korisnici MaxTV-a imaju nešto veći upload?

Galinjo21 12.11.2007. 20:09

naravno,evo ja imam 2mb vezu!Upload mi je 620,i naravno imam max tv!!!

Vejita 18.11.2007. 02:05

Evo ovako imam pitanjce.Usred gledanja ( model Scientific Antlanta )mi se pojavio neki meni, nesta internet podrska ,setup nesto,help i tako je stajo ,probao sam kliknuti onu tipku TV (dno daljinskog prva tipka) i tako je stao,probao sam i off/on tipku ali nista ,onda sam ga iskopcao iz struje i ukopcao i pojavilo se je ovo
Citiraj:

-300

System is temporarily unavailable

If problem persist, contact your Service Provider
i opet je stajao tako.Opet iskopcaj/ukopcaj i oni programi su se odvrtili mislim da od 100 do 203 ili vec kako i ostao je na ekranu logo MAX TV ,tako sam ga drzao oko 5 min dok nisam stisnio ON tipku i pojavilo se je ono
Citiraj:

"Učitavanje"
"MAX TV"
"Molimo pričekajte..."
i na tome more visiti do beskraja.Sada ovdje pitam jer ofkors SZK neradi s porukom da su sva mjesta popunjena neka ono kaj me zanima pogledam na t-com stranici kaj ja naravno nisam naso nikakav odgovo na niti jedno pitanje.

Edit-

opet sam ga zgasio/upalio i nakon mnogo vremen ami se pojavio ovo
Citiraj:

-5
Neaktivan korisnički račun
Kontaktirajte vašeg pružatenja usluge

NortonCommander 18.11.2007. 02:11

To se i meni desilo prije pola sata. Zva san SZK, sta na telefonu 10min bez uspjeha i nakon 20min, slika se vratila. To nesto prčkaju, strpi se.

Vejita 18.11.2007. 02:16

Pifff vec sam misli da odapeo jer ga imam nepunih 48h,za sada je u debelom minusu u mojim ocima :( valjda se takvo sta nedesava "cesto"

NortonCommander 18.11.2007. 03:00

Prvi put u godinu dana. Inace su nesto s.ebali pa je cijeli sistem oti.a u lijepi k. prije par dana. To je radi ovih novih brzina i uvođenja novih programa.

Vejita 21.11.2007. 07:58

Evo mene opet da vas nekaj pitam.Ovako kako snimati nekaj jer probao sam snimati preko HBO ,kliknio sam record tipku i na TV-u se pokazalo Snimanje i ostavio sam ga 1:30h koliko je to trajalo ali mi se nigdje nije pojavila ta crvena tockica koja bi valjda trebala biti pokazana na uređaju,onda sam otisao na Meni/snimalica i tamo ima to kaj sam snimao i cijeli info i pise da imam jos 8:30 za snimanje (znaci da je valjda nekaj snimio) ali kada odaberem da pusti to samo stoji crni ekran.Pa ako itko zna da kako snimati i kaj kada pritisnuti da mi javi prije tekme :D da ju snimim.

Edit: skuzio sam kako se snima.

Edit: Evo danas u 00:57 kada se resetirao modem odapeo je MaxTV :P ,moram priznati da je jako dugo i radio..... 5 dana cak ^^ woohoo,pa ce mi valjda danas ( u kaj cisto sumljam ) doci serviser da to pogleda/zamjeni uređaj.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger