PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Intel (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Asrock Z68 Pro3/Pro4/Extreme3/Extreme4/Extreme6 Info Thread (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=227074)

tigerija 09.01.2012. 16:37

Asrock Z68 Pro3/Pro4/Extreme3/Extreme4/Extreme6 Info Thread
 
Nisam našao ništa pod search vezano uz ovu ploču pa sam otvorio thread.

Crni utor iza bi trebao biti za speakerse ne? Kad ukopčam ne rade zvučnici.
Kad ukopčam za mikrofon radi.

Ukopčao sam headset napred, a zvučnike iza (u headphones). Sad radi ili jedno ili drugo (makar sam podesio da radi oboje istovremeno u Realteku).
Skinuo sam najnovije Audio HD Realtek drivere.

Može netko pojasniti kako da sredim da mogu iza ukopčati i zvučnike i headset?

Imao sam prije problema s starim računalom da nije zvučnik slao zvuk. Ili jedno pa drugo. Sredio sam da sam reinstal Audio Realtek drivere i podesio sve zvukove na max (jer po default neki su na 0).


Hvala i nadam se da sam jasno objasnio.

dean225 09.01.2012. 16:42

Cini mi se da je zeleni utor za zvucnike odozada.. Ne samo kod asrocka vec u svim plocama po defaultu.. Uostalom, dobio si hrpu knjiga uz plocu, sve ti pise u njoj.. Crni utor ti je centar/sub i ne radi ako u postavkama nije podesen 5.1 ili 2.1 sustav.. Ako su ti zvucnici ubodeni odazada, nema logike da ti i slusalice rade naprijed, tako da nije cudno ako ta kombinacija uopce ne radi!!

tigerija 09.01.2012. 17:20

Ma gledam knjige, ali ono... Zbunilo me.

Jel mogu imati onda da slušalice i zvučnici rade istovremeno? I da oboje ukopčam iza?

U knjizi piše:
gore srednji crni Rear Speaker
dolje srednji zeleni Front Speaker

Znači u ta dva bi trebao ukopčati zvučnik i slušalice. Ali crni ne radi. Kako da podesim?
"Crni utor ti je centar/sub i ne radi ako u postavkama nije podesen 5.1 ili 2.1 sustav."

Hvala.

Wolverine 09.01.2012. 17:25

1) RTFM :D
2) Kakav sistem imaš? 2.0/2.1/5.1/7.1
3) Što želiš imat u isto vrijeme uključene slušalice i audio out? To neće ići jer jedno gasi drugo. Headset spajaj prema potrebi na recimo front panelu.

1v@n 09.01.2012. 17:33

Kupi si audio splitter za 2-3 kn i gotovo. Spojiš zvučnike i slušalice na zeleni i riješio si problem.
Isto tako imam i ja riješeno, baš zato što jedno gasi drugo, kao što ti je Wolverine napisao. Ja sam svoj u electronic centru uzeo, vjerojatno ih i chipoteka ima.
http://cache0.bigcartel.com/product_.../splitter1.png

Ako ti treba više izlaza, imaš Belkin Rockstar
http://www.belkin.com/IWCatProductPa...duct_Id=404634

Campeonato 09.01.2012. 17:40

Neznam dal je kod asrocka moguce, neda mi se probavat, al ak imas 2.0, 2.1 zvucnike i hoces da ti slusalice rade s njima, upalis u postavkama 5.1(ili 4.0 bez centera i suba), zvucnike ustekas u zeleni(front speaker) i bijeli(center i sub(ako ih koristis)), i slusalice ustekas u plavi(side speakers)... Boje mogu varirati od ploče i postavki al valjd ces skuzit princip...
Meni je tako na jednoj gigabyte(realtek) ploči radilo i bilo je ok u codu, youtube i winamp su isto radili kak treba(zvucnici i sluske isti zvuk)..

tigerija 09.01.2012. 19:15

Imo sam Gygabyte ploču prije i radilo mi i slušalice i zvučnici u isto vrijeme.

Što je to 2.0. 5.1 ? Malo sam glup po toom pitanju? Tu čitam i djeluje mi kao neka verzija zvučnika?

Ako ne složim kupit ću ovaj splitter.
Makar bi htio da mi stalno ukljčeno, neda mi se switchat svako malo.


Hvala ljudi.

DiRT 09.01.2012. 20:02

Citiraj:

Autor tigerija (Post 2069318)
Što je to 2.0. 5.1 ? Malo sam glup po toom pitanju? Tu čitam i djeluje mi kao neka verzija zvučnika?

:care: Ne vjerujem da si to rekao... :hitthewal::nono:


Wolv, a zvučnici preko optike i sluške ovako normalno rade bez obzira jedno na drugo.

Campeonato 09.01.2012. 20:23

Citiraj:

Autor tigerija (Post 2069318)
Imo sam Gygabyte ploču prije i radilo mi i slušalice i zvučnici u isto vrijeme.

Što je to 2.0. 5.1 ? Malo sam glup po toom pitanju? Tu čitam i djeluje mi kao neka verzija zvučnika?

Ako ne složim kupit ću ovaj splitter.
Makar bi htio da mi stalno ukljčeno, neda mi se switchat svako malo.


Hvala ljudi.

2.0 je sistem od samo 2 zvucnika
2.1 je sistem od 2 zvucnika i suba
5.1 je sistem od 5 zvucnika i suba
4.0 je sistem od 4 zvucnika (prednji i zadnji ili slusalice i 2 zvucnika)

I da, moras instalirat realtekove zvucnike s asrock stranice da bi imao mogucnost najmestanja 5.1 zvucnika, znam da je to prije bio problem kod starijih ploča, kod ovih neznam...
I onda ti se u control panelu pojavi realtekova ikona i tamo namjestas opcije

tigerija 09.01.2012. 23:32

S stranice od matične sam skinuo.

Eh da nisam znao ovo za 2.0 i to :).

Imam doma liniju i imam za računalo neke zvučnike stare 8 godina (koji su dobri) te sluške si kupim neke jeftine dok krepaju i to je to. :D old school.

Frung 21.08.2012. 10:24

Nadovezao bih se na ovu temu, jer je jako bliska onome što mi treba.

Na prijašnjoj matičnoj (GA P35DS3) imao sam ALC889A čipset sa 6 jackova iza, i kroz aplikaciju u Win mogao sam assignat što je na kojem jacku.

Sad kupujem novu ploču i jednako kao OP, želim da u isto vrijeme imam izlaz na zvučnike i slušalice i priključen mikrofon, znači trebaju mi ukupno 3 jacka. Zvučnici su 2.1. Ploče koje gledam imaju 3 jacka i ALC887, ALC662 ili VIA VT1708S. Specifikacije mi nisu baš prejasne u smislu da su sva rješenja 8 kanalna u sprezi s front panelom, tj. svima piša da imaju front panel jack-sensing, a 3 jacka odozada su definirana kao line out, line in i mikrofon. Pitanje sad glavno je da li na navedenim čipsetima mogu kao na prijašnjoj matičnoj assignat slušalice na jedan od tih jackova te da imam zvuk ma zvučnicima i slušalicama normalno? Ili za to moram gledat neku ploču s 6 jackova i ALC892?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger