PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Diskovi SSD/HDD (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Hardić (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=474)

tihomir 13.03.2002. 22:28

Hardić
 
Smišljam si neki hard od 40 Gb,7200,Ata 100 ili 133.
Kakav da si uzmem?
WD,Quantum,Maxtor,Seagate?
IBM će me previše ošamarit po novčaniku...pa pucajte!
A...jeli Seagate kupio Maxtora ili obrnuto?:p

Robert_L 14.03.2002. 02:09

mislim da razlika u cijeni IBMa i drugih(seagate npr.) nije tako velika.Pogledaj malo cjenike, možeš se uvjeriti. Nedavno sam ubo IBM 40gb na 7200 za 179 CHF(švicaraca) iliti 900 Kn(cca) na adresi:
http://www.stegcomputer.ch/shop.asp

Na žalost, sumnjam za dostavu - imao sam nekog tko se vraćao odozgora pa mi je donio usput. Hard je nečujan i superbrz (za moju kantu).Eh, da, gore daju 3g. garancije za razliku od večine naših šopova (1-2g.) ;)
Drugi izbor po meni je Seagate Baracuda, bar u istom rangu
sretno...

gpremec 14.03.2002. 02:10

Quantum, Maxtor, Seagate, to je dobar izbor. IBM i WD su puni problematicnih serija, diskovi rikavaju ko ludi. IBM je cak i potvrdio gresku u dizajnu (dizajnirani su da rade onoliko koliko i CDi, znaci sveukupno mozda cak dva, tri sata dnevno).

Znam da je Maxtor kupio Quantum.

gpremec 14.03.2002. 02:22

Citiraj:

Originally posted by Robert_L
mislim da razlika u cijeni IBMa i drugih(seagate npr.) nije tako velika.Pogledaj malo cjenike, možeš se uvjeriti. Nedavno sam ubo IBM 40gb na 7200 za 179 CHF(švicaraca) iliti 900 Kn(cca) na adresi:
http://www.stegcomputer.ch/shop.asp

Na žalost, sumnjam za dostavu - imao sam nekog tko se vraćao odozgora pa mi je donio usput. Hard je nečujan i superbrz (za moju kantu).Eh, da, gore daju 3g. garancije za razliku od večine naših šopova (1-2g.) ;)
Drugi izbor po meni je Seagate Baracuda, bar u istom rangu
sretno...

Imao sam ja jedan IBM 46.1GB 7200o/min, bešuman, brz ko sam vrag, dobio garanciju na tri godine, grijao se opako, ali priustio sam mu dobro hladjenje, tako da mu nikada nije bilo vruce.

On me, pak, iznevjerio, i to nakon samo 6 (slovima: sest) mjeseci, povukavsi za sobom 20-ak (slovima: dvadesetak) GB podataka; slika, serija koje sam snimao s televizije, nesto mailova, itd. Nesto od toga je nenadoknadivo. U zamjenu su mi nudili 40GB IBM na 7200, ali radije sam izabrao Quantuma.

Da to nije sve, svjedoce mnogi (bivsi) vlasnici IBM diskova (cak i neki PC ekspertovci), ali nekako se uvijek sjetim frenda koji je kupio isti disk kao i ja, samo nekih pola godine ranije, a riknuo mu je mjesec dana nakon moga, znaci zivio je cijelu godinu. Woaow!:eek:

Ma imam ja jos jedan IBM disk, 8.4GB 5400o/min kupljen prije nesto vise od tri godine, i za sada jos radi savrseno, tih i pouzdan.

Inace, na poslu sam se nagledao na desetine WD i IBM diskova koji jednostavno rikavaju ko ludi. I to od najnovijih do onih starih do godinu dana.

Robert_L 14.03.2002. 02:41

Čuo sam i sam za loše serije - u jednoj našoj firmi je bila rječ o 30gb-tnim 7200 hardovima koji su se jako grijali. S druge strane moj buraz ima 3 upravo takva harda i kaže da mu rade savršeno. Uz jednu bitnu razliku - kupljeni su vani jer vani i živi. Pretpostavljam da smo mi zemlja u koju se šalje fuš roba, jer nismo toliko bitni kao Švicarska,Njemačka, itd.

tihomir 14.03.2002. 15:29

Hard
 
Ja sad imam jednog WD-a od 10,2 Gb i staaarog Quantuma od 0,8 Gb.
Wd-a sam kupio prije jedno godine i dobro me služi-zasad...:D :D :D
A...zasto mi u Win Me-u piše da imam WD-a od 9,3 Gb umjesto onog mog?
Gledao sam i naljepnicu,pokušavo prpati ali još imam 700 Mb-a koji mi ništa ne služe!:mad: :mad: :mad:
Pomoć.......:confused: :confused: :confused:

gpremec 14.03.2002. 20:52

Re: Hard
 
Citiraj:

Originally posted by tihomir
Win Me
dovoljno receno

tihomir 15.03.2002. 23:54

Hard
 
Citiraj:

Originally posted by gpremec


dovoljno receno

Misliš da je to? Jer u biosu mi piše 10 Gigi-normalno,a u Me-u 9,3.
Imao sam i 98SE,pa je pisalo isto tako,šts misliš?:confused: :confused: :confused:

gpremec 16.03.2002. 09:50

Re: Hard
 
Citiraj:

Originally posted by tihomir


Misliš da je to? Jer u biosu mi piše 10 Gigi-normalno,a u Me-u 9,3.
Imao sam i 98SE,pa je pisalo isto tako,šts misliš?:confused: :confused: :confused:

Ma neeeeee. Proizvodjaci hardova jednostavno racunaju da je 1GB=1000MB (a ne 1024MB), a 1MB=1000kB (a ne 1024kB) i otuda razlika. Nije vazno koji hard, kojeg proizvodjaca, uvijek je tako (sto je hard veci, i razlika je veca). Ono s WinME je bila sala mala.

tihomir 16.03.2002. 17:08

Ma OK,jer me Me odlično služi,bolje i od 98SE-a.:D :D :D

Bono 17.03.2002. 14:03

Citiraj:

Originally posted by gpremec
Quantum, Maxtor, Seagate, to je dobar izbor. IBM i WD su puni problematicnih serija, diskovi rikavaju ko ludi. IBM je cak i potvrdio gresku u dizajnu (dizajnirani su da rade onoliko koliko i CDi, znaci sveukupno mozda cak dva, tri sata dnevno).

Znam da je Maxtor kupio Quantum.



IBM je rekao od 8-12 sati max za ibm 120gb. To je preporuceno jer to nisi server diskovi.

gpremec 17.03.2002. 21:03

Citiraj:

Originally posted by Bono
IBM je rekao od 8-12 sati max za ibm 120gb. To je preporuceno jer to nisi server diskovi.
Svejedno za koji model kada im diskovi rikavaju ko ludi, i IDE i SCSI i oni u prijenosnicima.
Zasto su dva Seagate Medalista od 3GB u RAID stripu radila pet mjeseci, pri cemu se racunalo gasilo samo jednom za novu godinu, znaci non stop rad. Prije toga su bili u dektop racunalima 3-4 godine i radila 8-10 sati dnevno. Umirovili smo ih s dva Maxtora od 8GB. A ti 3GB Seagate-i su imali namjenu raditi u desktop racunalima, ne u serveru u kojem jedan jos uvijek obitava.

Da ne kazem za WDove koji dolaze s Compaqima, svaki tjedan ode par komada u strojevima mladjim od sest mjeseci. A ne rikavaju samo oni u Compaqima, frendu je riknuo 40GB WD koji je uredno kupio (i zamjenio) u Zagrebu.

evilstoy 18.03.2002. 09:58

Seagate zakon!!

Barracuda IV 60 GB, necujan (ima onu spuzvicu dole), brz, preporucujem...

tihomir 18.03.2002. 19:42

Di ga ima za kupit jeftino?:)

gpremec 19.03.2002. 00:16

Citiraj:

Originally posted by tihomir
Di ga ima za kupit jeftino?:)
U HGSpotu za 1209kn za gotovinu.
I ja razmisljam da si ubodem dva takva i metnem u stripe.:D

RAK 19.03.2002. 02:41

I ja cu si tu stvar kupiti. Prdno je WD 400BB. Prije toga i IBM + IBM. Ne ide to vise u moj komp. Previse je podataka otislo (1 ali vrijedan).

Stvarno sam ljut na hardove. 3 u godini + 3 DVD-a. Kao da ih jedem. Sva sreca da je sve pod garancijom, pa ne moram kupovati.

Zato me ostatak kompa sluzi savrseno. ME + XP. Ljudi bi rekli 1000 problema, ali nije.

igx 21.03.2002. 09:46

hdd
 
a sta mislite na fujitsu diskove? po testovima ko tome su skoro najbolji samo je jedini problem sta ih nema nigdje za kupiti! da li netko zna koliko su oni pouzdani?:confused:

RAK 21.03.2002. 15:04

Znam da su tihi, spori, a za pouzdanost ću reci 2 od 3. Nije loš prosjek kako mi je krenulo. Ukratko, nisu od onih koji su na listi ulaska u moj komp.

Sada imam Seagate, pa ćemo vidjeti. Brzina izvrsna, buka nikakva (naspram mojih ventilatora - piva se hladi u kučištu) i radi.

choby 22.03.2002. 11:39

Re: hdd
 
Citiraj:

Originally posted by igx
a sta mislite na fujitsu diskove? po testovima ko tome su skoro najbolji samo je jedini problem sta ih nema nigdje za kupiti! da li netko zna koliko su oni pouzdani?:confused:
imaš ih za kupit u firmi omnia.

gpremec 22.03.2002. 12:08

Re: hdd
 
Citiraj:

Originally posted by igx
a sta mislite na fujitsu diskove? po testovima ko tome su skoro najbolji samo je jedini problem sta ih nema nigdje za kupiti! da li netko zna koliko su oni pouzdani?:confused:
Pa sad... Do prije par dana sam nailazio samo povremeno na diskove s bad sektorima (uglavnom na 4GB diskovima, jedno dva-tri komada, i jedan 10GB). Jucer je jedan od 10GB vrisnuo. Prije dva mjeseca smo imali interesantno iskustvo s jos jednim 10GB Fujiom: prestao se vrtiti, ali nako dan-dva radio je normalno, kao da nista nije bilo.:confused:

Ma, sve u svemu, jedni od najpouzdanijih diskova (gledajuci prosjek), iako ne i naj.

dpajur 22.03.2002. 14:30

Citiraj:

Originally posted by RAK
I ja cu si tu stvar kupiti. Prdno je WD 400BB. Prije toga i IBM + IBM. Ne ide to vise u moj komp. Previse je podataka otislo (1 ali vrijedan).

Stvarno sam ljut na hardove. 3 u godini + 3 DVD-a. Kao da ih jedem. Sva sreca da je sve pod garancijom, pa ne moram kupovati.

Zato me ostatak kompa sluzi savrseno. ME + XP. Ljudi bi rekli 1000 problema, ali nije.

ihaj, veselo! bas me zanima, kakvo napajanje imas i kakav ti je napon u kuci/poslu ?

mislim, ili imas opaki problema, ili imas uzasno losu srecu

RAK 22.03.2002. 18:41

Sreća je u pitanju. Kao da me je netko ukleo.

Napajanje 400W, a prije 300W. Imao bi nekakvih drugih problema, ali ne. Napon u stanu je super. Sa strujom u stanu nikada nisam imao problema. Zaštita od groma i sl.

Ako se hoćeš riješiti harda, samo mi ga posudi na 3 mjeseca. Toliko mu u prosjeku treba. Zašto mi ne rikne ploča kada je ionako trebam mijenjati, a nemam srca je čupati ili prodavati nekome koji bi joj radio razne grozne stvari.

tihomir 23.03.2002. 23:29

Hard
 
OK,piknut ću ovoga:Seagate 60 GB Barracuda IV 7200 RPM.:D :D :D
Šta velite?:p

gpremec 24.03.2002. 00:00

Re: Hard
 
Citiraj:

Originally posted by tihomir
OK,piknut ću ovoga:Seagate 60 GB Barracuda IV 7200 RPM.:D :D :D
Šta velite?:p

Samo naprijed, pa javi koliko je zaista istine u njihovoj tisini i koliko se grije (najbolje popipati u toku ili nakon formatiranja ili kopiranja nekoliko desetaka GB).

RAK 24.03.2002. 01:57

Tihi jesu. Tu nema diskusije.

Podosta se grije nakon formata ili prebacivanja velikih podataka, ali ne kao WD ili IBM na koje sam stavio ventilator. Ovom baš i ne treba. Mlak je u normalonom radu.

tihomir 24.03.2002. 10:39

Pipajući svoga WD-a sam se opekao-bilo je YOOOUCH.:( :(
A sve što je radio je defragmentacija-već nekih pol sata.;)
Nisam ni mislio da moš na njemu ispeć slaninu...:D :D :D :D :D

RAK 24.03.2002. 18:06

Iz mog iskustva nećeš je dugo peči. :D

tihomir 24.03.2002. 19:00

Citiraj:

Originally posted by RAK
Iz mog iskustva nećeš je dugo peči. :D
Ma i ja sam to shvatio kad je nestalo plina...HeHe:D :D :D

evilstoy 25.03.2002. 11:55

Re: Re: Hard
 
Citiraj:

Originally posted by gpremec


Samo naprijed, pa javi koliko je zaista istine u njihovoj tisini i koliko se grije (najbolje popipati u toku ili nakon formatiranja ili kopiranja nekoliko desetaka GB).

Evo opet ja, vec sam rekao prije - necujan i ne grije se. Crk'o susjedu hard ako lazem:D

gpremec 25.03.2002. 17:16

Re: Re: Re: Hard
 
Citiraj:

Originally posted by evilstoy

Evo opet ja, vec sam rekao prije - necujan i ne grije se. Crk'o susjedu hard ako lazem:D

I, kako hard od susjeda?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger