PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Overclocking (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Sintetika vs. game benchmark (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=121810)

Igneos79 05.10.2008. 15:06

Sintetika vs. game benchmark
 
Vidim da se ovdje uglavnom vrti sintetika za nekakve rezultate oc-a i brzine sistema. Mislim da ce te se svi sloziti da bi za prave rezultate trebalo testirati igre, a ne sintetiku. I kad smo kod toga, izasao je program, SmartFPS koji testira igre. Dakle skinete demo igara koje zelite testirati i odvrtite bench u ovom programu. Nova verzija je izasla 03.10.2008, dakle prije par dana i da se skinuti sa guru3D....Ako je ekipa voljna isprobati, trebalo bi se dogovoriti oko skidanja demoa, tj kojeg paka igara da se testira....Rezultati bi IMHO trebali znaciti puno vise od ovih sintetickih....Sto vi mislite?

BladeRunner 05.10.2008. 15:10

Ovo šta vidiš ovdje su većinom rezultati nekih kvazi klokerskih natjecanja. Ako netko tu i tamo napravi pošten review grafe ili proca većinom ubace game benchmarke.

Igneos79 05.10.2008. 15:18

Citiraj:

Autor BladeRunner (Post 1155476)
Ovo šta vidiš ovdje su većinom rezultati nekih kvazi klokerskih natjecanja. Ako netko tu i tamo napravi pošten review grafe ili proca većinom ubace game benchmarke.

Eh pa bas to! Nisam jos poskidao demoe za program, ali vjerujem da su rezultati fini i pregledni...kad netko napravi review, trebao bi samo odvrtiti ovo i baciti screenshot...pojednostavnilo bi stvari...

Neo-ST 05.10.2008. 15:25

Znači kada odvrtim benchmark u Crysisu, to je mjerodavno ?

greg SE 05.10.2008. 15:29

nisam se puno petljao s crysisom jos od 5 dana iza izlaska no ako su bencheovi ostali isti (onaj prelet preko otoka) onda ne. onaj drugi koji je kao cpu test je vec IMO donekle mjerodavan jer makar je fokusiran na fiziku predstavlja gameplay.

Wolverine 05.10.2008. 15:42

Kad smo kod Krize
za nju se koristi ovo

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1791

Mad_Duke 05.10.2008. 15:45

Mjerodavni test je onaj koji ti prikazuje grafulju u okolini u kojoj ju mislis koristiti.

Neznam koji je smisao ovog topica. Otkrivanje tople vode ili?

Neo-ST 05.10.2008. 17:58

Smisao ovog topica je otkrivanje besmislenosti korištenja sintetičkih benchmark alata poput 3d "čmarka" koji, navodno, nemaju smisla...
Ono za Crysis sam namjerno pitao jer je poznato da je on više naklonjen nVidiji nego ATI-ju, i da ne koristi cijeli potencijal procesora, pa je zato i upitan kao alat za benčanje. S druge strane mi je opet apsurdno kada pokrenem UT3 ili COD4 pa gledam imam li 150 ili 200fps-ova :)

P.S.
postoji jedan programčić, od nekoliko kilobajta, koji opterećuje grafiku i procesor do kraja, i nije sintetički nego u realtimeu stvara grafičku okolinu i usput mjeri fps-ove. Zaboravih koji je, to mi je jedan poznanik davno pokazao... Nisam 100% siguran kako to radi, ali ono što sam ja vidio sigurno ne stane u tih nekoliko kilobajta...

Denzil 05.10.2008. 18:08

Nije li poanta 3DMarka i slicnih programa jednostavno USPOREDBA .. i to egzaktna usporedba sa konkretnim brojem? Dakle instaliras nove drivere i pokrenes 3DMark te usporedis sa brojem od prije?
Sto ce ti u tom slucaju neki drugi game bench vise napravit od 3DMarka? Ispljunut ce ti isti rezultat samo u obliku FPSa a ne nekog Scorea. Ispravite me ako nesto propustam :)

Ja bi reko.. koristi sto ti se vise svida iz kojeg god razloga.. as long as it gets the job done :D

Igneos79 05.10.2008. 18:43

Hmm, SmartFPS bi se trebao nadogradjivati s vremenom s igrama koje podrzava, a te iste igre cemo mi i igrati....ako je crysis vise naklonjen nekome, ove druge nisu ....meni se jednostavno cini da je average broj fps-a u nekoj novoj igri mjerodavniji od 3D cmara, i mislim da je bolje da grafa nije opterecena do kraja, jer su upravo to uvjeti igranja...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger