PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   iPhone mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275487)

Omerta 14.04.2016. 07:06

Meni dovoljno. Tako nekako mi je valjda i na 5s.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dottore 14.04.2016. 13:05

Citiraj:

Autor Omerta (Post 2914542)
Meni dovoljno. Tako nekako mi je valjda i na 5s.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Polako sine, nisi još služio sa SE modelom. Slike pojedu više nego 5S.

Poslano sa Nordschleife

Omerta 14.04.2016. 15:30

Češće ću ih prebacivat na komp/slat na mail/brisat, neš ti problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

JuiceBox 14.04.2016. 15:39

11 gb je slobodno na 6s, neki dan sam restorao telefon.

Brko 17.04.2016. 15:57

Ajfoneri pomoć.

Maloprije mi se sused hvali kako sutra kupuje iPhone 5S za 800kn, full ispravan i full oprema, kao iz dućana. OK, ne pratim cijene, ali mi se to svakako čini SUMNJIVO jeftino. Pitam "kaj nije to prejeftino". On mi veli da je jer se kreću oko 1500-1800 kn, ali ovom je zaključan Cloud (... ke ...), ali taj koji mu ga misli prodati kaže da se to može lako riješiti, ali da on nema vremena i također me uvjerava da iPhone možre raditi i bez toga, da on ionako Cloud neće koristiti.

Moja pretpostavka je da iPhone zaključan jer ga je očito bivši vlasnik lockao i da mu taj iPhone može služiti za rezervne dijelove osim matične ploče?

E sad, neka mi netko potvrdi pretpostavku...

t3chno b0y 17.04.2016. 16:05

Tako je, zakljucan icloud je neupotrebljiv mob, odnoso upotrebljiv samo za djelove.

Brko 17.04.2016. 16:06

Hvala. Budući je taj susjed seronja i hvalisavac, nagovoriti ću da ga kupi, da sam i ja čuo da se može srediti ;)

SRV 17.04.2016. 16:27

Zakljucan iCloud uglavnom znaci da je telefon ukraden.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Omerta 17.04.2016. 16:36

Ili pronađen, pa je u međuvremenu vlasnik zaključao uređaj preko iClouda.
I to je moguće jelda?

MeanBoss 17.04.2016. 16:40

Ako ga je vlasnik zaključao pa našao... Ja mislim da ga može i otkljucat, login na i cloud i i ima opcija za zaključat i otkljucat... Tako da i 99% slučajeva to su ukradeni ili nadjeni mobiteli..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Sam Fischer 17.04.2016. 16:42

Neka ga kupi :D

Može se sredit, ako zna i umije prelemljavat memorijske čipove na ajfonetu.

Sredi se za čas, 5 minuta :D :D


Nosit će ga kao ukras :)

Rista 17.04.2016. 16:54

Najjace su mi te fore opcenito. Ma lako se taj nedostatak rijesi ali evo ja prodajem u pola cijene jer mi se neda :D

Omerta 17.04.2016. 17:01

Citiraj:

Autor MeanBoss (Post 2915703)
Ako ga je vlasnik zaključao pa našao... Ja mislim da ga može i otkljucat, login na i cloud i i ima opcija za zaključat i otkljucat... Tako da i 99% slučajeva to su ukradeni ili nadjeni mobiteli..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Nisam baš shvatio to zaključavanje, može ukratko objašnjenje ako netko zna.

Znači, ja izgubim iPhone, odem na Internet, otvorim iCloud i negdje kliknem na "zaključaj ovaj iPhone"?

Nakon toga, onaj tko pronađe mobitel, ukoliko ga spoji na Internet, mobitel prestaje funkcionirati?

SRV 17.04.2016. 17:08

U biti, da. To ti je killswitch u principu, nije da ce telefon eksplodirati (mada bi bilo cool), nego uredjaj jednostavno postane neupotrebljiv.

MeanBoss 17.04.2016. 17:15

Citiraj:

Autor Omerta (Post 2915718)
Nisam baš shvatio to zaključavanje, može ukratko objašnjenje ako netko zna.

Znači, ja izgubim iPhone, odem na Internet, otvorim iCloud i negdje kliknem na "zaključaj ovaj iPhone"?

Nakon toga, onaj tko pronađe mobitel, ukoliko ga spoji na Internet, mobitel prestaje funkcionirati?

Uz icloud kad ga aktiviras na mobitelu, preko interneta(svoj mail i lozinka s kojom ulaziš na icloud) možeš doslovno sve, vidjeti trenutnu lokaciju mobitela(ako su upaljene lokacije), nazvati ga, upalit nekakav signal na njemu.. Poslat SMS na izgubljeni iphone i naravno ugasiti i zaključat ga! :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Mileni 17.04.2016. 18:09

Ocito je ukljucen Find my iPhone. Ukratko, mobitel je jedna malena, ali jako lijepa cigla. Nista vise od toga nece ni biti bez icloud logina i lozinke. Rjesenja, barem onog softwerskog nema. Ocito je da ga nikad nece ni biti :)

Brko 17.04.2016. 19:37

Ma dobro, 800kn mu bude dobra školica. Poznavajući ga, za par dana će reći da je to "fixao" i preprodao ga šogoru za 1500 kn :D
A ja ću se samo smješkati i znati da se je sam nataknuo sa 8 stotara :D

Hrconja 20.04.2016. 20:38

Citiraj:

Autor Hrconja (Post 2913594)
Uzeo sam si 6S. I prvo kaj me dočeka da se diskonekta sa wifia :D Mob je setapiran kao new iPhone.

Pa onda sljedeći dan no-service (upaljen mi je 4G). Restart moba pomogne. Zanimljivo je da se isto dogodilo i na 9.2 i na 9.3.1 na koji sam ga podigao jučer navečer.

Probao sam reset network settings i ugasio sam wifi assist u mobilnome dijelu. I u GPS/Location services dijelu sam ugasio isto nešto povezano sa wifi.

Apsolutno isti problem je imao i frend koji je to riješio al ne sjeća se kako (isto prckanjem po raznim settingsima). Ima tko kakav savjet ?



Evo moram vam prenjeti rezultat i pritom iznimno pohvaliti iStyle ducan u CCOne West ZG.

Prekjučer popodne odnio mob. Objasnio situaciju. Danas u 3 popodne stiže mail da dođem po novi mob. Sa ovim naravno nikakvih problema.

Sam Fischer 21.04.2016. 09:58

Ajde super da je to dobro završilo :)

Moj 6S pak ima neku malu anomalijicu na ekranu, u gornjem desnom kutu. Izgleda kao mala skupina mrtvih piksela.

Telefon je kupljen u VIPu, i tamo su mi rekli da najbolje da ga otfuram direkt u Agram servis.

Ali pretpostavljam da mogu i najnormalnije u iStyle? Em su mi bliže, em imaju APSP (Apple premium service provider)...

I vjerujem da će biti zamjena cjelog telefona? Ne znam kako je prčkanje i mijenjanje ekrana sad kad je i 3d touch tu...

Mileni 21.04.2016. 10:15

Nema zamjene ekrana. Cak i kad ga razbijes, ne mijenjaju ekran, vec nadoplatis za novi mobitel, a taj ide Appleu. Naravno, prvo ti moraju odobriti zamjenu.

mamutarka 21.04.2016. 10:17

nema zamjene ničeg, za sve ide novi, afaik

mamutarka 21.04.2016. 11:43

https://z-1-scontent-vie1-1.xx.fbcdn...11&oe=5778CA6D


:D

Davor2210 21.04.2016. 12:22

Ipak je to zlatan iphone. To treba cijeniti. Hehe.


Sent from my iPhone

Hrconja 21.04.2016. 13:50

iPhone mobiteli - 2. dio
 
Citiraj:

Autor Sam Fischer (Post 2917070)
Ajde super da je to dobro završilo :)

Moj 6S pak ima neku malu anomalijicu na ekranu, u gornjem desnom kutu. Izgleda kao mala skupina mrtvih piksela.

Telefon je kupljen u VIPu, i tamo su mi rekli da najbolje da ga otfuram direkt u Agram servis.

Ali pretpostavljam da mogu i najnormalnije u iStyle? Em su mi bliže, em imaju APSP (Apple premium service provider)...

I vjerujem da će biti zamjena cjelog telefona? Ne znam kako je prčkanje i mijenjanje ekrana sad kad je i 3d touch tu...



Ma nikakav Agram kloni se njih. Sve nosi u iStyle (ali samo u Ccone west jer je tamo servis koji radi 9-18h) i dobit ces novi mob. Ako je pod garancijom to se vidi po serijskom broju moba, nikakvih nadoplata nema, nemojte bulaznit.

Mileni 21.04.2016. 16:12

Citiraj:

Autor Hrconja (Post 2917178)
Ma nikakav Agram kloni se njih. Sve nosi u iStyle (ali samo u Ccone west jer je tamo servis koji radi 9-18h) i dobit ces novi mob. Ako je pod garancijom to se vidi po serijskom broju moba, nikakvih nadoplata nema, nemojte bulaznit.

Garancija ne pokriva razbijen ekran. Citaj malo s razumijevanjem :chears:

Sam Fischer 21.04.2016. 18:19

iPhone mobiteli - 2. dio
 
Pa nije razbijan ekran covjece, gdje sam to napisao?

Ekran ima gresku, a to sam skuzio tek nedavno. Izgleda kao skupina od 3 polumrtva piksela, pa ti to skuzi :D

Hvala na info 'rconja, furam u istyle onda.

Još mi je blizu :beer:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mileni 21.04.2016. 18:33

@Sam Fischer

Nisam ni rekao da ti je razbijen ekran. Evo da citiram samoga sebe:

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2917074)
Nema zamjene ekrana. Cak i kad ga razbijes, ne mijenjaju ekran, vec nadoplatis za novi mobitel, a taj ide Appleu. Naravno, prvo ti moraju odobriti zamjenu.

:chears:

Omerta 21.04.2016. 22:34

Cura i ja koristimo iPhone preko jednog (mog) accounta.
Njoj se u mobitelu prikazuje moje ime čim ode na Kontakte, jer se njezin uredjaj vidi kao moj.

To mi je logično no dali postoji riješenje da se to NE VIDI?

Još bolje bi bilo kada bi ona mogla to preimenovat u svoje ime?


Sent from my iPhone using Tapatalk

RascaL 21.04.2016. 22:50

Citiraj:

Autor Omerta (Post 2917390)
Cura i ja koristimo iPhone preko jednog (mog) accounta.
Njoj se u mobitelu prikazuje moje ime čim ode na Kontakte, jer se njezin uredjaj vidi kao moj.

To mi je logično no dali postoji riješenje da se to NE VIDI?

Još bolje bi bilo kada bi ona mogla to preimenovat u svoje ime?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije li jednostavnije da napravi svoj acc? Time usput izbjegne i ostale potencijalne komplikacije oko iClouda i slično...

nick praskaton 21.04.2016. 22:56

Citiraj:

Autor Omerta (Post 2917390)
Cura i ja koristimo iPhone preko jednog (mog) accounta.
Njoj se u mobitelu prikazuje moje ime čim ode na Kontakte, jer se njezin uredjaj vidi kao moj.

To mi je logično no dali postoji riješenje da se to NE VIDI?

Još bolje bi bilo kada bi ona mogla to preimenovat u svoje ime?


Sent from my iPhone using Tapatalk


di ti pamet bila ic to radit :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger