PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Vraćanje podataka s WD5000AAKS hard diska (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=205365)

MS11 17.12.2010. 20:21

Vraćanje podataka s WD5000AAKS hard diska
 
Pozdrav svima!
Imam WD5000aaks, i sve je radilo normalo, do danas, upalim komp i pokusam otovoriti disk u my compu, i javi mi se: "S:/ is not accessible The file or directory is corrupted and unreadable" - to mi je inace storage hdd.

prije mjesec dana isto mi se dogodilo s eksternim diskom, te sam koristio program recuva koji mi je uspjesno vratio sve podatke s diska, ali sam ih morao kopirati na neki drugi hdd. e sad se to isto ponovilo s mojim novim hddom, i sad i da to radim tim istim programom vise nemam toliko slobodnog mjesta gdje bih to mogao kopirat...

E sad moje je pitanje, 1. zasto se to uopce dogadja da se to javlja kod diska ta greska, ne samo na WDu nego i na onom eksternom.
I 2. postoji li mogucnost kako bih mogao vratiti podatke samo nekakvim toolom koji bi "prepoznao" taj moj disk.

Zahvalan sam na svakom mogucem savjetu, i sry na poduzem postu!

MS11 18.12.2010. 13:55

Evo da se javim, posudio sam hdd od frenda i spasio podatke vec od prije poznatom metodom.
Takodjer sam malo snjofao internetom... i primjetio da mi je disk u RAW file systemu. Samo se odjednom iz NTFS prebaci u RAW, sto koliko vidim je naziv za neformatirani disk. Zbog cega dolazi do toga? I kako se to moze sprijeciti? Unaprijed hvala! Pozdrav!

Joke 19.12.2010. 04:59

Sto kazu logovi?

pocketGM 25.12.2010. 13:04

Možda je napajanje oslabo pa se čudne stvari događaju.

Moguće da si pokupio i neki virus koji se pobrine za to. Probaj na drugom računalu skenirat podrobno sve particije na svojim diskovima, sa update-anim antivirusom.

Isto može biti i da je do kablova, pa provjeri jesu li ispravni, ima li negdje da je i jedna linija zagrebana i slično..

MS11 25.12.2010. 13:25

Citiraj:

Autor pocketGM (Post 1808924)
Možda je napajanje oslabo pa se čudne stvari događaju.

Moguće da si pokupio i neki virus koji se pobrine za to. Probaj na drugom računalu skenirat podrobno sve particije na svojim diskovima, sa update-anim antivirusom.

Isto može biti i da je do kablova, pa provjeri jesu li ispravni, ima li negdje da je i jedna linija zagrebana i slično..

Mislim da nije virus. Sluzio mi je uglavnom za storage...
Kablovi su novi, i provjerio sam to također.
Jedino napajanje mozda, kad bolje promislim, cuje se ponekad nekakvo zujanje... Mislio sam da je neki od ventilatora, ali nakon detaljne provjere zujanje se culo iz napajanja? Jel bi to bio znak da je napajanje na izdisaju?

Stvar je u tome, sto mi se to 1. dogodilo na eksternom disku, samo se odjednom pretvorio u RAW file system. I onda nakon mjesec dana na tom novo ugrađenom disku takodjer...

Znaci trebao bi promjenit napajanje?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger