PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   VPN (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=297176)

lux3320 12.02.2019. 23:55

VPN
 
Pozdrav!

Planiram 1. puta uzeti VPN, pa me zanima postoji li neki VPN sa hrvatskim serverom?
Ako ne hrvatskim, onda bi molio preporuke sa VPN-om koji ima server u nekoj susjednoj državi.

kvaju 13.02.2019. 00:10

nord vpn ima hr server

dadoremix 13.02.2019. 00:24

nord vpn ima najviše
express vpn >> nisam probao

ip vanish ima 4 .. i solidna su čak bolje nego nordvpn


uglavnom, posjeti stranica i gotovo svi ti imaju popis servera
a njihov status /load/ saznaš tek kada kupiš .. al nebrini .. svi ti daju 30day money back

DSA 13.02.2019. 07:24

PIA isto probaj, možda i bestbuy

vision19 14.02.2019. 17:19

Thumbs up za Nord. Koristim već više od pola godine i mogu samo preporučiti. Za 75e 3 godine.

domy_os 14.02.2019. 17:53

Možda prije pola godine, ali sad je daleko skuplje - 124 eura i to s akcijom.

lux3320 14.02.2019. 18:17

Planiram uzeti Nord jer od svih ovih navedenih ispada najbolji/najpristupacniji

Vidim na ebay-u da ljudi prodaju nord licencu za tipa 10 dolara 2 god, itd. Ne kuzim jel to kakva prevara ili? Jer ako nije, onda cu radije uzeti preko ebaya hehe

fre@k 14.02.2019. 19:47

https://selly.gg/g/c12b93

znam hrpu ljudi koji su odavde kupili i sve ok (vidim da su sad out of stock), malo nek si netko pronjuska selly sellere moze se nac sve i svasta po ultra akcijskim cijenama ;)

vision19 16.02.2019. 12:45

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3276816)
Možda prije pola godine, ali sad je daleko skuplje - 124 eura i to s akcijom.

Evo upravo sam vidio opet sličnu akciju:

Nordvpn.com/forge

Probajte ako nekoga zanima

sharkri 16.02.2019. 13:19

https://selly.gg/p/7325dfd9


Probat nemaš šta za izgubit

dj_darko 16.02.2019. 14:06

evo CyberGhost ima 10 servera u HR.
Koristio sam IPVanish i nisam nešto bio zadovoljan, često je veza dropala, stremovi su trzali. Sada koristim NordVPN plan od 3 godine i stvarno sam zadovoljan. Imaju 12 servera.
Vidim i da Express VPN ima servere u HR, njih ću testirati kada mi istekne pretplata.

skalar 16.02.2019. 21:07

jeli 20/20 najbrže kaj se može dobiti na NordVPN ?

domy_os 16.02.2019. 22:54

Ne preporučam korištenje NordVPN klijenta jer ima previše problema. Prvo sam skužio da mi firewall uopće ne radi s njim, ništa neće blokirati nego sve ide van, a to mi je jako bitno jer imam ograničen promet. Onda neke random stranice uopće ne otvara i povremeno kao da usporava promet. U početku bude full speed 120/15 Mbps koliko daje ISP i onda ga spusti na 10-20 Mbps, kako kad. Adblock isto tako ne radi kako spada, hrpu stvari propušta.

Sve to me potaknulo na kopanje i onda skužim da je ta njihova aplikacija puno gora nego što izgleda, ide preduboko u OS jer koristi DLL injection i navodno špijunira korisnike. Tako sam naletio na ovaj članak gdje čovjek opisuje skoro iste probleme kao što ja imam. Budući da je članak stariji, dosta stvari je u međuvremeno riješeno i za neke je on sam kriv zbog tweakanja OS-a.

Ja zasad nemam BSoD-ove, DNS leak je riješen što se jasno vidi iz FW logova i testova po netu, ali ostaju ostale stvari kao spajanje na Microsoft servere, stvaranje incoming FW ruleova koji uopće nisu potrebni i služe za neovlašten upad izvana i da više ne duljim.

Zasad sam se prebacio na čisti OpenVPN bez njihove "ljuske" pa ću vidjeti kako će sada raditi. Tu gubim feature kao brzo biranje servera, auto connect, kill switch i ostalo, ali zasad mi se čini da brže radi. Ako se pojavi ijedan problem, tražim refund i prelazim na Windscribe.

kvaju 17.02.2019. 07:58

Moze samo kratko reci taj čisti open vpn, na koji prelazis, moze li link neki, posto neznam na koji mislis, ima ih vise pod tim imenom.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

DSA 17.02.2019. 09:22

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3277625)
Ne preporučam korištenje NordVPN klijenta jer ima previše problema. Prvo sam skužio da mi firewall uopće ne radi s njim, ništa neće blokirati nego sve ide van, a to mi je jako bitno jer imam ograničen promet. Onda neke random stranice uopće ne otvara i povremeno kao da usporava promet. U početku bude full speed 120/15 Mbps koliko daje ISP i onda ga spusti na 10-20 Mbps, kako kad. Adblock isto tako ne radi kako spada, hrpu stvari propušta.

Sve to me potaknulo na kopanje i onda skužim da je ta njihova aplikacija puno gora nego što izgleda, ide preduboko u OS jer koristi DLL injection i navodno špijunira korisnike. Tako sam naletio na ovaj članak gdje čovjek opisuje skoro iste probleme kao što ja imam. Budući da je članak stariji, dosta stvari je u međuvremeno riješeno i za neke je on sam kriv zbog tweakanja OS-a.

Ja zasad nemam BSoD-ove, DNS leak je riješen što se jasno vidi iz FW logova i testova po netu, ali ostaju ostale stvari kao spajanje na Microsoft servere, stvaranje incoming FW ruleova koji uopće nisu potrebni i služe za neovlašten upad izvana i da više ne duljim.

Zasad sam se prebacio na čisti OpenVPN bez njihove "ljuske" pa ću vidjeti kako će sada raditi. Tu gubim feature kao brzo biranje servera, auto connect, kill switch i ostalo, ali zasad mi se čini da brže radi. Ako se pojavi ijedan problem, tražim refund i prelazim na Windscribe.

ExpressVPN je najbolji, radi vrhunski, ali je cijena previsoka

dj_darko 17.02.2019. 09:47

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3277625)
Ne preporučam korištenje NordVPN klijenta jer ima previše problema. Prvo sam skužio da mi firewall uopće ne radi s njim, ništa neće blokirati nego sve ide van, a to mi je jako bitno jer imam ograničen promet. Onda neke random stranice uopće ne otvara i povremeno kao da usporava promet. U početku bude full speed 120/15 Mbps koliko daje ISP i onda ga spusti na 10-20 Mbps, kako kad. Adblock isto tako ne radi kako spada, hrpu stvari propušta.

Sve to me potaknulo na kopanje i onda skužim da je ta njihova aplikacija puno gora nego što izgleda, ide preduboko u OS jer koristi DLL injection i navodno špijunira korisnike. Tako sam naletio na ovaj članak gdje čovjek opisuje skoro iste probleme kao što ja imam. Budući da je članak stariji, dosta stvari je u međuvremeno riješeno i za neke je on sam kriv zbog tweakanja OS-a.

Ja zasad nemam BSoD-ove, DNS leak je riješen što se jasno vidi iz FW logova i testova po netu, ali ostaju ostale stvari kao spajanje na Microsoft servere, stvaranje incoming FW ruleova koji uopće nisu potrebni i služe za neovlašten upad izvana i da više ne duljim.

Zasad sam se prebacio na čisti OpenVPN bez njihove "ljuske" pa ću vidjeti kako će sada raditi. Tu gubim feature kao brzo biranje servera, auto connect, kill switch i ostalo, ali zasad mi se čini da brže radi. Ako se pojavi ijedan problem, tražim refund i prelazim na Windscribe.


meni baš paše da mi niš ne izlazi vanka s kompa. Microsoft update radi izvrsno, normalno je da na neke servere ne dopušta spajanje. :nono:
windscribe ima samo jedan server u HR, nebi ja to

dj_darko 17.02.2019. 09:51

Citiraj:

Autor DSA (Post 3277666)
ExpressVPN je najbolji, radi vrhunski, ali je cijena previsoka

stvarno ne kužim poslovanje kada je konkurencija tako velika da drže visoku cijenu.

preskupo

DSA 17.02.2019. 10:04

Citiraj:

Autor dj_darko (Post 3277679)
stvarno ne kužim poslovanje kada je konkurencija tako velika da drže visoku cijenu.



preskupo

Očito da im dobro ide iovako prodaja. Osim cijene, nemaju ni trial, onda samo 3 simultane konekcije, najmanje od svih ubjedljivo ali da radi najbolje, radi hbg

kvaju 17.02.2019. 14:20

Ima trail na Androidu.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

domy_os 17.02.2019. 16:32

Citiraj:

Autor kvaju (Post 3277658)
Moze samo kratko reci taj čisti open vpn, na koji prelazis, moze li link neki, posto neznam na koji mislis, ima ih vise pod tim imenom.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Prešao sam jučer i na PC-u i na mobitelu. Mislim na original verziju OpenVPN-a, nikakav fork. S ovog linka skini, a na ovom imaš upute kako namjestiti za PC. OpenVPN nemoj skidati s Nordovog linka jer ta verzija ne radi na Win 10. Za Android su upute ovdje, možeš koristiti iste profile kao za PC, samo nemoj u sve zaboraviti dodati redak "block-outside-dns".

Skoro svi VPN provideri koriste OpenVPN kao baznu aplikaciju kojom upravlja neki klijent i samo šalje naredbe OpenVPN-u što treba raditi s konekcijom.

Citiraj:

Autor dj_darko (Post 3277675)
meni baš paše da mi niš ne izlazi vanka s kompa. Microsoft update radi izvrsno, normalno je da na neke servere ne dopušta spajanje. :nono:
windscribe ima samo jedan server u HR, nebi ja to

E pa s NordVPN klijentom sve živo ide van, i što treba i što ne treba, firewall na PC-u uopće ne doživljava. Stavim block rule na par aplikacija, a one opet idu van, mislio sam da sam lud.

Jučer mi je konačno sjeo veliki 1809 update za 10-ku i zasad sve fino radi. Firewall sluša, LAN radi još bolje (ne trebam LMHOSTS file, name resolve ide preko NetBIOS-a), ping prema svim serverima je par ms manji, brzina zasad OK, ali nema adblocka (vratit ću MVPS file).

Sad ću napraviti i auto connect task u startupu da mi se spaja čim se logiram pa sam i s te strane miran. Ako izgubi vezu, reconnect sam napravi i na PC-u i na mobitelu, to sam već testirao.

domy_os 18.02.2019. 01:03

Sad sam opet naletio na već zaboravljeni problem s metro/modern aplikacijama koje ne rade preko VPN-a. Ako ima nekoga tko koristi Edge, Mail, Weather, News, Store i ostale metro/modern aplikacije na Windowsima 8/10 i neku VPN konekciju, vjerojatno se već susreo s tim. Iako je problem do Microsofta, službenog rješenja nema već godinama, ali ja sam svejedno poslao upit Nordu. :D Postoji workaround na linku niže, sve radi bez greške s tim da na novoj verziji Fiddlera ne treba skidati AppContainer Loopback Utility jer je već integriran u Fiddler. I ja sam pustio samo neke metro/modern aplikacije, ne sve.

http://woshub.com/fix-windows-modern...pn-connection/

Ako netko hoće, niže se nalaze upute za pokretanje OpenVPN-a u startupu i automatsko spajanje na željeni server.

https://www.ovpn.com/en/blog/windows...puter-startup/

zwizard1 20.02.2019. 10:48

Pitanje,
uzeo bih NORD VPN za Android tv box ( ako netko koristi neki drugi/bolji može slobodno napisati ) zato jer HT blokira IPTV , na A1 radi super. Interesira me da li kada jednom skinem, ukucam podatke u app da li svaki put se mora pokretati aplikacija, ovo mislim na android boxu i tražiti novi server ili se po defaultu može namjestiti da dok box radi u app od IPTV-a radi i VPN.
Stariji ljudi su u pitanju pa se bojim da neću morati malo malo ići objašnjavati i pokretati jer 5 dana sam ih privikavao na daljinski i kako pokrenuti aplikaciju i pronaći-pokrenuti programe....

dadoremix 20.02.2019. 12:25

skines app
ukucaš user pass
i imas za namjestit da se automatski pokreče
i složi koji vpn da bira
po defaultu je najbriži (ali nekad to nije garancija da i nije najmanje opterečen)
i zaboraviš da radi

zwizard1 20.02.2019. 15:34

Tooooo. Hvala "dadoremix" na odgovoru.
Još jedno pitanje i to bi bilo to....
Koji server odabrati neki u HR ili Austrija,njemačka,danska, norveška ......?

matsx 20.02.2019. 15:46

Pa odaberes onu zemlju u kojoj ti se nalazi davatelj usluga. ;-)

dadoremix 20.02.2019. 16:51

odabereš prvo HR servere i probaš
ako ne radi, ideš na vanjske ili gdje davatelj ima server, mada i to ne mora biti naj naj
plus vidi si da nisi lockan na državu sa iptv :)
onda se javiš davatelju neka te unlocka jer koristiš vpn i ča

domy_os 04.04.2019. 06:01

Ubilo mi internet u Kini, ne radi ni NordVPN ni Windscribe. Koliko vidim, stvar je u naprednom DPI firewallu koji koriste i teško ga je zaobići bez modificiranja IP packet headera i dodatnog SSL tunela. Čime to napraviti na PC-u? Probao sam stunnel i obfuscation proxy, ali ne radi. Za Android sam pronašao alternativu koja donekle radi, samo sporo i nestabilno.

Night 04.04.2019. 10:18

Da ne otvaram novu temu, je li složio tko NordVPN preko Mikrotika? Ne sviđa mi se ideja da mi mrežni promet ide kroz neki blackbox program koji očito radi DLL injectione, utječe na firewall, itd. Korištenje kroz Mikrotik preko OpenVPNa bi bilo idealno, samo bi bilo dobro da netko potvrdi da to sigurno radi.

Alister 04.04.2019. 15:34

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3290772)
Ubilo mi internet u Kini, ne radi ni NordVPN ni Windscribe. Koliko vidim, stvar je u naprednom DPI firewallu koji koriste i teško ga je zaobići bez modificiranja IP packet headera i dodatnog SSL tunela. Čime to napraviti na PC-u? Probao sam stunnel i obfuscation proxy, ali ne radi. Za Android sam pronašao alternativu koja donekle radi, samo sporo i nestabilno.

Jesi siguran da se želiš ići s tim igrati u Kini i takvim zemljama ?

gjokic 04.04.2019. 16:55

ja imam nordvpn prerko Asus RT-AC68U i radi super na serveru u Austriji imam brzinu ko preko tcoma 40/6 samo je ping nesto visi umjesto 20ms je oko 60ms
ali me nije ni briga jer je samo lg oled tv spojen preko vpn-a radi blokiranja tcoma i mog iptv providera


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger