PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Mrtva ekran mobitela - povratak podataka/kontakata (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=289184)

lord051 16.11.2017. 15:16

Mrtva ekran mobitela - povratak podataka/kontakata
 
Eto, pao mobitel, mrtav ekran, ne trza! Sada se radi o Samsung A3.

Kontakti spremljeni na internoj memoriji mobitela, nigdje drugdje (nikakav Gmail account ili slicno).

Kad se mob spoji na komp mogu se izvuc slike, dokumenti itd, aliiiii nikako se ne moze doc do kontakata...

Postoje razni alati koji naprave backup kontakata preko racunala, aliiiiii problem je sto u svakom (bar one sta sam ja imao) treba se na mobitelu dati odbrenje ( ili upaliti USB DEBUGGING opciju), a ne mogu nista od toga jer je ekran potpuno mrtav...

Kako, na koji nacin rijesit situaciju, doc do kontakata, izbjeci da moram dati odobrenje putem mobitela? Nazalost USB DEBUGGING opcija nije ukljucena, a koliko vidim da je prethodno ukljucena mogao bih rijesit ovaj problem vec ( Dr.Fone aplikacija...)

Kontakti su tamo, a ne mogu im pristupit, ovo je vec postalo frustrirajuce :hitthewal::hitthewal::hitthewal:

duggi 16.11.2017. 15:31

nije da je bitno al zakaj nisi bekapirao u đimejl ili bar export kontakata...samo me zanima

lord051 16.11.2017. 15:48

Citiraj:

Autor duggi (Post 3126929)
nije da je bitno al zakaj nisi bekapirao u đimejl ili bar export kontakata...samo me zanima

nije moj mob, to je bilo i moje prvo pitanje frendu :)

Tihomir111 16.11.2017. 17:13

Jbt ja sam mislio da su kinezi prokuzili kak upast u forum po naslovu :D

lord051 17.11.2017. 13:44

Citiraj:

Autor Tihomir111 (Post 3126999)
Jbt ja sam mislio da su kinezi prokuzili kak upast u forum po naslovu :D

a nisu Kinezi, to sam samo ja :) . Pusti Kineze, pomagaj :)

Brko 17.11.2017. 15:41

Najbliži mobitel servis. Doma preko USB kabela nebuš niš napravio ako je ekran mrtav.
Imao kolega sličan problem sa Tele2fon V5 kad je pukao digitizer. Odnio u servis i majstor mu izvukao kontakte i sms poruke. Kako, nemam pojima. Ali znam da smo se patili na Win7 da ga dobijemo...

Sent from Mobara

1v@n 17.11.2017. 15:58

Neki od Samsungovih PC softvera ima mogućnost da vidiš ekran mobitela na PC-u i upravljaš svime.

Mislim da je Smart Switch, pa pogledaj. Koristio sam to za vrijeme dok sam imao A3 2017, tako da sigurno radi.

lord051 17.11.2017. 16:10

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3127417)
Najbliži mobitel servis. Doma preko USB kabela nebuš niš napravio ako je ekran mrtav.
Imao kolega sličan problem sa Tele2fon V5 kad je pukao digitizer. Odnio u servis i majstor mu izvukao kontakte i sms poruke. Kako, nemam pojima. Ali znam da smo se patili na Win7 da ga dobijemo...

Sent from Mobara

da, odnest servisu, to je sigurno izvedivo, ali ipak je cilj (challange) da sam nekako to izvucem :)

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3127423)
Neki od Samsungovih PC softvera ima mogućnost da vidiš ekran mobitela na PC-u i upravljaš svime.

Mislim da je Smart Switch, pa pogledaj. Koristio sam to za vrijeme dok sam imao A3 2017, tako da sigurno radi.

ok, prekopat cu sta se da oko tog "Smart Switch-a" !

chika7ilo 17.11.2017. 16:41

Imao slicnu sitaciju sa Samsung S5, ekran satran skroz ali aj izvuci mi slike od dice i kontakte i ostala sranja. Kupio sam MHL kabel neki s ebay za Samusung (posli vidio taj isti u Peveca za 20ak kuna skuplje).
Uglavnom kabel spojen na Philips Andorid TV, dobijes lipo sliku na tv-u a daljinski ti sluzi kao mis, stavi neku sd karticu u mobitel i kopiras sve na nju.

lord051 22.11.2017. 09:25

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3127423)
Neki od Samsungovih PC softvera ima mogućnost da vidiš ekran mobitela na PC-u i upravljaš svime.

Mislim da je Smart Switch, pa pogledaj. Koristio sam to za vrijeme dok sam imao A3 2017, tako da sigurno radi.

toooooo, uspio sam sa SmartSwitchom :) :chears::respekt::fala:

sam sam izvukao kontakte u .spba formatu, sad ih jos samo trebam prebacit u neki "citljiviji" oblik, da ih mogu npr na kompu pogledat... ako imate koji prijedlog za software pucajte...

to sam pokusao sa Samsung KIES, al tamo se moze samo .spb format :hitthewal: , probao sam vise verzija KIES-a, nije bilo srece do sad... nastavljam potragu...

Citiraj:

Autor chika7ilo (Post 3127443)
Imao slicnu sitaciju sa Samsung S5, ekran satran skroz ali aj izvuci mi slike od dice i kontakte i ostala sranja. Kupio sam MHL kabel neki s ebay za Samusung (posli vidio taj isti u Peveca za 20ak kuna skuplje).
Uglavnom kabel spojen na Philips Andorid TV, dobijes lipo sliku na tv-u a daljinski ti sluzi kao mis, stavi neku sd karticu u mobitel i kopiras sve na nju.

Odlicna ideja, nazalost nisam imao kabel pa nisam mogao probat.

Hm, imam jos jedan mob s kojeg bi bilo super izvuc kontakte/slike... njemu je isto mrtav ekran, al on je zapravo cijeli mrtav... nemam ideju sta oko njega napravit, vjr se mogu pozdravit sa svime sta je tamo...

coconut 22.11.2017. 09:41

Nekima je uspjelo sa Kiesom. Probaj ovo
https://us.community.samsung.com/t5/...ter/td-p/54247

lord051 28.11.2017. 22:27

Citiraj:

Autor coconut (Post 3129250)
Nekima je uspjelo sa Kiesom. Probaj ovo
https://us.community.samsung.com/t5/...ter/td-p/54247

ma nemam srece sa Kiesom, nikako. trazio sam, googlao i vidio da se .spba kontakti samo u nekim verzijama mogu vidjet/koristit, ja vec probao nekoliko verzija i neeeeeemam srece do sad :( ... a tesko mi nac download starijih verzija, skidaju mi se na torrentu, sporo, kako se kad pojavi koji izvor jbg :(

a preko Smart Switcha zapravo mogu .spba kontakte importirat na uredjaj i onda opet s tog moba exportirat u koji god oblik zelim, aliiiiiiii imam problem jer trenutno nemam kod sebe ni jedan mob koji podrzava Smart Switch...

samu .spba datoteku ako stavim na ovaj uredjaj koji trenutno imam ne mogu iskoristiti, ovom uredjaju je poznat samo .vcard :(

i tako borba, vrtim se u krug :)

kad je .spba tako "unfriendly" i nije citljiv sa nekim "obicnim" alatom, a ja trenutno nemam "jaci" samsung :hitthewal::hitthewal::hitthewal:

coconut 29.11.2017. 06:32

Kupi noviji Samsung mobitel online, prebaci kontakte pa mob vrati nazad 'jer nisi zadovoljan njime' u roku od 14 dana.
Ili odnesi mob u neki servis da ti oni to naprave. Barem toga ne fali u RI.

Frung 29.11.2017. 07:19

Pa kad si spojen s Smart Switchem syncaj sve kontakte na gmail.

lord051 19.12.2017. 00:44

Citiraj:

Autor coconut (Post 3132386)
Kupi noviji Samsung mobitel online, prebaci kontakte pa mob vrati nazad 'jer nisi zadovoljan njime' u roku od 14 dana.
Ili odnesi mob u neki servis da ti oni to naprave. Barem toga ne fali u RI.

Nadao sam se ipak nekom malo "elegantnijem" rijesenju, koje ne ukljucuje "kupnju" moba itd :)

Citiraj:

Autor Frung (Post 3132395)
Pa kad si spojen s Smart Switchem syncaj sve kontakte na gmail.

Iz nekog razloga mi nije uspijelo sa Smartom synacat na gmail, pokazuje da nema kontakata, ne znam sta reci... ugl, cim uhvatim neki Samsung u ruke na njega cu importirat ovu .spba datoteku koju je Smart kreirao, pa cemo vidjet sta je u njoj... jbg, ne vidim dr rijesenje trenutno...

:chears:

Juice 19.12.2017. 07:58

S ovim napravi, MyPhone Explorer
Legendardni program još od doba mobova od prije 10 godine. Ja sam s njim vratio sve podatke iz Z3 kad mi je riknuo ekran, od poruka preko kontakata, kalendara, aplikacija, apsolutno sve.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger