PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Šta se tu dešava? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300103)

thunder11 10.09.2019. 16:24

Šta se tu dešava?
 
e ovako....danas testirao neke stvari koje su me mučile na kompu ali riješenje nisam uspio dobiti.

Prva stvar:

Flicker na prvom monitoru

- Ne pojavljuje se u svakoj igri, a u onim igrama u kojima se pojavljuje pojavljuje se u razliitim scenarijima. Ili isključivo na main meni od igre di se na pozadini vidi kako slika trepče dosta brzo ili obrnuto, ništa se ne vidi dok se ne uđe u igru i onda krene ovisno da li gledam u nebo/pod ili igram normalno.

U čemu je problem? Neznam.
- Monitor iz potpisa je spojen preko DP-a u grafu (DP kabel koji je došao sa monitorom) i grafa spojena riser cablom u PCIe utor.
Grafa je "testirana" heaven benčom dok je spojena riserom i direkt u PCIe utor i razlike su male ali tu i tamo nisu baš istih rezultata (nekada 2300 - 2900). Nakon toga sam ponovno spoio riser i okrenuo benč i dok vrti igrao se sa kablom i kako ga malo po malo vučem, gore-dole itd...naravno frejmovi padaju, pa se dižu itd...

- Druga stvar, imam PSU iz potpisa i sve to je spojeno na Wattmeter i čitam cca 400-420w cucla dok se vrti benč. PSU je od 500W, potreba za jačim? e to me dovodi do drugog problema koji mi apsolutno nije jasan...


PC - HDMI - 4K TV - Optical -Aktivni zvučnici

- Kada pustim bilo koji film,seriju, pjesmu što god youtube isto..zvuk ima pucketanja u sebi kao da clippa non stop a nije niti pojačano na glasno, niti blizu. Kada uzmem isti taj optical kabel i izvadim ga iz tv-a i spojim u matičnu, pucketanje zvula nestaje...lol.

Ajmo dalje, u zadnje vrijeme se počelo pojavljivati da dok gledam youtube na kompu preko monitora (NE TV-a) na random tokom videa zvuk se izglitcha na sekundu i to samo jednom po videu, šta?
+
Dok je TV spojen da cure gleda, odjednom je prvi monitor počeo biti "sluggish" scrollanje weba je osjetno više laggy, gledanje dodatnog sadržaja na prvom monitoru isto tako + cijeli windows se čini pomalo da kasni sa naredbama.

Kao da je nešto htijelo da se sruši ali ipak nije, takav dojam imam.

Šta da radim?
Novi PSU?
drugi Riser?
Drugi HDMI/DP kablovi?
Pre agresivan CPU Clock?
Rami ne podnose 3000Mhz?


Dajte pomozite ako možete :care:

Najnoviji NVidia driveri, prije dva mjeseca fresh install winsa na novi M.2 SSD.
Ima neki test koji da napravim još?

trex 10.09.2019. 16:51

Pretpostavljam da je na AOC-u freesync aktivan i da ga voziš na 144hz ?
Ako je tako, to je normalno ponašanje, odnosno proizvođači su nas uvjerili da je to normalno.
I na mojem gsync Asusu se dešava isto, a dešava se kod scena s užasno visokim FPS-om (meniji u kojima nema šta renderirati ili pogled u nebo gdje FPS odleti na par stotina).
Ugasi freesync i stavi monitor na 60hz i ne bi se trebalo dešavati, ako sam ja u pravu.

thunder11 10.09.2019. 17:29

Naravno.

Freesync on, ali je namješten cap na 142Hz. E sada, nisam 100% siguran ali flicker je prisutan i na niskom FPS-u, baš ću probati kasnije navečer staviti cap na 60Hz i vidjet šta će biti.

Ipak rijetko koju igru gura na preko 144+ em zato jer je limitiran na 142 em jer je pre zahjtevno.

Nikky 10.09.2019. 18:42

Možeš probati šta kaže kolega 60 Hz i/ili 120 Hz pa vidi - javi rezultat.

thunder11 10.09.2019. 19:32

Ok, ajmo reći da da nestane sa 60Hz svi flicker problemi...šta onda raditi? Neću 144hz monitor goniti valjda tak nisko ili se onda radi po nekom riješenju ?

Nikky 10.09.2019. 19:44

Daljina defektacija je nezgodna / zahtjevna jer ovisi o x faktora:
- isti komp, isti os a drugi drajver grafe (namjerno ne kažem ni noviji ni stariji)
- isti komp a druga grafa (iz istog ili suprotnog klana)
- probati monitor na drugom kompu, grafi ...
- uz sve navedeno različite rezolucije i refresh rate

Zbog tvog pitanja sam i predložio 120 Hz, malo ispod maksimalnih 144 a opet dovoljno više da se izbjegnu potencijalni nedostaci na niskih 60 Hz.

thunder11 11.09.2019. 16:52

Evo nakon testiranih 120 i 60 situacija je ista.

Malo čačkanjem po forumima sam razumio da se to zove "brightness flicker" i jedina stvar koju to u potpunosti ukloni jest ili freesync off na OSD monitra ili off na Nvcp.

Sta sada?

EDIT: Mislio sam je to mozda do toga ako mu FPS padne ispod LFC range...ali nije, vrti 80+ non stop

trex 12.09.2019. 10:19

Uninstaliraj gpu drivere koristeći remover tool, instaliraj zadnju verziju i prilikom instalacije MAKNI Relive, odnosno ne dozvoli da se instalira i probaj onda

thunder11 12.09.2019. 17:22

Drivere sam jučer na novo izbrisao sa DDU.

Skinuo najnovije, driver.exe extraktao i deletao sve one stvari koje su nepotrebne - decrap kao i instalirao sam osnove.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:32.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger