PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Euro Truck Simulator 2 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238160)

Drift_King 22.09.2012. 04:16

Euro Truck Simulator 2
 
Evo sluzbeno je najavljena igra i to za 19.10.2012.g.
Koliko sam vidio do sada igra ce biti jako zanimljiva; naravno ukoliko volite ovakav tip igre. Sudeci prema svemu mapa i nije previse veca u odnosu na prvi dio ali je zato dobila poprilican "boost" s efektima, cestama, zgrada i sl. sto je cini puno relisticnijom i ugodnijom za oko. Uglavnom jos se vode pregovori sa pojedinim kompanijama oko licence za ime/logo tako da sve sto vidite na beta gameplayu nece i nuzno biti u igri, tj. biti ce preimenovano.

Da ja ne duzim previse evo link za kratki Preview i link za sluzbenu stranicu igre.

Naravno da ne zaboravim igra na Amazon.com se moze naruciti vec sada po cijeni od nekih 20 € sto i nije previse.

SCS Blog - Sluzbena stranica s vise detalja o igri.


sa20 22.09.2012. 16:30

Ima nas koji i takve igre volimo :). Jedva čekam da dodje, stvarno su se ljudi potrudili, nedavno su izdali scania truck simulator sada euro truck simulator 2. A imaju i licence od MAN-a, Scanie i Renaulta, pregovaraju još i sa Mercedesom, Ivecom. No, to i nije tako bitna bar je euro truck simulator poznat po super modovima, tako da će to brzo biti sređeno nakon izlazka igre.

Samo se nadam da će u ETS 2 biti više običnih cesta nego autocesta, malo su mi autoceste dosadne, volim voziti malim uskim cestama, to mi je baš gušt :).

Mr.Ex.President 22.09.2012. 20:25

Citiraj:

Autor sa20 (Post 2241270)
Samo se nadam da će u ETS 2 biti više običnih cesta nego autocesta, malo su mi autoceste dosadne, volim voziti malim uskim cestama, to mi je baš gušt :).

Istina, doslovno su cijelu Europu sveli na 30 cesta, od čega je 29 autocesta, pa kuda god krenuo imaš osjećaj da stalno voziš istom cestom, istim smjerom, prema istom gradu:D
Al unatoč tome i svim ostalim manjkavostima, ako ne pokvare kampanju, ja ću je iz gušta preć kao i prošlu, dakle ovako nekako;
http://i89.photobucket.com/albums/k2...ps650be524.jpg

114k km, 4 mjeseca na cesti, 63k litre goriva, 44 sati u real time:beer:

Drift_King 22.09.2012. 20:44

Citiraj:

Samo se nadam da će u ETS 2 biti više običnih cesta nego autocesta, malo su mi autoceste dosadne, volim voziti malim uskim cestama, to mi je baš gušt :).
Kako sam do sada vidio na blogovima i svim ostalim stranicama (a ipotvrdeno je od SCS Team-a) manjih cesta ce biti puno vise nego prije.

A sto se tice modova barem toga ima, za STDS vec imam hrpu korisnih modova takoder za ETS 1 koji sam tek nedavno prestao igrati.
Ja koji volim ovo vozati po veci broj sati jedva cekam da izade pa da mogu dostavljati svasta. Takoder broj tereta i upgrade-a za kamion ovisi o levelu koji vozac dostigne, naravno i certifikatima koji se dobiju skupljanjem bodova i kupnjom.
Koliko sam uspio pohvatati sve igrac koji dostavi sve terete na vrijeme bez ostecenja i kazne dobije veci "respect" i samim time dobije mogucnost voziti zahtijevne terete koji su oznaceni crveno i mogu ih dostaviti samo iskusni igraci koji voze dovoljno brzo i efikasno... Sve u svemu bit ce zanimljivo :)

Evo slika mape koja je u beta verziji - MAP

sa20 23.09.2012. 00:42

Citiraj:

Autor Mr.Ex.President (Post 2241389)
Istina, doslovno su cijelu Europu sveli na 30 cesta, od čega je 29 autocesta, pa kuda god krenuo imaš osjećaj da stalno voziš istom cestom, istim smjerom, prema istom gradu:D
Al unatoč tome i svim ostalim manjkavostima, ako ne pokvare kampanju, ja ću je iz gušta preć kao i prošlu, dakle ovako nekako;
http://i89.photobucket.com/albums/k2...ps650be524.jpg

114k km, 4 mjeseca na cesti, 63k litre goriva, 44 sati u real time:beer:

Hehe svaka čast :). Tako sam i ja znao kad imam vremena uzeti volan u ruke i satima voziti, znalo mi se desiti da pol noći vozim virtualni kamion, i onda na kraju zaspim ko top jer sam se pravo umorio sjedeći satima i vozeći :). A vidim ovu mapu, meni se sviđa, dosta je velika za početak kasnije sa dlc-ovima ili modovima se može maksimalno proširiti.

A stvarno se veselim ovim običnim cestama, u ovoj zadnjoj verziji German truck simulatora gdje je bila i Austrija ubačena, bilo je nekoliko cesti onak em lijep okoliš em užitak. Moraš lakše voziti jer su zavoji oštri i još ak žuris isporučiti teret onda je još bolje :).

Drift_King 23.09.2012. 17:14

:) Bilo je noci kada smo ja i kolega naizmjenice vozili do zore, naravno tu je bio prisutan MegaMix Map mod sa stvarno puno ceste... stavarno je znala biti zanimljiva igra.

Drift_King 20.10.2012. 01:04

Evo samo za one koji vole i zele probati. Igra je sluzbeno izasla i moze se kupiti na sluzbenim stranicama. :)
Link

VandaL.pr! 20.10.2012. 13:21

Ja sam uzeo original preko njihove stranice, eto bar da im malo pomognem.... iako bi najradije upucao dizajnera ingame menija i onog ko im je stranicu napravio, to je nesto sto me najvise smeta. A ni grafika mi nije za ovo stoljeće! Ostalo mi je savrseno.

MAGARAC 20.10.2012. 23:12

Probao i ja. Napredak u odnosu na prosli dio i izvedenice. Kaj nema palciara i igri ili sam automatici? Ugl ja se drzim malo, puno vecih masina jer mi je jedna simulacija dosta.

Red Dwarf 21.10.2012. 12:27

Eto i mene od jučer na ETS 2 :D Prešao sam s 18 W.O.S. : ALH. U zadnje vrijeme što "gluplja" igrica to mene više privlači.

Enivej htio sam vas pitati za koji kamion se isplati štediti i još par tips'n'tricksa ako bi ste udjelili :)

xlr 21.10.2012. 12:35

Kamioni napokon imaju masu! Bemu, naguzio sam valjda 10-ak auta dok sam ušao u šemu :)

Sviđa mi se, pimp my truck šeme, garaže, vozači... Sve u svemu zanimljivo.

sa20 21.10.2012. 13:28

Ja sam kupio s njihove stranice. Prvi dojmovi su da je odlično napravljeno, igram od jučer dosta vremena. Skupio sam 90 000 eura pa imam dilemu dal da još skupljam ili da uzmem kredu pa da odmah mogu kupiti svoj kamion :).

Grafika nije nešto posebna ali naspram german truck simulatora je veliki napredak. Posebno vožnja po noći i vožnja po magli i kiši. Samo me smeta što često ai auti voze ko muhe bez glave, ono ograničenje 50 oni voze bar 70, uopće ne mare za ograničenja.

To se sve lako ispravi dlc-evima i patchevima. A vidim na početku se može odabrati mapa europe(mislim zatamljena je), pa to znači da nas očekuju i drugi kontinenti. Uglavnom jedna od igara koju se isplati kupiti jer se ljudi stvarno trude.

Red Dwarf 21.10.2012. 15:13

I meni je malo trebalo da se nakon 18 W.O.S. naviknem na ovo. :D bilo je problema i s motanjem volana, ali sad je ok :)

Doduše mroam se još malo naviknuti (igram tek kojih sat vremena) pa niti neznam nešto pretjerano :)

sa20 21.10.2012. 15:41

Ja sam lvl 9 trenutno, digao sam 400 tisuca eura kredu i kupio 2 MAN-a najjeftinija jer nemam lvl za bolje pa sam upgrade garaže i unajmio vozača :).

Kad su već stavili hrvatski jezik u igri mogl isu i naše poslovanje, da sad nemoram vozača plaćati i da mogu novu tvrtku osnovati sa ovim parama a nek komp plaća moju kredu :goood::goood:.

Eh al ništa od toga, skoro 6 tisuća dnevno sad moram davati dugo dugo :)

Red Dwarf 21.10.2012. 16:06

pa je se isplati kreda i ekstra vozač? ili skupljati pare do nečeg boljeg?

xlr 21.10.2012. 16:18

Citiraj:

Autor sa20 (Post 2259013)
Eh al ništa od toga, skoro 6 tisuća dnevno sad moram davati dugo dugo :)

Tako ti je to kada otvaraš firmu za 10kn :goood:

sa20 21.10.2012. 16:49

Citiraj:

Autor Red Dwarf (Post 2259019)
pa je se isplati kreda i ekstra vozač? ili skupljati pare do nečeg boljeg?

Neznam još, javim kad bankrotiram :). Dobro je kad imaš svoju tvrtku da onda možeš uzimati vožnje gdje zaradiš i do 30 tisuća sa jednom vožnjom. Al tek sam počeo pa ću kasnije vidjeti oću li imati dovoljno zarade za otplatit kredu i plaćati vozača dodatnog :).

Možda i nisam trebao baš 400 tisuća odmah uzeti al zove duša balkanska:goood: Dobro da nema kakve krčme u igri i to bi skockao.

E da kad imaš tvrku i oćeš prevesti neki teret koji nije blizu moraš do tereta sam otići, nema ko kad radiš za drugog da ti automatski ode do grada odakle nešto prevozi :)

Red Dwarf 21.10.2012. 18:52

Citiraj:

Autor sa20 (Post 2259035)
Neznam još, javim kad bankrotiram :). Dobro je kad imaš svoju tvrtku da onda možeš uzimati vožnje gdje zaradiš i do 30 tisuća sa jednom vožnjom. Al tek sam počeo pa ću kasnije vidjeti oću li imati dovoljno zarade za otplatit kredu i plaćati vozača dodatnog :).

Nekako mi se čini ako vas dvojica zarađujete da bi to trebalo biti onda ok s kreditom.

Citiraj:

Autor sa20 (Post 2259035)
E da kad imaš tvrku i oćeš prevesti neki teret koji nije blizu moraš do tereta sam otići, nema ko kad radiš za drugog da ti automatski ode do grada odakle nešto prevozi :)

Da, to sam i ja skužio. Prvo sam mislio da moram uzimati rute koje se nastavljaju jedna na drugu, onda sam skužio da je najbolje uzeti onu koja nudi najviše para po milji :D

MAGARAC 21.10.2012. 19:05

Vozite u Englesku i nakon 4 ture cete imat za novi kamion...

sa20 21.10.2012. 19:11

Citiraj:

Autor Red Dwarf (Post 2259073)
Nekako mi se čini ako vas dvojica zarađujete da bi to trebalo biti onda ok s kreditom.

U globalu kad gledam čak i je. Taj vozač (Bujo se zove :lol2:) zarađuje oko 1000-2000 dnevno zasada, a ja oko 30 k dnevno tako da čak i ide ok. Imao sam nakon troškova za garažu i kamione 80k kod sebe, a sad nekoliko dana poslije imam 160k a kreda se svaki dan uredno plati tako da ide.

Što se tiče vožnji u englesku jesam samo ja il je užasno teško se priviknuti na lijevu stranu nakon što stalno voziš desno :goood:. Meni je užas, svako malo skrenem na desno pa skoro nekog kresnem kamionom, zato izbjegavam ići tamo, ali ako je tako profitabilno morat će se ići :D

Ati freak 21.10.2012. 20:08

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2259079)
Vozite u Englesku i nakon 4 ture cete imat za novi kamion...

Ja sam doma u Nizozemskoj ako se ne varam i ni jedan kamion koje sam do sad vozio neide više od 90 Km/h? Jel tako i drugdje ili je tu neka zabrana?

MAGARAC 21.10.2012. 20:25

Tak je u Europi valjda zadnjih 20 godina...
Mene smeta kaj nema klasicnog mjenjaca i svog veselja kaj dolazi s tim. Mada je danas vecina novih kamiona automatik..

Rista 21.10.2012. 20:51

Probao i ja. Jedino mi se ne svidja sto je misem tesko upravljati. I na najmanjem sensitivityu moram raditi mikro pokrete da bih isao ravno po traci i skretao po zavojima. Vrijedi li skidat volan sa tavana za ovo? :D

Drift_King 21.10.2012. 22:50

Evo od mene par korisinih stvari, naime dobio sam par modova za upload na site tako da bi mogli kosristit nekome od vas. Imate za download i lvl 40 save game sa 9 milijuna eurica pa mozete probati kamione i upgrade prije nego potrosite pare na svom save-u ;)

Evo i LINK

[EDIT] Ako ima netko da radi modove neka se slobodno javi, pomoc je uvijek dobrodosla.

matrix30zg 22.10.2012. 00:43

jel neko zna gdje ima kod nas kupit orginal ets 2?

HCS 22.10.2012. 03:09

Neki money mode mozda?:D Jer sad skidanjem blokade stalno pusim 500e kazne, not cool. A na ovom profilu sa lovom nema nis mape otvorene.

Red Dwarf 22.10.2012. 08:58

kako se zapošljavaju vozači u ETS2? dodatni vozači naravno

xlr 22.10.2012. 11:30

Citiraj:

Autor Red Dwarf (Post 2259382)
kako se zapošljavaju vozači u ETS2? dodatni vozači naravno

Na home meniju imaš company manager opciju - tamo upravljaš garažama, vozačima itd... Trebaš kupiti novu ili nadograditi postojeću garažu zbog novih "parkirnih mjesta" (180000 novčića). Vozač te košta siću, ali mu moraš kupiti kamion (~90000).

sa20 22.10.2012. 11:32

Moraš prvo naći agencije za zapošljavanje, ima ih svaki veći grad. Kad si ih našao možeš i kod sebe na glavnom meniju odabrati agencija za zapošljavanje i onda imaš popis vozača koje možeš zaposliti.

Odabereš vozača, garažu i kamion u koji ga hoćeš smjestiti i on je spreman. Dobra je stvar što vozač odmh kreće sam sa poslom tako da nemaš s tim problema.

Jedino što još neznam dali bolje vozače na izbor dobiješ sa većim levelom ili sa više otkrivenih agencija. Ja sam ih otkrio bar 15 do sada i imam sve veći izbor vozača.

Kolega xlr me pretekao s odgovorom ali je naveo stvari koje sam zaboravio. Prvo moraš garažu nadograditi i onda tek kupiti kamion drugi.

xlr 22.10.2012. 12:02

Ja ih zaposlio dvojicu (jbga, uzeo kredu i plaćat ću je do kraja života :D) i ovaj jedan ljenčina nije uspio naći posao pa se izležavao u garaži. Nećeš razbojniče! Onda sam mu promjenio kriterije da traži poslove koji odgovaraju njegovom skilu. Bio sam stavio high value jobs umjesto balanced na obojicu, a nemaju oba isti skil. Sad, koliko to igra ulogu, ne znam, ali garaža je u Manchesteru. Da je htio raditi našao bi job :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger