PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   A1 - ex VIP (ex Amis) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=61972)

Thermaltake 08.05.2022. 11:37

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3599344)
Pa na to smo navikli već u A1:p

Ja svaki put kad sam imao neki problem sam ih fino nazvao i odma poslije toga poslao mail za umanjenje računa :D i uvijek sve ekstra brzo riješe i naravno umanje račun. Tako da nema zajebancije :D

Jelc 08.05.2022. 12:10

Lagano mi ih je dosta:hitthewal:
Počelo je u zadnjih tjedan dana prekidat konstantno, malo malo nestane wifi, živi cirkus...

Marko :) 08.05.2022. 15:05

Čuj to, pa još uvijek ima ljudi koji su na Amisovoj infrastrukturi. Kako je krenulo, A1 je nikad neće zgasit. :fiju:

2 die 4 08.05.2022. 22:15

Citiraj:

Autor Marko :) (Post 3599376)
Čuj to, pa još uvijek ima ljudi koji su na Amisovoj infrastrukturi. Kako je krenulo, A1 je nikad neće zgasit. :fiju:

Ne razumijem, što bi trebali "ugasiti"?
Ja imam isti optički kabel od početka u svojem stanu, tako da ne vidim razloga da se išta mijenja.
Jedino što se promijenilo su brzine, uvijek prema bržem i sada na 1000/500.

Kaj se mene tiče, ne moraju nikaj dirati, samo neka prate cijene konkurencije, prema niže naravno, i sve 5 :D:chears:

Jelc 09.05.2022. 09:35

Citiraj:

Autor 2 die 4 (Post 3599464)
Ne razumijem, što bi trebali "ugasiti"?
Ja imam isti optički kabel od početka u svojem stanu, tako da ne vidim razloga da se išta mijenja.
Jedino što se promijenilo su brzine, uvijek prema bržem i sada na 1000/500.

Kaj se mene tiče, ne moraju nikaj dirati, samo neka prate cijene konkurencije, prema niže naravno, i sve 5 :D:chears:

Pretpostavljam da je u ponudi još uvjek samo onaj isti router?

Marko :) 09.05.2022. 16:59

Citiraj:

Autor 2 die 4 (Post 3599464)
Ne razumijem, što bi trebali "ugasiti"?
Ja imam isti optički kabel od početka u svojem stanu, tako da ne vidim razloga da se išta mijenja.
Jedino što se promijenilo su brzine, uvijek prema bržem i sada na 1000/500.

Kaj se mene tiče, ne moraju nikaj dirati, samo neka prate cijene konkurencije, prema niže naravno, i sve 5 :D:chears:

Ugasiti Amisovu opremu u centralama. Zašto imaš veliku brzinu? Zato što su te s Amisove opreme u centrali prespojili na onu od A1 koja omogućuje veće brzine od Amisove.

Optički kabel se ni ne može ugasit, odnosno, mogu ga izbacit iz uporabe i postavit novi. Ali to bi bilo samo bacanje novaca.

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3599494)
Pretpostavljam da je u ponudi još uvjek samo onaj isti router?

Točnije, dva. Telsey CPL7 i neki Eltek. Pa jedino ti routeri i rade na toj Amis optici. Za A1 optiku ide isključivo onaj jedan Huawei router.

2 die 4 09.05.2022. 19:54

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3599494)
Pretpostavljam da je u ponudi još uvjek samo onaj isti router?

Citiraj:

Autor Marko :) (Post 3599576)
Ugasiti Amisovu opremu u centralama. Zašto imaš veliku brzinu? Zato što su te s Amisove opreme u centrali prespojili na onu od A1 koja omogućuje veće brzine od Amisove.

Optički kabel se ni ne može ugasit, odnosno, mogu ga izbacit iz uporabe i postavit novi. Ali to bi bilo samo bacanje novaca.



Točnije, dva. Telsey CPL7 i neki Eltek. Pa jedino ti routeri i rade na toj Amis optici. Za A1 optiku ide isključivo onaj jedan Huawei router.


Router je Huawei otkako su mi povećali brzinu. Ima tome već 3 godine ako se ne varam.

Jelc 09.05.2022. 20:09

Citiraj:

Autor Marko :) (Post 3599576)
Točnije, dva. Telsey CPL7 i neki Eltek. Pa jedino ti routeri i rade na toj Amis optici. Za A1 optiku ide isključivo onaj jedan Huawei router.


Kod mene je Eltek R3621-W2
Malo radi kak treba a malo ne...

Nikky 09.05.2022. 20:34

@Jelc
Taj Eltek je dugo u pogonu, zovi szk > traži servis / zamjenu.
U međuvremenu probaj sa drugim napajanjem odg. karakteristika, ako ima onaj šteker ispravljač.
To lako obaviš / probaš ...

Jelc 09.05.2022. 20:38

2 die 4

Tebi je zadnji prefiks na ip adresi st4.cable.xnet.hr, meni je .dynamic.amis.hr


Nikky, već su jednog promjenili:D

Bum probo sa napajanjem.

Thermaltake 09.05.2022. 20:45

Citiraj:

Autor 2 die 4 (Post 3599602)
Router je Huawei otkako su mi povećali brzinu. Ima tome već 3 godine ako se ne varam.

To onda više nije amis, to je samo stara amisova optička nit koja ti ulazi u stan. Sad si na A1 PON optici. Prebacili su te na pasivnu(Huawei PON router) jer na ovoj aktivnoj nisu niti mogli pustit veću brzinu od 100Mbps up i down niti su je ikad imali u ponudi.


Citiraj:

Autor Jelc (Post 3599606)
Kod mene je Eltek R3621-W2
Malo radi kak treba a malo ne...

Eltek eventualno sa jačim adapterom probaj oživit što se tiče stabilnosti, ako ni to ne pomaže jednostavno je elektronika u njemu smeće i ništa mu više onda neće pomoći.

Marko :) 09.05.2022. 22:50

Alternativa ti je Eltek/Telsey+vlastiti router...

Jelc 09.05.2022. 22:56

Dakle nema pomoći.
Lako za router iza ovoga ali ako opet crkne dali bu mi (opet:D) istu ili sličnu kramu.
Alternativa je A1 optika ili Telemach
Tcom štanga u Trnskom.

Nikky 09.05.2022. 23:43

@Jelc
Našao mu neki manual, origigi napajanje je standardni 12V 1A,
šta kaže Thermaltake, možeš probati sa "jačim", 2A.

Ako je problem sa szk / servisom a imaš nekoga tko može uredno odraditi zamjenu elektrolita u njemu onda vrijedi pokušati :fiju:
garant su kod tebe napuhli / iscurili ... uređaj se ponaša nestabilno ...
Kolega Thermaltake ga je 2017 raskopao > http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=5505
ne znam jesu li slike još žive, meni ne uspjeva,
po jednoj maloj sličici iz Google cache - a, unutra ima cca 6 elektrolita.

Ako to uspiješ raditi će ko novi :)

Jelc 10.05.2022. 00:02

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3599634)
@Jelc
Našao mu neki manual, origigi napajanje je standardni 12V 1A,
šta kaže Thermaltake, možeš probati sa "jačim", 2A.

Ako je problem sa szk / servisom a imaš nekoga tko može uredno odraditi zamjenu elektrolita u njemu onda vrijedi pokušati :fiju:
garant su kod tebe napuhli / iscurili ... uređaj se ponaša nestabilno ...
Kolega Thermaltake ga je 2017 raskopao > http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=5505
ne znam jesu li slike još žive, meni ne uspjeva,
po jednoj maloj sličici iz Google cache - a, unutra ima cca 6 elektrolita.

Ako to uspiješ raditi će ko novi :)

c/p link slike pa u novi tab :p
Budem bacio oko, fala dečki :)

Nikky 10.05.2022. 00:16

Ama bona znam da linkovi nisu aktivni, treba c/p u novi tab,
meni nije uspjelo otvoriti, vjerojatno uBlock ili koji drugi kiki + imgur gofance :D

Ostalo si shvatio, zamjena elektrolita bi ga mogla oživiti :D

Blagus 10.05.2022. 00:18

Hardver uopće nije loš... SoC MT7620A, switch QCA8337. Na to bi se vjerojatno relativno jednostavno dalo portati OpenWrt da se dobije ruter s SFP slotom koji je sposoban rutati više stotina megabita WAN prometa. Uz GPON SFP radilo bi i na HT-u i A1.

Thermaltake 10.05.2022. 06:53

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3599630)
Dakle nema pomoći.
Lako za router iza ovoga ali ako opet crkne dali bu mi (opet:D) istu ili sličnu kramu.
Alternativa je A1 optika ili Telemach
Tcom štanga u Trnskom.

U istom smo kva. :D

Ja sam na A1 PON optiku prešao(uz natezanja sa A1) prije hmm cca 2 god. mislim i normalno imao jesam problema jer imaju i ovi na t-comu znači nema operatera da pređeš i da nećeš imat problema i da će sve biti idealno. Ali malo riktanja itd. i zasad je ok, ne kažem da će ovo držat 2 god. ovako jer vrlo vjerojatno neće, uvijek će im nešto prdnut puknut itd. ko šta to obično bude. Ali u globalu kad imam nekih problema zvrcnem tehničku prijavim mailom i zasad svaki put su mi umanjili račun šta je isto korektno no ne opravdava to da mi zbog toga stvari trebaju ne radit ili da nemam net. Ali kao šta sam rekao i na t-comu se isto znaju problemi razno razni dešavat tako da sve je to isto sranje drugo pakovanje kako bi rekli samo je pitanje cijenovne isplativosti. Ja sam si još na A1 spojio moje doma u mozaik pa plaćam 30kn manje za pretplate i za 3u1 šta imam tv, net i telefon (plus još dodatni risiver i sportski paket). Što se routera tiče ja uvijek imam svoj router (u wireless mode-u jer u bridge-u su mi rekli da ne može ovaj huawei bit ne znam zašto) iza njihovog i ostalo sve pogasim u njemu jer nikad ne znaš kakvo ćeš smeće dobit od ISPa. No moram priznat, nije da hvalim ali ovaj havaji bijeli HG8145V5 je stvarno ok router čak i ako nemaš svoj neki iza njega.


Citiraj:

Autor Blagus (Post 3599640)
Hardver uopće nije loš... SoC MT7620A, switch QCA8337. Na to bi se vjerojatno relativno jednostavno dalo portati OpenWrt da se dobije ruter s SFP slotom koji je sposoban rutati više stotina megabita WAN prometa. Uz GPON SFP radilo bi i na HT-u i A1.

Nije loš hardverski što se tiče SoC-a i switch-a, ali kondenzatori i neke ostale komponente na njemu su neko jeftino smeće koje vrlo vjerojatno daju svoje nakon nekog određenog vremena kao i adapter od tog routera. Pa ako ne uzmeš lemilicu i zalemiš sve neke dobre kondiće šta se realno ne isplati jer router nije tvoj plus još ako skuže ćeš morat to smeće platit nekom nebuloznom cijenom.

sharkri 23.08.2022. 11:44

Delete.

Roberto 26.10.2022. 09:03

Help!

Majstori mi odspojili optiku :/
https://i.ibb.co/GxrFxd7/IMG-20221026-083336.jpg https://i.ibb.co/1nGkMHm/IMG-20221026-082658.jpg

Gdje i kako zutu spojit?

Ili cu morat zvat A1?

Blagus 26.10.2022. 12:14

Ne možeš ništa sam, ovo je neki slon potrgao nit. Moraš ih zvati.

Roberto 26.10.2022. 12:49

Tak sam si i mislio :/ thanks

Cilim 27.10.2022. 17:30

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3599630)
Dakle nema pomoći.
Lako za router iza ovoga ali ako opet crkne dali bu mi (opet:D) istu ili sličnu kramu.
Alternativa je A1 optika ili Telemach
Tcom štanga u Trnskom.

Citiraj:

Autor Thermaltake (Post 3599648)
U istom smo kva. :D

Ja sam na A1 PON optiku prešao(uz natezanja sa A1) prije hmm cca 2 god. mislim i normalno imao jesam problema jer imaju i ovi na t-comu znači nema operatera da pređeš i da nećeš imat problema i da će sve biti idealno. Ali malo riktanja itd. i zasad je ok, ne kažem da će ovo držat 2 god. ovako jer vrlo vjerojatno neće, uvijek će im nešto prdnut puknut itd. ko šta to obično bude. Ali u globalu kad imam nekih problema zvrcnem tehničku prijavim mailom i zasad svaki put su mi umanjili račun šta je isto korektno no ne opravdava to da mi zbog toga stvari trebaju ne radit ili da nemam net. Ali kao šta sam rekao i na t-comu se isto znaju problemi razno razni dešavat tako da sve je to isto sranje drugo pakovanje kako bi rekli samo je pitanje cijenovne isplativosti. Ja sam si još na A1 spojio moje doma u mozaik pa plaćam 30kn manje za pretplate i za 3u1 šta imam tv, net i telefon (plus još dodatni risiver i sportski paket). Što se routera tiče ja uvijek imam svoj router (u wireless mode-u jer u bridge-u su mi rekli da ne može ovaj huawei bit ne znam zašto) iza njihovog i ostalo sve pogasim u njemu jer nikad ne znaš kakvo ćeš smeće dobit od ISPa. No moram priznat, nije da hvalim ali ovaj havaji bijeli HG8145V5 je stvarno ok router čak i ako nemaš svoj neki iza njega.

Isti kvart :fiju:, prosao slicnu zafrkanciju sa A1 kao i @Thermaltake kako bi dobio umjesto Amisove optike 100/100 Mbps od A1 1/0,5 Gbit optiku, sa ovim ruterom Huawei HG8145V5, nikakvih problema...

NightWalker 28.10.2022. 19:19

Prebacio se sa optike od Iskona na A1, 6 mjeseci po kunu nas privuklo...dobio Innbox U92 Router i mogu rec da nisam zadovoljan, wifi je znao pucat a ping dok se igra online je cudo, stalno kao da štekam dok npr. igram cs go, to prije na iskonu(V51) nikakvih problema radilo tip top, jel moguce da je modem u banani?

Thermaltake 28.11.2022. 18:27

Citiraj:

Autor NightWalker (Post 3633854)
Prebacio se sa optike od Iskona na A1, 6 mjeseci po kunu nas privuklo...dobio Innbox U92 Router i mogu rec da nisam zadovoljan, wifi je znao pucat a ping dok se igra online je cudo, stalno kao da štekam dok npr. igram cs go, to prije na iskonu(V51) nikakvih problema radilo tip top, jel moguce da je modem u banani?

Lako moguće, žicaj ih huawei-a da ti daju.

Dottore 29.11.2022. 09:13

Citiraj:

Autor NightWalker (Post 3633854)
Prebacio se sa optike od Iskona na A1, 6 mjeseci po kunu nas privuklo...dobio Innbox U92 Router i mogu rec da nisam zadovoljan, wifi je znao pucat a ping dok se igra online je cudo, stalno kao da štekam dok npr. igram cs go, to prije na iskonu(V51) nikakvih problema radilo tip top, jel moguce da je modem u banani?

Iskon je znao pucati poslije 16h. Tako svaki put prijavio i nisu znali riješiti. Prešao na A1 i nije problema bilo.

Jelc 04.12.2022. 11:30

Vidim da po parku razvlače kablove za optiku
A1
U utorak kroz haustor.
Pa bum nazval da me prebace
Ovaj amisov router polako odlazi, nema smisla više
Firestick 3.5m od njega a moram ga na kabel spojit...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger