PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Crko usb stick (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48109)

cardar 02.10.2006. 19:46

Crko usb stick
 
U My Kompjuter pojavi mi se ikonica sticka
u device menageru ga ne vidim :(

Postoji li šansa da oživi ili je stvar gotova ?

Brown Acid 02.10.2006. 20:00

Također imam isti problem..Očita mi stick, al se ne mogu pobrisat fajlovi s njega..niti dodat novi..očitava ga bez bada..

cardar 02.10.2006. 21:31

Ma meni ni ne očitava niš :rambo:

Kad idem na properity onda mi pokaže da je ful pun i da na njemu nema mjesta

Brown Acid 03.10.2006. 12:25

Tu-du-du-dummm..i misterija punih stickova se nastavlja...hoce li Hose DeLuga osvojiti raskošnu Manuellu..hoće li se stik popraviti..hoće li obitelj Rodrigo ostati bez farme konja..pogledajte u sljedećem nastavku posta 48109

G0RKI 03.10.2006. 12:41

Citiraj:

Autor Brown Acid (Post 534755)
Tu-du-du-dummm..i misterija punih stickova se nastavlja...hoce li Hose DeLuga osvojiti raskošnu Manuellu..hoće li se stik popraviti..hoće li obitelj Rodrigo ostati bez farme konja..pogledajte u sljedećem nastavku posta 48109

Hehe! :p
Stick ti je otkljucan? Makno si onu polugicu sa strane?

The Pill Man 03.10.2006. 14:16

re stickići
 
Haj. I ja sam imao problema sa tim vražjim napolitankama, s tim da je moj bio marke Imation swiwel 1GB. Rješenje nakon puno muke? Rastaviti, uzeti dobro povećalo i dobro lemilo te prelemiti sve spojeve a naročito one od el. kondenzatora i prekidača za zaključavanje. Ako treba ovaj se može i skinuti i zalemiti mali most tako da keksić bude stalno otklj. Bolje nego da vas zeza.
Već sam pisao o tome ali davno.: cheers2

Brown Acid 03.10.2006. 14:29

A sada zaplet...

..stick ne posjeduje sklopkicu ili gumb za lock..

The Pill Man 03.10.2006. 14:36

zovi ti to kako hoćeš ali ako pričamo o imationu 1GB vjeruj da ima jer sam ga osobno izvadio iz sticka a potom i rastavio na rastavne/sastavne dijelove i premostio.

cardar 03.10.2006. 19:08

Citiraj:

Autor Brown Acid (Post 534865)
A sada zaplet...

..stick ne posjeduje sklopkicu ili gumb za lock..

Točno tak, kakve sklopke ? gladak je ko dječja guzica.
uz to je aluminijski
AVIXEhttp://www.avixe.com/images/products...tinum_16MB.jpg

MRKONJA 03.10.2006. 19:32

Probajte sa softwerom sa ove stranice(barem podatke izvuć)
http://www.ddiit.com/

Brown Acid 04.10.2006. 01:38

Trebao bi mi neki programic za neki "forced format"

The Pill Man 06.10.2006. 14:40

RE> cardar
 
Kako rekoh ako pričamo o Imationu ali i nekim drugim tvrtkama - vidi site...

http://www.imation.com/support/produ...evices.html#02

Why do I get the message that my Imation Swivel Flash Drive is write protected?



Imation’s Swivel Flash Drive has a write protect switch that prevents the user from accidentally deleting files. To make your drive accessible for writing, find the small switch with the lock and unlock symbols, located on the thin side of the drive. This is the write protect switch. With the drive plugged in to your computer, slide the write protect switch away from the USB connector. You will now be able to write to the drive. To re-engage write protection, slide the switch forward.

In some rare instances we have found that the write protect software can turn itself on. If all else fails, you can remove write protection by repartitioning your drive.

In the latest version of Disk Manager software, there is a write protect feature. When you bring up the Disk Manager program, in the upper left quadrant of the window you will see the words "Device Write Protect." If the write protect is engaged, the lettering will be blue and you will see a button depressed. But when the write protect feature is off, the lettering is black and there is no button visible.

:beer:

cardar 06.10.2006. 16:58

Citiraj:

Autor The Pill Man (Post 537483)
Kako rekoh ako pričamo o Imationu ali i nekim drugim tvrtkama - vidi site...
:beer:

Otkud ti ideja da pričamo o Imationu ?: hitthewa

The Pill Man 18.10.2006. 21:36

RE
 
Ma Imation je samo primjer. Kao što vjerojatno znaš neki proizvođači rade štampane ploče multifunkcionalne, samo ne ugrade neke dijelove pa funkcija switch-a bude odrađena običnim "mostom" ili sl. Uostalom u pitanju CRKO USB STICK by CARDAR ne vidim da je spomenuta ikakva marka!?

domy_os 18.10.2006. 23:53

Pogledaj post #9...

Thoroughbred B 22.10.2006. 12:48

Crko je i meni jedan Avixe,moj je bio 512MB...mjesec dana nakon kupovine,praktički ga nisam puno ni koristio...

Black_Shark 25.12.2006. 20:04

Crko i meni Canyon 2 GB i comp ga ne prepoznaje .... A dobio ga u 9 mjesecu na poklon... i nemam račun ..

igorba 25.12.2006. 21:45

Ma crkavaju kao blesavi, naročito ovi jeftiniji...

Ja imao sa jednim svojim problem - zblesirao se, blokira mi explorer... Rješenje? Program Low Level Format Tool (~500 KB). I to ovako - instaliram program, pripremim mišonju na ikonu prečaca, čim uštekam usb stick, odmah pokrenem program (morao sam ovo jer mi je blokirao explorer kad god bih ga pokušao formatirati, a kad ga prepozna blokira mi cijeli komp), odaberem stick i napravim low level format. Radio je još 2 tjedna bez greške i onda otišao u vječna lovišta. Probam istu proceduru, međutim javlja stalno greške kod low-level formatiranja... Dakle, rikavela...

Hamm 26.12.2006. 09:24

Citiraj:

Autor cardar (Post 535124)
Točno tak, kakve sklopke ? gladak je ko dječja guzica.
uz to je aluminijski
AVIXEhttp://www.avixe.com/images/products...tinum_16MB.jpg



isti taj mi stoji tu na polici...crknut vec godinu dana..vec lagano pocinje zaudarati : lol2 : moram ga u hg spot iskrcati i uzeti novceke nazad..ak ce dati :D

vise uopce ne stavljam povjerljive i vazne podatke na te đinđulije jer crkavaju ako ih krvio pogledaš... : bonker :

spik3 21.01.2007. 16:16

hmmmm probajte s ovim meni je pomoglo kad mi je stick "krepao", samo sam ga formatirao sa ovime i sve ok

http://www.pctipp.ch/library/actions...ad.asp?id=7595

perić 14.11.2014. 23:22

Imam Corsair Voyager, onaj gumeni od 16gb 3.0. I umetnem ga u pc i kad veli da ga mora formatirat, ja stisnem ok, on formatira i veli da ima 0 bayta prostora. A na početku na prozoru od formata prvo po redu piše veličina 78 kb i jedino nju mogu izabrati, ništa drugo. Očito je krepao?
Da li postoji neko rješenje eventualnog spašavanja ili u smeće?

buljo 14.11.2014. 23:30

Smece, meni 2 ista krepala u godinu dana i nakon njega trazio bilokaj samo da nije taj.

perić 14.11.2014. 23:35

Čekaj, isto Corsair? Jedino je dobro kaj imaju 60 mjeseci garanciju
Tu koliko sam skužio nema baš neke razlike između sticka istog kappaciteta, a ovaj 30-50-70% skuplji?

buljo 14.11.2014. 23:53

Isti identican stick, corsair voyager usb 3.0 16 gb :)
Kakvi god drugi bili valjda ce radit duze od 6 mj :D

perić 14.11.2014. 23:55

Mene je ovaj izdržao 2 godine, imam još jedan isti takav od 8gb 2.0, taj za sada još radi.
Ako imaš račun zamijeni ga.

trouble 12.03.2015. 19:23

Sličan problem al ono.

Ukopčam USB stick,čuje se zvuk,instaliraju se driveri nanovo,čak i u connected devices piše USB mass storage device. Ali u My Computeru ga nema. Probao na telki i očitava ga. Isti problem sa Maxwellovim stickom.

Neke oće neke ne. Zna li u čemu je problem možda?

Chuxonja 13.03.2015. 11:35

probaj na drugom kompu reda radi.

fanATIk 13.03.2015. 17:47

Imam softmodan wii i bio upiknuo stik unutra no nije htjelo iz nekog razloga očitat igre. Stavim ga na komp, sve u redu. Vratim ga u wii opet neće. I onda sam ga u wii meniju išao formatirat u WBFS. Sad il se smrzlo il to dugo traje, u svakom slučaju ja sam ga iščupao van. I sad imam stik koji mi u my computeru baca poruku drive is not accessible - the media is write protected. Krenem na format al nula bodova, the disk is write protected.
Ima li nade za njega ili da ga pošaljem u tri lijepe?

grabber 14.03.2015. 00:03

Citiraj:

Autor trouble (Post 2749620)
Sličan problem al ono.

Ukopčam USB stick,čuje se zvuk,instaliraju se driveri nanovo,čak i u connected devices piše USB mass storage device. Ali u My Computeru ga nema. Probao na telki i očitava ga. Isti problem sa Maxwellovim stickom.

Neke oće neke ne. Zna li u čemu je problem možda?

Potpuno isti problem ko i meni,i to 2 komada,da nije kakva zaraza? :goood:

The AC 14.03.2015. 11:33

uzeti hirens boot, pokrenuti parted magic i tamo ga probat formatirat. Prije toga vrteći se u krug tri puta izgovoriti "untisumporafućbućvidibabejedanzubopcup" i šutnuti susjedovu mačku.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger