PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (riješeno) BSOD nakon ugradnje nove grafičke (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293190)

damba_ 27.06.2018. 22:47

(riješeno) BSOD nakon ugradnje nove grafičke
 
Pozdrav.
Imam problem nakon ugradnje nove grafičke.
Dosad sam imao Radeon HD 7870 2gb i sad sam kupio XFX RX 560 2GB
Nakon ugradnje nove grafičke, dok komp koristim za npr. youtube, surfanje, gledanje filmova i slično, sve je u redu, ali čim pokrenem igru izbaci mi BSOD sa sljedećom porukom:
https://imgur.com/a/rI68a8H
Konfiguracija je iz potpisa.
Prije ugradnje nove grafičke sam obrisao stare drivere s DDU-om, ugradio grafičku i instalirao nove drivere.
I BSOD se izbaci čim krenem igrati igru.
Probao sam GTA 5 na Steamu i The crew na Uplayu i isti slučaj.
Uđe u igru bez problema, ali kad krenem igrati, u manje od minute se pojavi BSOD.
Probao sam više verzija drivera, ali nije pomoglo.
Izvrtio sam memtest i sve je u redu, kao i disk check.
Ažurirao sam sve drivere od matične.
Skinio sam i neke kritične updateove za win 7 sp1, ali isto nije pomoglo.

Imate li neki prijedlog što još da isprobam da ne moram rušiti windowse?

Mommistake 27.06.2018. 23:14

Pa ako gledaš nešto znači da kada grafa krene s većim opterećenjem, javi se BSOD. Temperature grafe normalne?

damba_ 27.06.2018. 23:20

Da, sve normalno, do 50 ili 55°C ne radi ventilator, ali čim pokrenem igru upali se i nema pregrijavanja.

Mommistake 27.06.2018. 23:22

Jesi sigurno do kraj uštekao kablove napajanja koji ulaze u grafu?

damba_ 27.06.2018. 23:23

Da, uštekan je 6-pinski.
Pomislio sam da je jedan neispravan pa sam probao s drugim, ali isto.
Već sam bio pomislio da je do toga pa sam sve provjerio jel dobro sjelo.

Mommistake 27.06.2018. 23:27

Ako s starom sve radi kako treba, s ovom ne, mislim da je u grafi problem.

Probaj opet staru pa testiraj, ili ako imaš volje i vremena, odnesi ju nekom frendu da isproba.

Kada si stavljao novu, clean instal drivera stavio?

damba_ 27.06.2018. 23:33

Problem je što je stara grafa riknula pa ju ne mogu isprobati.
Sa Display driver uninstallerom sam u safe modu uklonio drivere od stare grafe i nakon ugradnje nove grafe sam instalirao njezine drivere.
Windowsi su ostali stari.
Ako ništa ne uspijem, odnijet ću kod kolege pa ću vidjeti radi li kod njega.

mradovan 28.06.2018. 11:20

Možda sam na krivom tragu, ali svakojake ludorije se mogu početi očekivati kad se novija elektronika vrti na starijim OS-ima kao Windows 7. Eto, na primjer, ja pokušao instalirati W7 na novi Ryzen sistem, pa miš i keyboard jednostavno nestanu na početku instalacije - i nemože dalje... neka spika oko BIOSa koji tretira sve portove kao USB3, a W7 nema drivere u instalacijskom disku... game over.

Ja bih (ako imaš rezervni disk) prvo klonirao stari sistem - da se mogu na njega vratiti ako treba. Zatim bih upgradio u Windows 10 pa probao kako radi u njemu.

damba_ 28.06.2018. 13:42

Instalirao sam Windows 10 i pokrenuo GTA 5 i radi.
Igrao sam oko pola sata i nikakvih grešaka nije bilo, a na win7 se rušilo čim uđem u igru.
Očito je bio problem u Windowsima 7, pošto sam ih instalirao prije godinu dana, a i mijenjao sam nekoliko različitih grafičkih pa lako moguće da su negdje ostali driveri koji su smetali za novu grafu.
Probat ću još kasnije istestirati još sat-dva da budem siguran da je sve u redu.

Mommistake 28.06.2018. 14:18

Citiraj:

Autor mradovan (Post 3206744)
Možda sam na krivom tragu, ali svakojake ludorije se mogu početi očekivati kad se novija elektronika vrti na starijim OS-ima kao Windows 7. Eto, na primjer, ja pokušao instalirati W7 na novi Ryzen sistem, pa miš i keyboard jednostavno nestanu na početku instalacije - i nemože dalje... neka spika oko BIOSa koji tretira sve portove kao USB3, a W7 nema drivere u instalacijskom disku... game over.

Ja bih (ako imaš rezervni disk) prvo klonirao stari sistem - da se mogu na njega vratiti ako treba. Zatim bih upgradio u Windows 10 pa probao kako radi u njemu.

To je normalno. Neke nove matične ne podržavaju Windows 7. Nije do Ryzena, već do matične.

Citiraj:

Autor damba_ (Post 3206791)
Instalirao sam Windows 10 i pokrenuo GTA 5 i radi.
Igrao sam oko pola sata i nikakvih grešaka nije bilo, a na win7 se rušilo čim uđem u igru.
Očito je bio problem u Windowsima 7, pošto sam ih instalirao prije godinu dana, a i mijenjao sam nekoliko različitih grafičkih pa lako moguće da su negdje ostali driveri koji su smetali za novu grafu.
Probat ću još kasnije istestirati još sat-dva da budem siguran da je sve u redu.

Sasvim moguće da je do sedmice. Makar mi BSOD baš nije logičan u tom slučaju, ali ajde, možda imaš sreće pa si riješio.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger