PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Firefox postao gori od IE (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=262324)

Traitorous_8 21.08.2014. 00:24

Firefox postao gori od IE
 
Pozdrav svima,

Vec nekoliko dana imam problem s IE pop-upovima koji mi iskacu nakon otvaranja FF-a.
Primjerice cinema plus reklame (nemam taj addon u firefoxu!), pa onda ilivid i sl.

Probao sam spybot, adaware te jos nekoliko opce poznatih freeware programa cija specijalnost su uklanjanje ovog gore. Probao sam takodjer i resetirati FF i reinstall, no nista!

Antivirus? Probao sam sa nekoliko AV programa no nista nisu pronasli. Jedino ako koristim Chrome nemam bas nikakvih problema, i sto vam to govori? Da nije Firefox kupljen od strane Microsofta(sarkastican sam)? Obicno tad pocinju problemi, tako je proslo sa skype-om i svime sto je MS kupio.

Slusam vase preporuke sto mogu jos probati?

Korisitm Win 7 ultimate 64bit.

Hvala unaprijed!

Joke 21.08.2014. 01:00

Glupo ali imas u FF instaliran adblock?
Znam da je "zadnje vrijeme" bas na svakom sajtu toliko tog smeca da ono, ali sa adblockom (meni) je to dosta bolje.

VedranO 21.08.2014. 02:18

ja imam adblock plus i stvarno blokira sve, cak i sto ne treba.

Nick7 21.08.2014. 07:57

Iako mi se zna desiti kod startanja FF-a da par adova prodje. Prvi reload stranice, ili otvaranje novih - sve OK.

No, jos veci problem je sto mi se dosta cesto skrlji Flash plugin...

dadoremix 21.08.2014. 12:00

pitanje je dana kada bude i java odbačena kao što je na mobilnim sustavima ios i android
Stvarno java se sako malo sruši, ako i ne onda je žderač resursa golemi

wnbeeeE 21.08.2014. 12:03

Citiraj:

Autor dadoremix (Post 2647574)
pitanje je dana kada bude i java odbačena kao što je na mobilnim sustavima ios i android
Stvarno java se sako malo sruši, ako i ne onda je žderač resursa golemi

haha to se neće tako brzo dogoditi :D

coconut 21.08.2014. 12:41

Pogledaj koje add-onse imaš instalirane (Tools - Add-ons) pa izbriši nepotrebne, a možeš slobodno pobrisati i cookije (sve ili dobar dio njih).

Burko 21.08.2014. 14:38

Citiraj:

Autor Nick7 (Post 2647499)
No, jos veci problem je sto mi se dosta cesto skrlji Flash plugin...

na ovo potpis. sve ostalo se tako lako prilagodi na mozilli da je i dan danas broj 1 od browsera na mom/mojim kompovima.

iako isto tako moram priznati da mi se unazad mjesec dana (recimo mjesec) puno manje krlja flash plugin. mozda su nesto i opravili.........

jedini nedostatak sto bi volio da se popravi (sto recimo na chromeu radi automatika) je update flasha. da, to je do adobea, ali svaki put moram skinuti instalaciju flasha (fajlic od <1MB) i zivcira sto uvijek guraju mcafee. meni cak nije toliki problem, ali masi ljudi kojima tutnem mozillu na komp to zaborave maknuti ili ne citaju uopce itd. koja svrha uopce tog mcafee-ja, mene iskreno niti ne zanima, ali ono - ja hocu samo flash :).

Mikeyy 21.08.2014. 15:23

Ja sam blokirao update flasha, nemam pojma na kojoj sam inačici. Ne sjećam se kada mi se zadnji puta srušio FF na poslu ili doma zbog flasha.

Općenito su najveći izvor problema na FF, dodaci...
Nekada popizdim zašto mi nešto ne radi na stranici, ali u 99% slučajeva je AdBlock ili Ghostery. Vjerovatno se netko glupira pa blokira normalni dio stranice, i onda završi u adblock bazi pa podjele i svima ostalima koji koriste dodatak.

Traitorous_8 22.08.2014. 16:10

Citiraj:

Autor Joke (Post 2647473)
Glupo ali imas u FF instaliran adblock?
Znam da je "zadnje vrijeme" bas na svakom sajtu toliko tog smeca da ono, ali sa adblockom (meni) je to dosta bolje.

Vjerovao ili ne imam adblock i nista. Ista situacija i dalje.

Forace 22.08.2014. 16:28

Ma da? A koje filtere / liste koristiš na adbloku?

Primjerice meni je iz nekog razloga odlučio adblok odbrisat sve pretplate :D. Ali sa par klikova je easy list vraćen natrag i youtube je opet sretno prazan od čudnih stvari :D.

Valley7 22.08.2014. 16:53

Samo da dodam kako je meni portable firefox 10x bolji nego klasični install sa kojim u zadnje vrijeme stalno neki cirkusi...

Ovako me ne siluje sa updejtanjem u pozadini, lakše diše... Ako što ne valjda jednostavno mu obrišem mapu, skinem & otpakiram drugi bez da ostane smeće po sistemu. Puno bolje.

Chuxonja 22.08.2014. 19:16

U zadnje vrijeme je FF općenito kifla, nemaš više normalnog browsera praktički. Još me najviše Linux forkovi vesele jer su ostali donekle normalni.

Forace 22.08.2014. 23:40

Citiraj:

Autor Valley7 (Post 2648272)
Samo da dodam kako je meni portable firefox 10x bolji nego klasični install sa kojim u zadnje vrijeme stalno neki cirkusi...

Ovako me ne siluje sa updejtanjem u pozadini, lakše diše... Ako što ne valjda jednostavno mu obrišem mapu, skinem & otpakiram drugi bez da ostane smeće po sistemu. Puno bolje.


A tko još ostavlja auto update uključen?

Najbolje da će se software sam updetat kad on to poželi ... ako ima opciju onda ostavim da me obavijesti da postoji update ali ja ipak odlučujem kad će se to dogodit - nikakve automatske i pozadinske gluposti.

OuttaControl 23.08.2014. 11:38

Malwarebytes antimalware+avast browser cleaner i miran si

sinisa1989 23.08.2014. 11:58

FF mi je primarni browser cca 4 godine i ne mogu reći da sam imo problema s njim. Čak se ni šugavi flash ne ruši. Imam 2-3 provjerena addona i nijedan nije addblocker. Stvarno se ne mogu požaliti.

Valley7 23.08.2014. 23:15

Citiraj:

Autor Forace (Post 2648429)
A tko još ostavlja auto update uključen?

Najbolje da će se software sam updetat kad on to poželi ... ako ima opciju onda ostavim da me obavijesti da postoji update ali ja ipak odlučujem kad će se to dogodit - nikakve automatske i pozadinske gluposti.

To je teoretski tako, ali klasičan install stalno je nešto pokušavao prošvercati bez obzira što je sve u postavkama za update bilo isključeno.

A najveća debilana mi je kada klikneš na "about" i update automatski krene bez ikakvog pitanja. Treba javno strijeljati onoga tko je izmislio takvo sranje.

Baja 001 24.08.2014. 00:50

FF frisko instaliran (inace koristin Chrome), sve ok radilo, danas skrolanje zapinje? Sve ostalo ok radi, adblock je jedino instaliran (od prije). :smoke:

Halos 24.08.2014. 03:42

Ja do prije par dana nisam imao niti jednu zamjerku na ff. Koristim ga odkad znam za sebe ali problemi su krenuli jer neželi puštati veliku većinu youtube videa.

probao sam clean install, brisanje cachea cookies, update flasha nema što nisam, googlam 2 dana...

Sad instalirao Chrome i sve radi kako treba ali mi je sučelje katafakingstrofa. :/

Dottore 24.08.2014. 12:42

Chrome je loš u adblocku. Ne blokira baš automaČki nego treba ručno i opet pojavi druga reklama. FF i Opera ima bolju suradnju.

Valley7 24.08.2014. 16:41

Kod mene Opera 22.0. Sve to radi lijepo, kao što se od opere uvijek i očekivalo, adblock super.

No nekakav programer, koji je često u djetinjstvu padao na glavu, zaključio je da odnedavno treba unutra staviti prisilan auto-update koji se ne može kontrolirati u opcijama.

Googlanjem je utvrđeno da se u folderu od opere treba obrisati/preimenovati neki .exe koji je zadužen za taj mutavi update. Nakon toga mir božji. Stvarno ne kužim, uz dopuštenje, takva izdrkavanja. Kad ću htjet novu verziju onda ću je i skinuti, nek konačno sjašu sa tim patroniziranjem.

dtrixxx 24.08.2014. 17:18

Firefox je upravo kifla postao, svaka verzija sve gora, u zadnje vrijeme stalno memory leak. Potrošnja se dize sve do 3.2gb, skroz usporen i na kraju crasha.

Probao Waterfox u nadi da ce se sto popraviti i ovaj je jos gori, sam preglednik trosi do 3.8gb i na to jos 0.5gb za plugin container, tako da lijepo 4gb+ memorije samo za browser.

Ja mislim da je najbolje se vratit na Firefox 3 :D i bit miran, otkad su poceli novi broj za svaki update sve je krenulo nizbrdo.

HumWeed 24.08.2014. 20:17

probaj pale moon

Dottore 25.08.2014. 00:53

Citiraj:

Autor HumWeed (Post 2649291)
probaj pale moon

Kakav je? Podržava FF addone?

xXxSsS 25.08.2014. 01:13

ja sam već dugo na dev chromiumu, i radi mi odlično, nemam nikakvih problema bez obzira što je developer/beta verzija a još je i portable.


https://download-chromium.appspot.com

Valley7 25.08.2014. 01:13

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2649403)
Kakav je? Podržava FF addone?

Podržava.

Shifo 25.08.2014. 02:25

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2649403)
Kakav je? Podržava FF addone?

ja ga koristim neko vrijeme i mogu reći da je odličan, brz je i stabilan. Bolji i od Firefoxa i Chromea

Mario92 25.08.2014. 11:04

Na kraju ispada da IE još radi i najbolje :D

Donedavno sam isključivo koristio IE ali sad sam opet instalirao Operu jer mi IE ne želi otvoriti linkove u komentarima na Facebooku. Firefox sam isto nedavno probao ali mi se Flash ruši više nego kaj otvorim tabova :D

Valley7 25.08.2014. 11:59

Dobar dio problema je u tome što je flash šugava, zastarjela, manjkava i neoptimizirana tehnologija.

Mario92 25.08.2014. 13:42

Nažalost prave alternative još uvijek nema, HTML5 je još uvijek nestandardiziran i nema neke mogućnosti koje Flash nudi.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger