PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Automobili (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=16972)

Tajl3r 27.04.2024. 16:16

Citiraj:

Autor murina (Post 3740214)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...01074e8be6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fb516026d1.jpg

Želi tko pogađat šta se dogodilo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Brtva glavića ,to zacrnjeno nebi da je ulje ispljunija na svićice

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Visage 27.04.2024. 16:28

Citiraj:

Autor murina (Post 3740214)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fb516026d1.jpg
Želi tko pogađat šta se dogodilo? Sent from my iPhone using Tapatalk

1) Smislio si dijabolican plan sabotaze vozila, za kojeg mislis optuziti susjeda, te novcem od odstete za koji mjesec, slikati kako se unutra nalazi Busso?

2) opet cijena premalog voznjenja, motor koji se rijetko ispuse po autoputu, motor baca ludu kompresiju, pa ti izbacuje cep a mozda i cep od rashladne? Brtva na koju te serviser upozoravao a ti cekao bolje dane? https://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif

Jesam li u krivu, ili mi je neobicno, sto god da se desilo, da se desilo bas kad si nedavno, konacno napravio duzu voznju da ga malo vitaliziras kretanjem?


...

lowrider 27.04.2024. 17:40

Zaboravio vratiti čep od ulja.
Jer ne vidim rupu u bloku od okrenutog letećeg radilice :)

webstartm 27.04.2024. 17:42

Probila brtva glave, gora kompresiju u karter, izbilo čep

Wolverine 27.04.2024. 17:58

Citiraj:

Autor DoxyTheCroat (Post 3740166)
Kaj mislite o puknutom bloku motora?
Variti ili mijenjati?

A ako je manja šprunga, koliko je "dugotrajan" var?


Iskreno ne bi vario no opet ovisi tko to radi i kako je odradio posao.
Var sam po sebi nije potencijalan problem već materijal oko njega.
I da, kao što je već netko pitao pitanje je o kakvom se bloku radi.



Citiraj:

Autor calypso (Post 3740167)
Pa ja cu poludit... Dakle, opet me neko zestoko zgrebo po straznjim lijevim vratima... U Krizanicevoj (Zagreb) parkiran, jedan od 50 auta, i neko bas mene pogodio... Prije pola godine u Palmoticevoj ist stvar - jedan od valjda 100 auta i neko mi ogulio cijelu lijevu stranu auta i napravio 7000EUR stete... Srecom pa imam kasko i zvao policiju (cekao ih 2 sata danas da dodju)... Trebao na put za Rijeku pa drek na sibici, na kraju odustao nakon 2 sata cekanja...

https://i.postimg.cc/sxqp9Nzc/IMG-20240426-174026.jpg

Ne kuzim sta zasto nitko ne ostavlja ceduljicu sa kontakt podacima... Jel imas osiguranje? Imas... Vrlo vjerojatno imas i osiguranje bonusa... Pa sta te onda briga jbmu?! Idioti...


Ovo me podsjetilo na dane faksa kad sam došao na ispit, parkiram auto na parking faksa praktički pred ulazom. Nakon ispita odem do auta i nađem komplet lijevi ugao prednjeg branika oguljen. Odem do porte jer lik ima pogled na moj auto i lik veli nije nikog vidio :D


Ali da, kad vidim kako se ekipa parkira po gradu svaki puta ako je škakljiva situacija fotkam auto da se vidi tko je bio oko njega. Iako to niš ne znači al ono, bolje se osjećam :D

U glavnom, ovako na prvu to se da skinut dolje polirkom ili ako je malo dublje vodobrusni 2k pa polirka. E sad, to što je udubljeno isto možeš izvuć na vakuum.


Citiraj:

Autor Visage (Post 3740209)
Standardni koporativni jezik kojeg PR-ovci danas uce u edukaciji od amera, kao postulat kontrole bilo cega stetnog prema javnosti za osobu/firmu/kompaniju.

1) Priznavanje greske smatra se slaboscu kompanije ili osobe.

2) Direktna isprika je odraz nemoci naspram konkurencije ili javnosti.

3) Afirmiranje rijeci isprika u preusmjereni eufemizam za izazov, kojeg kompanija/osoba najpromptnije otklanja, ili odvlaci ispraznom proizvodnjom rijeci.

Neke od "omiljenih" rijeci iz korporativnog fundusa, kojeg, nazalost, prenose i ljudi u dnevnom govoru:

a) Izasli smo iz zone komfora
b) drzimo se stabilno u eco sustavu
c) stvaramo nove vrijednosti,
d) da budem (plural) bolja verzija samog sebe
e) manipulativno korporativni uvod/zahvala : Zahvaljujem na Vasem pitanju
f) ...

Bljuje mi se više od te političke korektnosti. Preko bare je to bilo nešto što me najviše smetalo. Ta komunikacija ''u rukavicama'' pogotovo dok sam bio tech trener. Pa ti se ekipa žali šefu jer si bio pregrub. :rolleyes:

Ameri i njihov soft skills. :D
Ako si nešto zajebo reći ću ti da si zajebo. Ali ne, ne smiješ im reć '' That's no good, you did a piss poor job with that'' nego ''Good job, just next time try to do it this way. Otherwise keep up with good work''



Citiraj:

Autor lowrider (Post 3740211)
Evo jedne priLke, mislim da cijena samo može rasti kroz desetljeća :)

https://www.njuskalo.hr/auti/mpm-ere...oglas-41929957

Koji mazohist moraš bit da kupiš tak nekaj :D
A najbolji su mi oglasi gdje je ekipa toliko očajna da hoće mjenjat za bilo što.
Jedini bolji su oni ekipe koja predstavi auto kao super stanje bez ulaganja ali svejedno bi ga mjenajo za bilo što :D


Citiraj:

Autor murina (Post 3740214)

Alfa doing Alfa things :lol2:

Kaj je izbila čep sa poklopca ventila?
To se samo buni jer ima ulja u motoru. :D


Citiraj:

Autor webstartm (Post 3740228)
Probila brtva glave, gora kompresiju u karter, izbilo čep

Ne znam, prije bi mu izbilo šipku za provjeru nivoa ulja.

murina 27.04.2024. 18:11

Citiraj:

Autor lowrider (Post 3740227)
Zaboravio vratiti čep od ulja.
Jer ne vidim rupu u bloku od okrenutog letećeg radilice :)


To. Srećom nanjušio sam problem prije nego je ostao bez ulja.
Gospođa i ja krenuli u Ston na izlet, laganini Jadranskom magistralom, došli do Dugog Rata. Otišli Minijem, autocestom.. nimalo atraktivno


Sent from my iPhone using Tapatalk

coconut 27.04.2024. 20:42

Vidio sam to zeleno-crno čudo izdaleka nekidan u gradu i pitao koji je to auto. A po tel. broju znam i tko ga prodaje.

Wolverine 27.04.2024. 21:12

Kad smo kod ulja, evo baš sam odradio izmjenu na Cliu.
Svaki puta kunem onog tko je projektirao ovako retardiran način izmjene uloška filtera ulja. Ako su već išli na uložak što nisu kučište stavili na vrh kao recimo BMW. Možeš zamjenit filter bez prolivene kapi ulja. Ovo je sranje!

Druga stvar koja me uvijek iznenadi je koliko ulja ekšli ide u taj mali mlinac. Nešto malo preko 4 litre u mlinac od 900 kubika. Al ok, turbak pa zato.
U moj M54 2,5 litreni šestak ide 6,5 litara :D

20240427-184502 20240427-185858

aski 27.04.2024. 21:16

Jel kad tko mijenjao uvjete ugovora o operativnom leasingu?

Konkretno godišnju kilometražu?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

lowrider 28.04.2024. 07:09

Citiraj:

Autor Wolverine (Post 3740254)
Kad smo kod ulja, evo baš sam odradio izmjenu na Cliu.
Svaki puta kunem onog tko je projektirao ovako retardiran način izmjene uloška filtera ulja. Ako su već išli na uložak što nisu kučište stavili na vrh kao recimo BMW. Možeš zamjenit filter bez prolivene kapi ulja. Ovo je sranje!

Druga stvar koja me uvijek iznenadi je koliko ulja ekšli ide u taj mali mlinac. Nešto malo preko 4 litre u mlinac od 900 kubika. Al ok, turbak pa zato.
U moj M54 2,5 litreni šestak ide 6,5 litara :D

20240427-184502 20240427-185858

Pa bolje je više ulja. U moj 1.4 turbo benzinac ide 2.9 litara, i to su predvidjeli da se mijenja svakih 30 000km.
:hitthewal:
Mijenjam na 10-12 000km

Al kad vidim taj motorni prostor nekih francuza, te pobacane cijevi preko motora, strašno. Da se to nije moglo malo urednije posložiti
Moraš pol auta raskopati da promijeniš brtvu poklopca ventila

Hamm 28.04.2024. 07:18

ROTK :D

WANTED :D

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d

Wolverine 28.04.2024. 09:46

Citiraj:

Autor lowrider (Post 3740272)
Pa bolje je više ulja. U moj 1.4 turbo benzinac ide 2.9 litara, i to su predvidjeli da se mijenja svakih 30 000km.
:hitthewal:
Mijenjam na 10-12 000km

Al kad vidim taj motorni prostor nekih francuza, te pobacane cijevi preko motora, strašno. Da se to nije moglo malo urednije posložiti
Moraš pol auta raskopati da promijeniš brtvu poklopca ventila


Jasno da je bolje, pogotovo za turbaka.

A ovo s instalacijama, jebiga skupo je to provest oko motora, a i djelomice jer je ispušna grana straga. :D

Ali da, da skinem treću svjećicu moram skidat charge pipe :D
No zato zamjenit brtvu kartera je 10 min posla. Kod mene je to onak 4 sata posla i 100€ alata :D


Citiraj:

Autor Hamm (Post 3740273)

Dam se kladit u mjesečnu plaću da je na radiu bio ExtraFM i da su narodnjaci vrištali na NAJJACHE :no2drug:

Al neće bit niš bikoz dete ugledne obitelji poduzetnika, rvata, domoljuba.

lowrider 28.04.2024. 10:46

Ja sam oduvijek mislio da s bemvejem nemreš sletiti s ceste :)
Posebno ak krunica visi na retrovizoru, ili naljepljena ona riba iza na poklopcu prtljažnika

Hamm 28.04.2024. 10:53

Nema do ribe. :D Kad te sprče u prometu pa im urlaš "jel ti to u bibliji piše sve ti jebem" :D

Wolverine 28.04.2024. 11:00

Citiraj:

Autor Hamm (Post 3740300)
Nema do ribe. :D Kad te sprče u prometu pa im urlaš "jel ti to u bibliji piše sve ti jebem" :D

Ne al onda moras okrenut drugi obraz tj drugu stranu auta da te i sprijeda spizde :D

jopis 28.04.2024. 22:01

Citiraj:

Autor Wolverine (Post 3740254)
Kad smo kod ulja, evo baš sam odradio izmjenu na Cliu.
Svaki puta kunem onog tko je projektirao ovako retardiran način izmjene uloška filtera ulja. Ako su već išli na uložak što nisu kučište stavili na vrh kao recimo BMW. Možeš zamjenit filter bez prolivene kapi ulja. Ovo je sranje!

Druga stvar koja me uvijek iznenadi je koliko ulja ekšli ide u taj mali mlinac. Nešto malo preko 4 litre u mlinac od 900 kubika. Al ok, turbak pa zato.
U moj M54 2,5 litreni šestak ide 6,5 litara :D

20240427-184502 20240427-185858

I bolje da ide. Spametili su se s vremenom:D
U clia 2ku benzinca je išlo cca 2.5L pri izmjeni, nov auto istjerala ga susjeda iz dućana, svaki put sam se krstio kad smo joj mijenjali ulje u radioni, naviknut na ove kvrge di ide 5L ulja pod normalno:D


Btw, jučer sam TREĆI put u godinu i pol skidao motor dolje na A klasi.
Svaki put skinem cijeli katolički kalendar dizajneru tog auta:fuming:.
Ovaj put zbog anlasera, negdje se zajeo u piksi, kad dođe u taj položaj, ni trc. Upali sto puta, stoprvi ni a ni b. Jesenas kad sam mijenjao getribu, promjenio sam preventivno četkice na njemu, ali eto, kilometri, a i godine polako čine svoje:hitthewal:.
Sva sreća ganc novi Boschov je preko radione ispao 83 eurića:D
Ali duša me boli doslovno što ja za DVA šarafa koji ga drže, i dvije matice koje drže struju na njemu, moram spuštat motor dolje:hitthewal::fuming:

GreenLife 28.04.2024. 22:02

Citiraj:

Autor Hamm (Post 3740273)

Za mjesec-dva eto ga na njuškalu:

Mažen, pažen, nikad udaren
:D

Router 28.04.2024. 22:14

Citiraj:

Autor GreenLife (Post 3740368)
Za mjesec-dva eto ga na njuškalu:

Mažen, pažen, nikad udaren
:D

I sedmerostruki M :D

WraGG 28.04.2024. 23:17

Citiraj:

Autor jopis (Post 3740367)
U clia 2ku benzinca je išlo cca 2.5L pri izmjeni, nov auto istjerala ga susjeda iz dućana, svaki put sam se krstio kad smo joj mijenjali ulje u radioni, naviknut na ove kvrge di ide 5L ulja pod normalno:D


Bokte, ja jucer na skuteru mijenjao ulje pa nalio 3,4l. :D

coconut 29.04.2024. 08:47

NHTSA concludes Tesla Autopilot investigation after linking the system to 14 deaths

Hamm 29.04.2024. 12:37

Bude to bilo veselo https://finance.yahoo.com/news/faceb...135001013.html

Guls 29.04.2024. 12:53

Koje stranice/aplikacije ekipa koristi za kupovinu automobila izvana?
Konkretno prekupci i šverceri. Autoscout24 i mobile.de vjerojatno ne.

Nekad netko mi je pričao da postoje stranice na kojima se vrte aukcije i vozila se mogu kupiti (ako imaš sreće) za manje novce nego što se nađu na oglasniku. I znam da mi je rekao za taj neki belgijski site, ali bila je piva previše i naravno da sam zaboravio.

lowrider 29.04.2024. 13:08

Citiraj:

Autor jopis (Post 3740367)
I bolje da ide. Spametili su se s vremenom:D
U clia 2ku benzinca je išlo cca 2.5L pri izmjeni, nov auto istjerala ga susjeda iz dućana, svaki put sam se krstio kad smo joj mijenjali ulje u radioni, naviknut na ove kvrge di ide 5L ulja pod normalno:D


Btw, jučer sam TREĆI put u godinu i pol skidao motor dolje na A klasi.
Svaki put skinem cijeli katolički kalendar dizajneru tog auta:fuming:.
Ovaj put zbog anlasera, negdje se zajeo u piksi, kad dođe u taj položaj, ni trc. Upali sto puta, stoprvi ni a ni b. Jesenas kad sam mijenjao getribu, promjenio sam preventivno četkice na njemu, ali eto, kilometri, a i godine polako čine svoje:hitthewal:.
Sva sreća ganc novi Boschov je preko radione ispao 83 eurića:D
Ali duša me boli doslovno što ja za DVA šarafa koji ga drže, i dvije matice koje drže struju na njemu, moram spuštat motor dolje:hitthewal::fuming:

Bio sam zagrijan za B klasu te prve linije, al kad me mehaničar pozvao da vidim što sve treba da dođe do anlasera, kad ono motor vani...
Rekoh hvala, ne hvala.

coconut 29.04.2024. 14:26

@guls
Kolegica je kupila auto na Alcopi. Postoji ekipa 'naših' s kojima se preko WA/Vibera dogovaraš koliko da bida i za koji auto te oni organiziraju prijevoz ovamo. Caka je u tome da su to uglavnom auti koji su se koristili poslovno, pa imaju malo veći broj km, ali i opremu bolju od prosjeka.
Baci oko i na ALD.

Colop 29.04.2024. 15:36

Citiraj:

Autor Guls (Post 3740447)
Koje stranice/aplikacije ekipa koristi za kupovinu automobila izvana?
Konkretno prekupci i šverceri. Autoscout24 i mobile.de vjerojatno ne.

Nekad netko mi je pričao da postoje stranice na kojima se vrte aukcije i vozila se mogu kupiti (ako imaš sreće) za manje novce nego što se nađu na oglasniku. I znam da mi je rekao za taj neki belgijski site, ali bila je piva previše i naravno da sam zaboravio.


Da, ali na tim aukcijama smiju sudjelovati samo pravne osobe, ne i fizičke.
Naime, ako kupi fizička osoba, onda je po EU pravu fizička osoba potrošač i potrošač ima puno više prava u odnosu na pravnu osobu.

jopis 30.04.2024. 02:58

Citiraj:

Autor lowrider (Post 3740450)
Bio sam zagrijan za B klasu te prve linije, al kad me mehaničar pozvao da vidim što sve treba da dođe do anlasera, kad ono motor vani...
Rekoh hvala, ne hvala.

A gle, dušu bi zgriješio kad bi ja rekao da je to loš auto (kod mene je A kl. 2nd gen, tj w169 linija, dakle mehanika potpuno ista kao na B kl 1st gen), jer nekih kvarova do sitno prije 300.000km nije ni bilo. Prvi veći zahvat je lanac na toj kilometraži, prva zamjena, do tad originalni. Onda je tek krenulo, a nadam se da će i stati:D, ali eto, ta dva slučaja - otišao sinhron 3.e brzine, promjenio sam mjenjač s polupane a klase sa 100injak tisuća km. Druga stvar prošli tjedan anlaser. I to je to od zahvata van ulja/filtera/kočnica da je do auta (mijenjao sam još zadnje federe jer je desni pukao i anker ploča se oštetila od jednog glupog udarca u rizol).
Za više od osam godina vožnje u svim režimima, pa i nekoliko mjeseci, skoro godinu dana odlaženja za zagreb svaki drugi dan i nimalo lagodne vožnje autocestom za takav mali auto, to je odlično. Imao sam aute puno kraće periode koji su daleko više glavobolja prouzrokovali:D.
Ali, rekoh u ranijem postu, prokleta mana tog auta je taj smještaj motora (da, nisam glup, dobili su čudo prostora unutra u takvom malom autu zbog toga što je motor tako polegnut ispod kabine), i odvratna je i sama pomisao da se za 90% zahvata na motoru i agregatima može radit samo spuštanjem istog dolje:hitthewal:

DoxyTheCroat 30.04.2024. 07:06

Mali info za sve, a vezan je za famozno Neostar jamstvo.
Iz prve ruke moram reci da su azurni i korektni (doduse komunikacija sa servisom bi im mogla biti brza, da se proces vremenski skrati, ali ajde...).
Nakon opseznog mrcvarenja auta, i doslovno 2 skidanja motora dolje, sve je slozeno, puno toga zamijenjeno, sve pokriveno od strane Neostara.
Samo sam uzeo kljuc u servisu i odvezao se doma sa 0 EUR troška.

coconut 30.04.2024. 08:24

Osvježi nam malo pamećenje i podsjeti o čemu se radilo.

Zeryx 30.04.2024. 10:24

Citiraj:

Autor Zeryx (Post 3736266)
evo jos jedan updejt za one koje bi ovo zanimalo.

prosli ponedjeljak je auto napokon otisao limaru. bila je guzva kod njega i zato se cekalo.
drugi dan limar zove i kaze da je prednja sajba pukla a da to nije navedeno u izvjestaju. mi ostali u cudu jer tog nije bilo. nisam ja vozio auto limaru pa ne mogu rec jel to nastalo za vrijeme cekanja dok je auto stajao ili na putu do limara. sajba je imala rupu od kamencica vec godinama i ocito je sad doslo vrijeme da pukne.

kad je sve skinuo dolje vidio je jos neke puknute nosace i plastike. to je fotkao i sam je poslao mail HLSu. 2 dana nakon dolazi njihov odgovor da prihvacaju te dijelove i dizu cifru za 250€ vise.
bio je iznenaden dobrom procjenom stete. jer obicno ima hrpu toga za dodati i ne samo ono sto je skriveno i ne vidi se izvana.

nadam se da bi auto mogao biti ovaj tjedan ili najkasnije iduci gotov.

stavim onda fotke prije i nakon :D

sretan uskrs svima

i jos jedan updejt za kraj s happy endom.
auto je bio gotov prije 10ak dana.
ukupna cifra je iznosila 2500€
HLS je na nagodbu ponudio 1500 na sto mi nismo pristali nego iskljucivo popravak kod limara i oni placaju full iznos.

Da smo skupljali rabljene dijelove i krpali branik onda bi nam tih 1500 bilo i vise nego dovoljno. ali isli smo na full novo i orginal citroen.

Nakon sto je auto popravljen mi smo uplatili novce limaru. on je poslao racun HLSu i jutros nam je stigao email kako je sve obavljeno po PSu i da nam prihvacaju puni iznos stete.

sad im samo moramo dostaviti IBAN i oni ce uplatit. e sad to traje i do mjesec dana :D al nema veze bitno da plate.

nadam se da ce nekome pomoc ovo sto sam sve pisao. ako nekome treba jos koja informacija nek slobodno pita.

sto se tice HLSa stvarno su sve odgovarali jako brzo i nikakvih problema oko štete nije bilo.

Tumor 30.04.2024. 10:43

Nakon dosta mozganja sta uzeti ukazala se prilika za BMW iz 2023 iz Njemacke.
Auto ima tvornicku garanciju, ali kako je uvoz iz Njemacke zanima me da li se jamstvo u slucaju kvara moze isto tako ostvariti u ZG kod Tomica?
Nekako bi mi bilo logicno da jamstvo vrijedi u bilo kojoj EU zemlji, ali pitam za svaki slucaj...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger