PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mining (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Helium (HNT) Mine Crypto with Radio - upustva, iskustva i ostalo (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=308043)

FRipper 18.04.2021. 10:10

Helium (HNT) Mine Crypto with Radio - upustva, iskustva i ostalo
 
https://www.helium.com/mine

FRipper 18.04.2021. 20:58

Uzeti RAK miner ili neki drugi?

Koji je po vama najbolja opcija? Plan mi je staviti za početak na 3 lokacije u krugu od cca 1km.

Bradobradi 18.04.2021. 23:51

Sad neka me neko prosvijetli... da li je zarada samo sto imas sender ili kako se vec zove... miner.... da li je zarada od validnosti tvoje mreze (koliko sam skontao potvrde da mreza postoji ili tako nesto).... ili je zarada po podacima koji prodju preko tvoje mreze... odnosno korisnika istih.......

Ante697 26.04.2021. 15:44

Ako ima podataka bolja je zarada. Samo što ih sad nema nigdje. Može se kupit ali se čeka za RAK piše ovo ljeto da će shippat, a i to je upitno. Ne znam kako bi se to još carinilo kako je većinom iz USA. Vidim da ima NEBRA u UK isto out of stock ne možeš ni preorder. Karta pokrivenosti pokazuje da ih u zgu recimo već ima, a ima ih i dobrih po profitu :roller:

Filee 27.04.2021. 12:08

Da li je netko narucivao Bobcat 300, vidim da se moze orderat pa me zanima vrijeme za koliko dolazi otprilike. Koja je razlika izmedu njega i Nebre recimo

Da li se isplati uopce narucivati na ovom trzistu ako je vrijeme cekanja 3-4mj?

Ante697 27.04.2021. 14:50

Kako sam ja shvatio da neke rezlike među proizvođačima baš i nema. Bobcat se jedini trenutno može naručit čeka se 8-12 tjedana dok RAK navodno
ima preko 100k narudžbi pa se očekuje da će imat najsporiju isporuku. NEBRA je u sličnoj situaciji. Ja bi si naručio Bobcat 300 ali me brine carina i pdv jer je to praktički 1/3 cijene :fuming:

BSA<AK-47> 29.04.2021. 13:16

ja čekam 3 nebre, jedna bi kakti trebala sad u 5tom mjesecu ili krajem mjeseca a ostale dve do ljeta..
Pomama i potražnja je ogromna, a "zarada" čisto solidna za razilku od prošle godine kada je to bilo za mjesečni đeparac...:fiju:

@FRipper
tak ti je svejedno koji uzmeš, svi su isti što se tiće majnanja... naruči od onoga koji će ti prije isporučiti, ali obzirom na trenutno stanje, ne očekuj ništa prije ljeta,
jednostavno je potražnja prevelika, 200k + narudžbi u par mjeseci i proizvođači ne mogu namiriti potražnju obzirom na nestašicu komponenti i stanje sa koronom :/

Filee 29.04.2021. 15:47

Koliki će uopće biti mjesečni profit i da li bi mi isplativo bilo naručiti sada 2-3 minera da mi dođu tek oko 9mj. kada dođe do prvog halfing-a + broj hotspota ode gore za jedno 200k

Ali isto tako vrijednost HNT-a se predviđa da će ići gore u idućih nekoliko mjeseci.
Ako netko ima svoje neko mišljenje oko cijele priče bilo bi super ako bi podijelio. ��

Ante697 30.04.2021. 14:47

Citiraj:

Autor Filee (Post 3514364)
Koliki će uopće biti mjesečni profit i da li bi mi isplativo bilo naručiti sada 2-3 minera da mi dođu tek oko 9mj. kada dođe do prvog halfing-a + broj hotspota ode gore za jedno 200k

Ali isto tako vrijednost HNT-a se predviđa da će ići gore u idućih nekoliko mjeseci.
Ako netko ima svoje neko mišljenje oko cijele priče bilo bi super ako bi podijelio. ��

Nitko ti to ne moze tocno reci ali svakako ce se kopat manja kolicina hnta zbog nacina rada cijelog projekta ali ako cijena hnta ode gore onda ti je tako svejedno.
Logicno bi bilo da cijena ide gore, a isto tako vidjali smo i nelogicne situacije u cryptu. Svaka investicija ima svoje rizike.

Moje misljenje je da ce se tu dat nesto iskopat ali to opet najvise ovisi o poziciji i jacini antene, okruzenjem itd itd

Filee 05.05.2021. 22:58

Citiraj:

Autor Ante697 (Post 3514607)
Nitko ti to ne moze tocno reci ali svakako ce se kopat manja kolicina hnta zbog nacina rada cijelog projekta ali ako cijena hnta ode gore onda ti je tako svejedno.
Logicno bi bilo da cijena ide gore, a isto tako vidjali smo i nelogicne situacije u cryptu. Svaka investicija ima svoje rizike.

Moje misljenje je da ce se tu dat nesto iskopat ali to opet najvise ovisi o poziciji i jacini antene, okruzenjem itd itd

A jesi vidio negdje ili pronasao antenu za upgradeat i koje su cijene?
Ja sam uspio pronaci ali samo za USA model minera

Arba 06.05.2021. 00:25

Svejedno je koji miner, svi daju isto, samo im je kućište drugačije. Miner kad nema nikoga u blizini (10-20km) stvara od 10 do nekih 100-150 HNT mjesečno. Oko 0.05 stvara svako par sati i tako skupi oko 10 mjesečno. Ponekad potvrdi transakciju i onda izbaci po 13 komada jedan ili par puta.
Kad ima par drugih uređaja u blizini izbacuje od 200 do 800 HNT mjesečno ali naletio sam na mapi na jednoga koji je u mjesec dana skupio 1480 HNT.

Ja si zadnjih mjesec dana sebi i drugima naručujem od Nebre za 2600 kuna komad i čekam da dodju i kako si skupim usput naručim još koji.

Filee 06.05.2021. 14:48

Citiraj:

Autor Arba (Post 3515943)
Svejedno je koji miner, svi daju isto, samo im je kućište drugačije. Miner kad nema nikoga u blizini (10-20km) stvara od 10 do nekih 100-150 HNT mjesečno. Oko 0.05 stvara svako par sati i tako skupi oko 10 mjesečno. Ponekad potvrdi transakciju i onda izbaci po 13 komada jedan ili par puta.
Kad ima par drugih uređaja u blizini izbacuje od 200 do 800 HNT mjesečno ali naletio sam na mapi na jednoga koji je u mjesec dana skupio 1480 HNT.

Ja si zadnjih mjesec dana sebi i drugima naručujem od Nebre za 2600 kuna komad i čekam da dodju i kako si skupim usput naručim još koji.

Odakle narucujes nebre trenutno, gledao sam distrelec.biz i nemogu naruciti. Btw placas li carinu na njih?

Kao sto je Ante697 rekao, na Bobcat 300 ode oko 600$ i dodaj bar jos 200$ carinu i taksu pa mi je to naspram tvojih navedenih 2600kn/komad malo previse

Arba 07.05.2021. 08:52

Naručujem ih preko svog obrta i pripremam si webshop za Hrvatsku sa Rak minerima i opremom. To mi je trenutno cijena koju plaćam po komadu bez ikakvih dodatnih troškova, mislim da cu staviti oko 3000 - 3200 kuna cijenu za indoor Nebru ako im se u međuvremenu ne podigne cijena kao od calchipconnect.
Trenutno još mogu naručivati ali ako se uskoro ne popravi situacija i mene će blokirati na neko vrijeme kao i sve druge.

Ante697 07.05.2021. 10:05

Citiraj:

Autor Arba (Post 3515943)
Svejedno je koji miner, svi daju isto, samo im je kućište drugačije. Miner kad nema nikoga u blizini (10-20km) stvara od 10 do nekih 100-150 HNT mjesečno. Oko 0.05 stvara svako par sati i tako skupi oko 10 mjesečno. Ponekad potvrdi transakciju i onda izbaci po 13 komada jedan ili par puta.
Kad ima par drugih uređaja u blizini izbacuje od 200 do 800 HNT mjesečno ali naletio sam na mapi na jednoga koji je u mjesec dana skupio 1480 HNT.

Ja si zadnjih mjesec dana sebi i drugima naručujem od Nebre za 2600 kuna komad i čekam da dodju i kako si skupim usput naručim još koji.

Dok nama mineri dodju situacija po pitanju iskopanih hntova ce bit daleko losija od ovoga sto si ti napisao.
HNT reward (fiksni broj) se dijeil na sve minere u mrezi i za par mjeseci kad se pojavi jos tisuce minera(100k+?) to ce se vjerojatno brutalno srezat.
Isto tako u 8 mj ide halving tako da ne bi bas racunao na zarade kao sto su sada.

Kopat ce se vjv par komada mjesecno ako budes pokrivao sva tri faktora (nearby ap, challnege, witness) sto ce opet bit dobro ako cijena coina ode gore.

Sto se minera tice mislim da nebra ide iz UK pa mislim da te opet kaci porez/carina. Svakako Nebra i Rak imaju tolko narudbi da je upitno oce li doci do nove godine.
Ni s bobcatom nije idealna situacija ali zbog nacina placanja mugglepayom dosta manji broj narudbi imaju pa se pretpostavlja da najbrze dolazi (ne mora bit istina), a deklariraju dostavu 8-12 tjedana od 1.5.

Cijene minera su slicne, a bobcat je skuplji ali u startu ima duplo jacu antenu od ostalih i ima antenu na kablu. Jos su tu quadcore cpu 64gb memorije al sad ne znam kolko je to bitan faktor.
Svakako mislim da ce se bilo koji od njih brzo isplatit a i nije neki preogroman ulog. Ja sam isao na bobcata vise komada prvenstveno zbog brzine dostave i antene.

Arba 07.05.2021. 10:45

Cijena HNT u siječnju je bila oko 2-3$, trenutno se vrti od 16-19$ tako da oni po meni trenutno daju i previše, halving može po meni i danas s obzirom kolika mu je cijena a sad su i najavili 5G preko Heliuma tako da je moje mišljenje kako god bude trenutno i slijedecih par godina dok ne izmisle nešto novo, ovo je za mene pun pogodak.

Mineri su oko 3000 - 4000 kn. Praktički nema troškove struje nego samo zarada koliko god da izbaci. Neka mu padne cijena kao i BTC 2018 i meni to ne stvara probleme kao sa minerima sa grafičkama.


Ne kaci me vise ni porez, ni carina, ni poštarina.


A za antenu sam narucio jacu vanjsku.

Ante697 07.05.2021. 12:02

Citiraj:

Autor Arba (Post 3516309)
Cijena HNT u siječnju je bila oko 2-3$, trenutno se vrti od 16-19$ tako da oni po meni trenutno daju i previše, halving može po meni i danas s obzirom kolika mu je cijena a sad su i najavili 5G preko Heliuma tako da je moje mišljenje kako god bude trenutno i slijedecih par godina dok ne izmisle nešto novo, ovo je za mene pun pogodak.

Mineri su oko 3000 - 4000 kn. Praktički nema troškove struje nego samo zarada koliko god da izbaci. Neka mu padne cijena kao i BTC 2018 i meni to ne stvara probleme kao sa minerima sa grafičkama.


Ne kaci me vise ni porez, ni carina, ni poštarina.


A za antenu sam narucio jacu vanjsku.

Slazem se s tobom :care:

Koju si antenu i gdje narucio? Javi kad dodju bas me zanima kolko ce im trebat

BSA<AK-47> 07.05.2021. 14:59

Citiraj:

Autor Ante697 (Post 3516299)
Dok nama mineri dodju situacija po pitanju iskopanih hntova ce bit daleko losija od ovoga sto si ti napisao.
HNT reward (fiksni broj) se dijeil na sve minere u mrezi i za par mjeseci kad se pojavi jos tisuce minera(100k+?) to ce se vjerojatno brutalno srezat.
Isto tako u 8 mj ide halving tako da ne bi bas racunao na zarade kao sto su sada.

Kopat ce se vjv par komada mjesecno ako budes pokrivao sva tri faktora (nearby ap, challnege, witness) sto ce opet bit dobro ako cijena coina ode gore.

Sto se minera tice mislim da nebra ide iz UK pa mislim da te opet kaci porez/carina. Svakako Nebra i Rak imaju tolko narudbi da je upitno oce li doci do nove godine.
Ni s bobcatom nije idealna situacija ali zbog nacina placanja mugglepayom dosta manji broj narudbi imaju pa se pretpostavlja da najbrze dolazi (ne mora bit istina), a deklariraju dostavu 8-12 tjedana od 1.5.

Cijene minera su slicne, a bobcat je skuplji ali u startu ima duplo jacu antenu od ostalih i ima antenu na kablu. Jos su tu quadcore cpu 64gb memorije al sad ne znam kolko je to bitan faktor.
Svakako mislim da ce se bilo koji od njih brzo isplatit a i nije neki preogroman ulog. Ja sam isao na bobcata vise komada prvenstveno zbog brzine dostave i antene.




ja nebre naručio preko Distrelec-a (niskozemska,eu narafski), ispalo 2700kn/kom (oko 360€) sa uračunatom poštarinom i porezom, tako da moraš bit lud narčivat direkt od nebre pa se jebavat sa carinom i porezom kasnije...
btw, obzirom na trenutnu nestašicu i potražnju, skoro pa je gotovo nemoguće kupiti ili naručiti uređaj u nekom razumnom roku, nažalost.

apropo zarade (trenutne, prije rezanja za par mjeseci, i nakon što dođe hrpa ostalih online), solo iskopa oko 5-10tak hnta mjesečno,
a već sa dva ili tri u okolici, ako se witnessaju redovito, negdje oko 100hnt... može čak i do cca 150 bez jebemti...

preko toga je nategnuto sa 2 ili 3 uokolo, jer ima masu faktora o kojima zavisi nekakva mjesečna zarada, tako da nije baš ni blizu jednostavno predvidjeti zaradu.


kako god, oni koji su već uletili u to i oni koji namjeravaju, bit će nam to fini "đeparac" za koju godinu:beer:

Ante697 07.05.2021. 15:54

Citiraj:

Autor BSA (Post 3516356)
ja nebre naručio preko Distrelec-a (niskozemska,eu narafski), ispalo 2700kn/kom (oko 360€) sa uračunatom poštarinom i porezom, tako da moraš bit lud narčivat direkt od nebre pa se jebavat sa carinom i porezom kasnije...
btw, obzirom na trenutnu nestašicu i potražnju, skoro pa je gotovo nemoguće kupiti ili naručiti uređaj u nekom razumnom roku, nažalost.

apropo zarade (trenutne, prije rezanja za par mjeseci, i nakon što dođe hrpa ostalih online), solo iskopa oko 5-10tak hnta mjesečno,
a već sa dva ili tri u okolici, ako se witnessaju redovito, negdje oko 100hnt... može čak i do cca 150 bez jebemti...

preko toga je nategnuto sa 2 ili 3 uokolo, jer ima masu faktora o kojima zavisi nekakva mjesečna zarada, tako da nije baš ni blizu jednostavno predvidjeti zaradu.


kako god, oni koji su već uletili u to i oni koji namjeravaju, bit će nam to fini "đeparac" za koju godinu:beer:

Ma super je to ak si uspio davno kupit na distrelecu, a sad kupujes di stignes.

Pitanje je kad ce i hoce li ih distrelec dobit opet :fiju:

Arba 07.05.2021. 20:32

Potražnja gori, vidio sam screenshot samo jedan lik je preko Emrita skupio preko 6000 referrala. Nestašicu možete i njima zahvaliti jer je masa ekipe naručila preko njih.

Arba 07.05.2021. 20:35

https://explorer.helium.com/hotspots...CaBxaQ2Abrxyuj


nekome u Zagrebu lijepo minira

BSA<AK-47> 07.05.2021. 20:39

Citiraj:

Autor Ante697 (Post 3516372)
Ma super je to ak si uspio davno kupit na distrelecu, a sad kupujes di stignes.

Pitanje je kad ce i hoce li ih distrelec dobit opet :fiju:


jbga, distrelec ovisi o nebri, a nebra je stopirala narudžbe trenutno, bar dok ne isporuče par batcheva...

Narafski da budu imali opet kad se prodaju ko kikiriki...:roller:

BSA<AK-47> 07.05.2021. 20:41

Citiraj:

Autor Arba (Post 3516431)


yep, djetilć ima jebenu poziciju i i još jebeniju visinu, i mislim da mu je još uvjek stock antena na uređaju....:lol2:

woodpecker i nutty su mislim najjači u ZG kaj se tiče mjesečne zarade (još im je jedan blizu, solidan na istoku), imaju jebačku visinu i to im je prednost...

SetH 12.05.2021. 15:13

Ekipa koja je dobila minera, što se dodatno plaćali? PDV, Carina?

Wolverine 15.05.2021. 02:35

Bas me zanima jel itko dobio sad kad su napokon poceli ponovno shipat :D
https://www.nebra.com/blogs/news/13t...eid=06f92b9d3c

lowrider 15.05.2021. 07:10

Koliko gledam specifikacije uređaja, on je puno ekološkiji s obzirom ba potrošnju struje, od kopača bitcoina i sl.
Znači ima perspektivu.

Plus, dobivaš i neku vrst samostalne mreže.
Bit će zanimljiv daljnji razvoj.

martantoni 31.05.2021. 07:01

da samo se nezna kad ce se ponovno moci kupiti, trazio sam jucer po netu ali nista

Wolverine 31.05.2021. 08:43

Citiraj:

Autor martantoni (Post 3522039)
da samo se nezna kad ce se ponovno moci kupiti, trazio sam jucer po netu ali nista

https://i.postimg.cc/QMhkVdJm/Capture.jpg

dada-as 12.06.2021. 09:33

Kad ce to biti dostupno i jel mogu narucit ono vise komada odjednom?

I kakvog smisla bi to imalo u nekoj zabiti gdje nema nikakvih firmi, naprimjer u selu gdje prevladava poljoprivreda, dakle nista AI, internet i tako to? Mislim kupiti najmanje 2 komada pa ih zajendo spojiti, jel bi to onda donosilo zaradu, jer vidim tu kod mene po jedan imaju ljudi i nemaju neku zaradu...

BSA<AK-47> 12.06.2021. 09:41

Citiraj:

Autor dada-as (Post 3525132)
Kad ce to biti dostupno i jel mogu narucit ono vise komada odjednom?

I kakvog smisla bi to imalo u nekoj zabiti gdje nema nikakvih firmi, naprimjer u selu gdje prevladava poljoprivreda, dakle nista AI, internet i tako to? Mislim kupiti najmanje 2 komada pa ih zajendo spojiti, jel bi to onda donosilo zaradu, jer vidim tu kod mene po jedan imaju ljudi i nemaju neku zaradu...

solo uređaji skupe jedva par hnt mjesečno,
za nešto konkretnije bih preporučio barem još dva u blizini (minimum 300m razmaka),
internet je must have, bez toga ne rade, tako da to moraš riješit na neki način kako god možeš.
ja na jednoj lokaciji imam iskon internet sim u starom android mobu koji je internet hotspot (50kn mjesečno/60gb, bez ugovorne obaveze), radi bez greške.

dostupnost uređaja je trenutno nepoznanica svima, pitanje kakvo će biti stanje iza ljeta.

dada-as 12.06.2021. 10:28

A zasto ti uredjaji dolaze na kapaljku? Da nisu i tu neki mutni poslovi tipa, pa necemo svima djabe dati uredjaje, nek plate taj komad plastike masno...

Jel distrelec jedini u EU od kojeg mogu to kupiti ili ima jos nekih dobavljaca u EU, nebi se htio zezat s carinama, birokracijom i ostalim nebulozama u lijepoj nasoj, radje platim malo vise...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger