PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Automobili (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=16972)

syss 24.02.2012. 21:30

ali nije ti ni ostavljanje u brzini baš bullet-proof radnja... mislim kako koji auto, ali neke možeš na cim izbacit iz brzine ili ti ne sjedne do kraja bla-bla i eto sranja.

Baja 001 24.02.2012. 21:32

Citiraj:

Autor syss (Post 2109173)
ali nije ti ni ostavljanje u brzini baš bullet-proof radnja... mislim kako koji auto, ali neke možeš na cim izbacit iz brzine ili ti ne sjedne do kraja bla-bla i eto sranja.

A nije ni neka nizbrdica, ali generalno ako ide prema naprid u rikvercu je i obrnuto, nije nigdi odletio zasad...

Matth€w 24.02.2012. 21:46

Najbolje vam je onda ovo nositi sa sobom u prtljažniku.

http://www.sportys.com/source/images/jQzoom/12806.jpg


:D

syss 24.02.2012. 21:47

ja stavljam kamen ili nešto pod kotače bez obzira i na brzinu i ručnu kod većih nizbrdica... sigurno je sigurno.

blava 24.02.2012. 21:53

Citiraj:

Autor syss (Post 2109173)
ali nije ti ni ostavljanje u brzini baš bullet-proof radnja... mislim kako koji auto, ali neke možeš na cim izbacit iz brzine ili ti ne sjedne do kraja bla-bla i eto sranja.

zato i pitam,da nece kakvi majmuni naletiti pijani iz grada i iz za*ebancije ajmo ovom izgurati auto,vidi ostavio u brzini :roller:

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 2109174)
A nije ni neka nizbrdica, ali generalno ako ide prema naprid u rikvercu je i obrnuto, nije nigdi odletio zasad...

malo je "zesca" uzbrdica,tako da najbolje rucna + ostavim u brzini

[QUOTE=Matth€w;2109182]Najbolje vam je onda ovo nositi sa sobom u prtljažniku.


:goood:

begi 24.02.2012. 21:55

Točkove zaokrenuti maksimalno prema prvom rubniku-zgradi, ako poleti neće daleko:D
Ako su diskovi na zadnjim točkovima, daleko manja mogučnost zaleđivanja nego s paknama.

syss 24.02.2012. 22:02

da, najbolje okrenuti kotače ili klocna.

ne znam točno koja je razlika u ručnoj kod doboša i diskova, ali mislim da ručna djeluje kao doboš i na diskove, tj. da ima svoj odvojeni sistem.

velim nisam 100%

domy1 24.02.2012. 22:08

Kako kod kojeg auta, neki imaju pakne unutar diska, ali ti su rijetki.

microsoft66 25.02.2012. 01:43

ja sam viđao samo pakne unutar diska za ručnu!koji to auti imaju drukčiji sistem?

begi 25.02.2012. 02:29

Citiraj:

Autor microsoft66 (Post 2109281)
ja sam viđao samo pakne unutar diska za ručnu!koji to auti imaju drukčiji sistem?

Kad ručna kočnica djeluje na disk-kočnice (gdje su disk kočnice na svim kotačima) onda na disk kočnicama postoje dodatna kliješta. I ovdje pritisnu dvije kočne pločice na kočni disk, ali ne hidraulički nego mehanički, uz pomoć žičanih pletenica i kočnih poluga; tako sistem ručne djeluje neovisno o sistemu nožne kočnice. Ima i takvih kočnica u kojima su u diskovima stražnjih kotača ugrađene male bubanj-kočnice, na koje mehanički djeluje ručica ručne kočnice. Ovo je kopi paste s nekog linka, nisam ni ja bio siguran da postoje dva načina kod disk kočnica.

domy1 25.02.2012. 08:01

Citiraj:

Autor microsoft66 (Post 2109281)
ja sam viđao samo pakne unutar diska za ručnu!koji to auti imaju drukčiji sistem?


Bilo koji gradski auto/kompakt, pa i srednja klasa danas ima samo disk.
Znam za starije bmw/mercedes/volvo da imaju pakne unutar diska.
Da li danas su ostali na istom ne znam, ali čisto sumnjam.

@begi
Nisu dodatna kliješta u pitanju, nego "puž" na klipu.
Zato se klip kod promjene pločica ne može samo stisnut, nego treba stisnut i uvrnut

Flood 25.02.2012. 09:31

Znala se sajla smrznut ili sistem kod trombli iliti bubnja...

Wolverine 25.02.2012. 09:59

Citiraj:

Autor domy1 (Post 2109301)
Bilo koji gradski auto/kompakt, pa i srednja klasa danas ima samo disk.
Znam za starije bmw/mercedes/volvo da imaju pakne unutar diska.
Da li danas su ostali na istom ne znam, ali čisto sumnjam.

Dosta ti auta ima straga dodatni doboš za parkirnu kočnicu. Znam da recimo to imaju i današnji BMW-i kao i recimo KIA Ceed i Carens koji sam imao.


Citiraj:

Autor domy1 (Post 2109301)
@begi
Nisu dodatna kliješta u pitanju, nego "puž" na klipu.
Zato se klip kod promjene pločica ne može samo stisnut, nego treba stisnut i uvrnut

Postoji i verzija s dodatnim kliještima. No to sam iskreno vidio samo na ferarriu. Mada ruku na srce nika nisam previše pažnjeobraćao na to.
http://www.carfani.com/wp-content/pi...430-design.jpg

microsoft66 25.02.2012. 10:22

neka stavi netko koju sliku puža kako ide na disk sad me bas zanima kako to stoji...mene da je netko pitao rekao bih svi imaju mali bubanj unutar diska(ne mislim na ove šklopocije što ni nemaju nazad diskove) a takozvani puž je rijedak :)

što se tiče zamrzavanja ručne,to se dogodi kad u sistem sajle uđe voda.znači ako negdje ima nekakva rupica,kad je hladno to se stegne i ručna zaledi.ako je sve ispravano ručna neće nikada zaledit.

na nizbrdici,barem ja tako radim,ler,ručna do kraja,otpustim nožnu kočnicu da sva sila spadne na ručnu,i tek onda stavim u brzinu da je sto manje opterećenje na motoru.

buljo 25.02.2012. 12:19

Ako su kočnice redovito servisirane, crijeva su u dobrom stanju, ručna ne bi smjela smrznut.

B3mt1 25.02.2012. 12:33

nema to nikakve veze, smrzne se sajla zato sto je bužir ostecen pa dodje malo vode

jopis 25.02.2012. 13:17

Citiraj:

Autor microsoft66 (Post 2109368)
neka stavi netko koju sliku puža kako ide na disk sad me bas zanima kako to stoji...mene da je netko pitao rekao bih svi imaju mali bubanj unutar diska(ne mislim na ove šklopocije što ni nemaju nazad diskove) a takozvani puž je rijedak :)

što se tiče zamrzavanja ručne,to se dogodi kad u sistem sajle uđe voda.znači ako negdje ima nekakva rupica,kad je hladno to se stegne i ručna zaledi.ako je sve ispravano ručna neće nikada zaledit.

na nizbrdici,barem ja tako radim,ler,ručna do kraja,otpustim nožnu kočnicu da sva sila spadne na ručnu,i tek onda stavim u brzinu da je sto manje opterećenje na motoru.

Nije tako rijedak kako misliš. Najmanje pola vozila iz vw/škoda/seat/audi grupacije ima taj sistem. Tj, svi koji imaju zadnje diskove, a njih je prilična količina. Ja sam imao taj sistem npr na golfu gti 16v 96.g., koji dijeli ovjes i kočioni sistem sa vr6, tj isti su. I upravo kako je domy1 rekao, kad servisiraš takve kočnice, ne možeš cilindar samo vratit, nego se uvrće natrag u ležište, dok kod npr mercedesa je sistem mini doboša unutar diska, gdje su pakne i klasični sistem ručne, a cilindar možeš normalno vratit direktnim pritiskom, kad se odzračuje sistem.

microsoft66 25.02.2012. 13:23

da, nikada nisam prelazio na mračnu stranu(vag koncern :D ) al vjerujem da je tako,samo nisam to nikada vidio pa me zanima kako izgleda.znam da mercedesi imaju mini doboš,imaju i bmw-i

domy1 26.02.2012. 01:11

Sad sumirajte, pa vidite šta je većina :D. Btw nije samo vag, eto fiat, opel, renault i da ne nabrajam... Ok, meca bmw, i volvo, za kiu nisam znao. I s tim da jeftiniji volvo isto to nema, tako je vjerojatno i kod audia.

nemisis 26.02.2012. 09:51

vezeno uz kocnice, kladim se da je malo tko od vas vidio ovaj sistem kocnica...

http://www.sjmautotechnik.com/troubl...cupic/ufo2.jpg

Wolverine 27.02.2012. 23:57

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/g...eg-utorka.html

Prako 28.02.2012. 00:37

Citiraj:

Autor microsoft66 (Post 2109468)
da, nikada nisam prelazio na mračnu stranu(vag koncern :D ) al vjerujem da je tako,samo nisam to nikada vidio pa me zanima kako izgleda.znam da mercedesi imaju mini doboš,imaju i bmw-i

Passat od 2005 ima elektro ručnu, kao kasnije i većina audija. Njemu pločice mjenjaš preko dijagnostike :stoopid:

microsoft66 28.02.2012. 10:06

toliko o tome da ručna treba biti u pravilu mehanički sistem(kao,kad sve zakaže ako zakaže to je old school ručna pa se spašavaj)

Flood 28.02.2012. 10:44

Pa bolje da je mehanicka...jeftinija varijanta od one kad kihne elektromotor koji stiska...samo eto,tko je vidio jos rucicu povlaciti:)

Guls 28.02.2012. 13:20

Sad će brzo ljeto, ožujak sunce, temperature između 10 i 20C.

Koju kišnu gumu uzeti u SLO? Uniroyal RainExpert? Iskustva netko?

Inače kišnu gumu uzimam zato što se ionako vozim polako po suhom gdje sigurno neću nigdje izletjeti, ali kiša je kiša i želim biti siguran.

Bravo 28.02.2012. 13:24

Ako hočeš dobru onda Continental, nemožeš fulat koju god uzmeš od njih:kafa:

Guls 28.02.2012. 13:28

Vidim da ima premium contact 2 za nekih 55eura što je poštena cijena.

jopis 28.02.2012. 14:10

Citiraj:

Autor Prako (Post 2111056)
Passat od 2005 ima elektro ručnu, kao kasnije i većina audija. Njemu pločice mjenjaš preko dijagnostike :stoopid:

O Bože, kakve faking dijagnostike? Kakve su to nebuloze, daj ljudi ne pišite takve bedastoće bezveze, ručna kočnica mora proizvesti silu kočenja, a to može jedino MEHANIČKIM putem, dakle da pakna ili pločica (ovisno o varijanti) pritisne disk. AMEN.
Razlika je samo u POKRETANJU ručne, a ne u principu kočenja.
Imaš dvije varijante; sa elektromotorom koji vuče sajlu, dakle sve isto kao i oldschool ručne, samo ne vučeš rukom nego je el.motor povuče kad ti stisneš handbrake button; a druga je da imaš el.upravljani motorić na kočionoj čeljusti koji direktno pritišće čeljust kad se pritisne h.brake button.

Citiraj:

Autor microsoft66 (Post 2111183)
toliko o tome da ručna treba biti u pravilu mehanički sistem(kao,kad sve zakaže ako zakaže to je old school ručna pa se spašavaj)

Problem je što se danas ide na motorizaciju, tj potpunu elektrifikaciju svega u automobilu. Tako da kad ti nešto krepa na automobilu, da se svede na plug and play, a ne da trebaš bit 'majstor' pa znati za svaki auto specifične boljke i šta je moglo uzrokovati kvar. I da košta ko suho zlato:hitthewal:

Prako 28.02.2012. 14:29

Citiraj:

Autor jopis (Post 2111356)
O Bože, kakve faking dijagnostike? Kakve su to nebuloze, daj ljudi ne pišite takve bedastoće bezveze, ručna kočnica mora proizvesti silu kočenja, a to može jedino MEHANIČKIM putem, dakle da pakna ili pločica (ovisno o varijanti) pritisne disk. AMEN.
Razlika je samo u POKRETANJU ručne, a ne u principu kočenja.
Imaš dvije varijante; sa elektromotorom koji vuče sajlu, dakle sve isto kao i oldschool ručne, samo ne vučeš rukom nego je el.motor povuče kad ti stisneš handbrake button; a druga je da imaš el.upravljani motorić na kočionoj čeljusti koji direktno pritišće čeljust kad se pritisne h.brake button.



Problem je što se danas ide na motorizaciju, tj potpunu elektrifikaciju svega u automobilu. Tako da kad ti nešto krepa na automobilu, da se svede na plug and play, a ne da trebaš bit 'majstor' pa znati za svaki auto specifične boljke i šta je moglo uzrokovati kvar. I da košta ko suho zlato:hitthewal:



Mjenjao si pločice na passatu pa znaš kako se skidaju?? Hajde baš objasni kao si to uspjeo bez dijagnostike?

jopis 28.02.2012. 14:45

Citiraj:

Autor Prako (Post 2111376)
Mjenjao si pločice na passatu pa znaš kako se skidaju?? Hajde baš objasni kao si to uspjeo bez dijagnostike?

Krivo sam te shvatio.
Rekoh ti da imam vag-com :)
Znam da se kod tog smeća od auta mora u vag-comu otpustit koč.cilindar, i kad se pločice zamijene, opet u vag-comu zadat da se cilindar vrati.
FYI baš nema dugo kak je buraz mijenjao frendu i prednje i zadnje disk pločice na 2006. passatu tdi-u.
No ja sam tvoj post totalno drukčije skopčao:D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger