PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Mrtav GPU? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=294761)

Jermanzg 30.09.2018. 11:39

(riješeno) Mrtav GPU?
 
Pozdrav svima
Trebam pomoc u dijagnostici problema. Jucer mi se usred igranja igre srusio komp. Nakon restarta, pojavljivao mi se BSOD sa porukom da je win32kbase.sys failao. Uz to, svaki put kad upalim racunalo, na ekranu mi se prvo na sekundu prikazu debele plave crte, a nakon toga hrpa vodoravnih zelenih linija (i nekad kockica), koje ne nestaju s ekrana. Probao sam pokrenuti safe mode, diagnostiku, repair windows i system restore... nisam uspio s nicim, pa sam odlucio ponovno instalirati windowse. Napravio sam clean install, formatirao sve diskove. Linije su i dalje tu, drivere zam graficku mi nece instalirati. Jednostavno se restarta usred instalacije.
Jel mi graficka mrtva? Radi se od geforsici MSI GTX 570.
Hvala unaprijed

Facelessone 30.09.2018. 12:00

Mrtva je. Nadam se da si se oprostio od kartice ;)

Jermanzg 30.09.2018. 12:11

To sam si i mislio :) Hvala, moze lock

Warrior 01.10.2018. 14:20

Samo da javim svoje iskustvo: imao sam isti problem te nemajući što za izgubiti ispržio sam karticu 10 minuta na 200C (da ipak probam da ne moram navrat-nanos kupovati novu) te ju nakon hlađenja stavio u PC i evo je... radi do dan danas bez greške. Slijedio sam upute o prženju kako je Vidi opisao na svojoj stranici...

KrpaZG 01.10.2018. 18:01

Citiraj:

Autor Warrior (Post 3234625)
Samo da javim svoje iskustvo: imao sam isti problem te nemajući što za izgubiti ispržio sam karticu 10 minuta na 200C (da ipak probam da ne moram navrat-nanos kupovati novu) te ju nakon hlađenja stavio u PC i evo je... radi do dan danas bez greške. Slijedio sam upute o prženju kako je Vidi opisao na svojoj stranici...


Kakvo prženje prahistorije kad su 1060 po 1000kn. Uzmeš to i ćao pusa bok.

nino 01.10.2018. 18:03

Przenje se radi na ulju. Valjda pecenje. :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

John Creasy 01.10.2018. 18:37

Citiraj:

Autor KrpaZG (Post 3234709)
Kakvo prženje prahistorije kad su 1060 po 1000kn. Uzmeš to i ćao pusa bok.

da mu prahistorija ne valja, valjda bi čovjek već kupio drugu grafu.. nisu svi hardcore 60+ geymeri, komp služi i za druge stvari.. i da čovjek sad daje 1000kn ako mu grafa treba dat samo sliku, a može probat s rernom, ništa ga ne košta

KrpaZG 01.10.2018. 18:47

Citiraj:

Autor John Creasy (Post 3234720)
da mu prahistorija ne valja, valjda bi čovjek već kupio drugu grafu.. nisu svi hardcore 60+ geymeri, komp služi i za druge stvari.. i da čovjek sad daje 1000kn ako mu grafa treba dat samo sliku, a može probat s rernom, ništa ga ne košta

Točno kolega ali...Obzirom da se radi o GTX 570, ne bih rekao da je grafa služila "samo" za davanje slike. Hajd da pričamo o nekoj low end grafici...
To je bila vrhunska "geymerska" grafika u svoje vrijeme i za to se očito koristila. Samo sam dao preporuku da se ostavi pečenja jer su grafike bagatela trenutno. Pa makar to bila neka 1030 samo da daje sliku za par sto krznenih

Citiraj:

Autor nino (Post 3234710)
Przenje se radi na ulju. Valjda pecenje. :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Idu li uz to i krumpirići ili? :D

John Creasy 01.10.2018. 18:51

Citiraj:

Autor KrpaZG (Post 3234728)
Točno kolega ali...Obzirom da se radi o GTX 570, ne bih rekao da je grafa služila "samo" za davanje slike. Hajd da pričamo o nekoj low end grafici...
To je bila vrhunska "geymerska" grafika u svoje vrijeme i za to se očito koristila. Samo sam dao preporuku da se ostavi pečenja jer su grafike bagatela trenutno. Pa makar to bila neka 1030 samo da daje sliku za par sto krznenih


a možda je kupio gtx570 za bagatelu tek toliko.. postoji hrpa opcija šta i kako, a pečenje je jedno od njih da se skrpa dok ne odluči šta će - kupit drugu grafu ili nešto.. uostalom pečenje grafe sa skidanjem hladnjaka traje pola sata.. za pola sata može imat komp u pogonu i uštedit par stotina krznenih jer ih svi imamo na bacanje ;)

KrpaZG 01.10.2018. 18:56

Citiraj:

Autor John Creasy (Post 3234732)
a možda je kupio gtx570 za bagatelu tek toliko.. postoji hrpa opcija šta i kako, a pečenje je jedno od njih da se skrpa dok ne odluči šta će - kupit drugu grafu ili nešto.. uostalom pečenje grafe sa skidanjem hladnjaka traje pola sata.. za pola sata može imat komp u pogonu i uštedit par stotina krznenih jer ih svi imamo na bacanje ;)


Kolega, živio ti meni, nema smisla raspravljati. Neka kolega odradi kako on misli da treba. Slažem se sa tobom svakako, no ipak imam pravo i na svoje mišljenje. Inače? Kako ide? :chears:

Warrior 01.10.2018. 21:53

Nisam imao što za izgubiti pa rekoh da ubijem pola sata pečenja (ne prženja ) i bum... nakon 45min opet sam imao funkcionalan komp. Da ne kažem da se to dešavalo u nedjelju oko 20h te bih izgubio dodatna 2-3-4 dana za pronalazak alternative da pečenje nije uspjelo.
Inače, bacio sam oko na 1070 kartice koje su nešto skuplje, cca. 2400kn tako da sada na miru mogu čekati i cjenkati se.
Ali mene i dalje fascinira da je pečenje upalilo...

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:30.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger