PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Google Photos, više uređaja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300217)

VelimirSaban 18.09.2019. 09:19

Google Photos, više uređaja
 
Pozdrav ekipa,


Koristi li tko Google Photos Auto Backup sa više uređaja u isto vrijeme? Kako to najbolje izvesti. Prijavim se sa istim računom na drugom telefonu i uključim auto backup i sve bude radilo okej ili postoji drugačiji načim (partner account, family sharing i sl)


Cilj mi je da druga osoba na svom telefonu vidi sve slike i sve nove koje uslika da idu gore na isti account.


Hvala!
Vel

Misak 18.09.2019. 09:29

ja koristim na nacin da je na svim uredjajima isti google account i funkcionira besprijekorno... i to do te mjere da mi je i na IOSu google glavni account.. tako mi je doslovno sve sinkronizirano (kontakti, fotke, mail...)

VelimirSaban 18.09.2019. 09:33

Citiraj:

Autor Misak (Post 3338596)
ja koristim na nacin da je na svim uredjajima isti google account i funkcionira besprijekorno...


Okej, e to sam htio čuti :) Sad mene zanima sljedeće. Znaš ono kad kupiš novi uređaj pa on od nule krene numerirati slike u kameri, tipa IMG_0001, IMG_1303 itd itd.


Što ako na više uređaja imaš isti google account, i onda neki uređaj kreira isto ime slike koje je već drugi uređaj kreirao, hoće li tu biti konflikata ili su mislili na to i sve bude okej. Mislim, možda ti se to još nije dogodilo, možda je a da nisi skužio...ali vjerujem da je to u redu. Slika ima hrpu drugih parametara u sebi koja google bazi može reći da se radi o drugoj slici...

Misak 18.09.2019. 09:34

rekao bih da on to skuzi sam jer mi se nikad nije desilo da nesto pobrise ili prepise...

xlr 18.09.2019. 09:43

Gleda exif podatke, ne filename. Sortira po datumu iz exifa pa nema frke kako se fajl zove.

VelimirSaban 18.09.2019. 09:45

Citiraj:

Autor xlr (Post 3338604)
Gleda exif podatke, ne filename. Sortira po datumu iz exifa pa nema frke kako se fajl zove.


Odlično!


Još da otkrijem način kako da preselim foldere u albume automatski, ali mislim da to neće ići. Imam Foldere na NASu koji su mi kao albumi, sad kad sam pokrenuo upload na Google Photos, on sve trpa u jedan Timeline, ne gleda strukturu foldera. Al' fuck it, nemre bit savršeno :amen::beer:

xlr 18.09.2019. 09:49

Mozes na nacin da se logiras na web photos sajt, drag n drop slika iz foldera, pricekaj da zavrsi i ponudit ce ti da kreiras album s tim fotkama. Ne znam za drugi automatskiji :D nacin.

Nazalost bilo bi super da je moguce filtrirati fotke prema modelu uredjaja iz exifa pa recimo prikazes samo fotke sa ajfona, ili samsunga itd... Al nejde ni kad im platis :)

VelimirSaban 18.09.2019. 11:39

Synology NAS koji sam do sad koristio to ima vrhunski riješeno. Koristiš isti račun za prijavu, ali on koristi DEVICE NAME svakog uređaja s kojeg šalješ slike i odvojeno ih sortira. Tipa, imaš iPhone koji se zove "Ivanov iPhone", slike idu pod direktorij Ivanov iPhone/Datum slikanja/Ime slike. Tako za sve uređaje druge. Genijalna fora, ali to je ako koristiš organizaciju po folderima, što Photos ne koristi, već neku svoju bazu bez foldera, kao Google Drive i sl.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:41.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger