PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Overclocking (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Asus NCCH-DL i LV Xeoni (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238087)

Bubba 20.09.2012. 15:17

Asus NCCH-DL i LV Xeoni
 
Ajde ouvrkloukeri, da vas vidim; dakle, imam jednu sada vec gotovo vintage kombinaciju ovog dvoje gore, s time da LV Xeoni koje ja imam nisu sluzbeno podrzani, sto god to znacilo.

U principu, ne brine me CPUID koji ako je potrebno i sam ubacim u BIOS, no ono sto me muci je napon.

Naime, citam po netu da ekipa gura 1.6LV Xeone koji rade na 1.3V. Ovi moji budalasi su na 1.05V-1.20V rangeu, sto po datasheetu VRM-a koji je na ploci spada pod podrzane napone (str. 7). No, ova ploca nema nacina odabira napona, cak niti preko nekakvih jumpera, pa mi jedino preostaje eventualni "volt modovi"

Koliko god daleko sezu moje perverzarije, nisam sklon drkanju po TSSOP-28 kucistu ne bi li uspio odspojiti ili prespojiti 6 VID pinova ne bi li dobio zeljeni napon.

Dakle, ima li netko pribliznih iskustva s ovom pricom ili postoje neki jednostavniji, priznati i poznati "volt modovi" ili cak neki 3rd party BIOS (obzirom da je Asus bio poznat po tim cudima koji su izlazili od nadrih hakera) koji omogucuje rucno stelanje napona?

Razer 20.09.2012. 15:57

Odmah na prvu ti mogu reći da fizičkih modova ploče, ili modanih BIOS-a za nju nema. Jedino što mi pada na pamet je nekakav pin-mod procesora. Našao sam thread na Xtremesystemsu koji bi ti mogao pomoći. Ono što tražiš zove se "u-wire" mod procesora. Pobrini se da hladiš naponsku regulaciju sa nekim heatsinkovima, poželjno s nekim propuhom preko njih.

Linkovi: Xtremesystems - 1 (najviše materijala), 2 (potvrda za 2.4LV)), Overclockers.com -1 (iskustva).

Sretno :)

Bubba 20.09.2012. 17:58

Citiraj:

Autor Razer (Post 2239975)
Odmah na prvu ti mogu reći da fizičkih modova ploče, ili modanih BIOS-a za nju nema. Jedino što mi pada na pamet je nekakav pin-mod procesora.

Thx, barem se necu muciti trazeci onda. ;)

Citiraj:

Našao sam thread na Xtremesystemsu koji bi ti mogao pomoći. Ono što tražiš zove se "u-wire" mod procesora. Pobrini se da hladiš naponsku regulaciju sa nekim heatsinkovima, poželjno s nekim propuhom preko njih.

Linkovi: Xtremesystems - 1 (najviše materijala), 2 (potvrda za 2.4LV)), Overclockers.com -1 (iskustva).
OK, "u-wire" sam shvatio, temeljem datasheeta za 1.6LV Xeone (tablice 4 i 34).

Iz nekog razloga mi ne polazi za rukom naci datasheet za moj Xeon (nije dostupan preko direktnog linka s Intelove stranice, a Google daje samo datasheetove za 2MB verzije, odnosno Irwindale jezgru). Moze biti da me umor savladava, no dobro, taj "u-wire" proces bi trebao biti jasan.

Ono sto me samo zanima, obzirom da ja ne trebam overvoltirati, hocu li nuzno morati raditi ovakav forsirani undervolt obzirom da VRM ipak zna i umije raditi na tako nizem naponu. Vjerojatno cu biti prvi koji ce to otkriti... :D

Hvala na odgovoru! :)

Bubba 04.10.2012. 09:59

Muko moja.

Dakle, jedva nadjem coolere za to cudo koji ne kostaju kao Sv. Petra kajgana, cak se potrefim i za jebeno jeftin shipping, i onda - tadaaaaa:

http://www.pohrani.com/t/3q/4e/q2MjmnM/xeonfail1.jpghttp://www.pohrani.com/t/2B/73/2CdCvsw7/xeonfail2.jpg

Djevojke iz Asusa su zamislile kako bi bilo superkul nagurati dva socketa 604 na ATX plocu, ali su kondenzatore izvadili iz Ei-Niš srednjetalasnog prijamnika, sjeme im se zatrlo.

Sad sam uveseljen s dva nova&zapakirana socket 604 coolera, dva LV Xeona za koja jos nisam siguran da rade na ovoj ploci i apsolutnim jadom i cemerom.

Samo kukam, nista ne prodajem, no ako netko ima ideju za kombinaciju koju je voljan odigrati samnom (i trampiti neki trash hardware da svi budu sretni i zadovoljni), koliko god znam da je ovo ne uzaludno, nego i vise od toga, svejedno, trolololol!

Ej zivote skote...

Overclock 04.10.2012. 11:55

Neces se valjda predati zbog malo bakra? :D

Hint

Bubba 04.10.2012. 12:11

Citiraj:

Autor Overclock (Post 2248843)
Neces se valjda predati zbog malo bakra? :D

Hint

Da, dodji kod mene u supu i slobodno se poigraj s time, samo imam osjecaj da bi pol coolera morao skinuti, joj Asus, jooooooj... :D

Grbmlj... :\

syss 04.10.2012. 12:24

stavi ti bubba kondiće sa donje strane i možda malo korigiraj dužinu spejsera na kejsu.

fuck the police!

:D

coconut 04.10.2012. 14:39

Citiraj:

Autor Overclock (Post 2248843)
Neces se valjda predati zbog malo bakra? :D

Hint

Dao si čovjeku krivi link. Njemu treba ovako nešto. :D

Ajoj Bubba, kod tebe uvijek neka egzotika s kojom nitko živ nije imao posla. Mani se ćorava posla i prebaci se na mainstream. :fiju:

Overclock 04.10.2012. 14:52

Hahaha, onda jos bolje brener u ruke i otopiti taj kraj :D
Dosad sam prilagodjaval 775 stock coolere da idu na grafe sa defaultnim zujalicama i stolna brusilica ide kroz alu i bakar ko Chachich kroz Madjarsku. (potreban utor se odbrusi za 60sec)

A kaj se tice ponude da se ja slobodno poigram s tim:
izlazak na teren: 100kn
obrada metala: 100kn
montaza hladnjaka na terenu: 50kn
forumski popust: 20%
:D

Bubba 04.10.2012. 15:08

Citiraj:

Autor coconut (Post 2249166)
Ajoj Bubba, kod tebe uvijek neka egzotika s kojom nitko živ nije imao posla. Mani se ćorava posla i prebaci se na mainstream. :fiju:

Pff, PiSiEkspertu, lako je tako. :D

Citiraj:

Autor Overclock (Post 2249176)
A kaj se tice ponude da se ja slobodno poigram s tim:
izlazak na teren: 100kn
obrada metala: 100kn
montaza hladnjaka na terenu: 50kn
forumski popust: 20%
:D

U tom slucaju, duzan si mi preko 500kn, jer:

Ulazak u supu: 300kn
Pipanje opskurnog hardvera: 400kn
Bubba: neprocjenjivo

nex 04.10.2012. 16:09

Meni je ovo...

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2248769)
dva LV Xeona za koja jos nisam siguran da rade na ovoj ploci

...jos najzabavnije u cijeloj prici. :D Nakon svih komplikacija i egzibicija sa brusilicama na kraju ce jos ispasti da doticni Xeoni na toj ploci ne rade. :p

Bubba 04.10.2012. 16:50

Citiraj:

Autor nex (Post 2249255)
Meni je ovo...

...jos najzabavnije u cijeloj prici. :D Nakon svih komplikacija i egzibicija sa brusilicama na kraju ce jos ispasti da doticni Xeoni na toj ploci ne rade. :p

Nemoj trljat sol na ranu.

Najradije bih citavu tu skalameriju zamijenio za neku Socket 775 plocu i bok. Polako vec ocajavam, solidna lova je vec potrosena, a sve zaqurac... :(

Kaosos 22.11.2012. 10:21

Ako zeliš prodat plocu javi


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger