PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Samsung 40NU7192 4K uparivanje s NAS-om (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298724)

DANCI 29.05.2019. 23:43

Samsung 40NU7192 4K uparivanje s NAS-om
 
Kako upogoniti ili barem da TV vidi mrežni folder od NAS-a (Lenovo ix2-200).

Samsung TV ima Tizen OS 4.0

Ne vidim pod OS od TV-a da ima opcija da vidim mrežne foldere.

Htio bi gledati filmove direktno s NAS-a, a ne da moram imati upaljeno računalo i da gledam filmove putem PLEX-a. Nekako mi je bez veze imat upaljeno računalo da bi uopće mogao gledati filmove na TV-u. Imam taj NAS koji troši oko 20W i on bi radio od 0-24h, u odnosu na PC koji skup s monitrom troši preko 150W tako da mi je bez veze da on radi 0-24h.

DANCI 02.06.2019. 19:37

Kaj nitko nije imao taj problem niti ima ideju kako ga riješiti ? :wtf2:

Nikky 02.06.2019. 20:48

A šta si probao / odradio ?
Probao otvorit share sa kompa ?

DANCI 03.06.2019. 00:46

NAS je šeran pod nazivom Pohrana i njega svi vide, od računala do mobitela. Samo TV ne, jednostavno ne vidim kako da TV vidi šeran folder. Na TV imam Plex aplikaciju i ono sve štima sve dok je komp upaljen, a to mi je glupo. Mislio sam složiti da samo NAS radi i Plex aplikacija, no kako Plex aplikacija navodno ne podržava moj NAS jer nema posebna aplikacija za nj. onda gledam neku drugu opciju/aplikaciju.

Htio bi da NAS radi od 0-24h neovisno o kompu jer NAS troši 18W, a komp troši 120-150W.

Ako na TV-u ukucam IP adresu u browseru onda normalno ga nađe i mogu pokrenuti. Ali onda ne radi mi titlovi, već samo film.

Dali postoji neki način da TV vidi taj NAS kako treba, u smislu kao kad uštekam USB stick onda normalno po kratkom postupku pokrećem film i titlove, slike itd..

Pupo 10.06.2019. 12:05

Nema,

rješenje je da si nabaviš NAS koji podržava Plex. Imao sam isti problem kao ti, međutim nisam našao kvalitetnije rješenje.

Čak sam naletio na forumu nekome da postoji VLC aplikacija u nekoj alpha verziji, koja čita mrežne foldere ali navodno treba dati neku lovu Samsugu da bi došla na store, a to nitko neće dati.

schetz 10.06.2019. 20:46

Za to možeš koristiti i rpi čak. Koristio sam rpi 2b, limiti su se vidjeli kod dosadnih filmova, tj tamo gdje sam premotavao 😁 play je radio sasvim normalno, ali eto, teško je očekivati od rpi 2b lan-a išta više.
Planirao sam kupiti neki Synology, ali uletio mi rock64 za poklon pa sam upogonio njega. Vjerujem da nije ni blizu nekom proper NAS-u , ali ima gigabit Ethernet i usb 3, pa odrađuje posao i više no dobro.
Tako da, kako i kolege kažu, NAS is the way to go, ako su financije limit, neki SBC će to odraditi. Ne znam da li je trenutno što aktualnije od istih pa treba malo pročačkati.

buljo 10.06.2019. 23:35

Kaj na taj NAS nekakav svoj media server (poput synologyja) koji funkcionira sa UPnP/DLNA deviceovima?
Jer to TV automatski vidi i u tom slucaju ti ne treba plex...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger