PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   AMD Radeon (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   AMD Radeon RX 7000 series ("Big" Navi RDNA3) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=315076)

Disco 27.02.2024. 05:46

Nisi stavio najjači rivju...DF. :D
TLDR: izmislili su neki the način kako bi objasnili da je ovo top grafa i da je zapravo FPS apsolutno nebitan čim pređe brojku X jer se odziv u ms zanemarivo skraćuje.
Baš mi je bilo čudno da su promijenili metodologiju rivjua zbog AMD grafe, a ne nV, izgleda da je i Lisa odriješila kesu.

Naravno, većina drugih normalnih rivjua prikazuje ovu grafu točno onakvom kakva je, par % brža od 7800XT (rekao bih zanemarivo dokle god je to jednoznamenkasti broj), više troši i mrvu je skuplja. Očekuje se korekcija cijena za 7800XT na niže.
BTW u RTu je ipak mrvu više brža nego u rasterizaciji, 11+%.

Ja da uzimam, bi radije uzeo npr 7800XT ili 4070S.

sinkee 27.02.2024. 10:31

Citiraj:

Autor Disco (Post 3730785)
Nisi stavio najjači rivju...DF. :D
TLDR: izmislili su neki the način kako bi objasnili da je ovo top grafa i da je zapravo FPS apsolutno nebitan čim pređe brojku X jer se odziv u ms zanemarivo skraćuje.
Baš mi je bilo čudno da su promijenili metodologiju rivjua zbog AMD grafe, a ne nV, izgleda da je i Lisa odriješila kesu.

Naravno, većina drugih normalnih rivjua prikazuje ovu grafu točno onakvom kakva je, par % brža od 7800XT (rekao bih zanemarivo dokle god je to jednoznamenkasti broj), više troši i mrvu je skuplja. Očekuje se korekcija cijena za 7800XT na niže.
BTW u RTu je ipak mrvu više brža nego u rasterizaciji, 11+%.

Ja da uzimam, bi radije uzeo npr 7800XT ili 4070S.


Za te novce mislim da se nema kaj tražit pored 4070 super.

The Exiled 27.02.2024. 10:33

Citiraj:

Autor Disco (Post 3730785)
Nisi stavio najjači rivju...DF. :D
TLDR: izmislili su neki the način kako bi objasnili da je ovo top grafa i da je zapravo FPS apsolutno nebitan čim pređe brojku X jer se odziv u ms zanemarivo skraćuje.
Baš mi je bilo čudno da su promijenili metodologiju rivjua zbog AMD grafe, a ne nV, izgleda da je i Lisa odriješila kesu.

Zakaj uopće pratiš njihove "recenzije", pa nismo jednom komentirali da prije svega rade reklamu, a kredibilitet i vjerodostojnost su oksimoron u njihovom slučaju. I to kaj veliš, lako moguće da na Eurogamer nivou imaju dogovoreno sponzorstvo, pa se zato sad ploča okrenula na drugu stranu. Makar s njima više ništa nije čudno, jer su ista sranja radili za Intel i nVidiju uz popratno izmišljanje tople vode. Sad je očito toliko grdo da je i šrot AMD došel na red, pa je i takva situacija čisto OK za velebni Digital Foundry.

KaCmo već kod britanskih recenzija, KitGuru ipak ima koliko-toliko normaln osvrt u rangu s ostalima.:kafa:



Disco 28.02.2024. 15:16

Evo ispravio Stevo Au, ipak nije baš toliko loša i navodno će AMD otvorit malo pipu za OC:



Ja i bi dalje ili 4070S ili 7800XT.

maminjo 11.03.2024. 14:45

Kartica je Sapphire pulse 7800XT, kad skinem Trixx nema opcije za nitro glow. kako još mogu upravljati osvjetljenjem kartice?

The Exiled 11.03.2024. 14:53

Nemaš tu opciju ...
Citiraj:

The PULSE Radeon RX 7800 XT is an RGB-free design.

maminjo 11.03.2024. 15:21

Pa trebalo je biti tako ali nešto svjetli crveno..






Edit:

Sad vidim da u biti to svijetli s ploče odmah ispod :goood:

the-rider 11.03.2024. 16:57

stavi rgb traku

maminjo 11.03.2024. 18:41

Ma ne treba mi, komp je ionako ispod stola. Nego je svjetlilo pa sam mislio da mogu mijenjati boje.

Romul 13.04.2024. 00:44

Citiraj:

Autor Šole (Post 3726367)
Evo malo optickih razlika izmedu RX 7900 XTX i RX 7800 XT

Jesi imao sa tim nitro+ karticama problem idle high power usage ?
Ja sam se dobrano nazezao dok nisam to sredio...
svasta sam radio nesto je rjesilo djelomicno nesto nije nista al na kraju mi palo na pamet da maknem undervolt GPU i bum sve odjednom normalno kako treba i bit.
Al zanimljivo da problem te povecane potrosnje je bio taj da VRAM clock je bio visok. Najcesce dok bi bio u desktopu bi bio ok al kad bi krenuo surfat VRAM bi bio zakucan na 909MHz i TBP onda naravno preko 40W

Undervolt GPU sam maknuo i rijeseno, pa eto ako neko bude imao isti problem mozda pomogne


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger