PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Otvaranje F1 Simulator kluba u Splitu!! (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109222)

Roso 01.06.2008. 15:22

Otvaranje F1 Simulator kluba u Splitu!!
 
U subotu, 7. 6. '08. se otvara F1 Simulator klub u Splitu. Možda ste već čuli za ovo, sa foruma ili radija. Sinoć sam bio u klubu, došli su svi simulatori, i sve je u završnoj fazi.

Simulatori koji se koriste su "Bernax Hyper-Extreme simulatori":
http://www.bernax.nl/index.asp?lg=en&menu=
Bit će ih sedam komada. Svi su spojeni na 42' LCD full HD televizore. Na svaki simulator (računalo) je instaliran rFactor sa MMG 2007 modom, GTR2 te F1 Challenge 99-02 sa posljednjim sezonama.
Malo sam ih isprobao sinoć. Volan je malo specifičan, ne koristi FFB, imaju okret od 360 stupnjeva i u svakom slučaju triba malo privikavanja na taj sistem. Pedale su solidne, metalne. Gas je standardan a kočnica po meni malo pretvrda sa prekratkim hodom, ali to je tek prvi dojam.

Uz njih bit će i jedan "USA Force Dynamics full motion simulator 301", jedan od najboljih, ako ne i najbolji motion simulator na tržištu.
http://www.force-dynamics.com/media/
Tu ga možete vidit u akciji.

Ako ste u mogućnosti dođite to isprobat u subotu. Neprovjerena informacija je da će u subotu bit besplatna vožnja na svim simulatorima.
Klub se nalazi pokraj kafića "Kauri", Poljička cesta, nisam siguran za broj, mislim 39.

Pozdrav!

Baja 001 01.06.2008. 15:56

Je li ovaj simulator public, tj kao neka igraona?

Što se tiče FD gledao dok je bio koncept, jako mi se svidio! Ako budem dole u subotu možda navratim!

Roso 01.06.2008. 16:36

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1044204)
Je li ovaj simulator public, tj kao neka igraona?

Što se tiče FD gledao dok je bio koncept, jako mi se svidio! Ako budem dole u subotu možda navratim!

Da, naravno da je public, uvjet je samo da su ti noge dovoljno duge da dohvate pedale :D

Cijene neće bit baš male, radi poštovanja prema vlasniku neću ih navodit prije službene objave.

Inače, zamišljeno je kao "igraona", dođeš i voziš šta hoćeš, ali u planu je formiranje stalnih članova i lige, gdje bi se redvno održavale utrke i pobjednici bi dobivali nagrade.

Baja 001 01.06.2008. 16:52

Citiraj:

Autor Roso (Post 1044242)
Da, naravno da je public, uvjet je samo da su ti noge dovoljno duge da dohvate pedale :D

Cijene neće bit baš male, radi poštovanja prema vlasniku neću ih navodit prije službene objave.

Inače, zamišljeno je kao "igraona", dođeš i voziš šta hoćeš, ali u planu je formiranje stalnih članova i lige, gdje bi se redvno održavale utrke i pobjednici bi dobivali nagrade.

Nadam se da će cijene biti koliko toliko prihvatljive, jer bi volio zavrtit jedan krug u Spa Francorchamps sa F1.

aski 01.06.2008. 16:53

Jel se planira nadogradnja sa nekim drugim modom za rFactor, osim ovog MMG?

Roso 01.06.2008. 17:22

Citiraj:

Autor aski (Post 1044260)
Jel se planira nadogradnja sa nekim drugim modom za rFactor, osim ovog MMG?

Naravno, nije problem, pošto je to ustvari obična rFactor instalacija. Sigurno će bit veliki broj modova, ovo je došlo tvornički instalirano na računala.

Problem 01.06.2008. 21:41

Citiraj:

Autor Roso (Post 1044181)
Uz njih bit će i jedan "USA Force Dynamics full motion simulator 301", jedan od najboljih, ako ne i najbolji motion simulator na tržištu.
http://www.force-dynamics.com/media/
Tu ga možete vidit u akciji.

ovakvog jednog moram nabaviti :D :D :D

NortonCommander 01.06.2008. 21:49

E ovo moran doc vidit! Jedva cekan, konacno i u nas nesto zanimljivog

AdmiralST 02.06.2008. 13:21

napokon nešto pametno i u Splitu.

Micko 02.06.2008. 13:38

dali zna netko koliko košta jedan takav simulator??

mislim na force dynamics

Roso 02.06.2008. 13:59

Citiraj:

Autor Micko (Post 1044931)
dali zna netko koliko košta jedan takav simulator??

mislim na force dynamics

24 000$ u SAD-u, dodaj porez i koliko se još mora dodat na to u RH i možeš kupit jednu dobru pilu i ostane ti još da platiš tuning motora i karbonske spojlere...

Baja 001 02.06.2008. 14:01

Citiraj:

Autor AdmiralST (Post 1044917)
napokon nešto pametno i u Splitu.

Hmmm, možda :rolleyes:

Citiraj:

Autor Micko (Post 1044931)
dali zna netko koliko košta jedan takav simulator??

mislim na force dynamics

Puno...

Ja sam gledao dok je još bio kkoncept, jako mi se svidilo simulranje sile kočenja/ubrzanja. Jeste vidili kako je kad se izvrnite na krovu u simulaciji ?

Prebolesno, ako budem imao mogućnost naletim.

BTW taj dan je l' sve free ili je isto s plaaćanjem? (ovo govorim jer će biti sigurno gužva na dan otvaranja ako bude free for all)

Micko 02.06.2008. 14:42

pIHH za tu lovu kupim polovnog Lancera EVO VII pa da vidiš sile ubrzanja, kočenja.

Ili jednu R1-cu
:dajpivu: da se smirim

Baja 001 02.06.2008. 14:59

Citiraj:

Autor Micko (Post 1044988)
pIHH za tu lovu kupim polovnog Lancera EVO VII pa da vidiš sile ubrzanja, kočenja.

Ili jednu R1-cu
:dajpivu: da se smirim

Evo 9 MR ownz.

Ali zato postoje ovi simulatori da iznajmiš na 1h pa se provozaš. A simulator nemoš sjebat kao auto kad se precjeniš!

Micko 02.06.2008. 15:12

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1044994)
Evo 9 MR ownz.

Ali zato postoje ovi simulatori da iznajmiš na 1h pa se provozaš. A simulator nemoš sjebat kao auto kad se precjeniš!


a je sad, i ja bi Evo 9 FQ400 MR

-FQ=fucking quick :D

ontopic,strašna stvar i volio bih se provozat u tome simulatoru.Samo kad jednom probaš vjerujem da je gore od droge.

Baja 001 07.06.2008. 22:02

Citiraj:

Autor Micko (Post 1044998)
a je sad, i ja bi Evo 9 FQ400 MR

-FQ=fucking quick :D

FQ je lošiji od običnih MRova kad se malo OCaju.Imaju lošije vozne osobine.

Citiraj:

ontopic,strašna stvar i volio bih se provozat u tome simulatoru.Samo kad jednom probaš vjerujem da je gore od droge.
Zanima me kako je bilo jučer, koja je cijena sada nakon otvaranja za zaigrat na FDu?

NortonCommander 08.06.2008. 01:49

Bija jucer (7.6) u oko 19-20 uri , bilo je sve zatvoreno, ni pasa okolo. Jel bilo to otvaranje ili sta?

Baja 001 11.06.2008. 22:47

Citiraj:

Autor NortonCommander (Post 1050143)
Bija jucer (7.6) u oko 19-20 uri , bilo je sve zatvoreno, ni pasa okolo. Jel bilo to otvaranje ili sta?

Ovo i mene zanima, od Rose ni traga ni glasa!

BTW ako se javi neka stavi cijenu jer bi trebala sada biti javna!

NortonCommander 11.06.2008. 22:51

Jucer je bilo nesto na radiju. Navodno je otvaranje tek ovaj petak, 13.6. Vidit cemo...

Baja 001 11.06.2008. 22:53

Citiraj:

Autor NortonCommander (Post 1053979)
Jucer je bilo nesto na radiju. Navodno je otvaranje tek ovaj petak, 13.6. Vidit cemo...

Ufff, kada (mislim na okvirno doba dana).

Roso 12.06.2008. 11:45

Evo me :)

Bio sam malo zauzet traženjem HRT HD kanala (kojeg nikad nisam naša) pa sam zaboravio pogledat ovo.

Da, otvara se sutra, u petak. Trebalo se otvorit u prošlu subotui ali jednostavno se nije sve stiglo pripremit. Ima dosta posla oko računala, umrežavanja, podešavanja setupa itd. Ništa strašno ali skupi se toga.

Sutra bi tribalo bit besplatno cili dan. Za točan sat otvaranja ne znam, ali znam da će inače klub radit od 16:00 do ponoći.

Vozio sam Force dynamics, ili "beštiju" kako je dobila nadimak. Nešto preludo! Jedna od stvari koja se mora provat barem jednom u životu! Beštija tako trese i baca na sve strane, da ti na kraju nije cilj odvozit dobar krug, nego samo da ti ruke ne pobignu sa volana i noge sa pedala! Ozbiljno! Ni na kojem videu na youtube se to ne može dobro vidit. Kada vidite toliku konstrukciju sa kojom lakoćom se vrti i trese, ne možete virovat! Mene je toliko istreslo da sam se priznojio za samo dva kruga, a očni kapci su se sami zatvarali od sila.

Naravno, snaga sila se može podešavat sa sliderom na kompjuteru. Ja sam vozio na 80% i samo jedan zavoj na 100%. Za koliko toliko normalnu vožnju mora se vozit na oko 40%.

Sazna sam i cijenu:

40 000 €

Sa njim dolazi neko ogromno napajanje (troši sigurno nekoliko kilovata po satu), dva računala, logitech z 5500 zvuk, projektor koji prikazuje sliku na platnu ispred vas, te njihov neki volan, original momo, ali sa njihovim FFB-om. Volan ima prijenos 1:1, tj direktno je spojen na motor a rezultat je apsolutno nečujno "volananje".

Mislim da će cijene inače bit:
25 kn 15 minuta na bernax simulatorima
50 kn 15 minuta na Force Dynamics 301

To su tek početni planovi, tako da bi moglo bit korekcija.

rendula 12.06.2008. 11:53

:( radije odes gokarte voziti s frendovima za malo vise para.

Roso 12.06.2008. 11:58

Citiraj:

Autor rendula (Post 1054353)
:( radije odes gorakte voziti s frendovima za malo vise para.

Malo je skupo, ali ponovo napominjem, apsolutno neslužbeno, ne mogu tvrdit da će bit tako, možda sam i ja krivo razumio.

Renesis 12.06.2008. 12:26

rendula, NHF, ali karting u ZG, barem kad san ja vozil na kartodromu je šit. a va poreču govore da je dobar, treban probat.

ča se tiče ovih simulatora, kolko san gledal, izgleda jako, jako dobro...

rendula 12.06.2008. 12:34

Citiraj:

Autor Renesis (Post 1054399)
rendula, NHF, ali karting u ZG, barem kad san ja vozil na kartodromu je šit. a va poreču govore da je dobar, treban probat.

ča se tiče ovih simulatora, kolko san gledal, izgleda jako, jako dobro...

ne znam po cemu je shit. imas stazu, imas gokart, i vozi. samo sto je u zagrebu uzasno skup pa se ne isplati. i nemres mi tvrdit da je kompjuterska igrica bolja od prave utrke, pa makar te treslo i bacalo simtam.

Renesis 12.06.2008. 13:08

shit je jer su iznimno spori, i gume ne valjaju. a kako roso govori da jedva odvozi dva kruga na 80%, to je otprilike kako gokart izgleda. ja znam da sam u shanghaiu nakon 8minuta, jedva izašao iz kartinga...

a ako simulator može to pružit, onda šljiviš preskupi i šugavi "pravi" karting...

rendula 12.06.2008. 13:21

idu do 80km/h, za stazu u spanskom i vise nego dovoljno, pretpostavljam da si ti vozio one limitirane na 50 na kojima su i losije gume.

Jelc 12.06.2008. 14:22

Citiraj:

Autor Roso (Post 1054345)
Evo me :)

Bio sam malo zauzet traženjem HRT HD kanala (kojeg nikad nisam naša) pa sam zaboravio pogledat ovo.

Da, otvara se sutra, u petak. Trebalo se otvorit u prošlu subotui ali jednostavno se nije sve stiglo pripremit. Ima dosta posla oko računala, umrežavanja, podešavanja setupa itd.

Je, ziher:)
Nemreš običnom antenom naciljat Marjan a kakti do sutra budeš sve umrežio i podesio:D:p

Roso 12.06.2008. 14:41

Citiraj:

Autor Jelc (Post 1054526)
Je, ziher:)
Nemreš običnom antenom naciljat Marjan a kakti do sutra budeš sve umrežio i podesio:D:p

Nisam u centru, nemam "vizualni kontakt" sa marjanom, zaklanja me brdo.

Jelc 12.06.2008. 15:07

Citiraj:

Autor Roso (Post 1054544)
Nisam u centru, nemam "vizualni kontakt" sa marjanom, zaklanja me brdo.

Da se naciljat i na "odbijanac", kod mene je isto bez optičke vidljivosti...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger