PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Da li si Nvidia sama pili granu na kojoj sjedi? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293519)

trex 20.07.2018. 15:50

Da li si Nvidia sama pili granu na kojoj sjedi?
 
Meni se čini da - da.

Koji je smisao naplaćivanja visokih tantijema za prava na G-sync
proizvođačima hardvera i poskupljivanja i smanjenja ponude takvih monitora?

To će uvelike odvratiti potrošača koji želi sync, od kupovine Nvidia GPU-a , kada isto to dobije za dosta manje novaca ako se odluči za AMD
G-sync monitori još uvijek osjetno skuplji od freesync alternative a rade jednako, tako da ne kužim takvu politiku firme.

John Creasy 20.07.2018. 15:58

Citiraj:

Autor trex (Post 3213307)
Meni se čini da - da.

Koji je smisao naplaćivanja visokih tantijema za prava na G-sync
proizvođačima hardvera i poskupljivanja i smanjenja ponude takvih monitora?

To će uvelike odvratiti potrošača koji želi sync, od kupovine Nvidia GPU-a , kada isto to dobije za dosta manje novaca ako se odluči za AMD
G-sync monitori još uvijek osjetno skuplji od freesync alternative a rade jednako, tako da ne kužim takvu politiku firme.

ako si premiJum onda ti zdrav razum nije na prvom mjestu.. Šteta što amd nema konkurenciju u obliku grafičke kartice.. a i koliko znam g-sync monitori imaju neki posebni sklop, to isto nosi dio cijene

Chuby 20.07.2018. 17:17

Bah
Odgovor je "zato jer mogu"
Ako se igras na 1060 onda ionako ili nemas love ili ne zelis ulozit u nesto konkretnije.
Ako imas love za nesto sto stremi prema high endu onda cemo ti uzet jos malo za monitor.
Ako ti se ne svida, odi na Ati high end rjesenje.
Pogotovo sad kad se ceka zadnji cavao u ati lijesu.
Nis oni ne pile, barem ne ispod svoje guzice. Samo unovcuju dugogdisnju akumuliranu prednost nad konkurencijom

trex 20.07.2018. 17:33

Citiraj:

Autor John Creasy (Post 3213308)
ako si premiJum onda ti zdrav razum nije na prvom mjestu.. Šteta što amd nema konkurenciju u obliku grafičke kartice.. a i koliko znam g-sync monitori imaju neki posebni sklop, to isto nosi dio cijene

Citiraj:

ako si premiJum onda ti zdrav razum nije na prvom mjestu
Tvoje rečenice je teže dešifrirati od Nostradamusovih proročanstava.

Citiraj:

a i koliko znam g-sync monitori imaju neki posebni sklop, to isto nosi dio cijene
Znaš li ti koliko na današnjem tehnološkom stupnju košta materijal i izrada takvog sklopa? Skoro ništa, dolar , 2, 5 nebitno. Plaćaju se prava Nvidiji na korištenje sklopa i izgleda da se plaća dosta, kad je cijena monitora tolika.
Imaju i freesync monitori sklop iste namjene pa ne košta skoro ništa.

Thread ide u smjeru da bi bilo zanimljivo vidjeti neki izračun/projekciju koliko Nvidia manje prodaje grafičkih jer forsira ubiranje para od licence za Gsync.

trex 20.07.2018. 17:40

Citiraj:

Ako se igras na 1060 onda ionako ili nemas love ili ne zelis ulozit u nesto konkretnije.
Zašto to misliš ?
Meni je 1060 taman za ono što ja igram i fakat mi ne treba jača grafa, ali super bi mi došao frame sync.

Nisam baš u toku, koji je to zadnji čavao u ATI lijesu?

Naravno, koliko god ne volim ATI (u ovoj fazi života), bilo bi glupo veseliti se tako nečemu jer mi kao potrosači smo hebali ježa ako ati dobije zadnji čavao u lijes.

Chuby 20.07.2018. 17:53

Nije da se veselim. Stvar je takva kakva je. Ja sam tu totalno nebitan.
1060 nije losa grafa, ali lova IMHO lezi u nesto visem segmentu. Tamo mozes prodat i monitor vece rezolucije u cijoj cijeni se lakse amortizira gsync.
U tom segmentu (1060) i ati ima nesto za ponudit. Udri tamo gdje nema (prakticki) nista.

Next gen od nvidije gledam kao taj zadnji cavao. Izlazi ovo ljeto (valjda) a ati nema odgovor ni na ovu generaciju.

Navi kao sto smo vidjeli nece bit revolucija, jednog dana kad se pojavi u PC formatu.

Rade to sto rade jer ih nema tko zaustavit.

tskarda 20.07.2018. 18:06

Trebao bi doći neki treći igrač i pomrsiti planove oko rudarenja pa bi se ovi dvoje trgnuli. Dok su sami, ne žuri im se.

Chuby 20.07.2018. 20:13

Za to treba vremena.
Intel se vraca u igru s diskretnom grafikom
Jos da se Matrox vrati i imamo veselje :D

John Creasy 20.07.2018. 20:15

Citiraj:

Autor trex (Post 3213325)
Tvoje rečenice je teže dešifrirati od Nostradamusovih proročanstava.



Znaš li ti koliko na današnjem tehnološkom stupnju košta materijal i izrada takvog sklopa? Skoro ništa, dolar , 2, 5 nebitno. Plaćaju se prava Nvidiji na korištenje sklopa i izgleda da se plaća dosta, kad je cijena monitora tolika.
Imaju i freesync monitori sklop iste namjene pa ne košta skoro ništa.

Thread ide u smjeru da bi bilo zanimljivo vidjeti neki izračun/projekciju koliko Nvidia manje prodaje grafičkih jer forsira ubiranje para od licence za Gsync.

kao što sam rekao, odgovor je premiJum, samo treba znat čitat.. teško je izrazit sarkazam tekstom..

da sam bar nostradamus, ubo bi eurojackpot

Manuel Calavera 21.07.2018. 01:24

Ne idu baš sve pare od skupljih monitora nvidiji u đep, zbog tog hardverskog modula proizvođači moraju posebno dizajnirati monitore:

https://www.pcworld.com/article/3129...and-price.html

Što se tiče razloga, očito se nvidiji više isplati guliti high end ekipu, nego omogućiti freesync na svojim gpu i imati eventualno nešto veću prodaju gpu u mainstreamu. Tako da si ne pili granu, znaju oni biznis

Perestrojka 22.07.2018. 13:07

Citiraj:

Autor trex (Post 3213325)
Znaš li ti koliko na današnjem tehnološkom stupnju košta materijal i izrada takvog sklopa? Skoro ništa, dolar , 2, 5 nebitno.


PA raw materijal ( dijelovi i sklapanje ) za svaki proizvod ( nebitno IT ili van IT segmenta ) kostaju ako 20% finalne cijene proizvoda...

Ono sta kosta je R&D i veci je dio finalne cijene...

RaneZ 22.07.2018. 17:06

Citiraj:

Autor trex (Post 3213325)
Znaš li ti koliko na današnjem tehnološkom stupnju košta materijal i izrada takvog sklopa? Skoro ništa, dolar , 2, 5 nebitno. Plaćaju se prava Nvidiji na korištenje sklopa i izgleda da se plaća dosta, kad je cijena monitora tolika.

Pročitaj pa piši. A ne napamet. Jer si ljut kad je nešto skupo.

G-sync za razliku od freesynca ima komad HWa sa ddr memorijom za buffer.
U novim 4k 144 hz HDR monitorima da uopće mogu gurat je doslovce FPGA unutra od 500$.

https://imagescdn.tweaktown.com/news...s-500_full.jpg

Gigi1 22.07.2018. 21:35

Gsync ide otprilike u onu overengieneered solution for a problem that doesnt exist.
Da postoji konkurencija u high endu sigurno bi imalo utjecaja i nvidia bi vjerojatno isla na freesync podrsku, ovako ih boli kiki i furaju svoju spiku jer mogu.

Negdje sam procitao da ce dost novih tv-a dolazit s freesync podrskom

trex 23.07.2018. 09:35

[QUOTE=RaneZ;3213775]Pročitaj pa piši. A ne napamet. Jer si ljut kad je nešto skupo.

G-sync za razliku od freesynca ima komad HWa sa ddr memorijom za buffer.
U novim 4k 144 hz HDR monitorima da uopće mogu gurat je doslovce FPGA unutra od 500$.

Uzeto na znanje, posipam se pepelom...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger