PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   HP Laserjet 1020 instalacijski problemi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=28064)

big_B 11.11.2005. 22:31

HP Laserjet 1020 instalacijski problemi
 
Imam problem sa instalacijom printera (HP Laserjet 1020). Kako god da instalaciju provedem učinak je isti komp neće sa njim razgovarati.
Ako insatalaciju pokrenem na način na koji je HP predvido, ubacim cd sa driverima pokrenem setup i slijedim upute dok ne dođe vrijeme kada hoće da prikopčam printer na komp. E tu je kraj ovog načina instalacije, jednostavno komp javi da je USB ''not recognized'' (ili ne radi) a sam setup ne vidi taj USB i mogu cekati do sutra i ništa se neće dogoditi.
Drugim način, da jednostavno prikopčam printer na komp i pustim da ga XP sam detektira, isto ne radi, komp ovaj puta dovede instalaciju do kraja ali kada bi recimo htio isprintati test page, printer pokazuje znakove da nešto dobiva (pali se i gasi nekakva crvena lampica) ali na kraju se ništa ne događa.
Pokušao sam nazvati njegov servis i oni su mi rekli da je problem u drajverima starog printera (koje sam izbrisao, barem tako mislim, Printer and Faxes – File – Server properties – Drivers – remove).

Na koji god način pokušao neće.

USB portovi svi rade (provjereno sa stickom).
Možda da odnesem printer sa kantom u servis pa neka ga oni tamo pokušaju instalirati…..

Isus 13.11.2005. 02:55

glupo pitanje jesi resetirao komp nakon instalacije printera?

Skini si nove drivere s HP sitea, nekad zan u njima biti problem.

mirkoB 14.11.2005. 15:05

Vjerojatno si prvi puta kod instalacije drivera nešto zezno (npr. priključio printer prije instalacije drivera), driveri su ostali djelomično instalirani i sad te zezaju.
Probaj instalirati drivere ponovo, nema veze što ne rade. Odi na driver details tab (ili tako nekako) u device manageru i zapiši si koje fajlove driver koristi. Bit će smješteni u C:\Windows\system32\drivers folderu.
Nakon deinstalacije drivera odi u taj folder i ručno pobriši zapisane fajlove, te prođi kroz registry i pobriši sve što liči na ostatak drivera (pažnja pri ovom).
Možeš probati i paralelnu instalaciju windowsa tek da vidiš hoće li na čistim win printer biti prepoznat i instaliran kak se spada, a na takvim win je lakše naći gdje se printer driver sve uglavio...
Uglavnom, puno za.ebancije.

big_B 19.11.2005. 18:45

Rješenje problema:

ZAMIJENIO SAM PROKLETI USB KABEL...........

:fuming: :fuming: :fuming:

Sve ovo zbog jebenog kabela.......

I zovem ja servis, da reklamiram taj kabel, a oni meni "neznamo kak da reklamiramo kabel, printer da ali kabel ne"

I to se zove kod nas u Hrvatskoj "customer support", suppot my asss

Ispričavam se na korištenom vokabularu, trenutno sam ljut....

domy_os 20.11.2005. 02:40

Joj, a kabal je 10 kn...

big_B 20.11.2005. 10:12

Da njihov kabel je 10 Kn, moj nije.....

Ma da je 1 Kn, dio je printera koji ne radi.....

mirkoB 21.11.2005. 14:27

Pa, ako je kabel došao s printerom, mogao si im sve skupa vratiti.
Kad se prave pametni, nek zamjene i kabel i printer.

atha 21.11.2005. 14:34

tocno tako, trebao si im cijeli printer odnijeti i reci da ne radi, pa neka utvrdjuju kvar.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger