PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Dell 2209WA e-IPS, 1680x1050 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=137356)

gnomisa 05.02.2009. 16:10

Dell 2209WA e-IPS, 1680x1050
 
http://www.cnet.com.au/desktops/moni...9294389,00.htm

http://www1.euro.dell.com/content/pr...=hr&l=en&s=bsd

300 dolara u USA a kod nas ga nema.....zanimljivo

M.Vlahovic 05.02.2009. 17:53

Možda zato što nema 3 tjedna kako je izišo? Strpljenja doć će i to, samo po kojoj cijeni :D

Facelessone 05.02.2009. 18:03

300 USD, e kad na to nebi stisnuli carinu da se naruči preko ebaya, to bi super bilo. Isto tak i da je ta cijena kod nas. Jako mi se sviđa monitor.

Lihto 05.02.2009. 20:41

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 1270029)

i šta da ga ima,ionako ga nebi kupio jel tak? :)

Inače ono što je prije bio Dell 2005/07 to je sad 2209WA :D to mi se jako sviđa,jedino što su mogli dodat je display port

gnomisa 05.02.2009. 22:25

Citiraj:

Autor Lihto (Post 1270253)
i šta da ga ima,ionako ga nebi kupio jel tak? :)

Inače ono što je prije bio Dell 2005/07 to je sad 2209WA :D to mi se jako sviđa,jedino što su mogli dodat je display port

ne bi ga kupio? zakaj misliš? možda i bi ako ne bi koštao duplo više kod nas :D

@vlahovitju - on je malo duže na sceni....

inače, kod nas kao da su se trgovci dogovorili da neće uvozit ništa od 22" sa 1680 rezom a da nije TN film....vani se ips-i i spva 22"-eri prodaju za 300 dolara a kod nas za tolko i više idu neki pederski samsunzi sa tn filmom...uvijek smo bili pušioničarsko tržište....

Mikeyy 05.02.2009. 22:40

Citiraj:

Autor Lihto (Post 1270253)
i šta da ga ima,ionako ga nebi kupio jel tak? :)

Inače ono što je prije bio Dell 2005/07 to je sad 2209WA :D to mi se jako sviđa,jedino što su mogli dodat je display port

Evo ja naprimjer samo čekam da dođe. Odlučio sam kupiti 22" ne TN monitor, jedini zadovoljavajući izbor mi je HP 2275W i DELL 2209WA, sa tim da HP ima bug tako da ga ne kupujem prije nego ga poprave, a DELL-a uopće nema u prodaji.

Koji prvi dođe moj je. :)

gnomisa 05.02.2009. 22:45

Citiraj:

Autor Mikeyy (Post 1270427)
Evo ja naprimjer samo čekam da dođe. Odlučio sam kupiti 22" ne TN monitor, jedini zadovoljavajući izbor mi je HP 2275W i DELL 2209WA, sa tim da HP ima bug tako da ga ne kupujem prije nego ga poprave, a DELL-a uopće nema u prodaji.

Koji prvi dođe moj je. :)

bug su imale samo prve serije...tako je bilo sa mnogim monitorima do sada pa i sa nekim dellovima..sjećamo se..osim toga, iskustvo kaže da je svaki primjerak za sebe....:D

Mikeyy 05.02.2009. 22:49

Ma spominju se crte po ektranu i bučno napajanje. Napajanje me ne brine tolko, ali mi se stvarno neda vraćati u servis i zezati sa tim crtama. Koliko sam čitao strane forume još uvijek se ljudi žale na taj bug sa treperećim crtama po ekranu, tako da dok to malo ne počiste i izbace novu seriju ne uzimam hp-a.

EDIT: A ako prije toga izađe DELL onda ga vjerovatno nikako ne uzimam. :)

EDIT2: Šta znači ovo u specifikacijama panela za DELL-ov monitor.
Panel Type:
IPS - In Panel Switching

Lihto 05.02.2009. 23:00

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 1270400)
ne bi ga kupio? zakaj misliš? možda i bi ako ne bi koštao duplo više kod nas :D

ma ništ ništ samo se osvrćem na ono već viđeno zadnje 3 godine :)

Citiraj:

Autor Mikeyy (Post 1270427)
Evo ja naprimjer samo čekam da dođe. Odlučio sam kupiti 22" ne TN monitor, jedini zadovoljavajući izbor mi je HP 2275W i DELL 2209WA, sa tim da HP ima bug tako da ga ne kupujem prije nego ga poprave, a DELL-a uopće nema u prodaji.

Koji prvi dođe moj je. :)

bravo za tebe,javi kakav je kad uzmeš:D,da nemam 20'' uzeo bi i ja :D

gnomisa 07.02.2009. 14:50

Citiraj:

Autor Mikeyy (Post 1270439)
Ma spominju se crte po ektranu i bučno napajanje. Napajanje me ne brine tolko, ali mi se stvarno neda vraćati u servis i zezati sa tim crtama. Koliko sam čitao strane forume još uvijek se ljudi žale na taj bug sa treperećim crtama po ekranu, tako da dok to malo ne počiste i izbace novu seriju ne uzimam hp-a.

EDIT: A ako prije toga izađe DELL onda ga vjerovatno nikako ne uzimam. :)

EDIT2: Šta znači ovo u specifikacijama panela za DELL-ov monitor.
Panel Type:
IPS - In Panel Switching

pa da se ponovim...reporti usera sa foruma kažu da nove serije nemaju niti jedan problem tog tipa....

@Lihto - šaljivo, šaljivo...he...h

Codiac 08.02.2009. 12:53

dell moj novi monitor :D

gnomisa 08.02.2009. 14:48

Citiraj:

Autor Codiac (Post 1272401)
dell moj novi monitor :D

al pazi i dell i HP imaju svoje mane i prednosti...recimo meni je jako bitno postolje koje je kod HP-a puno kvalitetnije pa je i monitor puno stabilniji....čitam i da taj Dell reflektira opako....ima neki k preko ekrana..al to je sad sve još rekla-kazala

Fleks 08.02.2009. 15:20

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 1272551)
al pazi i dell i HP imaju svoje mane i prednosti...recimo meni je jako bitno postolje koje je kod HP-a puno kvalitetnije pa je i monitor puno stabilniji....čitam i da taj Dell reflektira opako....ima neki k preko ekrana..al to je sad sve još rekla-kazala

Gnomisa neki manje cekaju da se ozene, nego sto ti prtaljas oko kupnje monitora. Daj vise :nono:

De5tr0yer 08.02.2009. 15:33

bogami je lijep. :)

SilveR_D 08.02.2009. 15:50

Citiraj:

Autor Mikeyy (Post 1270439)
Ma spominju se crte po ektranu i bučno napajanje. Napajanje me ne brine tolko, ali mi se stvarno neda vraćati u servis i zezati sa tim crtama. Koliko sam čitao strane forume još uvijek se ljudi žale na taj bug sa treperećim crtama po ekranu, tako da dok to malo ne počiste i izbace novu seriju ne uzimam hp-a.

EDIT: A ako prije toga izađe DELL onda ga vjerovatno nikako ne uzimam. :)

EDIT2: Šta znači ovo u specifikacijama panela za DELL-ov monitor.
Panel Type:
IPS - In Panel Switching


Evo samo da kazem da mi je stigao u utorak Hp 2275w monitor , i za sada imam samo pohvale , nikakvi bugovi tojest crte i zujanje nisam primjetio , jedino sto je malo bila zelena previse naglasena no to sam srihtal preko menia , inace monitor je skroz podesiv :chears:

gnomisa 08.02.2009. 16:38

Citiraj:

Autor Fleks (Post 1272583)
Gnomisa neki manje cekaju da se ozene, nego sto ti prtaljas oko kupnje monitora. Daj vise :nono:

u pravu si ali nažalost to je zbog faking problema sa naplatom mog rada (onog u fušu)..plaću od primarnog posla trošim na kredu za stan, za opremanje stana i za obitelj...izlete....:) a ne kupujem samo monitor već i cijeli komp...a nije mi se žurilo jer Rise of Flight tek sad izlazi...uskoro...:D....


@Silver_D - di si kupio monitor? Daj malo fotki i koju recenziju.....testiraj malo

Blaster32 08.02.2009. 16:41

Citiraj:

Autor SilveR_D (Post 1272631)
Evo samo da kazem da mi je stigao u utorak Hp 2275w monitor , i za sada imam samo pohvale , nikakvi bugovi tojest crte i zujanje nisam primjetio , jedino sto je malo bila zelena previse naglasena no to sam srihtal preko menia , inace monitor je skroz podesiv :chears:


Disi kupio?

SilveR_D 08.02.2009. 16:49

uzeo sam ga preko diskonta , uplatio u pon i doslo na vrata u utorak jutro ;)

Mikeyy 08.02.2009. 19:04

Čestitam!

Javi ako bude kakvih problema. Koliko se sjećam od čitanja uočeni problemi su:
1. Pojavljivanje crta preko ekrana.
2. Paljenje monitora iz standbye moda koje je trajalo od 30-60 sekundi.
3. Zujanje monitora, tj. napajanja.

Šta ti piše na monitoru, kad je proizveden i ostalo?

Btw, još nigdje ne vidim neki ozbiljan review za DELL monitor, jel izbacio netko novi review ovih dana?
Kako si općenito zadovoljan?

SilveR_D 09.02.2009. 14:20

nista od navedenih bugova nisam primjetio , jedino sto mu treba desetak sekundi da prikaze sliku kad ga se upali , iako mislim da je to normalno posto se prvo upali status screen . Na meniu mi pise samo model monitora i serial number , moram jos pogledat na listu garancije za datum proizvodnje , posto na ostalim papirima nisam nasao datum proizvdonje .

Mikeyy 09.02.2009. 14:59

Mislim da ti piše na pozadini monitora.

Codiac 09.02.2009. 22:07

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 1272551)
al pazi i dell i HP imaju svoje mane i prednosti...recimo meni je jako bitno postolje koje je kod HP-a puno kvalitetnije pa je i monitor puno stabilniji....čitam i da taj Dell reflektira opako....ima neki k preko ekrana..al to je sad sve još rekla-kazala

a gle recimo da cu ga moci nabaviti po puno boljoj cjeni od mpc tak da ce biti dobar.

reflektiranje me nedira u sobi mi je uvjek mrak :)

Blaster32 13.02.2009. 10:04

Kontaktirah kodeks u svezi monitora, evo odgovora:
Poštovani
monitor 2209WA bit će raspoloživ za 4 tjedna tj. očekujemo ga u drugoj polovici 3 mjeseca. Cijena traženog modela kretala bi se oko 2.300,00 kn + PDV.

žile 13.02.2009. 11:35

Znači kao i taj HP,tj. cirka 3000kn.A u americi 300$. :puke:
Šta reći nego GG za naše uvoznike,po još jedan put su nas fragali :D:goood:

gnomisa 13.02.2009. 11:58

ma svinjarija...1600kn košta u americi...meni su rekli nešto nižu cijenu ali to je tu negdje......skoro 3 soma...hebote moramo bit sretni kaj više za 3 soma ne kupujemo TN-ca....samo pazite na jednu stvar, Dell ne deklarira koja je matrica unutra tako da kod kupnje obavezno provjeriti....btw, u vemilu imate 2009W što je TN verzija tog monitora..probao sam kućište i stalak...prilično labavo i nekvalitetno...razočaran...

Blaster32 13.02.2009. 15:20

Citiraj:

Autor žile (Post 1276728)
Znači kao i taj HP,tj. cirka 3000kn.A u americi 300$. :puke:
Šta reći nego GG za naše uvoznike,po još jedan put su nas fragali :D:goood:

Pitao sam i u diskontu za HP-ov monitor, evo odgovora:

Monitor je dobavljiv ali nemam informaciju o tome iz koje je serije.
Provjera mtrvih pixela prije kupnje nije moguća zato što mi funckioniramo kao internet trgovina i monitor narućujemo od dobavljaća tek kada vi uplatite za njega. Monitor podliježe tvorničkoj toleranciji prema mrtvim pikselima i ako pređe tu toleranciju, onda se može reklamirati.

lovor 27.02.2009. 12:21

Dell 2209WA - dolazak
 
Zvao sam u Kodeks, rekoše da monitor dolazi sredinom ožujka. Predviđena cijena je 2390+PDV, dakle ukupno oko 2.900 kn. S obzirom da cijene tog monitora stalno padaju i da se u Švapskoj može nabaviti već i po 208 €, previsoko. Naravno, te cijene su neki specijalizirani web-shopovi, uobičajena cijena je viša, no ipak daleko ispod predviđene. S obzirom da se u Americi već može kupiti i po 200$, pitam se kakva je kvaliteta tog monitora, kojeg očito štancaju ko poštanske marke. Očekujem da će se uskoro pojaviti i drugi jeftini monitori s tom e-IPS matricom, a da ju je Dell dobio zasada prvi. Tko zna, možda s vremenom i zamijeni TN. :chears:

funlog 28.02.2009. 21:28

Daj mi reci di si na u njemackoj nasao po toj cijeni jer ga mislim gore uzeti a najpovoljnije sta sam ja nasao je bilo oko 300 eur.

Ps... imam i ja utisak da se ipak radi o losijoj izvedbi sa ips matricom, a cudno mi je sto ozbiljne i detaljne rewieve nisam nigdi nasao ?

Pozdrav.

lovor 28.02.2009. 23:59

Sorry, krivo sam vidio, cijena od 208€ je za monitor 2209W, što je verzija s TN matricom.
2209WA je ipak najjeftiniji 279€. http://www.tftshop.net/product_info.php/products_id/959

Ipak, pripazi, nema dobrih reviewa, no čitao sam po forumima da kvaliteta jako varira. To je vjerojatno i stvar usera, od kojih su neki picajzle, a neke ne smetaju ni mrtvi pikseli ni neuniformne boje na ekranu.
Navodno su neki jako zadovoljni sa slikom, dok drugi javljaju da bijela boja nije jednako "bijela" na površini ekrana, da crnim slovima na bijeloj podlozi rubovi mijenjaju boju, da ima pomalo "sparkling efekt"...

kod amera postoji politika da ako nisi zadovoljan s ekranom da ga možeš vratiti i dobiti drugi, ne znam baš da li to vrijedi i za nas... ili će ti se samo slatko nasmijat u facu

funlog 01.03.2009. 00:25

A tesko mogu pripaziti ako kupim on line :) u svakom slucaju hvala na infu.

Imam neku priliku da ga gore uzmem pa cu probati riskirati pa sta bude :chears:
potreban mi je ekran sto prije a nisam bas siguran da ce kodeks to imat za 2-3 tjedna.

Ps.. cijena koja se ocekuje u Hr nema bas neke logike i stvarno mi nije jasno kako su do nje dosli jer taj monitor kao sto si i sam rekao kosta cca 300 eur u evropi , mozda je problem sta mi nismo u njoj :hitthewal:

Pozdrav.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger