PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Prijenosnici (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Laptopi do 4000 kn (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194451)

laytime 25.10.2010. 13:47

Citiraj:

Autor Dr. Raoul Duke (Post 1760928)
Ma gleda san ja i toga ali ne paše mi hard od 320 GB, minimalno 500 GB

Hard ti ne bi trebao biti uvjet izbora, naročito kad danas postoji hrpa prijenosnih hardova po prihvatljivim cijenama. Gledaj na duže jamstvo kao nešto što moraš imati.
Trenutno mi je jedan laptop na servisu van jamstvenog roka. Serviser mi kaže „to nam je 77600 i neki laptop ove godine“ Dakle laptopi se kvare a cijene servisa su jako skupe. Jedina sigurnost je 2-3godišenje jamstvo i dok ga imaš si siguran. Osim toga taj isti serviser mi reče „danas se laptopi proizvode da traju par godina i onda trebate kupiti novi, nije to kao nekada kada je laptop koštao 12000kn pa je trajao godinama.“

U svakom slučaju bez obzira na gore navedeno, duža garancija ti neće škoditi, već naprotiv može ti samo pomoći. Sretno u odabiru!

giga 25.10.2010. 22:12

A sto ti se cini ovo:
http://www.ventex.hr/ProductDetails....2049&pg=G01002

avukovic 01.11.2010. 23:17

laptop od 4000 do 4500kn
 
Cijena: oko 4000-4500kn
Namjena: najvise za pisanje seminara,surfanje po netu..zatim za gledanje filmova,a sta se tice igrica ne triba mi neka ludilo graficka jer uglavnom igran starije igrice..velicina ekrana normalna..

to mi je za priju i to su njeni uvjeti..

eto nadam se da cete mi uspjet pomoc...

redscro 01.11.2010. 23:23

Dell Inspiron N5010 - 3g. garancije, više nego solidne komponente. Bez odvojene grafičke može i jeftinije, pa i mnogo jeftinije.

avukovic 01.11.2010. 23:30

hvala ti redscro!! reci cu joj da uzme ovaj:
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

Masaniello 08.11.2010. 16:49

Pozdrav
Moze molim vas neki savjet za laptop, maksimalno 4000 kuna, manje nebi skodilo :)

Uvijet je samo da ima odvojenu grafiku..e sad, naso sam par komada koji su mi zapeli za oko pa me zanima sto mislite.

Asus K52JE

ASUS K50ID

ASUS K52DR

LENOVO G560A

K52DR ima dvije godine garancije i solidne komponente..e sad, ima Athlona, pa me zanima valja li to ista, iako sumnjam..

Meni se osobno najvise svida prvi i zadnji jer imaju najbolji procesor i solidne low-end grafe..

Kakva je kvaliteta Asus laptopa opcenito?
Sta vi mislite koji je najbolji od tih a moze jos neka preporuka, ako vam nije problem..hvala :goood:

redscro 08.11.2010. 21:25

Athlon u K52DR je u rangu tog tih Intelovih Dual Core procesora, osim što se malo više grije i troši, ali ništa značajno. Grafička u tom Asusu je odlična, no to bi mogao biti problem ako hlađenje nije dobro riješeno, s čim nemam iskustva. Taj Asus je po komponentama ukupno najjači, ali ostaje to pitanje eventualnog pregrijavanja.

Od ostalih Lenovu bi dao prednost, ali ima samo jednogodišnje jamstvo(produljenje na 2g je oko 200kn). S dvogodišnjim tu je ova Toshiba.

Masaniello 08.11.2010. 21:43

Hvala na odgovoru :)

Ma nije mi bitno jamstvo, to ionako mislim produljiti u roku od par mjeseci pa nije problem uopce ako ima 1g jamstva..

To za zagrijavanje me i brinulo jer sam negdje citao da se te nvidie vise griju..
A sto se tice proceva, nekako me najvise privlaci p6100 jer ima najnoviju arhitekturu..

E jos nesto me zanimalo, a vidim da se ti razumijes..vidim da lenovo g560 i k52JE imaju dosta slicne komponente i cijenu ali lenovo ima veci hdd i daju windows 7 pa se bojim da nisu zrtvovali materijale prilikom izrade?? inace znam da je lenovo pouzdan brend..

Kakva je kvaliteta Asus laptopa?

redscro 08.11.2010. 22:13

Stvarno je čudno da Lenovo uz sve to daje i Win7, za tu cijenu. Ipak, kvaliteta je dosta dobra jer sam ga probao i prilično je čvrst. Asusa ne znam iz iskustva, ali vjerujem da izrada nije na razini ovog Lenova. S obzirom na sve prednosti Lenova, mislim da je izbor vrlo jednostavan.

Asus je OK brand, ali imaju strašno puno modela i teško je to sve pratiti. Ono što vrijedi za jednog, za drugog ne mora, itd.

Masaniello 08.11.2010. 22:28

Pa to je i meni bilo cudno, hdd od 500GB, ajde to jos moze proci, ali kad sam vidio da pise Windows ® 7 Home Premium 64 bit, to mi je stvarno bilo cudno, jedino ako im se nije potkrala nekakva greska..ali kako bilo da bilo, izgleda da je to onda best-buy ako je dosta kvalitetno napravljen kako kazes..

hvala ti puno redscro, sredio si mi sve nedoumice :)

E jos jedna stvar, namjeravam kupiti u telebitu, a ne vidim da ima produljenje garancije za tu seriju, ima samo za thinkpad seriju i u\y pa me zanimalo postoji li mogucnost da npr. kupim laptop u telebitu i produljim garanciju u mikronisu jer mi je on najblizi?

redscro 08.11.2010. 22:33

Možeš kupiti produljenje bilo gdje. Nadam se da nećeš imati problema s produljenjem kao što ja imam. Lenovo se tu baš i nije iskazao podrškom.

Masaniello 08.11.2010. 22:40

Nadam se da necu..

kakvih si ti problema imao, nesto ozbiljno?

Garancija mi je ipak broj jedan kod kupnje laptopa, i da nema tog produljenja, nebi se ni premisljao, odmah bi kupio della koji daje trogodisnje jamstvo..

redscro 08.11.2010. 23:41

Kupio sam produljenje u Linksu. Ostavio im podatke i rekli su mi se javiti dok to bude riješeno. Prošlo 40 dana ni glasa od Linksa. Pošaljem im mail i vele imali su tehničkih problema u vezi produljenja(kao da mi nisu mogli javiti!?), ali evo podaci za aktivaciju pa si produlji sam. Tek tada počinje veselje, produljenje jamstva ne prolazi jer mi ne prepoznaje serijski broj dok ga upišem u aplikaciji za produljenje jamstva. Uredno mogu provjeriti na drugoj stranici preko tog istog broja trajanje jamstva. Pa su mi tražili neki fiktivni broj koji navodno piše samo na kutiji, kojeg tamo jasno nema, ali su me pokušavali uvjeriti da postoji dok im nisam u trgovini dokazao da na kutiji istog takvog laptopa nema nikakvih brojeva kojih nema na laptopu. Sad su opet poslali nešto valjda Lenovu pa opet čekam.

Masaniello 08.11.2010. 23:51

Nije ni links vise sto je nekad bio..:nono:
Ne razumijem zasto ne prepoznaje serijski broj, ako ga ocita kada provjeravas jamstvo, to mi se cini kao njihova greska kada su ti prodali produljenje :hitthewal:

Ja cu produljenje uzet u mikronisu, valjda ce sve proc dobro..

Imas iskustva sa gf 310m u laptopima, nasao sam neke probleme sa pregrijavanjem laptopa, a cijela serija imala te grafe?

redscro 09.11.2010. 00:03

Nije toliko do Linksa koliko do Lenova, ipak su ovi iz Linksa pokazali interes da se to riješi kad sam im se javio, ali iz Lenova traže neke nepostojeće brojeve, iako bi se moralo produljiti samo preko serijskog broja.

Mikronisovi su ipak iskusniji s tim i ne bi trebalo biti toliko problema.

Nemam iskustva s 310m, ali nisam vidio da se netko žalio na nju u tom laptopu.

Masaniello 09.11.2010. 00:15

Ma mislio sam da te links trazio te brojeve a i zaboravio da kod laptopa sve ide preko ovlastenog distributera, tako da links nemoze puno napravit..ajde, bar onda da se links malo angazirao, ali ipak, mogli su ti javit odma da znas kako stvari stoje, a ne cekat 40 dana..valjda ce sve dobro proc, ti si platio za produljenje i to moras dobit..

Ajde sreca da u zagrebu mogu birat di cu uzet produljenje :)

Hvala ti jos jednom, puno si mi pomogao:chears:

Gladius- 09.11.2010. 12:53

Cijena: oko 3500kn ( maximalno idem do 4000,ali nije poželjno :-) )
Namjena: MS office, rad sa školskim projektorom (ppt i sl.), multimedija (glazba i filmovi) i, naravno, internet. Dakle, najosnovnije stvari ( bez igrica - radi se o ženskoj osobi :) ). Ako je ikako moguće, neka laptop bude iz ADM AcquisitumMagnuma.

Hvala ;)

avukovic 09.11.2010. 20:51

na kraju je tuka uzela acera e727, model sa 500 gb harda i 4gb rama i sa windowsima i platila 4.4k kn... kakav je taj model sta je uzela?
meni je moj acer aspire 5738zg odlican!

Citiraj:

Autor avukovic (Post 1767363)
hvala ti redscro!! reci cu joj da uzme ovaj:
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html


redscro 09.11.2010. 22:55

Citiraj:

Autor Gladius- (Post 1773773)
Cijena: oko 3500kn ( maximalno idem do 4000,ali nije poželjno :-) )
Namjena: MS office, rad sa školskim projektorom (ppt i sl.), multimedija (glazba i filmovi) i, naravno, internet. Dakle, najosnovnije stvari ( bez igrica - radi se o ženskoj osobi :) ). Ako je ikako moguće, neka laptop bude iz ADM AcquisitumMagnuma.

Hvala ;)

Vrlo jednostavno, Dell N5030. Trogodišnje jamstvo, kvalitetan ...

Citiraj:

Autor avukovic (Post 1774264)
na kraju je tuka uzela acera e727, model sa 500 gb harda i 4gb rama i sa windowsima i platila 4.4k kn... kakav je taj model sta je uzela?
meni je moj acer aspire 5738zg odlican!

Užasan izbor za tu cijenu, no nećeš ga ti koristiti pa se nemoj ni zabrinjavati.

amilo1538 10.11.2010. 23:16

Trebao bi mi prijatelju jedan laptop, max 4000 kn, bitan je za rad u photoshopu, MS office, možda pogledat pokoji film, muzika i sl. Igre je reka da su na zadnjem mistu.

redscro 11.11.2010. 00:35

Nešto poput Lenova G560A uz produljenje jamstva ili Della N5010 uz eventualnu nadogradnju memorije.

zgstef 14.11.2010. 18:02

Intel Pentium P6100 i integrirana intelova grafika ili Neki AMD Dual core i ATI grafa?
Koje se više isplati uzet?

redscro 14.11.2010. 18:20

Ovisi za što bi se koristio, ali i o još mnogo toga.

zgstef 14.11.2010. 22:59

Ma zapravo me zanima može li se AMD nosit sa intelom u laptopima, te da li se više grije, troši više struje itd...?

redscro 15.11.2010. 08:30

Kako koji, slabiji AMDovi se ne griju pretjerano, dok oni jači i dalje imaju dosta problema s tim. Performanse su im također dosta daleko od Intela, no isplate se u najjeftinijim laptopima, zbog solidne integrirane grafike. Ako gledamo ove malo jače, cijena laptopa s nekim phenomom i njemu snagom odgovarajućim Intelom je podjednaka, tako da uz ostale prednosti Intel odnosi pobjedu.

danijel111 30.11.2010. 19:04

Kupujem laptop koji ce sluziti vecinom za internet, office, tu i tamo rijetko ce se pogledati koji filmic.
Budzet je oko 3500 - 3600 kn.
Prioritet bi bio sto duza garancija, minimalno 2 godine a po mogućnosti 3 i naravno kvaliteta i pouzdan rad u tom cijenovnom rangu.
HP nikako ne dolazi u obzir. A ni o Aceru nisam čuo hvalospjeve.
Bitno je i da vrti vistu bez nekih većih problema ili naravno 7.
Zbog niže cijene može bez operativnog sustava.
Hvala na preporuci.

Evo što mislite o recimo ovom: http://protis.hr/products/details/no...2063?service=1
Postoji li nešto bolje od njega za te novce?

mrva_zg 01.12.2010. 00:07

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=018.500.222 3800 :)
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=018.500.232 verzija sa AMD-om i ati 5470

danijel111 01.12.2010. 09:56

Da ali ima samo godinu dana garancije i skuplji je 200kn. Mislim da je onaj dell ipak malo bolji izbor s obzirom da joj ne treba za nešto komplicirano. Važno je samo da može vrtit Vistu.

Mada ova verzija sa AMD-om i Atijem se ne čini loša. A kakav je odnos između procesora?
Znači Dell ima: Intel Core 2 Duo T6570 (2.10 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB)
A ovaj Lenovo ima: AMD Athlon II Dual Core P340 2.20GHz

mrva_zg 01.12.2010. 11:38

Procesorski je intel jači, ali na bilo čemu gdje treba jača VGA ga ovaj ati pojede jer intel grafika je katastrofa.
Tako da opcija AMD + ATI je po meni puno bolja opcija.
Ako će koristit laptop za office i internet/surfanje super ,ali na bilo kakvoj multimediji/igranju je ati grafika puuuuno bolja opcija ;)

freddie 02.12.2010. 14:06

Dell laptop
 
Pozdrav,
kako se ima u planu kupiti laptop zanima me Vaše mišljenje o Dell Inspiriom N5010 koji sada u metrou dođe 4 000 kn i ima garanciju 3 god. ili uzet lenovo G656G koji košta 3 000 kn i ima garanciju 1 god.Laptop bi se koristio za surfanje, multimedija , niš specijalno.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger