PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Amazon Fire TV Stick - Media player (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=301131)

franzD 21.12.2019. 20:23

Citiraj:

Autor tintin (Post 3365465)
Neovisno o tome spojim li Firestick da se napaja preko usba ili preko njegovog napajanja kad upalim Firestick pali se i TV (što mi nije problem), a kad gasim Firestick gasi se i TV.

Pa radi kako je zamišljeno da radi, u čemu je problem? Power tipka na daljincu Fire Sticka upravlja TV-om, ne Fire Stickom. Fire Stick cijelo vrijeme radi (kako bi mogao reći Alexi da ti upali TV, na primjer), a AV receiver/TV i ostalo se gase.

tintin 21.12.2019. 20:29

Ok ako tako i treba biti.
Sad još samo da upogonim Alexu.

macalek 22.12.2019. 11:06

Može pomoć.
Pokušavan pribacit m3u file priko es file explorer/dropbox na firestick.
Iden na cloud drive/new/dropbox upišen email i password, piše signed in te me pita za pristup mojim fileovima, pritisnen allow i odma me odlogira.

xlr 22.12.2019. 11:12

Mene isto nesto zezalo s gdriveom, odustao od debugiranja. Uglavnom sve radim s moba pa mi je dovoljna Easy fire tools aplikacija s kojom saljem/brisem fajlove/appove na stick.

macalek 22.12.2019. 13:17

Riješeno.
Kodi,Tivimate i kineska rade odlično. Za sada sve štima za pet.

Keyser Söze 23.12.2019. 11:47

Citiraj:

Autor macalek (Post 3365539)
Može pomoć.
Pokušavan pribacit m3u file priko es file explorer/dropbox na firestick.
Iden na cloud drive/new/dropbox upišen email i password, piše signed in te me pita za pristup mojim fileovima, pritisnen allow i odma me odlogira.


taj gdrive plugin jednostavno ne radi, ima i neki sluzbeni razlog za to samo ne mogu sada pronaci. inace ja sve appove pa tako i liste upucavam s moba preko apps2fire appa

macalek 23.12.2019. 12:36

Ako kome triba za pribacivanje fileova priko ftp klienta
https://www.youtube.com/watch?v=weegggqX7K4

tascam 23.12.2019. 19:37

Pozdrav.

Skinuo sam na komp apk file za hbo go.Imam na Fire tv sticku downloader.Kako instalirati taj apk file na sticku ili treba nešto drugo napraviti?

myroman 24.12.2019. 09:04

Citiraj:

Autor tascam (Post 3365976)
Pozdrav.

Skinuo sam na komp apk file za hbo go.Imam na Fire tv sticku downloader.Kako instalirati taj apk file na sticku ili treba nešto drugo napraviti?

Isto i mene muči.
Ali mi je čudno da u searchu uopće ne nalazi nikakvu HBO aplikaciju.

BTW, jučer je stigao stick i odmah je stavljen u pogon.
Na prvu ruku sve radi kak i treba, brzo, fluidno. Jedino još nisam instalirao sve updateove. Možda su oni potrebni pa da se HBO pojavi u ponudi aplikacija. Ili je HBO jednostavno onemogućen na standard basic verziji sticka?

franzD 24.12.2019. 10:01

Ljudi, ajmo čitat FAQ, imate nekoliko alata za instalaciju APK-ova (preko samo sticka, preko Android mobitela i preko PC-ja). Upute za te aplikacije možete sami izguglati.
Naše verzije HBO GO nema jer ga HBO za naš dio europe ne nudi na Amazonovom storeu.

tintin 25.12.2019. 09:05

Ugodno sam iznenađen Firestickom 4k.
Radi sve bez problema.
Imam dva boxa po specifikacijama jača od Firestick i ne vidim ni po čemu da su bolji.
Na Amazon.de je opet akcija pa sam kupio još jednog. EDIT: izgleda da je gotova.
Trebao bih još samo ako ima neki daljinski sa tipkovnicom da ga uparim sa Firestickom.

xlr 25.12.2019. 09:44

Mozes kao privremeno rjesenje za tipkovnicu koristiti firetv app na mobu, pretvori mob u daljinski + tipkovnica.

Inace koristim logi k700 preko ugreen ethernet/usb adaptera (franzD je pisao o njima u faq)

Cuky 27.12.2019. 19:15

Moj firestick zesce kenja. Uopce ne vidi nikakvu wifi mrezu. Mijenjao kabel, adapter od napajanja, sve zivo, al 0 bodova.

Preostaje mi jedino reset, al tko ce iznova sve podesavat. Za popizdit.

xlr 27.12.2019. 20:08

Moj neke okolne mreze tesko vidi (fair quality) i ne moze se spojiti sve dok ne izvucem tv 5cm van. A ono, iza tva je vec sad 30-40cm lufta, nema regala okolo, otvoren prostor i umjesto zida iza tva je krilo od vrata... I stick strsi iz tva na onom adapteru. Covjek bi rekao savrseni uvjeti. Al jako mu treba tih 5cm da ostvari good quality i spoji se na mrezu koja je kat iznad :)

Si probao vidi li ti najobicniji 2.4ghz hotspot na mobu?

dadoremix 27.12.2019. 20:10

tv može isto radit inteferencije
u njemu su alu folije od panela itd, sve je to smrt za wifi signal
ko da si mu zid stavio i sad od njega traziš da vidi kroz zid :)

D/G 27.12.2019. 20:30

Zbilja ne mogu razumjeti da se koristi WIFI umjesto LAN kabla za fiksne uređaje kao desktop PC i smart TV.
Pogotovo jer kad se gleda film preko wifi mreže ostali wifi korisnicu sa npr. tabletima i smartfonima se "tuku" sa wifi od televizora u istoj prostoriji da ne spominjemo kat razlike.

Cuky 27.12.2019. 22:07

Citiraj:

Autor xlr (Post 3366818)
Moj neke okolne mreze tesko vidi (fair quality) i ne moze se spojiti sve dok ne izvucem tv 5cm van. A ono, iza tva je vec sad 30-40cm lufta, nema regala okolo, otvoren prostor i umjesto zida iza tva je krilo od vrata... I stick strsi iz tva na onom adapteru. Covjek bi rekao savrseni uvjeti. Al jako mu treba tih 5cm da ostvari good quality i spoji se na mrezu koja je kat iznad :)

Si probao vidi li ti najobicniji 2.4ghz hotspot na mobu?

Wifi ap je pola metra od firesticka, oba su iza tv-a.

Ap odasilje 2.4 i 5ghz, al ovaj svejedno nista ne vidi. Ne vidi ni susjedne mreze.

fishkal 27.12.2019. 23:54

Citiraj:

Autor D/G (Post 3366828)
Zbilja ne mogu razumjeti da se koristi WIFI umjesto LAN kabla za fiksne uređaje kao desktop PC i smart TV.
Pogotovo jer kad se gleda film preko wifi mreže ostali wifi korisnicu sa npr. tabletima i smartfonima se "tuku" sa wifi od televizora u istoj prostoriji da ne spominjemo kat razlike.

Meni je sve na Wifiju i nikakvih problema. Smart TV, dva smartphonea, laptop i tablet. Nikakvih problema.

Naravno, treba dobar internet, na 10 Mbps je naravno problem

OuttaControl 28.12.2019. 01:25

Citiraj:

Autor D/G (Post 3366828)
Zbilja ne mogu razumjeti da se koristi WIFI umjesto LAN kabla za fiksne uređaje kao desktop PC i smart TV.
Pogotovo jer kad se gleda film preko wifi mreže ostali wifi korisnicu sa npr. tabletima i smartfonima se "tuku" sa wifi od televizora u istoj prostoriji da ne spominjemo kat razlike.

A dobro doduse WiFi 5Ghz je bolja opcija od 100mbit lan adaptera, bar sad dok jos nema puno uredjaja na 5ghz i na kratku udaljenost

D/G 28.12.2019. 10:01

Razlika između 2,4 i 5,8GHz je veće gušenje signala kroz prepreke na 5,8GHz ali zato je brzina veća čime se može u isto vrijeme koristiti više korisničkih uređaja nego na 2,4 GHz a da ne dolazi do kolizije , ponavljanja data paketa .
Situacija je pogotovo gora ako su udaljenosti korisničkih uređaja od rutera različite pa oni dalji prvi osjete pad brzine rada.
Danas se praktična wifi brzina na 5,8GHz(ac) kreće oko 400Mbps dok je na 2,4GHz(n300) oko 150Mbps simpleksno .
LAN kablom 10/100 imamo duplex . Pošto se LAN sve više i na ISP ruterima koriste sa 1000Mbps portovima to je daleko bolje od ijednog wifi pogotovo što se međusobno ne smetaju korisnički uređaji.

npr. vidimo praktične brzine ac adaptera tabelu na
https://www.pcworld.com/article/2090...the-limit.html

xlr 28.12.2019. 11:06

Kod mene sve wifi (lap, komp, stick, 2 moba, alexa i 3-4 wifi senzora) te istu mrezu dijelimo sa susjedom (isti broj uredjaja minus smart home). Imamo neki D-Linkov AP te sve ide preko njega. Rijetko bude nekih problema, a brzina je 20-30 mbps. Mi koristimo sve na 2.4ghz, susjedi na 5ghz jer je AP u njihovom stanu.

quazar912 28.12.2019. 11:06

Citiraj:

Autor fishkal (Post 3366861)
Meni je sve na Wifiju i nikakvih problema. Smart TV, dva smartphonea, laptop i tablet. Nikakvih problema.

Naravno, treba dobar internet, na 10 Mbps je naravno problem

nije isto imat 2 osobe u stanu i 6-7 u kući koji koriste istu ruter...

ali da, žešći fail što Fajer nema LAN priključak

fishkal 28.12.2019. 15:55

Mislim da rijetko koja kuća ima 6 usera koji su u stanju zagušiti dobar WiFi.

dada-as 29.12.2019. 21:35

Jeste probali nesto zesce runat?
Evo ja pokusao pokrenut neki 1sat video 4K, 768KBps video bitrate i svake sekunde ide buffering. Streamam sa localnog racunala i mreza je 1GBps pa mi nije jasno gdje zapinje osim od rutera do TVea. Na testovima pokazuje uredno da moze streamat 4K, 34MB down i 75Mb up sto mi je malo cudno kakav je to WiFi koji ima duplo Up vezu.

Ajd ako tko ima ideje gdje zapinje?

zwizard1 07.01.2020. 18:08

Koji HBO GO ste instalirali da radi ? Konkretno ja sam skinio ovaj ali me izbacuje prilikom pokušaja logina .

tpm4 07.01.2020. 18:31

Pokusaj pronac ovog, meni radi zadnjih 15 dana. Imam samo file na mobitelu, al nebi ga trebalo biti problem pronac.
eu.hbogo.androidtv.production_5.11.5-202_minAPI23(nodpi)_apkmirror.com.apk

franzD 07.01.2020. 18:39

Citiraj:

Autor zwizard1 (Post 3369537)
Koji HBO GO ste instalirali da radi ? Konkretno ja sam skinio ovaj ali me izbacuje prilikom pokušaja logina .

Čitaj FAQ.

zwizard1 07.01.2020. 21:39

Riješeno... Radi. Hvala svima na pomoći... Trebao sam pogledati prvu stranicu...

ernesto5 08.01.2020. 18:43

Kupio ga i instalirao downloader , i ne mogu hbo go? I jos jedna stvar , ne mogu ga upariti sa alexa echo dot 3 , a na istom su wirelesu i accauntu. Aplikacija ga vidi na mobitelu pod device ali tamo gdje ga treba upariti pod settings pa tv sve je prazno , nema fire tv. Molim pomoc. Evo i broj moba pa da se tko javi , bio bi zahvalan. 091 3007027

franzD 08.01.2020. 18:47

Za HBO GO čitaj FAQ u drugom postu ovog threada.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger