PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Android OS - info, pitanja, root, orginal ROM-ovi, custom ROM-ovi, flash how-to (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194870)

Omar_Tokic 02.05.2016. 23:17

Ne, ne, ma nemam problema s rootom :) Uspio sam na kraju, tj. kad sam isao na force hibernate, pojavio se popup od SuperSu i sve je sredjeno. Thx jos jednom.

Omar_Tokic 04.05.2016. 22:24

... krivi topic, sorry..

santos 05.05.2016. 06:01

jel zna itko tu u vold.fstab fajlu mijenjati parametre za izmjenu:

internal storage
sd card
phone storage

naime, meni sd card prikazuje kao phone storage i obrnuto, i iz istog razloga ako nemam unutra sd karticu, ne mogu koristit fotic ni bilo sto drugo (a mob ima 8 gb interne memorije/phone storagea (ovisi koji dio slozim kakvu particiju)....

santos 05.05.2016. 22:00

ko i obicno, rjesio sam sam.

Code:

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host


Neo-ST 10.05.2016. 13:38

Malo dobrih vijesti oko updateovanja...

The FTC and FCC both want to know why Android manufacturers are so slow with updates

Mikygs 11.05.2016. 18:25

Flashao sam stock firmware na mob,backupao sam DCIM folder,ali sam zaboravio backupat folder od druge kamere koju sam koristio zadnja 3-4 mjeseca.
Popusio sam dosta slika i radije bi da se mob pokvario nego da sam slike izgubio...

Jel moguce ikako vratit te slike nazad,nakon flashanja i wipe-a .
Probao sam par recovery appova,ali nista.

imart 11.05.2016. 20:34

Citiraj:

Autor Mikygs (Post 2924765)
Flashao sam stock firmware na mob,backupao sam DCIM folder,ali sam zaboravio backupat folder od druge kamere koju sam koristio zadnja 3-4 mjeseca.
Popusio sam dosta slika i radije bi da se mob pokvario nego da sam slike izgubio...

Jel moguce ikako vratit te slike nazad,nakon flashanja i wipe-a .
Probao sam par recovery appova,ali nista.

koji mob?

Mikygs 11.05.2016. 23:33

Galaxy S5 je u pitanju.

Brko 11.05.2016. 23:35

Formatirao si internal storage? Uffff... raspitaj se na XDA forumu. Sjećam se neke rasprave u Sony Xperia Z podforumu od pred 2 godine negdje, netko je radio nekakav recovery na ROMu ali se točno ne sjećam detalja.

imart 12.05.2016. 07:02

ako si flashao novi stock firmver preko starog firmwera pomoću odina onda ništ nije zbrisano.. jedino ako si opalio format data ili factory reset..

Brko 12.05.2016. 07:54

Napisao je ... nakon flešanja i wipe-a... znači da je formatirao internu pohranu.

imart 12.05.2016. 19:41

Ima nekaj al brijem da treba root..
https://www.androidpit.com/how-to-re...tos-on-android

M.Vlahovic 14.05.2016. 19:46

Otkad mi se updateali google play services, ne mogu pristupiti settings>accounts>google, kaže unfortunateli settings has stopped.
Ako deinstaliram update google servisa tj vratim na staru verziju, onda mogu pristupiti postavkama google accounta ali onda me traži update za više bitnih aplikacija, u suprotnom ne rade.
Zna netko rješenje za ovo da nije restore?
Guglao sam i probavao svašta ali ne uspijeva.
Zapravo sve normalno radi samo ne mogu pristupiti tim postavkama da isključim sync za ono što mi ne treba (google fit, kalendari i ostale gluposti)
5.0 serijski na samsungu

santos 14.05.2016. 22:57

skinut gapps zip (google apps) i u recoveryu ih instalirati.

imart 15.05.2016. 00:24

Citiraj:

Autor santos (Post 2926111)
skinut gapps zip (google apps) i u recoveryu ih instalirati.

Kakve google apps vidis da ima stock samsung firmware. Ja sam na apkmirror.com nalazio gp services i manualno ih instalirao. Nadji novu verziju za arm 32 bit, ovu koju imas deinstaliraj. Na apkmirror imas vise verzija. Ja sam probao 2-3 i jedna je bila ok.
http://www.apkmirror.com/apk/google-...play-services/

M.Vlahovic 15.05.2016. 13:17

Citiraj:

Autor imart (Post 2926133)
Kakve google apps vidis da ima stock samsung firmware. Ja sam na apkmirror.com nalazio gp services i manualno ih instalirao. Nadji novu verziju za arm 32 bit, ovu koju imas deinstaliraj. Na apkmirror imas vise verzija. Ja sam probao 2-3 i jedna je bila ok.
http://www.apkmirror.com/apk/google-...play-services/

Isao po redu unazad. Do 8.703 verzije s kojom sam mogao uci u racune. Dodajem mailove. Do 3. Sve ok, dodam 4. I opet isti problem. Izgleda da vu morat eliminirat 1 mail.

Edit: ipak mozda nije to problem nego sad gledam. Opet se automatski nadogradio na zadnji 9.083 dok sam dodavao mailove. A iskljuceni su mi updateovi. Bas je uporan s tim

Edit2: uspio ga nekako dobit opet na 8.7.03 i sve radi . Sad cemo vidit kolko ce mu trebat da se updatea sam bez dozvole i pitanja i napravi probleme opet

Hvala imart

Edit3: evo proslo 5 mimuta opet on na zadnjoj verziji uz probleme. :'(
Smece guglovsko

zkljaja 19.05.2016. 15:45

Pozz, posjedujem S4 i9005, na njemu je frisko instaliran 6.0.1 AOSP MM , naime, imam problem u pozivima da se ljudi s kojima razgovaram cuju duplo, dali noise cancelling mic kupi i ono sto nebi trebao? Dali se netko susreo sa slicnim problemom pa je poznato rjesenje? Trazio sam po xda ali nisam nasao nista korisno. Neznam dali je bilo problema na stock lolipopu jer sam maknuo TW isti dan

smuchac 20.05.2016. 01:27

Ja sam se muvao danima po xda i naokolo i trazio masu custom romova i svaki je imao po neki bug. Vratio sam se na lolipop i root i dosta je...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

turbojc 08.06.2016. 10:48

Ima li netko iskustva od vas po pitanju vraćanja datoteka s mobitela koje su obrisane pri resetiranju mobitela? Mislim vraćanjem na tvorničke postavke ili tako nešto.
Nema slika, pjesama, svega što je bitno. Ni nekih kontakata nema.
S kojim bi programom to bilo dobro vratiti?

Mr.Ex.President 14.06.2016. 23:54

Pitanje za malo iskusnije, ja san više slijedi-tutorijal momak:D

Radim ovo: http://www.androidrootz.com/2013/11/...linuxubun.html Na Nexus 5, sa 6.0.1 na sebi. Isti tutorijal (prilagođen N4 naravno) sam napravija na N4 100 puta i nikad problema, ovdje kad krenen u Recovery imam stalno bljeskanje loga od Recovery i to je to, ne mogu ni naprid ni nazad, ljudi u komentarima spominju slično;

- My phone keeps on flashing Teamwin in white writing with a blue background what can i do?

- Hi, I'm stuck at the 13 point. The recovery doesn't start, there is a temporary image of the recovery but then my phone reboots. I tried many times, but there is always the same problem.



Di je kvaka prije nego totalno ujeben stvar, ovo još znan popravit, pretpostavljan da mi treba neki drugi Recovery? Koji? Je li tutorijal uopće ok?


ps. Proba i zadnji koji sma našao "openrecovery-twrp-2.8.5.2-hammerhead" (original poviše je 2.8.2.0), računam da nije problem u tome i opet isto... Očito triba metodu mijenjat

xlr 15.06.2016. 01:11

3.0.2.0 je zadnji i jedini podrzani twrp recovery.
https://dl.twrp.me/hammerhead/

Supersu skini zadnji stable 2.65
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1538053

Tutorial je way too old, ali koraci su ok :/

Mr.Ex.President 15.06.2016. 14:14

Jesam to sinoć napravio iz kreveta pa nisam napisao novi edit u gornji post i dobio sam funkcionalni recovery, ali nisam više nikako mogao u Android nazad, boota u prazno preko 20 minuti. E sad ne znam kako ga vratit u život. Znam da je neki wipe u igri, al ne bi tija wipe svašta:D Ako se ne varam treba wipe systema i data da se vrati na default? Nema na njemu ništa pametno, friški je mob...

xlr 15.06.2016. 17:31

Fleshaj neki custom kernel, tipa zadnji franco kernel + navedeni supersu, obrisi dalvik i probaj bootat. Kernel nece nis zeznuti niti promjeniti. Osim ako nisi vec fleshao neki prastari supersu iz tutoriala pa novi supersu ne uspjeva to ispraviti... tada ti je system particija (tamo di ti je rom) problem.

Mr.Ex.President 15.06.2016. 23:06

xlr zahvaljujem:fala:

Da sumiram, tutorijal linkan na prethodnoj stranici je funkcionalno ok, ali očito je problem u postupku napravila stara verzija Recovery i SuperSU.

Stavio sam na kraju Recovery Clockwork Touch 6.0.4.5 kojeg sam imao i na N4, ali radi toga što sam instalirao stari SU više nisan mogao do sistema, pa sam slijedeći ovaj LINK, odnosno metodu 2 sa istog vratio image 6.0.1.
Nakon svega toga ponovo stavio gore naveden recovery, pa SuperSU 2,65 gore linkan od strane xlr i napokon odradio root:D Moglo je i bezbolnije ajde, al eto, ako ko naleti na ove postove nekad, da ima nekakvu kronologiju.:)

xlr 15.06.2016. 23:10

I ostanite uz twrp (barem na nexusima) jer se redovitije updejta ;) Mislim da originalni developer vise niti ne radi na clockworku... Bitno da sljaka, sve si na kraju sam rijesio :)

Mr.Ex.President 15.06.2016. 23:13

Prebacim se lako (prvi put je najteže) kad Google izda novu verziju OS, pa ionako bude trebalo rootat ponovo, zasad ne diram ništa, dosta je preznojavanja, prošli N5 razbio nakon 3 dana, ovaj skoro zbrikao:D:D

xlr 15.06.2016. 23:16

Tesko ces ga zbrikati. Brijem da se moze jedino da zakljicas bootloader sa modificiranin systemom i/ili custom recoveryjem. Nisam nikad cuo taj slucaj, al ako zbrika N6P, valjda bi i 5icu :)

Mr.Ex.President 15.06.2016. 23:19

Ma dobro, za ubit Nexusa se stvarno treba potrudit, neke druge mobitele je donekle lakše:D

sibica 21.06.2016. 21:50

Nije direktno vezano uz mobitel, već se radio android media playeru Beelinlk. Isprobavam ga i prvo mi nije želio skidati na sd karticu i vanjski hard. Sad sam to upogonio davanjem nekih dozvola preko Es File explorera, ali sam sad skužio kako ne mogu pobrisati neke mape i datoteke koje su na internoj memoriji media playera. Između ostalog ovdje se nalazi i desetak skinutih pjesama. Iste te pjesme mogu bez poteškoća kopirati i na sd karticu i na vanjski hard metodom copy/paste, ali varijanta cut/paste ne prolazi. Pretpostavljam kako negdje moram ubaciti neki permission kako bi omogućio brisanje datoteka iz tog foldera. Verzija androida je 5.1. Uređaj je rootan i sve ostalo radi super.

Poggiali 23.06.2016. 17:31

Zanima me kako na marshmallow-u mogu otvarati Facebook poruke bez da imam instaliran messenger? Jer preko kojeg god browsera da pokusam, kad kliknem na poruke tjera me na messenger :/


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger