PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   kako "pojačati" WiFi signal (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=212781)

J@nos_Herc 02.04.2011. 14:38

kako "pojačati" WiFi signal
 
imam mali problemčić (bar se nadam da je mali)...dogovorio sam se sa susjedom oko podjele interneta i ono dvije kuce smo dalje tak da jedva hvatam signal i zna mi dosta "pucati" ...ali dosta imam problema s tim da ima signala ali da se ne može spojiti...kaze da ima u postavkama routera automatski složeno max udaljenost 30m ?? ...pa vjerojatno mi se zbog toga nekad nece spojiti !?
što bi bilo najbolje da napravim? ...jel se može taj signal kako "pojačati" u postavkama routera, ali nabaviti neka jaca antena koja bi se spojila na taj router tak da hvatam jaci signal?
inace optimin je net i router (nezz koji tocno).

ima li tko kakav prijedlog? :)

hellbani 02.04.2011. 18:12

morat ces s antenama pojacat ;)

J@nos_Herc 03.04.2011. 00:12

može li se kod susjeda postaviti neka antena koja ima jaci signal? i koliko bi to otprilike financijski ispalo? :)

Sniper 03.04.2011. 01:30

Pribavi ruter koji podrzava WDS

Princip rada WDS moda:
Glavni ruter odasilje signal za wireless, drugi ruter na kojem je WDS, vata signal od glavnog rutera, i pojacava ga.

hellbani 03.04.2011. 05:50

ne isplati se covjeku za 30m kupovat jos jedan wds uredaj :)... antena bilo koja od 5db ili 9db koja se spaja na ruter ( postojeci) cca 30kn... ili pak nju metnut s strane primaoca ;)

konac 03.04.2011. 21:41

ako ti susjed ima samo jedno računalo onda ti je najisplativije da on kupi neki malo jači wlan adapter. predlažem KASENS od 2000mW, imaš brdo oglasa na njuškalu, cijena ti je oko 300 kn i sa time ti je riješen problem.
Ako susjed ima više računala, onda je možda bolje da on kupi router koji podržava univerzalni wds- tako da u postavkama (njegovog) routera namjestiš da se dakle spaja na tvoj i tako ima izlaz na internet, a dakle on se sa svojim računalima može žično ili bežično spajati na taj svoj router, u slučaju da mu je signal opet slab, samo staviš dodatnu vanjsku antenu na taj njegov ili na svoj router - svejedno je.

Mislim da se ta opcija zapravo naziva Wirelles client mode (dakle karakteristika routera- nisam baš 100% siguran da li se TOČNO tako zove)

Ergometar 04.04.2011. 22:16

Da da, ali kod nas su zakonom zabranjeni uredjaji jaci od 100mW tako da je to krsenje zakona a i susjedi bi mogli imati problema sa internetom kada se upali to cudo od 2W...

konac 05.04.2011. 00:50

zato se na njega stavi usmjerena antena i dio problema je riješen.

Jedino kršenje zakona ostaje neriješeno, li je pitanje tko i u kojoj mjeri to uopće provjerava, te na koji način, pogotovo kada se radi o usmjerenoj anteni.

Kada smo već kod toga, da li uopće netko zna kako i koliko se provjerava kršenje zakona na taj način?
(znam da HAKOM ima nekakve kombije na nabrijanom RF opremom, ali koliko često oni uopće obilaze svaki grad i svako selo u HR i kolika je šansa da prođu baš pored tvoje kuće i ulove te da imaš malo jači odašiljač, pogotovo ako ima puno drveća, zgrada i sl. oko tebe... pa se onda ni ne skonta prava jačina tvog odašiljaća...) ??
(osim ako si baš baksuz pa te trefe...)

J@nos_Herc 05.04.2011. 18:05

nije problem jačina signala jer mi pokazuje i po 3 crtice (od mogucih 5) ali se jednostavno nekad nece spojiti...izbaci mi ovo:
http://img851.imageshack.us/img851/8198/wifim.th.jpg

tako da je vjerojatno problem ogranicesnost na tih 30m ...ili što već?

shimpa 05.04.2011. 19:05

postoji i problem zdravlja; 2W na mikrovalnoj frekvenciji u stanu preko duljeg perioda je u najmanju ruku nezdravo. To je 20x jače od dopuštenog zračenja i 1/20 što izrači mikrovalna pećnica (koja isto tako radi na vrlo sličnim valnim duljinama). A svi znamo što se dešava sa živim organizmima u mikrovalnoj pećnici.

Po mojemu mišljenju kupiti malo kabela i najobičniju kantenu usmjeriti prema drugoj strani. Dovoljno na jednu stranu samo staviti i stvar će raditi (ako već sada lovi). Ukupna investicija valjda 100 kuna.

Bluzer 06.04.2011. 05:07

Citiraj:

Autor konac (Post 1884887)
predlažem KASENS od 2000mW, imaš brdo oglasa na njuškalu, cijena ti je oko 300 kn i sa time ti je riješen problem.

Ma da, bi li vjerovao Kinezu da napiše i 5W?

Čisto da te čovjek ne posluša pa se zajebe i kupi to... Taj krš dolazi sa RTL8225 na izlazu(dakle izlaz, RTL8187 je glavni čip) koji ima 100mW, nikakvih 2000mW.

A seljake koji je kupuju za 35$ dolara na ebayu sa uključenom poštarinom u toj cifri i onda lijepe neke naljepnice i trube o certifikatima po njuškalu i naivcima vade po 300kn iz džepa neću komentirati.

Praktički ista kartica:
http://www.protis.hr/products/detail...-antenna/27282

Kupio je i zadovoljan sam. Na lokaciji gdje je više laptopa lovilo možda 7-8 mreža, ova detektira cca 40 komada kad se u driverima poveća tx power klizač do kraja(navodno 1000mW).

chief_wolfinjo 06.04.2011. 09:15

napravi kantenu ili satkantenu i miran si .:chears:

Ergometar 06.04.2011. 13:17

Moj prijedlog je Alfa AWUS036H , pomoću nje sam riješio problem dijeljenja interneta ( gazda od stana koji živi 2 kata ispod mi je dao network key )...
Probao sam dosta kartica i ova je stvarno br.1.
Navodno postoji dosta kineskih verzija pa bi trebalo pripaziti prilikom kupovine a jače od
ove ( ima u prodaji duplo snažnija ) nema smisla kupovati jer se ne dobiju bolje performanse.
A radi i sa backtrackom...
AirLive AirMax 2 je sjajna stvarčica s kojom sam riješio internet prijatelju u zgradi udaljenoj 400-500m ( bez optičke vidljivosti ) tako da sam uzeo 2 komada, upario ih i vozi....
Evo link

martantoni 06.04.2011. 19:53

ergometar, moze li pitanje u vezi airmax2, spojio si dva komada, to mi je jasno, a kako ti prvi airmax2 dobiva internet? Jel to ima veze sa Alfa AWUS036H karticom (jer ona koliko znam ima usb izlaz), ili prvi airmax2 dobiva internet sa nekog routera (pa je on onda AP)... i nema veze sa alfa karticom

Nikky 06.04.2011. 20:47

@martantoni
Čitaj sa razumjevanjem, nema veze sa alfom, u linkanoj temi je sve napisao.
Situacija mu je: xy router > Lan > AirMax 2 (AP mode) --- AirMax 2 (Client mode) > Lan > komp(ovi).

J@nos_Herc 07.04.2011. 18:45

mogu li ja kako "pojacati" svoji integriranu karticu u laptopu? ...sa nekim softom ili.... kak je vec netko napisao da se moze pojacati kartica da bolje radi!?

Nikky 07.04.2011. 21:27

A šta ste se polakomili "Oću jače, dalje . . ." ?
Kod wireless - a u lapu si ograničen sa više detalja:
- antene nisu "nešto" jer su najčešće izvedene kao dvije žice u okviru ekrana, eventualno žice + dvije met. pločice na poleđini ekrana
- problematično je dizanje snage (ako je uopće moguće) zbog povećanog zagrijavanja i s tim vezano u zbijenog razmještaja u lapu
Na netu se zna pronaći DIY primjera u kojima je jedna antena umjesto na int. izvedbe spojena na dodani konektor na kučištu preko kojeg kasnije spajaš "pravu" vanjsku antenu. Ovo "igra" kod b/g wireless kartice kojima obje antene imaju podjednaku funkciju a kod n sa tri antene nije tako.

Ergometar 08.04.2011. 10:22

Jedino sa eksternom usb ili pcmcia wifi karticom koja ima vanjsku antenu ( pa je po potrebi zamijenite većom i jačom )...
Od integruše ne možeš očekivati ništa bolje nego što imaš ( a da ne kemijaš, vučeš žice van lapa i sl. piz..... )

CRNiiii 07.06.2011. 00:12

dali bi ja sam mogao spojiti dvije antene u seriju pa da njihova zajednička snaga bude veća

begi 07.06.2011. 00:45

Spajanjem dvije antene dobije se jači signal. Antene se spoje paralelno na određenom razmaku, ali je problem što se otpor antena mijenja pa bi trebalo staviti transformator impedanse. U konačnici se to ne isplati, bolje rješenje je jedna antena sa većim pojačanjem.

CRNiiii 07.06.2011. 11:33

dali imaš kakve sheme spajanja ili tako nešta slićno probo sam googlat al nemogu nać ništa korisno

begi 07.06.2011. 19:43

Ukucaj u pretraživač "uparivanje antena 2,4Ghz"

GoranSB 19.06.2011. 21:08

Citiraj:

Autor J@nos_Herc (Post 1884183)
imam mali problemčić (bar se nadam da je mali)...dogovorio sam se sa susjedom oko podjele interneta i ono dvije kuce smo dalje tak da jedva hvatam signal i zna mi dosta "pucati" ...ali dosta imam problema s tim da ima signala ali da se ne može spojiti...kaze da ima u postavkama routera automatski složeno max udaljenost 30m ?? ...pa vjerojatno mi se zbog toga nekad nece spojiti !?
što bi bilo najbolje da napravim? ...jel se može taj signal kako "pojačati" u postavkama routera, ali nabaviti neka jaca antena koja bi se spojila na taj router tak da hvatam jaci signal?
inace optimin je net i router (nezz koji tocno).

ima li tko kakav prijedlog? :)

kupi AirLive WL-1700USB i imas rijesen problem sa 169, KN u makromedia

sti 23.06.2011. 21:36

Citiraj:

Autor Bluzer (Post 1886789)
Ma da, bi li vjerovao Kinezu da napiše i 5W?

Čisto da te čovjek ne posluša pa se zajebe i kupi to... Taj krš dolazi sa RTL8225 na izlazu(dakle izlaz, RTL8187 je glavni čip) koji ima 100mW, nikakvih 2000mW.

A seljake koji je kupuju za 35$ dolara na ebayu sa uključenom poštarinom u toj cifri i onda lijepe neke naljepnice i trube o certifikatima po njuškalu i naivcima vade po 300kn iz džepa neću komentirati.

Praktički ista kartica:
http://www.protis.hr/products/detail...-antenna/27282

Kupio je i zadovoljan sam. Na lokaciji gdje je više laptopa lovilo možda 7-8 mreža, ova detektira cca 40 komada kad se u driverima poveća tx power klizač do kraja(navodno 1000mW).

Da li postoje rješenja sa nekim jačim čipom ? Više manje svi uređaji po netu imaju Realtekov 8187.

chief_wolfinjo 30.06.2011. 12:06

ja sam ovo kupio :fiju:

http://cgi.ebay.com/2000mW-2W-USB-Wi...item4aac74c99b

Emanuel Car 20.10.2012. 23:15

Zanima me može li se pojačati wifi domet ili signal na mobitelu?
Marka mobitela je: LG P350!!!
Imam USB Stick Vip internet i želio bih se spojiti sa mobitelom preko wifia na vip usb stick???
Da li je to moguće???

Night 22.10.2012. 15:51

Citiraj:

Autor Bluzer (Post 1886789)
Ma da, bi li vjerovao Kinezu da napiše i 5W?

http://www.geminideal.com/880WG-8000...r_p144950.html

Evo imaš i od 8W :) Ali mislim da se koristi čarolijom jer USB port ne može dati 8W :)

RAUL 22.10.2012. 17:00

Citiraj:

Autor Emanuel Car (Post 2258791)
Zanima me može li se pojačati wifi domet ili signal na mobitelu?
Marka mobitela je: LG P350!!!
Molim vas hitno je!!!!!!!

Ne moze.

Citiraj:

Autor Emanuel Car (Post 2258791)
Imam USB Stick Vip internet i želio bih se spojiti sa mobitelom preko wifia na vip usb stick???
Da li je to moguće???

Moguce.

legija 14.12.2012. 23:57

da ne otvaram novu temu vidio sam ovo pa da pitam. Imam router TG782 od t-coma pa sta da napravim da mogu po kuci hvatat signal na tabletima? Imam signal ali je dosta slab u drugim prostorijama(1crtica)

bokinho 15.12.2012. 00:25

Novi ruter ako imas para i to je to.
Probaj mozda uzet neki mini ap/ruter.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger