PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Tražim program za praćenje trenutne potrošnje MB (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=137894)

NEODLUCAN 09.02.2009. 15:54

Tražim program za praćenje trenutne potrošnje MB
 
Treba mi program za pracenje trenutne potrosnje MB. Da vidim jeli uzrok virus prevelikoj potrošnji MB.
I zanima me kolka je mogucnost za probijanje WEB Zastite na AP Billion 5200. ! 10 brojeva je na zastiti. I dali ima ikakve sanse viditi tko se prikljucuje na AP.

ECHO 10.02.2009. 11:59

Ukoliko tražiš program za kontrolu promete na internetu probaj ovo:
NET Traffic Meter 2.1.25 ili nešto sl. ili NET Limiter

Ali prvo probaj proskenirati komp sa nekim od antivirusnih programa NOD32,Kaspersky pa onda(Ad-aware i Spybot-search-Destroy) da otkloniš mogučnost postijanja virusa i kojekakvih gamadi.

msvrtan 10.02.2009. 12:23

Citiraj:

Autor NEODLUCAN (Post 1273496)
Treba mi program za pracenje trenutne potrosnje MB. Da vidim jeli uzrok virus prevelikoj potrošnji MB.
I zanima me kolka je mogucnost za probijanje WEB Zastite na AP Billion 5200. ! 10 brojeva je na zastiti. I dali ima ikakve sanse viditi tko se prikljucuje na AP.


ako si mislio na WEP zastitu mogucnost je 99.9%.. tko god se zna sluziti googleom moze ti probiti vrlo brzo zastitiu..

isto tako cu pretpostaviti da si pri potrosnji MB mislio na internet promet a ne memoriju racunala.. za pracenje prometa na svakome svome kompu mozes staviti netlimiter za vidjenje prometa i neki firewall (npr. comodo) tako da sam biras koje aplikacije smiju na internet a koje ne

naravno .. prvo provrti antivirusne i anti-adware programe

sto se tice toga tko je spojen uzmi neki program tipa Total Network Monitor i vrti svako malo trazenje koji su sve kompovi spojeni (napomena: morati ces ukucati IP range po kojem ce traziti..znaci nije da ga upalis i on sam sve napravi)

NEODLUCAN 10.02.2009. 13:13

Nije moje racunalo. Vec od korisnika kojem sam radio. Uglavnom na racunalo je prije 10 dana snimljen operativni sustav xp licencirani sa svim zakrpama. Nod 32 snimljen. WEB zastita je stavljena. A posto je kod nas tek sada doslo da nam posta uvodi internet,a korisnik je na nekom selu u kojem 4 covjeka nemaju internet.A modem je billion 5200g koji i nema bas neki jak domet. Uglavnom danas sam isao viditi situaciju i stavio sam i zastitu preko mac adrese,tako sve da je i neko ulazio vise nece moci. A virusa nebi trebalo biti.

Uglavnom hvala vam momci na ovim programima,svakako ce mi posluziti nekada :D

msvrtan 10.02.2009. 18:42

Citiraj:

Autor NEODLUCAN (Post 1274257)
Nije moje racunalo. Vec od korisnika kojem sam radio. Uglavnom na racunalo je prije 10 dana snimljen operativni sustav xp licencirani sa svim zakrpama. Nod 32 snimljen. WEB zastita je stavljena. A posto je kod nas tek sada doslo da nam posta uvodi internet,a korisnik je na nekom selu u kojem 4 covjeka nemaju internet.A modem je billion 5200g koji i nema bas neki jak domet. Uglavnom danas sam isao viditi situaciju i stavio sam i zastitu preko mac adrese,tako sve da je i neko ulazio vise nece moci. A virusa nebi trebalo biti.

Uglavnom hvala vam momci na ovim programima,svakako ce mi posluziti nekada :D

neznam sto je tocno WEB zastita... ali zastita preko MAC adrese isto nije nesto..

Facelessone 10.02.2009. 19:08

A zašto ne staviš WPA/WPA2 i neku bezveznu kombinaciju slova/brojki. To je 99% nemoguće probit, dok je za WEP dovoljan malo bolji signal i 5 min vremena.

NEODLUCAN 10.02.2009. 23:56

Nisam nikada probao staviti tu wpa2 zastitu,probat cu sada na svom kompu to odraditi


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger