PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Dark Souls Remastered (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=292625)

Mommistake 24.05.2018. 16:34

Dark Souls Remastered
 
Izašao je danas.

Igra netko? Streameri ga igraju na veliko koliko vidim.

Ja namjeravam početi pa probati riješiti i dvojku i trojku. Nisam igrao nikad DS serijal, pa se veselim nekako.

Site

Review



Gamepad je najbolji za DS serijal, ne?

sti 24.05.2018. 16:53

Kupit ću, imam popust od 50% na Steamu kao vlasnik originala.

Gamepad obavezan.

mradovan 24.05.2018. 22:50

DS je za mazohiste.

fler 24.05.2018. 23:16

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3197183)
Gamepad je najbolji za DS serijal, ne?

Jasno da se igra :)
Krenuo danas, ozbiljnije ću preko vikenda.
Kontrole su više stvar navike, ide i s mišem/tipkovnicom,
pa probaj oboje.


PTD verzija (koje više nema u ponudi) je uz modove i fixeve
grafički bolja opcija, no nije ni ovo loše, pogotovo jer piči u 60 FPS.
Posebna je prednost hrpetina igrača,
što znači co-op i invazije na svakom koraku,
tako da obavezno igraj u online modu.

Usput, pročitaj za detalje,
ako naletiš na ovog ili nekog drugog idiota.
Ako ne znaš tko je, ne uzimaj ništa što ostave.

Mommistake 25.05.2018. 09:21

Probao jučer, ne znam. Nisam nikada igrao DS serijal tako da mi na prvu nije baš sjelo. Mračno, kontrole mi ne odgovaraju, očekivao sam da će malo poraditi na menu više, malo da je inventory bolji. Ovako na prvu, nakon 1h igre, ni toplo ni hladno.

Gamepad, naravno. :)

fler 25.05.2018. 12:51

Sasvim uobičajeno:)

Igra ima jako puno za ponuditi,
ali nije tipičan naslov kroz kojeg možeš protrčati
(barem ne odmah u startu).
Ne bih je nazvao teškom, nego zajebanom -
prvenstveno je izazov, ne vodi za ruku,
kažnjava greške i od igrača očekuje da se adaptira,
ne obratno.

Samo polako i oprezno,
pričaj sa svima i istražuj,
nemoj se zaletati u hrpu neprijatelja.
Definitivno nije za svakoga, ali daj šansu
i nemoj odustati -
kad pohvataš kontrole i malo prokužiš sistem,
shvatit ćeš zašto ima takav status.

piydek 26.05.2018. 08:50

Onaj tko si uzme vremena da uđe u Dark Souls i ulazi u tu interakciju bez predrasuda, biti će nagrađen sa jednim od najboljih ostvarenja ovog medija u zadnjih barem 10, a vjerojatno i više godina. Ovo je remek-djelo game-designa u mnogo aspekata. To govorim kao aktivni zaljubljenik u igre od druge polovice 80ih do danas.

Nezgodno je i što se često brije samo na ovaj "teško je" aspekt. Puno je instruktivnije probati igrati igru i onda si odgovoriti na pitanje - što i zašto je točno teško u igri, te je li "teško" prava riječ i na koji način je taj aspekt igre u interakciji sa ostalima.

MadManBD 26.05.2018. 12:11

Ni ja nikad igrao DS, sad se skida, nadam se da radi s Logitech F710, podosta komentara na netu da ima problema s gamepadovima...

Mommistake 26.05.2018. 13:31

Imam gamepad za 150kn wireless, nikakvih problema.

MadManBD 26.05.2018. 14:20

1 privitaka
Radi bez beda, spojio na tv, milina, osim sto sam u prvih sat vremena umro jedno 10 puta vec :D

Mommistake 28.05.2018. 15:38

Odigrao nekih 3-4 sata, ali nekako, kako bi rekao, na silu jer mi svi pričaju o tome DS-u. Nisam ja za to, bar za sada ne. Fali mi neka mapa, fali mi nešto, a ovo umiranje da ne pričam. Treba prakse, vjerojatno, ali napokon nešto odradim kako treba, prošem jedno 15-20 enemy-a, i onda padnem sa stijene i vraćam se na gotovo na početak.

Ali ajde, neću odustati (još).

Moram imati lockani FPS na 60 jer se ne može promjeniti na više, a ako ugasim VSYNC, screan tearing je nemoguć.

ddoxy 28.05.2018. 15:57

Mene nije odbila težina igre, mene je odbila nespretna kontrola likova.
Level design je genijalan u najmanju ruku, game design je privlačan..."težina" se teško može nazvati težinom...odi igraj Contru i slične igre....

MadManBD 28.05.2018. 16:19

I ja imam jedno 5-6 sati u igri, i bome, kida živce, odradis dio kako spada, i onda napravis neku glupost, grešku i ispocetka, i onda kad se tako zareda dva tri puta, uff, zivci xD

Jos da ne moras stalno ubijat iste likove ispocetka kad izgines, al dobro..

Mommistake 28.05.2018. 16:22

Citiraj:

Autor ddoxy (Post 3198464)
Mene nije odbila težina igre, mene je odbila nespretna kontrola likova.
Level design je genijalan u najmanju ruku, game design je privlačan..."težina" se teško može nazvati težinom...odi igraj Contru i slične igre....

Nema to veze s težinom, nigdje to nisam spomenuo.

Jednostavno za sada me nije "uvuklo", da mogu pričati o tome kao što priča ekipa s posla, najbolja igra itd. Za sada ni blizu tome.

sti 28.05.2018. 16:38

Nikoga nije uvuklo, ja sam prvi put odustao već na Asylum Demonu, mislio da je igra zadnje smeće.

Nakon par stotina sati igre i par stotina smrti, igra mi je jedna od najdražih ikad.

Za početak pokupi Claymore na onom mostu sa zmajem, to je skoro sami početak igre, a dobiješ imho najbolji mač u igri koji ima C/C scaling sa Strenght/Dexterity. Ja sam ga furao da kraja igre.

xGAME 28.05.2018. 16:41

A jbg, nije svaka igra za svakog.

DS je dosta niche igra s jedne strane pa je razumljivo da se mnogima nece svidjeti.
Ali tko voli takav tip igara je in for a treat.

Deathwish 04.06.2018. 09:16

Cisto malo friendly tip, odma na pocetku odite pokupit sve iteme na groblju(potrosite duse na lvlanje prije)

Nadite zweihander, dignite statove da ga se moze koristit (kada two-handate oruzje str vam je veci). Njegovi running attack i strong attack ce zakucat na pod skoro svakog human sized enemya.

Mommistake 04.06.2018. 09:22

S Firelinka na groblje direktno?

Ja sam na nekih 12h gameplaya (level 33), ubio:
Asylum Demona
Bell Gargoyle
Capra Demon
Moonlight Butterfly-a.

To groblje zaobilazim u širokom luku.
Sada sam kod onih duhova u New Londo Ruins.

Igra me nije impresionirala prvih sat-dva, sada mi je odlična.

fler 04.06.2018. 11:46

Tako to ide :)

Bez spojlera, koliko-toliko:
rano ti je još za detaljno riješiti New Londo;
imaš na početku Fire Keeper Soul (prije nego odeš na stepenice),
pa to pokupi i bježi.
Usput: ako već nisi naletio na jedan,
nemoj to iskoristiti osim tamo gdje treba :)

Što se groblja tiče, dobro bi ti bilo riješiti
prvog bossa jer dobiješ nešto jako korisno;
pro-tip: kosturi se ne dižu ako rokneš necromancera
(jednom i to je to, nema respawnanja) ili ako imaš divine oružje,
pa prvo riješi njih i onda polako.

Mommistake 05.06.2018. 09:38

Hvala.
New Londo ću zaobići za sada.




Mislim da ću i groblje zaobići, idem dolje k onim kukcima zvono zazvonit.


fler 05.06.2018. 12:21

Ne, ozbiljno, idi riješi tog prvog bossa -



nije težak, a dobiješ "Rite of Kindling",
čime si možeš povećati broj flaskova na 20.



Mommistake 05.06.2018. 12:59

Ok, hvala.

Deathwish 06.06.2018. 16:08

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3200127)
S Firelinka na groblje direktno?

Ja sam na nekih 12h gameplaya (level 33), ubio:
Asylum Demona
Bell Gargoyle
Capra Demon
Moonlight Butterfly-a.

To groblje zaobilazim u širokom luku.
Sada sam kod onih duhova u New Londo Ruins.

Igra me nije impresionirala prvih sat-dva, sada mi je odlična.

Da, doduse nemoj se sorat s kosturima nego samo trci i lootaj iteme, i probaj ne ic odma u katakombe (morat ces kad tad :D)



Kada zabijes bossa i dobijes rite of kindling, odi nazad, inace ces vidjet pravo znacenje rijeci "dark" u dark souls


Mommistake 06.06.2018. 16:13

Ok, moram skupiti mentalne snage i ići k kosturima. :D

Probao jučer par puta, ubile me one eksplodirajuće glave :D

Deathwish 07.06.2018. 16:36

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3200828)
Ok, moram skupiti mentalne snage i ići k kosturima. :D

Probao jučer par puta, ubile me one eksplodirajuće glave :D

Ili odtrci od njih(imas vremena kad pocnu PMS imat) ili baitaj pa rikverc :D

fler 15.06.2018. 19:32

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3200828)
Ok, moram skupiti mentalne snage i ići k kosturima. :D

Probao jučer par puta, ubile me one eksplodirajuće glave :D

I, kako napreduješ?

Ja završio prije par dana,
pustio Solairea da rokne zadnjeg bossa :)
Razmišljam sad krenuti u NG+ ili možda započeti s novim likom ..

ili ipak igrati nešto drugo, vremena za sve nemam, psmtr.

Mommistake 15.06.2018. 19:47

Zapeo na kosturima pa par dana nisam pokrenuo. Iskreno, igram svega 1h dnevno općenito, 30 min PUBG i onda ako stignem Hearthstone.

Probat ću stisnuti sutra/preksutra, ako ne, onda sljedeći vikend, produženi ;)

piydek 07.09.2019. 11:13

Počeo Dark Souls remastered igrati, nakon što sam prije par tjedana ponovno instalirao Prepare to Die edition i skužio da mi ta verzija moddana i postavljena na 60 fpsa usporava kad su fog doors u okolici i jednako tako kad ima više particle effectsa na ekranu (kao u slučaju onih plavih kristalnih likova kod hidre). Prvi put sam Dark Souls završio na onih defaultnih 30fpsa (iako sam koristio DSfix, ali mi komp nije mogao furati 60fps u toj igri tada). Sada više ne mogu tako igrati i rekoh, jebes to - jucer nabavio Remastered verziju (koja je na 40% popusta i još 50% za vlasnike Prepare to die) za 30ak kn i deri opet.

Uglavnom, remek djelo. Međutim kod ove verzije me smeta što nisu iskoristili priliku da završe Demon ruins i Lost Izalith (do njega još nisam sada došao, ali do Demon Ruinsa jesam). To područje mi je sada tako očigledno nezavršeno. Ona fora sa ponavljanjem Taurus demona i Capra demona te ogromni prostor koji nije baš pametno i elegantno dizajniran...vrlo neskladno sa ostatkom igre koja je apsolutni vrh level dizajna.

Još jedna stvar koja mi se dešava u remastered je da mi je dva puta pukla veza jer igram u online modu, što me izbacilo iz igre...a internet mi je full stabilan i nema veze s time. Uz to, neki jebeni bug gdje mi se odjednom desilo da kad stavim mač u lijevi slot za oružje, ne prikazuje se na mojem liku oružje i kao da ga nemam. Ako mač stavim u desni slot, a luk u lijevi, oba oružja se pokazuju normalno...bizarno.

U svakom slučaju, ovaj remastered edition je doista poluproizvod, međutim zbog onoga što se dešava sa usporavanjem radi particle effectsa u prepared to die (neovisno o hardveru) se ipak isplati...i meni osobno remastered izgleda bolje od maksimalno moddanog Prepare to die.



P.S.

Uglavnom, prejeben mi je bio osjećaj kad sam riješio Asylum demona, Taurus demona, tri Black knighta, Titanite demona, Midnight Butterfly, Havela, Hidru i Bell Gargoyle bez ijedne smrti. Nikada nisam brijao na to da budem vanzemaljac u ovakvim igrama, ali evo ispao sam neloš...i moram reći nakon Sekira da mi je DS laganica uvelike

sti 07.09.2019. 20:44

Imam i ja Remastered, ali ga nisam upalio.. Nakon 200+ sati ulupanih u Prepare to die nemam volje pokušati. Otkrio sam više manje sve u igri, a rupe popunio na Vaatividya kanalu.
Priča je fenomenalana, meni najdraža od svih Soulsborne igara.

piydek 07.09.2019. 20:51

Citiraj:

Autor sti (Post 3335807)
Imam i ja Remastered, ali ga nisam upalio.. Nakon 200+ sati ulupanih u Prepare to die nemam volje pokušati. Otkrio sam više manje sve u igri, a rupe popunio na Vaatividya kanalu.
Priča je fenomenalana, meni najdraža od svih Soulsborne igara.

Način pričanja priče u Souls igrama mi je genijalan. Sve kroz dizajn levela, arhitekturu, pozicioniranje (kontekstualiziranje) neprijatelja i itema i opise itema. Nevjerojatno je koliko je suptilnosti i pažnje u cijeloj stvari. A super mi je i to što ta metoda odgovara činjenici da priču zapravo dobivaš od polumrtvog, uništenog svijeta, tako da je konzistentno da sve dobivaš u tragovima i da je sve fragmentirano, te da je i priča takva da ima rupe. Poseban tip dijaloga se vodi sa ovom igrom kao igrač.

Zbog svega ovoga imam i dvostruk odnos prema dopunjavanju iskustva igranja videima drugih ljudi i sl. Meni su isto Vaatividya videi super, ali u principu mislim da je bolje držati se u polumraku i poluneznanju vlastitog iskustva. To mi je integralan dio iskustva. A opet s druge strane je lijepo čuti potpunu stvar od strane nekoga tko je cijelu stvar istražio onako kako ja nikada neću...

Demon's Souls i Bloodborne nažalost nisam igrao jer nemam konzole. Ako izađe Bloodborne 2 za PS5 i ako se Bloodborne i Demon's Souls budu mogli igrati na PS5 na glatkih 60fps, to bi možda mogao biti razlog da kupim prvu konzolu u životu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger