PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Logitech K780 switchanje između kompova (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307271)

blackshtef 24.02.2021. 09:27

Logitech K780 switchanje između kompova
 
Bok svima,
planiram kupiti ovu tipkovnicu ili možda njen Ergo model + MX Master 3 - ali prije kupnje bih htio provjeriti ovaj njen multidevice support.


Dakle, use-case će biti takav da će biti ona i miš biti spojeni na moj PC i na službeni laptop. Obzirom na to da službeni laptop ne dozvoljava instalacije gotovo ničega, a i bluetooth mu baš nije pouzdan, najvjerojatnije ću u njega piknuti logitechov dongle, a na svoj PC spojiti bluetoothom.
Ono što me zapravo zanima jest - radi li to switchanje sa kompa na komp bez nekih dodatnih drivera? Znam da postoji ona "Flow" fora, ali to me ne zanima, htio bih samo s jednom tipkovnicom i mišem tipkati mail na službenom laptopu, pa klik na tipku i dalje tipkati nešto drugo na osobnom PC-u.
Hoće li to biti izvedivo ili moram instalirati drivere za to? Ako da, onda mi to otpada sve skupa...

xlr 24.02.2021. 09:48

Sve ce ti raditi na poslovnom laptopu bez drivera i prckanja. Dongle ces konfigurirati na privatnom kompu (unifying app manager) i kasnije ga samo ustekas u poslovni i voila. Isti scenario je i kod mene.

Ako zelis, naknadno kupis ekstra unifying dongle ako te bt konekcija bude zezala. Just sayin

srale7 24.02.2021. 09:51

Moras na oba računala imati instaliran Logi software i onda mozes switchat i to radi poprilično ok, iako traj Logi software je onako, dosta bugovit, ali ta Flow shema (meni) radi ok, a imam ju na dva mjesta (na poslu i doma) u igri su MX Keys/MX Master3 i M720 /K375s


EDIT: Xlr govori da ne treba, tako da moguce da sam u krivu

xlr 24.02.2021. 09:59

Ne treba Options sw ako mu treba samo funkvionalan hardver i switchanje. Samo na jednom kompu iskonfiguriras adapter(e) preko Unifying sw i to je sve.

Meni su logi unifying stvari ustekane u android i windows uredjaje i sve radi driverless... Osim ako zelis neke ekstra funkcije, mapiranje tipki, flow itd - tada trebas Options sw ;)

srale7 24.02.2021. 10:12

My bad, pomjesao sam switchanje i flow :D

blackshtef 24.02.2021. 14:27

Citiraj:

Autor xlr (Post 3496128)
Sve ce ti raditi na poslovnom laptopu bez drivera i prckanja. Dongle ces konfigurirati na privatnom kompu (unifying app manager) i kasnije ga samo ustekas u poslovni i voila. Isti scenario je i kod mene.

Ako zelis, naknadno kupis ekstra unifying dongle ako te bt konekcija bude zezala. Just sayin

E ovo da mogu kupiti extra donglove nisam ni znao, genijalno :D


Super, hvala na informacijama. Da, poslovni laptop ne treba nikakve specijalne funkcije ni ništa slično, ali dobro je da na mom PC-u mogu podesiti svašta.

blackshtef 24.02.2021. 14:35

Još jedno pitanje - kad switchaš na drugi komp, jel dovoljno samo na tipkovnici kliknuti switch tipku pa se prebaci i miš ili moram miša posebno switchati?

srale7 24.02.2021. 15:34

Citiraj:

Autor blackshtef (Post 3496212)
Još jedno pitanje - kad switchaš na drugi komp, jel dovoljno samo na tipkovnici kliknuti switch tipku pa se prebaci i miš ili moram miša posebno switchati?




Mislim da ces morati svaki komad periferije zasebno "prebacivati". Mislim da samo MX keys kroz Flow ima opciju da je aktivna na kompu na kojem je aktivan mis, tj aktivno ga prati po računalima.

xlr 24.02.2021. 15:44

Bez flowa, samo vulgaris spajanje na kompove, moras svaki uredjaj posebno prebaciti 👍

domy_os 24.02.2021. 19:46

Kako vam to sve radi preko bluetootha? Do sad sam probao valjda 10-ak miševa i tipkovnica od Logija i Microsofta i sve katastrofalno radi kada je spojeno preko bluetootha. Kašnjenje za popi*diti, gubljenje konekcije, prerani sleep,... Preko RF-a radi 100 puta bolje, skoro kao i preko žice. Testirano na više PC-a i OS-eva tako da nije izdvojen slučaj.

xlr 24.02.2021. 20:19

Toliko dobro da sve viska unifying adaptere cuvam za backup - ne prodajem ih! :D

buljo 24.02.2021. 20:27

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3496309)
Kako vam to sve radi preko bluetootha? Do sad sam probao valjda 10-ak miševa i tipkovnica od Logija i Microsofta i sve katastrofalno radi kada je spojeno preko bluetootha. Kašnjenje za popi*diti, gubljenje konekcije, prerani sleep,... Preko RF-a radi 100 puta bolje, skoro kao i preko žice. Testirano na više PC-a i OS-eva tako da nije izdvojen slučaj.

MX Master 3 i Lenovo T480s savršeno. Također i flow komp i lap rade savršeno. Još da postoji normalna tipkovnica da imam jednu za sve... :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger