PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Gaming Headset (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=182735)

s7ank0 02.12.2012. 10:48

def ove Plantronics gamecom 380, kupio ih prije 10 dana i nemam zamjerki,zvuk odlican mikrofon isto tako i po meni najbitnije jako su udobne,ako ih koristis par sati nece te boljet glava...

Godfather0501 02.12.2012. 11:23

Nemas kaj razmisljat,plantronics posto ti ulaze u budget,a za one kojima je bitna svaka kuna medusa...:chears:

QuidZz 02.12.2012. 12:27

Slazem se sa komentarima gore, uzeo Gamecom 380 i odlicne su.

inwin 02.12.2012. 20:37

hvala puno na prijedlozima :D jedva čekam :)

Krešimir-ZG 05.01.2013. 20:40

arctic sound p321 vs gamecom 380 vs CM storm Ceres-400. FIGHT !!

al ozb, citao sam na netu sve najolje o arctic soundu, 380 sam u linksu imao na glavi, isto su dobre, a za ceresa su minusi pozicija mikrofona i losa zvucna izloacija spuzvica na usima. Jel bi netko mogao rec nekaj pametno ? ^^

EDIT:

Izgleda da ce na kraju ipak bit -fuck it- i kupit cu steelseries 4H ^^

Na netu ima puno toga i dobroga i losega o gamecom 380, dok za 4H stvarno same rijeci hvale, tako da da.

brodjo 13.01.2013. 20:38

Jel ima tko iskustva sa Creative Labs Tactic Sigma360m te su za Xbox navodno, al rade i sa PC-em. Dvoumim se između njih i Coolermaster CM Storm Sonuz, Razlika je 50 kn pa nije strašno.

MAGARAC 22.01.2013. 23:31

Ja naletio na ove u Linksu, 180kn na nekoj akciji i za tu lovu su zvijer. Sigurno nece zadovoljit audiofile ali za gaming su super plus sto su jako udobne.

Garfield 23.01.2013. 01:15

Uzeo Sennheiser P205 nedavno, moja preporuka za kvalitetne slusalice u tom cjenovnom rangu. Pasu fino, zvuk vrlo dobar, kabel od 3m, meni savrseno pase sve!

hylem 23.01.2013. 09:54

Imam Plantronics Gamecom 380 ... pošto vidim da ovdje nema ni jedne kritike na njih, samo hvalospjevi, da ih malo spustim na zemlju. Sluške imaju jako loše više tonove. Činele, i ostali sl instrumenti, voice itd su znatno slabiji nego čak i kod bitno jeftinijih slušalica ... detalji zvuka jedva da se i primjete. Bass je vrlo dobar, relativno su udobne i imaju dobar mic. Plus je također mute i volume control na samoj školjci. Da odmah kažem, kvaliteta izrade i plastika su užasni ... jeftinjara. Za one koji kupuju headset preporučam rađe 50-100 kn skuplji Genius Cavimanus ... mislim da ćete se više usrećiti.

Krešimir-ZG 28.01.2013. 20:55

Eto ja prvo kupio arctic sound p321, i uzas su. Bass los, kvaliteta plastike jednaka onoj PET bocama, zve zvoni u slisalicama (mic, kabel od napajanja i signala) kod mojih lijeva skoljka sama od sebe pada i oni kotacici za namjestanje bassa i posebno svake slusalice je over-kill. Zato sam rekao bas danas, fuck that, i uzeo Medusa NX. Isuse kriste koja razlika, kvaliteta izrade je sigurno 2 nivoa bolja (znaci PET boce > jeftini headset > medusa NX), nema krcenja kod dubokih basova (mada su slabiji nego na AS p321), visoki tonovi su puno bolji, a mikrofon je negdje isti, realno, mada mi je ovo rjesenje bolje na Medusi. Eto toliko, znaci ako ne kupujete P531 od arctic sounda, ne kupujte nista. :)

Ivša 08.02.2013. 23:26

Dečki, jel može preporuka sluški do nekih 400-500 kn, neke all-round, i za mjuzu i za igre i filmove, hvala?!

gnomisa 18.02.2013. 11:07

Steelseries Siberia v2 :goood: ...na ebayu za 220 kn (kod nas tek od 500 kn). Apsolutni best buy. Hvala ekipi koja ih je preporučila. :fala:

maggotass 22.02.2013. 18:22

Koja je shema s tim slušalicama? Vidim da te za 200kn dolaze iz Kine za razliku od ovih s "normalnom" cijenom od 500+ kn kod kojih je lokacija Njemačka ili UK.

DiTech 22.02.2013. 18:45

Citiraj:

Autor hylem (Post 2321002)
Imam Plantronics Gamecom 380 ... pošto vidim da ovdje nema ni jedne kritike na njih, samo hvalospjevi, da ih malo spustim na zemlju. Sluške imaju jako loše više tonove. Činele, i ostali sl instrumenti, voice itd su znatno slabiji nego čak i kod bitno jeftinijih slušalica ... detalji zvuka jedva da se i primjete. Bass je vrlo dobar, relativno su udobne i imaju dobar mic. Plus je također mute i volume control na samoj školjci. Da odmah kažem, kvaliteta izrade i plastika su užasni ... jeftinjara. Za one koji kupuju headset preporučam rađe 50-100 kn skuplji Genius Cavimanus ... mislim da ćete se više usrećiti.

Neznam na sta ih slusas, ali meni rade odlicno i nemam takvih problema. Bilo na usb ili sblive. Makar ja imam gamecom 780 pa imam onaj njihov usb prikljucak za 5.1. Inace je plantronic ozbiljna audio firma i nevjerujem da su te 380 toliko losije od 780. Koristim ih vec 3g. Jedina zamjerka mi je na ovom padu sto se pojacava malo je poceo teze se vrtiti, ali to bi trebao rastaviti i malo pocistiti. Ostalo sve 5.

Sto se tice steelserie za 220kn je fejk iz kine, pa na sajtu kostaju $120.

hammer_of_thor 22.02.2013. 20:35

Citiraj:

Autor maggotass (Post 2343776)
Koja je shema s tim slušalicama? Vidim da te za 200kn dolaze iz Kine za razliku od ovih s "normalnom" cijenom od 500+ kn kod kojih je lokacija Njemačka ili UK.


ehm...



Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 2252853)
Za mene ne postoje ugodne slušalice.
Postoje samo manje i više neugodne. A probao sam bar 5 vrhunskih headseta koji "obećavaju" "ugodnost"

Na kraju dana, ipak je to komad plastike i kože/spušve koji bude na tvojim ušima, tak da ugodno ne može biti nikako
(filozofiram sad, ali ako nemaš slušalice, onda je to neutralno, ugodno bi trebalo biti nešto što je bolje od neutralnoga, a to sigurno ne može biti komad plastie i kože stisnut oko ušiju :) )

Za mene, sve su slušalice neugodne, razlika je samo između onih manje i više neugodnih.


Što se tiće preporuke, kod nas, za te novce, definitivno neke Plantronics, nisu uopće loše, makar su poznate po pucanju plastike, no ništa strašno.

Ako imaš vremena pričekati, onda trk na e-bay i uzmi Steeleries Siberia V2, idu za 40 $ kod kineza (original su, u to nema sumnje, vjerovatno "ispale iz kamiona" ali dolaze kao bulk, dakle samo headset sa kablom, ne dobiješ USB zvučnu i produžni kabal za slušalice i mikrofon)

Slušalice su super. Fenomenalno izgledaju, imaju mikrofon na izvlačenje, kvaliteta zvuka je odlična, lagane su. Najmanje neugodne od svih koje sam probao.
Definitivno preporuka. + što su to vjerovatno najpopularnije slušalice koje postoje.

Jedino što bi moglo izazvati problem je malo kraći kabal od headseta, pošto ne dolaze sa ovim svojim produžnim, pa ih vjerovatno nečeš moći ukopčati direkt na zvučnu, ali na front panel bez problema dokuče.

Ja ih držim ukopčane u Razer Lycosi koja se preko pass-througha spojena sa zvučnom pa mi to ni kraći kabe ni najmanje ne smeta.

Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 2253291)
500 je malo previše :)

~230 kn za Siberiu je kikiriki stvarno, za slušalice ovakve marke i kvalitete.

Samo pazi za kabel, može se kupiti produžni, no nisu baš prejeftini. Ali za ukopčavanje u tipkovnicu ili front panel na kučištu je taman.
Evo slika da dobiješ dojam koliko je dugačak.

http://www.pohrani.com/t/2s/7B/2gwZu...79u-a5z-eu.jpg


maggotass 22.02.2013. 20:36

Ja sam se nabrijal na Razor Kraken, ima neko da ih je isprobal?

maggotass 22.02.2013. 20:39

@ hammer
promaklo mi :)

junkieee 23.02.2013. 06:56

jel ima tko da je narucivao steelseries siberia sa ebay-a, te da su mu dosle? Kakav je dojam tih slusalica za 40 $?

asibulj 23.02.2013. 09:51

Pisano je puno o njima u temi. Evi ti par komentara.

Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 2252853)
Ako imaš vremena pričekati, onda trk na e-bay i uzmi Steeleries Siberia V2, idu za 40 $ kod kineza (original su, u to nema sumnje, vjerovatno "ispale iz kamiona" ali dolaze kao bulk, dakle samo headset sa kablom, ne dobiješ USB zvučnu i produžni kabal za slušalice i mikrofon)

Slušalice su super. Fenomenalno izgledaju, imaju mikrofon na izvlačenje, kvaliteta zvuka je odlična, lagane su. Najmanje neugodne od svih koje sam probao.
Definitivno preporuka. + što su to vjerovatno najpopularnije slušalice koje postoje.

Jedino što bi moglo izazvati problem je malo kraći kabal od headseta, pošto ne dolaze sa ovim svojim produžnim, pa ih vjerovatno nečeš moći ukopčati direkt na zvučnu, ali na front panel bez problema dokuče.

Ja ih držim ukopčane u Razer Lycosi koja se preko pass-througha spojena sa zvučnom pa mi to ni kraći kabe ni najmanje ne smeta.

Citiraj:

Autor Veki-os (Post 2278433)
Zvuk je fenomenalan,puno bolji od Platronicsa 380,ne žuljaju uho,jako su udobne jedino je mikrofon katastrofa,jako me slabo čuju na TS-u dok sam se sa Platronics 380 čuo normalno.
Ovaj tip je kupio iste slušalice sa Ebaya http://www.youtube.com/watch?v=GzfmtsxtgQY i mikrofon mu radi perfektno tako da ne znam jel ovisi od primjerka,ili neki imaju grešku.


DiRT 23.02.2013. 11:15

Pošto nemrem nać tu u temi di su te Steelseries Siberia v2 sa ebaya tako jeftine, a ista kvaliteta kao kod nas ove za 500+ kn. Može link sa ebaya, možda si ih i ja uzmem za cca. 250 kn kad su tako dobre. Vrat ću slomit više sa ovim stolnim mikrofonom. Prilično je nezgodno tako. Znači dobar je zvuk i dobro se čuje na mic sa tih na ebayu ili? Hvala!

EDIT: Našao sam nešto, ali ne znam točno koje sluške s ebaya ste uzimali, pa nisu svi prodavači isti.


EDIT#2: HVALA dečki!:fala::chears:

hammer_of_thor 23.02.2013. 12:01

Citiraj:

Autor DiRT (Post 2344157)
Pošto nemrem nać tu u temi di su te Steelseries Siberia v2 sa ebaya tako jeftine, a ista kvaliteta kao kod nas ove za 500+ kn. Može link sa ebaya, možda si ih i ja uzmem za cca. 250 kn kad su tako dobre. Vrat ću slomit više sa ovim stolnim mikrofonom. Prilično je nezgodno tako. Znači dobar je zvuk i dobro se čuje na mic sa tih na ebayu ili? Hvala!

EDIT: Našao sam nešto, ali ne znam točno koje sluške s ebaya ste uzimali, pa nisu svi prodavači isti.

>>klik<<


Pa biraj, ima ih koliko hočeš.
Uzmi od prodavača sa najboljim feedbackom.


Slušalice su odlične, zvuk je kao i na ovim Siberiama od 500 kn kod nas, a mikrofon sam osobno morao i stišavati na TeamSpeaku jer je prilično osjetljiv.

MeanBoss 23.02.2013. 13:17

ja sam ih naručio jučer...http://www.ebay.com/itm/230897548228...84.m1439.l2649

valjda će bit ok...ovaj mi se učinio najpouzdaniji!

blava 23.02.2013. 13:21

Pogledas da je free shipping i malo pogledas feedback jel tko kupovao sluske,vecinom je pozitivan feedback za sluske,ja cu si vjerojatno od ovog naruciti u skorasnje vrijeme

http://www.ebay.com/itm/2012-Brand-N...item2a295175f6

MeanBoss 23.02.2013. 14:06

od ovog mog i je feedback samo za slušalice...zato sa i uzeo od njega !;)

M.U.P. 23.02.2013. 15:00

kad smo vec kod siberie, a obzirom da ih ni ja jos nisam narucio, a planiram, sto sa zvucnom?
potrebna ili je ona za laptope?

volio bi usb opciju da mogu ustekat sluske u monitor, a ne vidim nigdje usba?
kabela mi treba preko 2 m, tako da cu ja vjerojatno narucit
ove recimo..
a + zvucna su po 56$

sada imam neke super genius :P sluske ukopcane u usb adapter (il je i to nekakva zvucna) od logitech g300 sto mi super dodje jer mi je ta opcija (kopcanja sluski u monitor) potrebna..

pretpostavljam da mi nije potrebna ta zvucna ako bi spajao na usb? al bolje pitat nego skitat :)
produzni bi si svakako uzeo jer mi je i sa njim na knap..

Godfather0501 23.02.2013. 15:49

Sve slušalice koje se spajaju preko usb-a imaju već ugrađenu svoju zvučnu karticu u jednoj od slušalica ili se spajaju preko usb adaptera u kojem se nalazi zvučna kartica.

M.U.P. 23.02.2013. 16:43

aha tako znaci..
samo ne vidim nikakv usb kabel nigdje na slikama :/

ako spojim na taj logitechov adapter bojim se degradacije zvuka, a i obzirom da su ove 7.1 to me sve buni..

a kopka me sad i sljedece: ukoliko uzmem sa produznim kabelom i mozda sa zvucnom, cijena je onda vec duplo od 160 kn, pa me strah carinjenja il to nece igrat ulogu?

Godfather0501 23.02.2013. 18:57

Citiraj:

Autor M.U.P. (Post 2344371)
aha tako znaci..
samo ne vidim nikakv usb kabel nigdje na slikama :/

ako spojim na taj logitechov adapter bojim se degradacije zvuka, a i obzirom da su ove 7.1 to me sve buni..

a kopka me sad i sljedece: ukoliko uzmem sa produznim kabelom i mozda sa zvucnom, cijena je onda vec duplo od 160 kn, pa me strah carinjenja il to nece igrat ulogu?

Pošto si pun nedoumica,prvo si uzmi slušalice i isprobaj kako zvuče i da li ti je kabel dosta dugačak,ako nisi zadovoljan onda kupi produžni i zvučnu prema potrebi... :kafa:

M.U.P. 23.02.2013. 19:05

da, dobro kazes, iako sto se tice kabela tu nemam sto isprobavat jer metar je stvarno premalo za sve osim ukopcat ih u tikpovnicu, a i to bi mi bilo premalo, obzirom da setam od stola do stola pokraj gdje maknem monitor kad vozim, tako da mi treba sto duze..

al da, ukoliko salju pojedinacno samo zvucnu mogu to naknadno ukoliko ne bi sljakalo kako treba sa ovim adaptericem..
thx za savjet..

gnomisa 25.02.2013. 14:40

Ljudi, gotovo sve se radi u Kini. Dakle i ajfoni i tableti i sluške..SVE...čak i skupe i brandirane igrače karte (Uno) moje klinke sad rade u Kini a ne u Češkoj. Steelseries iz Kine isto kao i ove kod nas. Možda neke sklapaju drugdje (što čisto sumnjam) ali dijelovi se rade 100% u Kini. Velika industrija, jeftina radna snaga itd.. Što bi Apple na ajfonu rekao: Made in China - Designed in Calfornia.

Najkvalitetniji i najskuplji produžni košta 45 kn u dućanu kod nas...debeli kabel...meni ni ne treba jer sluške spajam preko Logitechovih zvučnika koji mi stoje na stolu, pol metra od bulje.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger