PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   (Ne)spajanje wifi camere i fritzbox rutera (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313163)

myroman 17.06.2022. 18:59

(Ne)spajanje wifi camere i fritzbox rutera
 
Pokusavam instalirati wifi kameru (rpp06 model iz Banggooda) te je spojiti na kucni fritzbox ruter.
I ne prolazi koliko god probao. Poskeniram s kamerom QR kod na mobu (od wifia) i stalno javlja da konekcija nije uspostavljena.
I sad probao da se spojim preko xiaomi extendera (onaj mali wifi plus stick) i tamo mi sve prođe ok.
Mislim, wtf? Jel moram nesto na fritzboxu propustiti?
Koristim samo 2.4 ghz mrezu. Na 5ghz nisam ni pokusavao jer pise na kameri da ne podrzava 5ghz...

Cuky 17.06.2022. 19:01

Vidi na kojem kanalu ti je wifi. Vjerovatno te to zeza. Spusti ga dole ispod 12, na prvi, sesti npr.

Pupo 18.06.2022. 11:21

stavi jednostavniji pass pa probaj

tomek@vz 18.06.2022. 12:04

Provjeri dali je WPA3 aktivan na routeru i ak ga kamera ne podrzava prebaci na WPA2.

mann 21.06.2022. 08:00

Eto hvala svima na odgovorima.
Budem to iduci tjedan isprobao, jedno po jedno rjesenje. :)

-

Promjena kanala - nije proradilo.
Nije WPA3 (WPA2 je).
Lozinka je ista i na wifi extenderu i na glavnom ruteru, dakle nije do lozinke.
Otvoren sam za još savjeta... :D

-

Dali ti se 2.4GHz I 5Ghz zovu jednako na fritzu? Ako da, zna se desiti kod konfiguracije 2.4ghz da im aplikacija za conf prosljeđuje krivi bssid. Probaj 2.4ghz nazvati nestonesto2ghz

5GHz wifi mi se zove drugačije od 2.4Ghz. Dakle, ni to nije...
Očito je do kineskog sranja od kamere. Neka sa Banggooda..

mann 21.06.2022. 13:40

Citiraj:

Autor mann (Post 3607391)
Eto hvala svima na odgovorima.
Budem to iduci tjedan isprobao, jedno po jedno rjesenje. :)

-

Promjena kanala - nije proradilo.
Nije WPA3 (WPA2 je).
Lozinka je ista i na wifi extenderu i na glavnom ruteru, dakle nije do lozinke.
Otvoren sam za još savjeta... :D

-

Dali ti se 2.4GHz I 5Ghz zovu jednako na fritzu? Ako da, zna se desiti kod konfiguracije 2.4ghz da im aplikacija za conf prosljeđuje krivi bssid. Probaj 2.4ghz nazvati nestonesto2ghz

5GHz wifi mi se zove drugačije od 2.4Ghz. Dakle, ni to nije...
Očito je do kineskog sranja od kamere. Neka sa Banggooda..

Ti majke, sta se ovdje gore desilo pa ovo nije moj post. :roller::roller::roller:

Nikky 21.06.2022. 14:13

Je, je, samo su sad sabrana djela :D

Gore je jedan od krivih zaključaka:
Citiraj:

Autor mann (Post 3607391)
Lozinka je ista i na wifi extenderu i na glavnom ruteru, dakle nije do lozinke.

To šta se "normalni klijent" ili extender uredno spaja na neki SSID + neki pass ne znači da će se neki drugi klijent (u tvom primjeru kamera) uspješno spojiti.

Prvo ostaviš isti SSID a samo postaviš drugačiji pass i klijent se uspije spojiti.
Istina, takve situacije se rijetko dešavaju ali ih ipak ima.
Druga je sad stvar šta je gnjavaža na svim klijentima postaviti novi pass.

Čak je bilo slučajeva da neki klijenti nisu htjeli prihvatiti / koristiti pass ako nije bio po standardu max. dužine (čitaj: br. karaktera).
Primjer WPA pass generatora > http://www.kurtm.net/wpa-pskgen/

mann 21.06.2022. 14:18

Ovo nisu moje rijeci, neznam cije su mozda od myroman koji je pokrenuo topic? :D :D :D

Citiraj:

to hvala svima na odgovorima.
Budem to iduci tjedan isprobao, jedno po jedno rjesenje.

-

Promjena kanala - nije proradilo.
Nije WPA3 (WPA2 je).
Lozinka je ista i na wifi extenderu i na glavnom ruteru, dakle nije do lozinke.
Otvoren sam za još savjeta...
Samo ovo sam ja napisao:

Citiraj:

Autor mann
Dali ti se 2.4GHz I 5Ghz zovu jednako na fritzu? Ako da, zna se desiti kod konfiguracije 2.4ghz da im aplikacija za conf prosljeđuje krivi bssid. Probaj 2.4ghz nazvati nestonesto2ghz


Nikky 21.06.2022. 14:27

Uj, onda sam ja kriv, myroman / mann, sve je to isto :D :roller: :D

Neka sad ostane tako, gnjavaža sad vratit nazad. :goood:

mann 21.06.2022. 14:28

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3607503)
Uj, onda sam ja kriv, myroman / mann, sve je to isto :D :roller: :D

Neka sad ostane tako, gnjavaža sad vratit nazad. :goood:

:lol2::lol2::lol2:

Ma nema frke, nasmijalo me. :goood::chears:

myroman 23.06.2022. 07:53

Vidiš, a mene bilo sram reagirati. Reko' mora da mi je moderator popravio postove jer sam negdje sagriješio. :D
Password mi je dužine 18 znakova, i nije bilo ni jednog uređaj kojem je do sad to smetalo. A bilo ih je i kineskih i svakakvih (pa i wifi kamera). Tako da radi ovog govanceta od kamere nejdem mijenjat pass. Nek bude spojeno na wifi extender, kamera je monitrana i u dosegu wifi extendera.

Nikky 23.06.2022. 10:04

I sad bi se ja trebo vadit na sunce, more, mladost koja je nekad daaaavno bila ..... :D:D

Važno da je kolega shvatio i snašao se da "govance od kamere"radi preko extendera.

tskarda 24.06.2022. 09:34

Hej, evo uzroka i riješenja problema.

Uzrok je client ili ip isolation ili neka slična tehnologija da wifi klijenti ne mogu komunicirati jedan s drugim.

Kada takav uređaj se pokuša spojiti s kamerom da joj pošalje podatke o wifiju, ruter to blokira na neki način, to vole raditi samo routeri od ISP-ova po mom iskustvu.

Alternativa je imati neki dodatni router/mobitel kojeg se konfigurira sa identičnim SSID i passwordom, a prvi router se privremeno isključi iz struje. Kada se kamera spoji na mobitel ili taj drugi router, onda vratimo glavni a ovaj privremeni isključimo.

Ne pitajte kako znam. Dani potrošeni i reklamacije dobavljaču da je uređaj neispravan... :D

myroman 24.06.2022. 10:15

Misliš, da na mobu kreiram hotspot identičnog naziva i WPA2 passworda? Hm... Zanimljivo. :)

Nikky 24.06.2022. 10:31

Štos bi mogao proći ako klijent ne pamti / ne povezuje i mac adresu na koju se spaja.

tskarda 25.06.2022. 00:04

Ma nema consumer grade uređaja koji je napravljen da skuži SSID spoofing. Rijetko koji uređaj to i može uopće.

Ti njima tutneš ime i pass a oni se pokušavaju zakačiti, ne zanima ih sigurnost, samo da radi.

frezer 25.06.2022. 00:42

Vezano za gore navedeno da ruter blokira komunikaciju između klijenata;
Fritzbox ima takvu opciju, pa možeš provjeriti da li je čekirano. Wireless>security
https://i.postimg.cc/XZnzpHgz/IMG-20220625-003657.jpg


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger