PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mediji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   savjeti za backup na ext hdd i usb (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109120)

A.J. 31.05.2008. 12:13

savjeti za backup na ext hdd i usb
 
frendu je prije koji dan crko hdd pa me to malo zabrinulo. izgubio je dosta vaznih stvari za fax pa ce ga nosit u neku firmu gdje to u 99% slucajeva uspiju vratit, ali cijene su od 50-1000€ ovisno o situcaiji. pa sam odlucio ovdje pitat za vase misljenje posto mi je jeftinije ranije reagirat i kupit nes za backup. doma imam komp star jedno 6-7 godina koji mami sluzi za office i knjigovodstvene programe. dosad sam radio backup przenjem na dvd ali mi je dosta tog przenja. htio bih to jednostavnije napravit tako da moze i sama jer mene nema po mjesec dana doma.
pa me zanima dali je usb dovoljno pouzdan za backup i koji mi preporucate? mislio sam njoj uzet neki usb sa minimalno 4 gb (to bi joj bilo dovoljno)koji bi bio samo za backup

a sebi kad dode neka parica uzet HDD Ext. Prestigio Data Safe I 2.5" 160GB, USB2.0 ima li ga tko i kakva su misljenja o njemu, citao sam clanak sa pceksperta ali me zanimaju i misljenja korisnika

hvala na odg
pozz

coconut 31.05.2008. 12:35

USB stickovi su pouzdani kao i svi drugi uređaji - možeš dobiti kvalitan, a može crknuti za par dana. Pravila nema. Externi disk mi se čini kao bolja solucija.

domy_os 31.05.2008. 13:01

Yep, bolje eksterni disk, po mogućnosti si ga sam složi zbog lakšeg rastavljanja u slučaju da ti rikne nešto...

A.J. 31.05.2008. 14:23

Citiraj:

Autor domy_os (Post 1043195)
Yep, bolje eksterni disk, po mogućnosti si ga sam složi zbog lakšeg rastavljanja u slučaju da ti rikne nešto...

ma ko da bi ga ja znao sam popravit, a ovaj ima 2 god garancije pa nije problem, ionako imaju servis u ljubljani
hvala na pomoci ukoliko ima tko jos sta za reci slobodno...
prijedloga nikad dosta :D

tutix 01.06.2008. 03:12

Uzmi taj eksterni disk, spari ga sa programom Syncback i nemaš brige.

A.J. 01.06.2008. 15:49

citao sam clanak o na pc ekspertu o tim prestigio ext hdd evo link pa me zanima kolika je to osjetna razlika u brzini između prosječne brzine čitanja od 30,5 MB/s kod Data Safe I i neravnomjerne prosječne brzine od 23,7 MB/s kod Data Safe II kad ce mi taj hdd koristit za backup i arhiviranje filmova i instalacija velikih programa?
i sta su to mislili pod ogranicenje u nemogućnosti istovremenog rada sa više od jednim uređajem kod Data Safe II? dali na to da nemozes npr sa nekog drugog ext hdd direktno kopirat na taj? sorry ali nekuzim

A.J. 25.09.2008. 23:45

evo kupio sam si novi westernov disk scorpio black od 320gb i stavio ga u lap, a onaj iz laptopa sada koristim kao prijenosni. citao sam prije kojih mjesec dana il vise o rađenju image file-a od sistemske particije kako bi se izbjeglo uzaludno gubljenje vremena na instaliranje win, drivera i osnovnih programa. posto s driverima i osnovnim programima moja sistemska particija ima 8gb dali da radije to przim na duplom dvdu il na ext disc? i koji mi program preporucate? citao sam o acronisu true image ali se u temi spominje o kloniranju a ne o bootabilnom image
vjerujem da je to vec bilo na forumu ali jednostavno nisam mogao naci
hvala unaprijed

EDIT: trenutno imam na kompu instaliran Acronis Disk Director i True Image Home

domy_os 29.09.2008. 10:44

A što točno želiš uopće? Kod sebe prvo Acronisom napravim boot izbornik koji mi omogućuje pokretanje True Imagea bez ikakvih CD-a ili instaliranja u Windowse. Nakon toga napravim Secure Zone particiju koja je nevidljiva u Windowsima i na nju spremam image. Ako kasnije želim pokrenuti True Image (bilo to zbog neke havarije ili čisto da napravim image), prilikom bootanja stisnem F11 nakon čega se pokreće True Image i dalje radim što želim. Radi dodatne sigurnosti kopiju imagea spremim na vanjski USB disk.

A.J. 29.09.2008. 10:52

e bas to zelim sto ti radis kod sebe :D
nasao sam gdje se radi Secure zone u true image-u, ali nemogu naci gdje se radi boot izbornik. dali se to radi sa Bootable Rescue Media Builder?

EDIT: evo sad sam radim Secure Zone i ukljucio sam opciju Activate Acronis Startup Recovery Manager, jel to taj boot izbornik?

domy_os 29.09.2008. 11:58

Da, to je to...

A.J. 29.09.2008. 12:40

kako vec napravljeni image stavit na tu particiju?

domy_os 29.09.2008. 16:54

Nikako, jedino da ga restauriraš pa onda napraviš backup na tu particiju.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger