PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Dell U2312HM - mrlja po cijeloj vertikali (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=261804)

drazac 01.08.2014. 14:56

Dell U2312HM - mrlja po cijeloj vertikali
 
Pozdrav.

Imam neobican problem s navedenim monitorom i trebao bih vasu pomoc i savjet.

Pogledajte video ovdje

Napomena: video je snimam digitalnim fotoaparatom s mogucnoscu snimanja kratkog videa, tako da kvaliteta nije neka, ali mrlja je vidljiva na videu i mozete zamisliti koliko je ona zapravo ocita onom tko gleda u stvaran ekran.

Ono sto se dogadja jest kada se monitor pali iz standby moda, boja na samom desnom rubu ekrana po cijeloj visini se "ne finalizira" do kraja. Ostaje mrlja.

Ovaj problem se takodjer dogadja pri visesatnom ( ~5 + sati) koristenju racunala.

Kada se to dogodi prilikom wake up iz standby moda, mrlja se polako smanjuje ali nikada ne nestane.

Tokom visesatnog koristenja, mrlja je na pocetku gotovo ne znatno vidljiva, ali kako prolaze sati ona postaje sve jasnija.

Prilikom paljenja racunala, mrlja je neznatno vidljiva. No, recimo da monitor neposredno prije paljenja (npr. za 1 minutu) ode u standby i nakon 5 minuta se wake-a, mrlja ce biti tu.

Ja mogu iskljuciti opciju da se monitor ugasu nakon x minuta, ali i dalje ostaje problem nakon visesatnog koristenja da mrlja postaje sve jasnija.

Ono sto sam pokusao, jest mijenjanje refresh rate-a i dostupna kalibracija RGB boja i razni dostupni profili (Movie, Game, Standard itd). no nije pomoglo.

Preko googla nisam nasao rjesenje. Imate li vi kakav prijedlog? Monitor je kupljen u Protisu i ostalo mi je jos par mjeseci garancije.

virus1 01.08.2014. 15:17

Ako zamjena kabela i video izlaza ne pomaže, to je problem koji nećeš riješiti bilo kakvom postavkom, gas RMA dok još imaš jamstvo i sretno LP.

drazac 01.08.2014. 15:58

Zaboravih napomenuti da sam vec probao mijenjati DVI za VGA... no luck

the_ghost 01.08.2014. 16:04

nosi na servis

drazac 01.08.2014. 16:17

Nisam bas u mogucnosti "skoknuti" do servisa, no zvao sam Protis, trgovinu koja mi je prodala monitor. Opisao sam problem, no osoba mi je odmah rekla da kontakiram ovlasteni servis koji pise na jamstevnom listu. Taj servis je MSAN grupa. Takodjer mi je receno da ako u servisu proglase da je monitor neispravan, Protis ce poslati novi monitor, no do tada oni nemaju nista s time.

Zvao sam Msan no nitko se ne javlja.

Sto se tice same teme, odgovor sam dobio... no ako mozemo otici u mali offtopic, zanimaju me vasa iskustva s Msan grupom, sto mogu ocekivati od njih?

virus1 01.08.2014. 16:22

MR servis ti ima opciju (barem je imao po mom saznanju) pick up and return uslugu, što znači da ti oni unutar jamstva preuzmu i donesu natrag monitor nakon servisa, za što bi se morao malo raspitati kod njih (telefonski, mail,...) i ništa te ne košta.
Nemaš brige imaš jamstvo i oni ti trebaju problem riješiti, naravno da propusti uvijek postoje ali nećemo zazivati v...a :D

sinisa1989 01.08.2014. 21:14

Ja sam imao sličan problem na LG-u. Na bijeloj podlozi su bile vidljive sive mrlje. Reklamirao sam ga 2 mjeseca prije isteka garancije i uredno dobio novi monitor.
Monitor sam kupio u Linksu, a MR je bio ovlašten servis. Inače sam čuo da su neki ljudi imali neugodna iskustva, no ja moram reći da su me ugodno iznenadili.

sandokan111 01.08.2014. 23:47

Citiraj:

Autor drazac (Post 2639176)
no zvao sam Protis, trgovinu koja mi je prodala monitor. Opisao sam problem, no osoba mi je odmah rekla da kontakiram ovlasteni servis koji pise na jamstevnom listu. Taj servis je MSAN grupa. Takodjer mi je receno da ako u servisu proglase da je monitor neispravan, Protis ce poslati novi monitor, no do tada oni nemaju nista s time.

Lol kakve patke. Slobodno ti mozes njima to poslat, oni itekako imaju veze s tim :)

drazac 01.08.2014. 23:48

Hvala svima na informacijama.

Slijedeci tjedan cu kontaktirati sa servisom.

Nadam se da ce sve biti ok.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger