PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   iPhone mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275487)

bubimir13 09.01.2016. 20:16

Jer je slična fora bila samo razliit format jel, nije kurta već je murta, nije lightning nego USB mini (ne micro, tada još toga nije bilo na smartphonima). Ista stvar i sa starom Toshiba Portege linijom telefona isto nije bilo 3.5mm nego si dobio slušalice za USB mini utor na mobu i nisi mogao punit dok slušaš glazbu.

Recimo, u slučaju da nemaš BT slušalice, takvim riješenjem ne možeš istodobno punit mob na power bank i slušat glazbu dok si na putu. Pa sam zato malo skeptičan i rezerviran prema tom riješenju.

Mileni 10.01.2016. 00:18

Realno, nema razloga za prelazak na lightning kako bi se taj utor koristio za slusalice. Dal ce zvuk biti bolji? Nece. Nema sta biti bolji. 99% da ce biti jednak kao i na 3.5mm.

Bluetooth bi bio jos veca idiotarija. Tko god je probao gledati utakmicu ili neki brzi dogadjaj koristeci bluetooth slusalice znat ce o cemu pricam. Nije jos sazrijela tehnologija u potpunosti za bluetooth slusalice.

No ima jedna razlika izmedju applea i htc-a. Ako se apple odluci za lightning kao utor za slusalice, u roku od cca 6 mjeseci moci ces kupiti 100 razlicitih vrsta istih, od 100 proizvodjaca.

Ali opet bi to smatrao idiotskim potezom. Dobit ces malo na estetici, a izgubis puno. I samim time me ne bi cudilo da apple ode tim smjerom :D

mamutarka 10.01.2016. 02:57

Kolko sam ja skuzio miču 3.5 utor da ajfon moze tanji bit, to sam negdje procitao

Ne zbog toga sto zele prec na lajtning slušalice, iako je 3.5 sam po sebi malen

Disco 10.01.2016. 07:51

Nista, najbolje da naprave mob debljine kreditne kartice, IMHO su vec sada pretanki, ne kuzim bas tu foru sa sto tanjim uredjajem.

schetz 10.01.2016. 09:08

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2876573)
Kolko sam ja skuzio miču 3.5 utor da ajfon moze tanji bit, to sam negdje procitao

Ne zbog toga sto zele prec na lajtning slušalice, iako je 3.5 sam po sebi malen

Takva je priča samo, tanji od iPod nano 7th?

gin.tonic 10.01.2016. 10:14

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2876530)
Realno, nema razloga za prelazak na lightning kako bi se taj utor koristio za slusalice. Dal ce zvuk biti bolji? Nece. Nema sta biti bolji. 99% da ce biti jednak kao i na 3.5mm.

Bluetooth bi bio jos veca idiotarija. Tko god je probao gledati utakmicu ili neki brzi dogadjaj koristeci bluetooth slusalice znat ce o cemu pricam. Nije jos sazrijela tehnologija u potpunosti za bluetooth slusalice.

No ima jedna razlika izmedju applea i htc-a. Ako se apple odluci za lightning kao utor za slusalice, u roku od cca 6 mjeseci moci ces kupiti 100 razlicitih vrsta istih, od 100 proizvodjaca.

Ali opet bi to smatrao idiotskim potezom. Dobit ces malo na estetici, a izgubis puno. I samim time me ne bi cudilo da apple ode tim smjerom :D

Konačno idemo raspravljati o nečemu...

Navodno je i razlog maknuti 3.5mm jack zbog kvalitete zvuka, sve te slušalice s lightning konektorom budu imale DAC u sebi? :kafa:

Mileni 10.01.2016. 10:41

Ako je to istina, onda ih podrzavam. No ako ga maknu samo kako bi dodatno stanjili uredjaj, onda jednostavno nisu normalni :)

JuiceBox 10.01.2016. 11:09

Netko je gore spomenuo zvucnik na 6s i probleme s istim? Ja nemam takvih problema, zvucnik mi na max nikad nije krcao niti sam cuo ikakve distorzije. Citam da ljudi rjese problem kad izgad eq u postavkama : Settings>Music>EQ. Ja osobno nemam problema al vi koji imate probajte ovaj "fix" .

gin.tonic 10.01.2016. 11:54

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2876609)
Ako je to istina, onda ih podrzavam. No ako ga maknu samo kako bi dodatno stanjili uredjaj, onda jednostavno nisu normalni :)

I drugi razlog za ukidanje 3.5mm konektora je prodaja Beats slušalica, bežično (nova tehnologija) i s lightning konektorom :kafa:

Dottore 10.01.2016. 12:10

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 2876633)
I drugi razlog za ukidanje 3.5mm konektora je prodaja Beats slušalica, bežično (nova tehnologija) i s lightning konektorom :kafa:

To bi i složio. Vrlo moguće da 3,5mm konektore pokušavaju maknuti radi prostora.
Dalje možemo raspravljati radi čega. Bilo radi o bateriji većeg kapaciteta, itd..

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2876530)

Bluetooth bi bio jos veca idiotarija. Tko god je probao gledati utakmicu ili neki brzi dogadjaj koristeci bluetooth slusalice znat ce o cemu pricam. Nije jos sazrijela tehnologija u potpunosti za bluetooth slusalice.

No ima jedna razlika izmedju applea i htc-a. Ako se apple odluci za lightning kao utor za slusalice, u roku od cca 6 mjeseci moci ces kupiti 100 razlicitih vrsta istih, od 100 proizvodjaca.

Podjeli iskustvo.

100 različitih vrsta kablova je donijelo probleme. Neki skuplji nisu ispali kvalitetni. Minimalno 30 dolara ispalo kvalitetno od Griffina i Belkina.

mamutarka 10.01.2016. 12:15

ako povećaju bateriju radi toga, neka maknu sve utore ikad :D

Mileni 10.01.2016. 12:25

@Dottore

Nisam aludirao ni na kakve zice, vec na bluetooth. Lag se osjeti, i to ne bas malen. I ne pricam o nekakvim srot 15$ slusalicama, vec o ipak malo skupljim rjesenjima.

Za slusanje glazbe je ok, tu ionako ne mozes nista skuziti. No pokusaj gledati neki malo 'brzi' sport i/ili film i sve ce ti biti jasno.

Dottore 10.01.2016. 12:32

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2876653)
@Dottore

Nisam aludirao ni na kakve zice, vec na bluetooth. Lag se osjeti, i to ne bas malen. I ne pricam o nekakvim srot 15$ slusalicama, vec o ipak malo skupljim rjesenjima.

Za slusanje glazbe je ok, tu ionako ne mozes nista skuziti. No pokusaj gledati neki malo 'brzi' sport i/ili film i sve ce ti biti jasno.

Aha, sve štima. Do sada nisam imao nikakvih problema sa plavozubom preko radio u autu na autobahnu. Neometano sam pričao punih 120min bez promjene kvalitete zvuka.
Što se mene tiće, 3.5mm utore gotovo praktički NE koristim. Vjerujem da i neki koriste pa logično da svatko ima svoje zahtjeve.


edit.
@Drug Brko
Hvala na spojenom postu.

Mileni 10.01.2016. 14:14

Nije problem kod radia/glazbe. Problem je kod videa, jer cesto ti zvuk zna kasniti za slikom. Zato sam i spomenuo lag. No bluetooth slusalice = jos jedna stvar koju bi trebao puniti + brze se prazni baterija od mobitela.

mamutarka 10.01.2016. 14:20

recimo taj lag možeš vidjet ako gledaš neki video di se jasno vidi kako čovjek govori, usta i riječi nisu sinkronizirane skroz

gin.tonic 10.01.2016. 14:26

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2876698)
Nije problem kod radia/glazbe. Problem je kod videa, jer cesto ti zvuk zna kasniti za slikom. Zato sam i spomenuo lag. No bluetooth slusalice = jos jedna stvar koju bi trebao puniti + brze se prazni baterija od mobitela.

Možda bude neki brži bežičan proprietary prijenos podataka samo za te slušalice :kafa:

Dottore 10.01.2016. 14:41

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2876698)
Nije problem kod radia/glazbe. Problem je kod videa, jer cesto ti zvuk zna kasniti za slikom. Zato sam i spomenuo lag. No bluetooth slusalice = jos jedna stvar koju bi trebao puniti + brze se prazni baterija od mobitela.

Za video - tu nisam stručnjak.
Recimo, Iphone 5S - uključen 3G, bluetooth, notifikacije, moja malenkost i izdrži cijeli dan do 10% max
Kad je u autu, nikakav problem sa punjenjem.

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2876704)
recimo taj lag možeš vidjet ako gledaš neki video di se jasno vidi kako čovjek govori, usta i riječi nisu sinkronizirane skroz

Normalno i na svakom televiziji. 100% znam čitati s usana ;) Uhvatim ih prije cenzuriranog zvuka :fiju:

Nego, kakve su to cijene kod Hgspota adapter Lightning to microUSB?

JuiceBox 10.01.2016. 14:48

Ja sam platio 120 kuna s neta tako da ova cijena i nije toliko "nerazumljiva".

Mileni 10.01.2016. 15:18

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 2876709)
Možda bude neki brži bežičan proprietary prijenos podataka samo za te slušalice :kafa:

Kazes mozda? :D

raptox 10.01.2016. 16:04

Jer zna netko gdje se kod nas mogu kupit origigi iP slusalice? Znaci one sta dolaze sa samim uredjajem. Imao sam takve koje su dosle sa mobom i koristio ih preko 2 godine. Nazalost strgao sam ih i kupio "origigi" u istyleu. Medjutim, koliko god cudno zvucalo mislim da te nisu original. Tocno se osjeti razliku (iako minorna) u kvaliteti kabla i u onom djelu gdje je mic. Pljunuo oreko 200kn da bi krepale za 3 mjeseca

gin.tonic 10.01.2016. 16:10

Citiraj:

Autor raptox (Post 2876744)
Jer zna netko gdje se kod nas mogu kupit origigi iP slusalice? Znaci one sta dolaze sa samim uredjajem. Imao sam takve koje su dosle sa mobom i koristio ih preko 2 godine. Nazalost strgao sam ih i kupio "origigi" u istyleu. Medjutim, koliko god cudno zvucalo mislim da te nisu original. Tocno se osjeti razliku (iako minorna) u kvaliteti kabla i u onom djelu gdje je mic. Pljunuo oreko 200kn da bi krepale za 3 mjeseca

Ako su ti riknule za 3 mjeseca imaš pravo reklamirati, jamstvo imaju godinu dana :kafa:

Ako želiš baš Apple, kupi si Earpods, 310kn:

http://www.istyle.eu/hr/apple-earpod...mic-20147.html

raptox 10.01.2016. 16:30

@gin.tonic. Takve iste sam kupio. Samo stanje cijena bila manja od 300kn. Budem se zaletio ovaj tjedan pa vidio hoce mi uvazit garanciju. Fizicki su kao nove ali mi nekad zvuk prekida kad slusam mjuzu i kontrole mi uopce ne rade.

gin.tonic 10.01.2016. 16:33

Citiraj:

Autor raptox (Post 2876757)
@gin.tonic. Takve iste sam kupio. Samo stanje cijena bila manja od 300kn. Budem se zaletio ovaj tjedan pa vidio hoce mi uvazit garanciju. Fizicki su kao nove ali mi nekad zvuk prekida kad slusam mjuzu i kontrole mi uopce ne rade.

Ako si kupio u istyle, sigurno si dobio original, ne sumnjaš valjda da fake prodaju? :kafa:

Reklamiraj te pokvarene...

Dottore 10.01.2016. 16:50

Prodaju i zamjenske.

schetz 10.01.2016. 16:58

Fina cijena, idu li te iste uz ipod nano 7th? Jerbo ja sam iste ili slične oriđiđi dobio uz, probao, toliko su me oduševile da se moram ubit da ih nađem u kojoj su ladici. Nadam se da su ovo neke new and improved pa zato ta cijena.

mamutarka 10.01.2016. 17:01

Imam od 6 i 6+ te sluske zapakirane pa ak netko treba nek salje pm :)

raptox 10.01.2016. 17:07

@gin.tonic, trenutno sumnjam jer su mi one koje su dosle uz mob izdrzale 2 godine a krepale su kad su mi slucajno ostale visit iz auta a ja skuzio nakon 20km autoceste. Ove sam pazio a krepale nakon par mjeseci. Osim toga zica je tanja nego na origigi, tamo di je mikrofon je bilo malo razlohano i zica ima pod prstima drugaciju teksturu.

zvonac 10.01.2016. 20:41

Pocela je galama oko sluski.
Peticija je ovdje, pa se potpisite...

https://action.sumofus.org/a/iphone-...=1&sub=fwd&t=1

Mileni 10.01.2016. 21:41

Prije ce proci peticija u Sj. Korei, nego kod Applea :)

JuiceBox 10.01.2016. 21:54

Jebt oko ceg ljudi pisu peticije :) Drito me zaboli hoce il nece imat 3.5 mm, ako mi budu trebale sluske( a nece) , kupim adapter i vozi.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger