PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Warhammer 40k: Dawn of War 2 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=134588)

maggotass 16.01.2009. 15:03

Warhammer 40k: Dawn of War 2
 
Nakon što je bila u razvoju od 2005. godine 20.02.2009. napokon izlazi dugo očekivana igra Dawn of War 2. Imam vrlo visoka očekivanja i nadam se da ne bude razočaranje :)

Evo par videa:

http://www.thq-games.com/uk/thqtv/index/2522

http://www.gamespot.com/pc/strategy/...s-feature?hd=1

http://www.g4tv.com/trailers/videos/...rspective.html

Puno se radilo na singleplayer kampanji a multiplayer je fokusiran na 3v3 borbe.

Waaaagh!!!

hammer_of_thor 16.01.2009. 16:12

Jedva čekam! :zdero:
Predobro izgleda :)

tole_ 16.01.2009. 19:02

Izgleda odlicno, a HW zahtjevi nisu visoki, me like.
Fora mi je napravljen ovaj skok od ASM kad pri slijetanju potrgaju sve okolo :lol2: Kolko vidim dodane su neke opcije koje ce dati jos vise mjesta taktiziraanju. Od bugova ocekujem da rijese ono idiotsko pucanje kroz planine (wtf!?) i da avione naprave kak spada.

Ma u biti samo da gej Eldar opet ne bude imba i sve 5 :)

Gemmy 16.01.2009. 19:22

Još malo pa je vani, nadam se da neče razočarat... ja se zagrijavam s Dark Crusade-om i Soulstorm-om :D

Zmalamuth 16.01.2009. 20:28

MP demo sa sve 4 rase i 5 mapa izlazi 28.1.
A danas su objavili da nece biti nikakve zastite.
Tako da cu vjerojatno original uzeti.:goood:

P.S.
A oni koji imaju original Soulstorm, ce moci vec 21.1 doci do demo-a.

xGAME 16.01.2009. 21:04

kad izlazi full igra??? prelijen sam za google:D

maggotass 16.01.2009. 22:19

Citiraj:

Autor tole_ (Post 1250988)
Od bugova ocekujem da rijese ono idiotsko pucanje kroz planine (wtf!?) i da avione naprave kak spada.

To je bilo zbog onog starog engina, ova igra koristi isti engine ko i Company of Heroes.

A letjelica nema, bar zasad. Navodno igra ne bude imala zastitu nego bude dosta toga naknadno dostupno za download, tzv. DLC (downloadable content)

ejSid 16.01.2009. 22:24

Citiraj:

Autor maggotass (Post 1251122)
To je bilo zbog onog starog engina, ova igra koristi isti engine ko i Company of Heroes.

Točnije, koristi novi engine koji još nije korišten niti u jednoj igri Essence Engine 2.0.

maggotass 16.01.2009. 22:39

Popis svih jedinica i abilitya:

http://www.dawnofwar2.com/us/info/multiplayer

demetrius 17.01.2009. 13:36

odlične animacija ko i obično,nisam vido zgrade koje će se moći radit i population limit,malo gledo jedinice izbačene su najjače iz orca i marinesa,odnosno predator tank i onaj kako se zvao ko slon iz orka???,dok su eldarima i tiranidima pustili monster jedinicu, i da nadam se boljoj balansiranosti jedinica u odnosu na soulstorm.

Necto 20.01.2009. 15:22

Sutra je beta za ove s SSom ?

Znaci ako nema nikakve zastite mogli bi betu viditi na torrentima i prije 28og
:goood:

Zmalamuth 20.01.2009. 15:25

smijemo se nadat..... :zdero:

ejSid 21.01.2009. 10:02

Citiraj:

Autor Necto (Post 1254492)
Sutra je beta za ove s SSom ?

Znaci ako nema nikakve zastite mogli bi betu viditi na torrentima i prije 28og
:goood:

Citiraj:

Autor Zmalamuth (Post 1254497)
smijemo se nadat..... :zdero:

Ipak ništ od toga, morate imati beta key.

Necto 21.01.2009. 13:21

Ima netko beta key za pokloniti mozda, ja bih jedan rado :D
(longshot ali nikad neznas :p)

ejSid 21.01.2009. 22:50

Evo da napišem nešto o beti:
-postoji samo jedna zgrada, HQ iz nje izlaze sve jedinice i ima ogromno heltha, jedino terminator squadovi i Venerable Dreadnought koji se pozvivaju kao dodatni abilitiji kad se skupi dovoljnji broj bodova koji se dobivaju uništavanjem neprijateljskih jedinica i zgrada
-broj jedinica je ograničen na 100, i da napomenem jedan terminator oduzme 25, obični space marinci 10 ako se ne varam, predator 17,... tako da na terenu nemate baš previše jedinica
-na početku igre birate između tri heroja i svaki ima svoje abilitije
-pover generatori više ne postoje nego je potrebno zauzeti točke po mapi, i onda se one mogu upgrejdati i oko njih postaviti 3 PG
-strategic locations se više nemogu osigurati i oklopiti
-teren igra veoma važnu ulogu jer se mogu sakrivati iza zidića i sličnoga, isto tako je teren u potpunosti razoriv
-heroji se mogu dodatno upgrejdati
-nema više onog ludog reinforsanja, i reinforsati se može samo u blizini baze

Ja mislim da sam naveo sve bitnoga ako se još što sjetim javim, i igra je predobra.

manki 22.01.2009. 15:15

buraz sinoc stavio da se instalira, danas ujutro prije posla odigrao 15min da vidi kaj sve ima nova...

veli prej***** igra i da jedva cheka punu verziju...
chini se kako će mi se smanjiti vremenski raspon igranja PESa :D

hammer_of_thor 22.01.2009. 15:21

Citiraj:

Autor ejSid (Post 1256043)
Evo da napišem nešto o beti:
1-postoji samo jedna zgrada, HQ iz nje izlaze sve jedinice i ima ogromno heltha, jedino terminator squadovi i Venerable Dreadnought koji se pozvivaju kao dodatni abilitiji kad se skupi dovoljnji broj bodova koji se dobivaju uništavanjem neprijateljskih jedinica i zgrada
2-broj jedinica je ograničen na 100, i da napomenem jedan terminator oduzme 25, obični space marinci 10 ako se ne varam, predator 17,... tako da na terenu nemate baš previše jedinica
3-na početku igre birate između tri heroja i svaki ima svoje abilitije
4-pover generatori više ne postoje nego je potrebno zauzeti točke po mapi, i onda se one mogu upgrejdati i oko njih postaviti 3 PG
5-strategic locations se više nemogu osigurati i oklopiti
6-teren igra veoma važnu ulogu jer se mogu sakrivati iza zidića i sličnoga, isto tako je teren u potpunosti razoriv
7-heroji se mogu dodatno upgrejdati
8-nema više onog ludog reinforsanja, i reinforsati se može samo u blizini baze

Ja mislim da sam naveo sve bitnoga ako se još što sjetim javim, i igra je predobra.

2 crtica mi se baš i ne sviđa... ali dobro izgleda se tu ide na taktički segment igre što, ukoliko se može ostvariti, je vrlo dobro
4 crtica mi se uopče ne sviđa :kafa:
5 crtica - kakav fak :nono::suicide:
6 crtica - COH anyone? Mogla bi biti dobra stvarčica
8 crtica - fala ti Bože da su to zaustavili - odlično :goood:

ejSid 22.01.2009. 20:09

2 - To je jako dobro, meni isto bilo glupo, ali kad igraš shvatiš da su cjelu igru koncetrirali na borbu, i korištenje različitih abilitija pojedinih jedinica, pa je zato jako dobro.
4 - kao što sam gore naveo, ekonomija gotovo ne postoji, pa je zato i to tako napravljeno
5 - ovo jako doprinosti napetosti u igri i težini, te samom taktičkom aspektu igre koji je jako bitan
6 - da veoma slično kao u cohu
8 - to i mene veseli :)

hammer_of_thor 23.01.2009. 08:33

Sad se ne mogu sjetiti koliki je bio broj jedinica na Soulstormu, ali meni je bio sasvim zadovoljavajući. Unit count je odlična stvar, ako ga se napravi dobro. 100 je po meni malo premalo, sudeći po tome koliko neke jedinice zauzimaju. OK bi bilo i da stave 50 za max, ali da zahtjeve pojedinih jedinica malo smanje

I ovo za petu crticu... definitivno pridonosi taktičkom aspektu, ali mogli su bar to ostaviti, jer mislim da će biti vrlo teško braniti strategic location bez ikakve zaštite. Prije bi morali uništiti tvoju građevinu da bi mogli zauzeti S.L., a kak je sada? Samo dođu i S.L. je već njihov čim stanu 10ak sec kraj njega?

stipab 23.01.2009. 11:14

JEDVA ČEKAM =) odmah po original! :-)

demetrius 23.01.2009. 17:27

suprotno mišljenje

2 broj jedinica će se dat modanjem sredit
4 ne sviđa mi se zato mi se nije ni coh sviđao.
5 ok,može
6 može,može
8ne veseli što se ne mogu usred borbe reinforsat na bilo kojem djelu mape.

ejSid 23.01.2009. 21:26

Citiraj:

Autor demetrius (Post 1257808)
suprotno mišljenje

2 broj jedinica će se dat modanjem sredit
4 ne sviđa mi se zato mi se nije ni coh sviđao.
5 ok,može
6 može,može
8ne veseli što se ne mogu usred borbe reinforsat na bilo kojem djelu mape.

2 kako to misliš da će se modanjem sredit?
8 igra je zamišljena kao taktička i zbog toga je to, a ne da uzmeš jedinici i zaletiš se na drugu, uključiš auto reinforce i čekaš što će se dogoditi.

demetrius 24.01.2009. 13:53

ko što se da soulstorm sredit recimo da nije pop limit 20/20 nego kolko si stavim da nema 2 predatora nego 4 ili 15 ako hoću,da nema 1 landraidera nego isto 20 ako hoću,da svi amrinci imaju upgrejdane weapone ne samo 4,modovi sa novim jedinicima,ja igrma sad sa tiranidima u modu,mogu reći da su ok,možda malo unaprijed govorim za daw2 ali mislim da će moć ako ništa drugo broje jedinica povećat.

maggotass 24.01.2009. 17:06

Dijele se beta keyevi Dawn of War 2!
Jos ih je 1500...

http://gamers.eurogamer.net//giveaways.php?id=86934

hammer_of_thor 24.01.2009. 17:17

Ključevi idu ko ludi.
Regajte se ko želi što prije, za par sati će nestati
Ja svoj dobio :)
Hvala maggotass


EDIT:
Još 1100 keyeva, nestat će za sat vremena

EDIT 2:

http://www.imagesforme.com/out.php/t323517_ss.jpg :)

Gemmy 24.01.2009. 17:30

tnx na linku :chears:

regao se, dobio key, instalirao steam, i sada se skida i sutra cemo isprobat

maggotass 24.01.2009. 17:58

E ljudi cujemo se za timske igre onda:)
Ja jos imam 4 frenda koji skidaju...mislim da treba jos napraviti account na "Games for Windows Live", taj servis sad koriste.

hammer_of_thor 24.01.2009. 18:01

LOL keyevi na izdahu, mislio sam da će ipak malo duže potrajati tih 1500 komada.

Tko ne stigne uzeti key nek se javi meni poklonit ću mu imam 3 viška :fiju:

Zmalamuth 24.01.2009. 22:00

Hvala Thoru na beta-key-u sto mi je poslao.

Igra je zakon, upravo odigrao 2 partije, jedna 1v1 gdje mi je igra nazalost crashala,
i druga gdje je bilo 3v3 i stisnuli su nas na 65 naprema 300 i onda smo ih zgazili, dosta napeta igra, enemy se sjebao sta su svi solirali, umjesto da su zajedno igrali.
jako je lijepo uletit bocno sa 2 dreadnoughta i bacit area attack i onda ih pocistit sa assault squadom.

za sada igra izgleda jako dobro.

in game nick: zmalamuth
a na games for windows live: zmalamuth(at)gmail.com

pa tko je za partiju neka se javi.

hammer_of_thor 24.01.2009. 22:35

No problemo ;)

Odigrao i ja koju partiju, ali skirmish (nije mi se dalo odmah sa iskusnijima gužvati) tek toliko da vidim kako igra izgleda. OK je, grafika vrlo lijepa i igra super optimizirana, leti na 1680x1050 sa svim na high.

Eldari opet razaraju :)

Ona nova rasa aliena mi nije baš neka, mada ih jos nisam isprobao ali igrao sam protiv njih, ko Zergovi :D

Nego... nadam se da će u full verziji biti i sve rase iz Soulstorma, pogotovo oni XV... (kak se zovu)


BTW, i meni se jednom chrashala, pomislio sam da je do clocka, al nije.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:07.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger