PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   fiksni tel preko WLANa? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300081)

Papcina 09.09.2019. 08:18

fiksni tel preko WLANa?
 
Bok,


imam jedno možda blesavo pitanje, za koje bih molio odgovor ako je moguće.
Dakle, radi se o dvije fizički odvojene kuće, jedna ima fiksnu liniju i internet modem/ruter (Tcom) dok druga kuća nema ništa osim interneta koja je povezana na internet putem WiFi rutera na tu prvu kuću gdje je ADSL modem /ruter. Internet sljaka i sve je to ok. Ono što me interesira, pojavila mi se potreba za korištenjem fiksnog telefona u drugoj kući. Znam da Tcom modem ima dva Phone ulaza i oba ulaza se mogu donekle iskonfigurirati u postavkama modema. Dal je moguće i na koji način da koristim fiksni telefon i u drugoj kući preko tog adsl modema/rutera iz prve kuće? Naravno, svjestan sam da će mi odlazni/dolazni tel broj biti isti.


Najjednostavnije je da napravim neki VoIP account i preko mreže koristim takvo nešto, al bih htio iskoristiti već postojeći Tcom account kad ga imam.



Hvala


LP

coconut 09.09.2019. 08:59

Mislim da neće ići. Na fiksnoj liniji koja ti ide u kuću1 imaš internet i tel. signal koje onda router odvaja. Ti u kuću2 prenosiš samo internet signal WLAN-om. Da bi u kući2 imao telefon, trebaš prenesti i tel. signal iz kuće1 u kuću2.

Nikky 09.09.2019. 09:21

Hm, nije baš šta tražiš ali možda, imaš free sw intercom pc to pc via Lan :fiju:

Tuco Ramirez 09.09.2019. 09:37

Nisi napisao koji model koristis ali vjerojatno taj model ne podrzava to sto zelis. Ako taj ruter nadomjestis s Fritz!Box-om, onda mozes koristiti telefon u drugoj kuci pomocu drugog Fritz!Box-a ili besplatne aplikacije na smartphone'u. Spaja se preko WLAN-a. Treba prije iscupati voip lozinku iz starog rutera. Treba nadodati da HT s istog broja dozvoljava vise izlaznih razgovora istodobno ali samo jedan ulazni razgovor u isto vrijeme.

jp_rv 09.09.2019. 10:05

ne bi li jedan malo bolji dect telefon riješio stvar? staviš neku jaču bazu do prozora koji gleda prema drugoj kući, a u drugoj kući dect telefon a baza da mu služi kao punjač, i to je to.
naš stari panasonic lovio 200m oko kuće, nonu smo kupili mobitel a on hodao po gradu s kućnim telefonom.

Tuco Ramirez 09.09.2019. 10:40

Da, dobro si napisao. Moze i sa DECT telefonom. S tim da ce biti tlaka redovito puniti telefon iz druge kuce na punjacu i baznom stanicom u prvoj kuci. Drugi punjac je potreban, a telefon i punjac idu uvijek u kompletu, koliko ja znam. Ima li rjesenje za to?

jp_rv 09.09.2019. 10:52

bazne su po 10-15 kn na njuskalu...

WraGG 12.09.2019. 22:30

Ako domet decta ne bude dovoljan, postoji i dect repeater :)

mann 13.09.2019. 09:08

Citiraj:

Autor Tuco Ramirez (Post 3336260)
Da, dobro si napisao. Moze i sa DECT telefonom. S tim da ce biti tlaka redovito puniti telefon iz druge kuce na punjacu i baznom stanicom u prvoj kuci. Drugi punjac je potreban, a telefon i punjac idu uvijek u kompletu, koliko ja znam. Ima li rjesenje za to?

Imas dodatne uredjaje i dodatne punjace koji se svi spajaju na jednu baznu. Ja sam slicno od Panasonica imao ali nije on jedini. Uzmes bilo koju bazu sa dva aparata i doci ce ti sa dva punjaca.

Inace fritz je super rjesenje ako imas supervisor od ISP-a pa da povuces sve login podatke jer je fritz ujedno i dect stanica. Bez toga kita. VoIP provider pa fritz u drugu kucu isto igra ali to nije tako jeftino.

Prezime 13.09.2019. 10:01

Citiraj:

Autor Papcina (Post 3336206)
Bok,


imam jedno možda blesavo pitanje, za koje bih molio odgovor ako je moguće.
Dakle, radi se o dvije fizički odvojene kuće, jedna ima fiksnu liniju i internet modem/ruter (Tcom) dok druga kuća nema ništa osim interneta koja je povezana na internet putem WiFi rutera na tu prvu kuću gdje je ADSL modem /ruter. Internet sljaka i sve je to ok. Ono što me interesira, pojavila mi se potreba za korištenjem fiksnog telefona u drugoj kući. Znam da Tcom modem ima dva Phone ulaza i oba ulaza se mogu donekle iskonfigurirati u postavkama modema. Dal je moguće i na koji način da koristim fiksni telefon i u drugoj kući preko tog adsl modema/rutera iz prve kuće? Naravno, svjestan sam da će mi odlazni/dolazni tel broj biti isti.


Mislim da to ne bi radilo. Svi T-Com routeri koje sam imao sa dva telefonska izlaza su radili samo s jednim izlazom vezanim uz jedan broj. Drugi izlaz je bilo moguce koristit za drugi broj.

Cak je bilo vazno na centrali za postojeci broj definirat na kojem ce telefonskom izlazu radit. Ako je bio odabran port 2 onda je port 1 na routeru bio izvan funkcije...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger