PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Mapirani mrezni disk - delayed start (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298102)

Keano16 11.04.2019. 20:58

Mapirani mrezni disk - delayed start
 
Pozdrav,

imam problemcic s pokretanjem jednog softvera preko mapiranog mreznog diska (a i opcenito otvaranjem tog mapiranog diska preko My Computera).

Naime, veza ima nekakav delay od cca. 3 minuta nakon sto se racunalo/racunala prvi put pokrenu.

Imam 2 racunala koja vuku program sa "servera" tj. racunala na kojemu je program instaliran... na oba dva je isti problem. Prosle godine je sve radilo perfektno i brzo.

Eh sad... obzirom da je rijec o sezonskom poslu nije se koristilo nekoliko mjeseci. Googlajuci vidim nekakve problemcice s mapiranim diskovima na WIN10 u October 2018 updateu, ali ne bas ovakve (disk je vidljiv u My Computeru, nije disconnectan, ali ga ne otvara 2-3 minute).

Na sva 3 racunala (2 koja vuku program, 1 na kojem se nalazi) je Windows 10 sa zadnjim updateovima i ESET... sve sto je bilo i prosle godine kad je uredno radilo (naravno osim zadnjih updateova) :)

Probano:

Code:

net config server /autodisconnect:-1
net use /persistent:yes

Ove 2-3 minute dok mi program i sam mapirani folder/disk ne otvara, ping prolazi uredno.

Nema one klasicne poruke koju Windowsi inace daju u taskbaru da se ne mogu spojiti s mapiranim diskovima...

Ideje?

Thx

Pupo 11.04.2019. 21:05

Ja bi za početak deinstalirao ESET pa testirao. Eventualno da dodaš IP adrese na nekakvu whitelistu ako uopće postoji ta opcija.

Da li ti disk ide u "sleep" na serveru di se nalazi program?

Jesi možda probao nešto zasherat na računalima s kojih obično pristupaš, pa da vidiš kako stvar radi "u rikverc"?

Neznam da probaš RDP na server odmah kad upališ. Ping koliko je dobar za provjeru toliko i nije.

Keano16 11.04.2019. 21:26

Igrat cu se malo... pa javim kad sto pametno skontam.

Ono sto me najvise brine/zanima... da li imam taj delay samo u startu, ili veza pukne jos i kasnije nakon sto racunala duze rade. Rijec je o blagajanama pa je ocigledno da veza, kad profunkcionira (2-3 min. nakon boota), mora biti pouzdana

Nikky 12.04.2019. 11:38

Testiraj pa javi rezultat,
ništa nova za W10 smetje, bit će toga još,
vjerojatno je delay samo odmah nakon starta.

Možda će pomoći / ubrzati ako svim klijentima postaviš ispravne fiksne mrežne postavke pod tcp/ip v4 a v6 ugasiš.

Keano16 12.04.2019. 12:37

Hocu, hocu... javim kad malo uhvatim vremena da isprobam sve kombinacije

Poz i thx!

Keano16 20.04.2019. 15:53

Cini se da otvara momentalno kada je mrezni disk mapiran preko IP adrese (ESET je ostao!).

Nikky 20.04.2019. 18:35

Ajd neka, bar nešto :kafa:
donekle logično jer ne mora nikog "pitat" kako se zove nego "puca direkt na IP.
Još jedan "dokaz" zašto je pametnije složit fiksne ip adrese za "statične" stvari u mreži.

Keano16 20.04.2019. 18:37

Nedavno na jednoj drugoj adresi i drugoj mrezi vrlo slican problem... isto je stvar rijesilo mapiranje diska preko IP-a

darkydark 20.04.2019. 22:18

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3294976)
Ajd neka, bar nešto :kafa:
donekle logično jer ne mora nikog "pitat" kako se zove nego "puca direkt na IP.
Još jedan "dokaz" zašto je pametnije složit fiksne ip adrese za "statične" stvari u mreži.

Ili rezervaciju na iole ozbiljnijem routeru/gatewayu

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Nikky 20.04.2019. 23:02

To nije isto (mada je isti rezultat) jer se opet "gubi vrijeme" dok se pita DHCP Server i ovaj odgovori :fiju:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger